Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

הבאסיסטים האהובים עליכם

MrBungle

Recommended Posts

אני חושב שיש משהו בדברים של בורי, אז הנה אני מביא משהו חדש.

למי שלא מכיר, בסיסט בשם שון מלון, שלא כל כך התפרסם וחבל.

הוא הוציא דיסק בודד, לפני משהו כמו 8-9 שנים, בסיסט מופלא לאוהבי הז'אנר.

הנה דוגמה קטנה. מי שרוצה לשמוע עוד שיריץ חיפוש בגוגל על Sean Malone

ראוי לציין שהוא היה גם הבסיסט של Cynic, הרכב פורץ דרך בתחומו שהשפיע בדרך זו או אחרת על כל להקת מטאל בעשור הנוכחי

היה לו עוד הרכב מעניין שנקרא Gordian Knot שאיתו הוא הוציא שני אלבומים. מוסיף גם אני דוגמא קטנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה אבל אני חושב שאין כל פסול בלאהוב או להיות מושפע "מבסיסט מוכר".

והטענה שהדיון הזה הוא בדיחה עצובה ומרה הוא הרמת האף נטו. כל אחד והטעם שלו. כל אחד ומה שהוא מכיר. ואי אפשר להתווכח על זה. ובטח לא לפסול את מה שאנשים מעלים בגלל שאתם מכירים יותר ויש לכם יותר נסיון. הייתי שמח שבמקום להרים את האף ולהתלונן, חילקו עמנו את ידיעותכם העצומות. אני לומד מכאן מלא!

אגב, ליידי גאגא מעולה. נכון שהיא לא מטאליסטית ולא ג'אזיסטית, אבל היא טובה  ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חס וחלילה אני לא אומר שאסור לאהוב או להיות מושפע וכו' וכו' וכו'... אני אומר שאם תעבור על שמות הבסיסטים שהוזכרו כאן רובם הגדול הוזכרו כמה וכמה פעמים, חלקם אפילו בהודעות עוקבות..סבבה אז כולכם אוהבים את ג'קו..אני בספק אם אפשר ללמוד מזה משהו.

לכן כתבתי שאת הפוסט הזה היה אפשר לסכם בהודעה אחת עם שמות כל הבסיסטים שהוזכרו כאן שכולם בכל מקרה מכירים במקום שכולם ייכתבו בדיוק אבל בדיוק את אותו הדבר, לא סתם נתתי את ווטן וג'קו כדוגמא.

אם כבר עושים פוסט על בסיסטים אז לפחות שאלה יהיו בסיסטים ששוה להכיר, או יותר נכון בסיסטים חדשים ששווים להכיר, מישהו חדשני או סתם מישהו מגניב/מנגן מהר/אוכל טונה, מה שעושה לכם את זה באופן אישי... ככה לומדים (להכיר דברים חדשים לא לנגן..), בצורה הזו כולם יוצאים מורווחים.

אני לא צריך פורום בסיסטים שיגיד לי (ולכם) מי הם ג'קו וווטן בשביל זה אני יכול (ואתם) להיכנס ל-Artist series באתר של פנדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב לא צריך לקחת פה קשה את הדברים. זה סה"כ שירשור ניים דרופינג. כל פעם יש כאלה. זה כמו מה עדיף ג'ז בס או פרסיז'ן ואיזה ציוד יש לי. סה"כ זה לכיף.. לא ברומו של עולם. אנחנו פה בעיקר בשביל הכיף. לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב לא צריך לקחת פה קשה את הדברים. זה סה"כ שירשור ניים דרופינג. כל פעם יש כאלה. זה כמו מה עדיף ג'ז בס או פרסיז'ן ואיזה ציוד יש לי. סה"כ זה לכיף.. לא ברומו של עולם. אנחנו פה בעיקר בשביל הכיף. לא?

