Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

הבאסיסטים האהובים עליכם

MrBungle

Recommended Posts

בסאונד טראק של הסרט HAIR יש נגינת בס חולה לטעמי. כזה גרוב מיוחד!!

אז בדקתי ושמו Wilbur Bascomb. אני מושפע מנגינתו שם המון. אם מעניין את משהו התשובה הייתה כאן: http://www.bassplayer.com/article/ask-bp-who/nov-07/32501

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר כמובן בלי

Anthony Jackson

יש לו פה ברשימה הזו כרטיס וי.איי.פי!!

+1

אין ספק שהוא אחד היצורים המוזרים שנבראו ואחד הבסיסטים הגדולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסאונד טראק של הסרט HAIR יש נגינת בס חולה לטעמי. כזה גרוב מיוחד!!

אז בדקתי ושמו Wilbur Bascomb. אני מושפע מנגינתו שם המון. אם מעניין את משהו התשובה הייתה כאן: http://www.bassplayer.com/article/ask-bp-who/nov-07/32501

http://www.ibass.co.il/forum/index.php/topic,700.msg7294.html#msg7294

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פעם עולים לי נוספים

Ray Brown

והאמת שגם להם מגיע:

Chris wolstenholme

Tim Commerford

ולמרות האמרו את זה כבר, האהוב עליי מכולם

Pino Palladino

וגם

Mike Elizondo

יש כל כך הרבה....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין הבסיסטים הישראלים שהוזכרו כאן אני רוצה לציין שוב את מיקי שביב, שבעיניי הוא פשוט משהו פנומנלי.  מישהו יודע למה בשנים האחרונות הוא בקושי פעיל מוזיקלית, ובמקרים הנדירים שהוא כן, הוא לא מנגן בס, ובטח שלא כמו שהוא ניגן בסוף השבעים/תחילת השמונים?

חשבתי לקחת את הדיון לכיוון ההפוך - איזה בסיסטים בעיניכם הם overrated?  יסלח לי גל שעיה, אבל בעיניי סטיב סוואלו הוא כזה, ואת דעתי המנומקת בעניין הבעתי כאן.  עוד מישהו שלא מובנת לי ההתלהבות בקשר אליו זה Jamaaladeen Tacuma, שבתחילת-אמצע שנות השמונים היה מדורג כמה פעמים קרוב לראש הרשימה במשאל "הבסיסט הטוב" של המגזין down beat.  בהחלט יכול להיות שאני לא מכיר אותו מספיק (אין לי אף אלבום שלו), אבל ממה ששמעתי פה ושם ביוטיוב, לא התרשמתי בכלל:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקשה אל תזרקו עליי דברים, אבל אני ממש שונא את אלאן קארון - או איך שמבטאים את השם שלו.

הוא משעמם אותי - חופר לי - והוא ממש ממש אוברייטד בעיניי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלחתי כמובן, כל אחד וטעמו. אני אישית אף פעם לא הבנתי את ההייפ סביב סטיב ביילי (הבחור הזה שמנגן שישייה פרטלס עם ווטן הכוונה) חוץ מלנגן ט׳אמב פוזישן על בס חשמלית הוא תמיד מנגן סתם מהר לטעמי, אני אשמח לשמוע משהו שנוגד את זה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקשה אל תזרקו עליי דברים, אבל אני ממש שונא את אלאן קארון - או איך שמבטאים את השם שלו.

הוא משעמם אותי - חופר לי - והוא ממש ממש אוברייטד בעיניי.

בעבודת סולו שלו אני נוטה להסכים איתך, תנסה להקשיב לאלאין קארון בUZEB, הוא עושה שם עבודה מעולה לפי דעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלחתי כמובן, כל אחד וטעמו. אני אישית אף פעם לא הבנתי את ההייפ סביב סטיב ביילי (הבחור הזה שמנגן שישייה פרטלס עם ווטן הכוונה) חוץ מלנגן ט׳אמב פוזישן על בס חשמלית הוא תמיד מנגן סתם מהר לטעמי, אני אשמח לשמוע משהו שנוגד את זה...

אין ממש הייפ סביבו.

אני חושב שאני היחיד בפורום שאוהב אותו.

וגם וויקטור ווטן(שממנו כמעט כל אחד מתלהב) רוב הזמן מנגן רק מהר.

כמו ב Amazing Grace.

הוא עשה את זה פשוט מדהים,וכל פעם יש את הקטע המהיר שפשוט הורס את זה.

סתם הפגנת טכניקה(וטכניקה מעולה),אבל כל-כך לא קשורה למה שהוא מנגן!!

למען האמת אני עכשיו מקשיב לקטע של ביילי מהסרטונים שיש ביוטיוב שהוא מנגן עם וויקטור,עכשיו זה סולו שלו.

יותר שתי דקות הוא ניגן לאט ויפה ממש,ועכשיו הוא מתחיל לחרבש דברים מהירים,וכל פעם חוזר לאיטי וכו'.

בעצם...במקום לחפור:

http://www.youtube.com/watch?v=NkajaagQ8zI

הוא יודע לנגן קטעים איטיים ויפים כמו כל נגן אחר,אבל כמו כמעט כל נגן אחר הוא מוסיף קטעים מהירים.

גם ג'אקו היה דוחף קטעים ממש מהירים וזורק את האצבעות לכל עבר בחלק מהשירים שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבודת סולו שלו אני נוטה להסכים איתך, תנסה להקשיב לאלאין קארון בUZEB, הוא עושה שם עבודה מעולה לפי דעתי.

ב-Uzeb הראש שמאחורי המוסיקה הוא בעיקר הגיטריסט, מישל קוסון (נמנעתי מלכתוב את שם המשפחה שלו ב-'כ'). מיד לאחר שההרכב התפרק, בשנת 1993, קוסון הוצא אלבום סולו ראשון בו אפשר לשמוע בבירור שהוא היווה את ההשפעה המובילה של הסגנון המוסיקלי של Uzeb.

בעיניין קארון אני חייב שלא להסכים לחלוטין. נכון שנהייה סביבו הייפ גדול, בעיקר מאז שהתמסחר והחל לייצג חברות כמו מארקבייס (וזה לגיטימי מאוד!), ונכון שבאלבום סולו הראשון שהוא הוציא ניכר מאוד התסכול שהוא פרק משנות עבודתו עם Uzeb, אבל אני מציע להקדיש האזנה ממוקדת לאלבום שלו Rhythm and Jazz בו המוסיקאי שבו יוצא החוצה בגדול, וגן האלבום החמישי שלו, שנקרא 5.

פרט לכך, יש לו Frasing אדיר, הוא "מדבר" על פרטלס כמו שהרבה לא מסוגלים, יש לו טכניקה מדהימה והוא יודע לעשות בה שימוש לטובת המוסיקה שלו ולא לטובת Show-off. הסולואים שלו מלודיים וכל סולו מספר סיפור משל עצמו, ולא סתם ריצה מטורפת על מודוסים וסולמות.

אני ממליץ לתת לו האזנה חוזרת ותיווכח שיש משהו בדבריי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם מוריס בעניין של לא להסכים עם באאס :)  - בעיני אלן קארון הוא בסיסט מעולה. 

בתחילת שנות התשעים הייתי בהופעה של יוזב בארץ (זו בעין הוד), והלסת נשמטה לי לרצפה.  הקהל כולו (כולל ששי מזרחי, שישב לא רחוק ממני) היה המום ממה שהלך שם, ונדמה לי שבעיקר מעבודת הבס של אלן קארון.  אם אני זוכר נכון, גם מוריס ציין פה פעם בפורום עד כמה שההופעות ההן של יוזב בארץ היו מרשימות.