++

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שם שעדיין לא עלה כאן, אני חושב, זה באני ברונל (Bunny Brunel), שניגן עם צ'יק קוריאה תקופה קצרה בסוף שנות השבעים.  הנה קטע מתוך האלבום Secret Agent (יש סולו פרטלס יפה שמתחיל ב-2:30):

http://www.youtube.com/watch?v=glZDkTzCSHY

הנה הוא שוב עם צ'יק קוריאה, הפעם בהופעה עם הקטע Spain (הסולו בס מתחיל ב-3:10):

והנה הוא בקטע יותר מהזמן האחרון, עם פרנק גמבלה ומיטשל פורמן:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.youtube.com/watch?v=rs9MpRXsv4c&feature=related

תוך כדי שיטוט ביוטיוב מצאתי את זה וזה נשמע טוב!

מהביוגרפיה שלו הוא ניגן עם הרבה גדולים וטובים.

נשמע מצויין! שמחתי להכיר :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שהרוב פה לא יאהבו את זה,למען האמת אני גם אהבתי את זה מאוד בהתחלה,אבל אחרי כמה זמן זה כבר די שיעמם(למרות שזה בסך הכל קטעים משירים שלו) :

http://www.youtube.com/watch?v=tbp6z3o4TRA

וגם הבחור הזה מנגן נחמד מאוד :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר Two of Us,אני ממש אוהב את הגרסה של אנתוני וולינגטון(שגם אותו אני מאוד אוהב,גם כבסיסט,וגם כאדם בכללי,כשהוא מדבר ומסביר לאנשים,לא משנה על מה,זה פשוט כל פעם משגע אותי-לטובה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר מרקוס מילר...

מניין לך שזה מרקוס מילר? אתה בטוח בזה? זה ממש מפתיע אותי אם כן..

ואם כן, האם הוא מנגן גם בעוד טרקים של ביל וויטרס כמו lovely day למשל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just the two of us הוא שיר של הסקסופוניסט גרובר וושינגטון ג'וניור, והשיר הופיע באלבום Winelight (בו ניגן מילר בכל השירים ).

באתר של מרקוס מילר, בדיסקוגרפי (רשימות של כל הדברים שהוא הפיק/ניגן וכו'), תחת ביל ווית'רס מופיע רק שיר אחד באלבום:

Watching you watching me  [1985]

- האלבום האחרון של ביל....

http://www.marcusmiller.com/disco_list.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just the two of us הוא שיר של הסקסופוניסט גרובר וושינגטון ג'וניור, והשיר הופיע באלבום Winelight (בו ניגן מילר בכל השירים ).

באתר של מרקוס מילר, בדיסקוגרפי (רשימות של כל הדברים שהוא הפיק/ניגן וכו'), תחת ביל ווית'רס מופיע רק שיר אחד באלבום:

Watching you watching me  [1985]

- האלבום האחרון של ביל....

http://www.marcusmiller.com/disco_list.html

אז מה השורה התחתונה? בגרסה של ביל וויתרס לג'סט אה טו אוף אס - זה מרקוס או לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+1 לכל מי שכתב משהו טוב על:

שון מלון (הוא מקבל +2)

טל ווינקלפלד - שאלבום הסולו שלה מדהים, בחיים שלי לא התלהבתי כל כך מאלבום פיוז'ן, או מה שזה לא יהיה.

ומייקל מנרינג - שאני לא יודע מאיפה להתחיל בכלל על איך לשבח אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד בסיסט שגיליתי (יחסית) לאחרונה הוא בובי וגה. עבד עם שמות ידועים כמו tower of power, jeferson starship וכד'.

התאהבתי בנגינת מפרט שלו, יש לו נגינת מפרט נורא פאנקית וגרובית (ולא רק - הוא אלוף בכל טכניקה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא הבחור שמנגן בסרטונים ביוטיוב של אפקטים של MXR?

ומייקל מנרינג מנגן ממש יפה,אבל אני לא אוהב את זה שהוא רוב הזמן מתעסק עם הטיונרים שלו שהוא מוריד ומעלה בטונים כל הזמן.

ובכללי את זה שהוא עם בס פיקולו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צ'ארלי היידן,מדהים

מה מדהים פה, אם יורשה לי לשאול?  הקשבתי בעיון, ולפי דעתי נגינת הבס היא סטנדרטית לחלוטין, מהסוג שאפשר לשמוע ביוטיוב על-ידי בסיסטים אלמונים במאותיהם. 

בכלל, אני יודע שאני הולך להסתכן עכשיו במטח כבד במיוחד של נאצות, אבל לדעתי צ'רלי היידן הוא בסיסט שגרתי למדי.  אני לא מכיר המון חומר שלו, אבל גם לא מעט, ואפילו יצא לי לשמוע אותו ממרחק של שני מטר בהופעה (דואט עם קני ביירון) שנחשבה למספיק טובה כדי שתוקלט ותצא לאור על דיסק.  בכל המקרים פשוט לא התרשמתי במיוחד - הוא נשמע לי כמו עוד בסיסט מיומן שעושה את העבודה, ותו לא.

השאלה "מה מדהים פה?" בתחילת דברי לא היתה רטורית.  אם יש מישהו שיכול לספר בזכות מה, לדעתו, צ'רלי היידן זכה במעמד-העל שלו, אשמח מאד לשמוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מדהים פה, אם יורשה לי לשאול?  הקשבתי בעיון, ולפי דעתי נגינת הבס היא סטנדרטית לחלוטין, מהסוג שאפשר לשמוע ביוטיוב על-ידי בסיסטים אלמונים במאותיהם. 

בכלל, אני יודע שאני הולך להסתכן עכשיו במטח כבד במיוחד של נאצות, אבל לדעתי צ'רלי היידן הוא בסיסט שגרתי למדי.  אני לא מכיר המון חומר שלו, אבל גם לא מעט, ואפילו יצא לי לשמוע אותו ממרחק של שני מטר בהופעה (דואט עם קני ביירון) שנחשבה למספיק טובה כדי שתוקלט ותצא לאור על דיסק.  בכל המקרים פשוט לא התרשמתי במיוחד - הוא נשמע לי כמו עוד בסיסט מיומן שעושה את העבודה, ותו לא.

השאלה "מה מדהים פה?" בתחילת דברי לא היתה רטורית.  אם יש מישהו שיכול לספר בזכות מה, לדעתו, צ'רלי היידן זכה במעמד-העל שלו, אשמח מאד לשמוע.

אני בהחלט מבין אותך ואני רואה מאיפה זה בא,אבל כשאני שומע את הקטע הזה אני בעיקר שומע את החשיבה של היידן בנגינה,

את היכולת לא להעמיס ולתת לפט מת'יני לצאת החוצה כלכך יפה.המון חשיבה אבל עדיין המון רגש.

דברים מאוד בסיסיים ולכן אני מבין את השאלה שלך אבל לדעתי זה קצת נשכח לפעמים והוא בהחלט הביא את זה לליגה אחרת.

קית' ג'ארט הסביר את זה הרבה יותר יפה ממני

http://www.youtube.com/watch?v=1dZ0Ytf9NBI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אוהב בסיסטים שיודעים לשרת את השיר וגרוב חשוב לי מהפגנת יכולות טכניות או יכולת לנגן תפקידים מלודיים מורכבים.

הוזכרו פה רבים מהבסיסטים שאני רואה בהם השראה אז בטח אציין פה ושם כמה ששמם כבר עלה:

ג'ק ברוס (אני חושב שהוא השתבח עם השנים - ההופעות שלו עם רורי גלאגר ז"ל משנות התשעים המוקדמות מעולות)

ג'ון פול ג'ונס

ג'ון אנטוויסל

די מוריי (אלטון ג'ון בתקופה שהוא עשה רוק)

קארל ראדל (קלפטון בימי דרק והדומינוס, ג'ו קוקר)