הדיסק ויוטיוב לא מעבירים את החווייה המלאה, אבל הנה בכל זאת משהו:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתחילת שנות התשעים הייתי בהופעה של יוזב בארץ (זו בעין הוד), והלסת נשמטה לי לרצפה.  הקהל כולו (כולל ששי מזרחי, שישב לא רחוק ממני) היה המום ממה שהלך שם, ונדמה לי שבעיקר מעבודת הבס של אלן קארון.  אם אני זוכר נכון, גם מוריס ציין פה פעם בפורום עד כמה שההופעות ההן של יוזב בארץ היו מרשימות.

אמת ויציב. הייתי בהופעה הראשונה שלהם באמפי ווהל. בקטע הראשון שהם עשו היתה לגיטריסט בעייה עם חיבורי ה-MIDI אז הוא התעצבן והתחיל לקלל בצרפתית את הטכנאי (צרפתי נו...). אחר כך סידרו את הבעיה, והם נתנו הופעה שאני לא אשכח בחיים. אנשים אכן יצאו משם עם הלסת בשקית.

זה לא הספיק לי, אז הלכתי לראות גם את ההופעה שלהם בעין הוד. לזו שבירושלים כבר נגמר לי הכסף  ;D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד אוהב את האלבומים של אלאן קארון.

בעיני "CARON/ECAY/LOCKWOOD" הוא מדהים -

דוגמה -

http://www.youtube.com/watch?v=sOy4_-FgQxY

וגם "CONVERSATIONS" שכולו הוא דואטים עם פסנתרנים ושניים עם ויברפון.

לא מצאתי ביוטיוב אבל אפשר להתרשם מכאן - CD baby -

http://www.cdbaby.com/cd/alaincaron9

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפרופו אנתוני ג'קסון

אותו הרכב אבל הפעם שומעים את הבס כראוי ואפשר לראות כמה הוא בסיסט גדול (תרתי משמע)

ואם כבר בהרכב הנ"ל עסקינן, שימו לב למתופף הגאון ומה הוא עושה ברגל שמאל, לא שלמישל קמילו חסר משהו ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:) וואי אני מת על הקטע הזה של אנתוני!!

הוא מנגן שם ממש יפה.

ובהתחלה הייתי בטוח שזה איזה קטע אחר שהם עשו,כי אני ראיתי את הסרטון בלי ההתחלה של של הדקה שהוא מדבר שם..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי האשכול הזה הוא בדיחה עצובה ומרה.

כל השמות פה זה מה שתקבל אם תלחץ "בסיסט מפורסם" בגוגל לפי סדר יורד.

רובם בסיסטים שהתפרסמו בגלל עבודת סולו, וזה מה שעצוב.

מי אמר שזה עצוב שהם התפרסמו בגלל קריירת סולו?! לדעתי זה דבר גדול!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי האשכול הזה הוא בדיחה עצובה ומרה.

צודק. (אבל אני לא בטוח שמאותן סיבות שאפרט בהמשך)

כשראיתי שהפוסט הזה נפתח רציתי לכתוב "בוא ניראה כמה פעמים המילה "ג'קו" תופיע פה" , זה כמו שבכל פורום מטאל/פופ/רוק/גראנג' תמצא את השמות הכי פופולריים של הז'אנר, זה כמו שבכל פורום של מכוניות מישהו יכתוב פורש/למבורגיני... זה הכל עניין של פופולריות ולא חדשנות.

היום בעידן האינטרנט אפשר למצוא כלכך הרבה בסיסטים טובים מכל הז'אנרים, בסיסט טוב יכול להיות גם מישהו בעל ערוץ קאברים ביו טיוב ולאו דווקא מישהו שיש לו ספונסרשיפ מחברת מגברים מסויימת.