כמובן שהבסיסטים של מוטאון ואטלנטיק - ג'יימרסון, באביט ודאן

פינו פאלאדינו גם בגלגול שלו כנגן פרטלס עם חיבה לאוקטברים בשנות השמונים (לפעמים נראה כאילו רק הוא וטוני לוין עבדו כ-'שסניטים' באייטיז) וגם בעשרים שנה האחרות עם הפרסיז'ן+פלאטוונדס

ג'ון אילסלי מהדייר סטרייטס שעשה לדעתי עבודה מדהימה בשני האלבומים הראשונים גם מבחינת הצליל וגם מבחינת היכולת לשרת את השיר

לואיס ג'ונסון ולארי גראהם - הסלאפרים היחידים שלא משעממים אותי

פול ג'קסון

ניית'ן פיליפס מ-Pleasure

דאגי תומסון מסופרטראמפ

ג'ון גיבלין - בסיסט כמעט אלמוני שניגן בצורה מדהימה (לדעתי) פרטלס עבור ג'ון מרטין באלבום Grace and Danger. שילוב מדהים בין יכולות מלודיות ליכולת לספק בסיס יציב למוזיקה ותצוגת יכולות מבחינתי למה פרטלס יכולה לעשות מחוץ לסגנונות מוזיקה איזוטריים.

פול דנמן - הבסיסט של שאדיי

לא יודע איך קוראים לבסיסט שניגן עם סוזאן וגה בשנות השמונים אבל הליינים שלו ב- Marlena on the Wall ו-Left of Center מצויינים

ראיתי שהוזכרו פה כבר גם סטיוארט זנדר וגם פול טרנר - מצטרף לח"ח לשניהם

ג'ון טיילור מדוראן דוראן - איפה הם ואיפה הפופ של העשרים שנה האחרונות....

ג'סטין מלדל ג'ונסון

קאס לואיס מ- Skunk Anansie

ואם כבר הוזכרה פה ידו השמאלית של ריי מנזארק אז אני מציב מולו את המועמד שלי בקטגוריית הבסיסט הטוב ביותר שלא מנגן על בס - סטיבי וונדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאט לאט אני נזכר בעוד.

כמה בחורות שאני לא יודע אם הוזכרו.

טינה ווימאוט' (Tina Weymouth) מהטוקינג הדס

קים דיל מהפיקסיז,כן כן היא לא בסיסטית מרשימה טכנית ואפילו מלודית אבל הפיקסיז פשוט לא היו אותו הדבר בלעדיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר הזכירו את סטיבי וונדר, יהיה ראוי לציין את הבסיסט נת'ן וואטס, שאני לא יודע עליו הרבה, חוץ מזה שהוא עבד עם סטיבי וונדר, ייצר וניגן הרבה בס ליינים איכותיים ואהובים שכולם נהנים לנגן כמו Sir Duke וI Wish.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד כמה מהאהובים עליי:

David "Dela" Labruyere, זה כנראה הבאסיסט האהוב עליי, שילוב פשוט מדהים של גרוב ומלודיות בבס ליינים שלו עם ג'ון מאייר.

http://www.youtube.com/watch?v=wkWDVMPBzeo

Pino Palladino, הוזכר כמה תגובות מעליי, אחד הסשניסטים הכי טובים שאי פעם היו.. עבודת פרטלס מדהימה. חוץ מזה שהוא נראה כמו תרנגולת, הוא אחד הבאסיסטים הכי מעוררי השראה בכל הזמנים.

Stan Sargeant, היה הבסיסט בטונייט שואו עם ג'יי לנו, באסיסט שמאלי שמנגן בסגנון נורא ייחודי, אתם חייבים לראות איך הוא מנגן סלאפ.

הסלאפים מתחילים ב2:00.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו קצת מוזר, אז סליחה מראש למי שרגיש (NSFW)

Hyunmo Kim (Hjfreaks)

הוא מדרום קוריאה ונורא אוהב אנימה.

יש לו המון קטעים בטיוב שהוא עושה פלייאלונג לשירים יפנים (מסדרות אנימה? לא מבין בזה כ"כ), הוא מוסיף קצת "פלפל" ומתלבש כמו בחורה (cosplay) - הזוי ביותר אבל הוא מוזיקאי מטורף.

אני לא אעשה EMBED לכמה סרטונים שלו כי יכול להיות שהרבה יגעלו מזה.

- סלאפינג על 8 מיתרים

- פה הוא גם מרביץ שרדינג על גיטרה

- הסרטון הכי הזוי שלו

חוץ מהקטעים ההזויים שהוא מתלבש כמו בחורה, הוא מנגן גם בהרכב גאז מקוריאה (לבוש רגיל  ;D )

וגם הרכב פאוור מטאל למי שאוהב

מי שלא נגעל מהוידאוס שלו, יש לו המון בערוץ שלו - יש לו טכניקה מטורפת ואחלה גרוב

http://www.youtube.com/user/hjfreaks?blend=1&ob=4

הוא גם חבר שלי בפייסבוק  ;D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Stan Sargeant, היה הבסיסט בטונייט שואו עם ג'יי לנו, באסיסט שמאלי שמנגן בסגנון נורא ייחודי, אתם חייבים לראות איך הוא מנגן סלאפ.

הסלאפים מתחילים ב2:00.

הטכניקת סלאפ שלו כל כך מגניבה ואיזה סאונד עוד,אני אהבתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לתת הדיון הנחמד על כל מי שלא בסיסט ומנגן ליינים מאוד יצירתיים על בס (כדוגמת סטיבי וונדר):

Greg Phillinganes - הקלידן והמנהל המוזיקלי של מייקל ג'קסון. ניגן הרבה ליינים מאוד יצירתיים באלבומים של מייקל. לא רק הוא אמנם אבל הוא אחד המוכשרים ללא ספק.

וכמובן - אי אפשר שלא להכניס לקטגוריה הזו את פרינס.

ובחזרה לבסיסטים שמנגנים על בס:

Roscoe beck

אלוף העולם בכל מה שקשור לטקסס-בלוז, ולג'אז ופיוז'ן.

ואם זה לא מספיק, הוא גם המפיק של לאונרד כהן.

ממליץ מאוד למי שלא מכיר.

בנוסף למי שבעניין של טקסס בלוז יש את

Tommy shannon - הבסיסט של סטיבי ריי ווהן, בסיסט סטריט למדי, אבל יודע את הסטייל ומנגן פשוט ולעניין. לא משעמם לרגע.

Chuck Rainy - סשניסט מדהים באל.איי

Abraham Laborial - מאותה סצנה

Alex Al - סשניסט של ימינו, יותר מהתקופה האחרונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מארק קינג אמרו? רק בודק..

יש את קרלס בנבנט. בסיסט פלמנקו צרפתי. לפני לא היה נהוג שיהיה בסיסט במוזיקת פלמנקו בכלל.

אבל הוא הצטרף לפאקו דה לוצ'יה ומשם צמח.

מאוד יחודי.

פה עם צ'יקו -

http://www.youtube.com/watch?v=1GZBgPf9S-A&feature=related

ספיין כמובן.

ויש את רנה גרסיה פונס. הצרפתי קורסיקאי אם אני לא טועה.

נגן קונטרבס וירטואוז אלוף. מנגן 5 מיתרים עם מיתר C גבוה ומנגן עם הקשת במהירות כזו כאילו בכלל מדובר ב-עוד. אבל לא רק המהירות, אלה גם המוזיקה. מין פלמקו אתני

הייתי בהופעה שלו בפסטיבל ישראל בשנה שעברה. היתה פשוט אחת ההופעות המעולות שראיתי של בס.

ואם רנה גרסיה פונז אז חייבים להזכיר את אביו הרוחני פרנסיס רבאט!

שלא מצאתי יותר מידי קטעים טובים שלו ביוטיוב אבל הנה משהו נחמד:

http://www.youtube.com/watch?v=wuw38-sMDKo&feature=related

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...