אם הייתם רוצים להפוך את האשכול הזה למעניין במקום להמאיס אותו באותם שמות (וכן תתפלאו כולכם כתבתם את אותם אנשים מלבד קומץ קטן שמכירים עוד דברים) מפרסתם הפוסט היה צריך לכתוב:

"אלה רשימת הבסיסיטים שכולם מכירים : ג'קו, ווטן וכו'.... , עכשיו תכתבו בסיסט שאתם מצאתם בכוחות עצמכם, מישהו לא מוכר וטוב (וטוב זה מאוד סובייקטיבי) כדאי שכולנו נכיר מישהו חדש"

מטרת פורום (כל פורום לדעתי) היא ללמוד דברים חדשים לא להקיא מידע שכולם יודעים, או במילים אחרות: יאללה בוא נפתח פוסט בפורום בסיסטים ושכל אחד יכתוב איזה כלי נגינה הוא הכי אוהב, מעניין כמה פעמים המילה בס תיהיה שם.

צאו מהקופסא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפתחו קצת טעם אישי ותגלו דברים חדשים! ויש משהו גם מעבר ל"ויקטור ווטן" וג'ף ברלין. שאני לא מסוגל אפילו לשמוע אותם.

אל תדאג חביבי, הכל יהיה

אני בטוח שהרבה מהילדות ששומעות ריהאנה יעברו הלאה באיזשהו שלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם לוקחים את הדברים ברצינות רבה מידי,נכון רוב השמות פה הם

מפורסמים ולא פעם אחת רשמו אותם פה אבל פירסמו לא מעט בסיסטים

שהם כביכול לא כאלה פופולריים וגם התפתח פה איזשהו נושא של בסיסטים

ישראליים שזה גם נחמד.

בשביל לתרום לדיון מצאתי בסיסט צרפתי אחד ביו טיוב שנורא אהבתי

השיר עצמו מתחיל ב0:50 לפני זה הוא פשוט נותן סוג של דמו על הסאונד של הפיקאפים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק הוזכרו, חלק פוספסו:

סטיב האריס

ג'ון טיילור

מאט אוסמן (סווייד באים להופיע ביום שישי! יאיייי  :) )

ווילבור "בדאס" בסקומב

דונלד "דאק" דאן

ג'ון דיקון

פול מקרטני

ג'ון פול ג'ונס

ג'יימס ג'יימרסון

אנדי רורק

פינו פלדינו

ניק בגס

מי שניגן ב you're the one that I want בגריז (היו כמה בסיסטים בפסקול הסרט, וככל הידוע לי, לא יודעים מי ניגן מה, אבל משערים שזה הבסיסט של טוטו)

ובישראלים - קובי כהן הגדול (צביקה פיק, אריק סיני, מתי כספי ועוד המון)!

ומוטי דיכנה (גזוז), ושמוליק ארוך (החלונות הגבוהים), ואלון נדל (בדודה), וגילי סמטנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שיש משהו בדברים של בורי, אז הנה אני מביא משהו חדש.

למי שלא מכיר, בסיסט בשם שון מלון, שלא כל כך התפרסם וחבל.

הוא הוציא דיסק בודד, לפני משהו כמו 8-9 שנים, בסיסט מופלא לאוהבי הז'אנר.

הנה דוגמה קטנה. מי שרוצה לשמוע עוד שיריץ חיפוש בגוגל על Sean Malone

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הרבי פלאוורס - herbie flowers אתם מכירים?

בסיסט אנגלי אדיר - מנגם גם בס חשמלי - בעיקר ג'ז בס עתיקה (אומר שהיא פרוטוטייפ מהראשונות) עם מיתרי רוטוסאונד ניילון, וגם קונטרבס.

ניגן הרבה עם דייויד בואי - ספייס אודיטי למשל ועוד רבים, ניגן עם לו ריד - אחראי לבס ליין הכפול המפורסם ב walk on the wild side - גם בס חשמלי וגם קונטרבס.

ניגן באלבום הנפלא שגדלתי עליו ועל הליינים שלו במלחמת העולמות של ג'ף וויין. מופיע גם בהופעה שהונצחה ב DVD מ 2006 ומאוד מומלצת.

ועוד מאות דברים מג'ז לרוק. אני מעריץ שלו. לא הרבה מכירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...