Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

הבאסיסטים האהובים עליכם

MrBungle

Recommended Posts

לגבי בסיסטים ישראליים, אני מאד אוהב את הנגינה של אדם הורוביץ בנושאי המגבעת וגם יש לו אחלה של סאונד.

ובסיסט ענק  - עמנואל מן, הבסיסט של הברירה הטבעית ובוסתן אברהם:

http://www.youtube.com/watch?v=zEwdJNDDnDo&feature=related

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קולין גרינווד מרדיוהד.בכללי לרדיוהד יש בס תופים מצויין ומעוד אנדרייטד.

הכניסה של הבס בבתים (2:07) הורג אותי

http://www.youtube.com/watch?v=4Qm1XrZI0zY

עוד בס מגניב לאללה,סלאפים מטורפים בחלק מהקטע.

ואם כבר הזכרתי את אדם שפלן בתגובה אחרת אז כמה דוגמאות

בתור הבסיסט הקודם של אטליז (בכוונה בחרתי את הלהיט שלהם,יש קטעים כלכך יותר טובים באלבום)

הסופר גרום דה גירלז (שוב,יש קטעים כלכך יותר טובים מזה,חבל שאין ביוטיוב.האלבום השני מומלץ מאוד)

וגם בלקן ביטס בוקס נורית גלרון ועוד...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי בסיסטים ישראליים, אני מאד אוהב את הנגינה של אדם הורוביץ בנושאי המגבעת וגם יש לו אחלה של סאונד.

אני החלפתי לו את הפיקאפים לפני ההקלטות של האלבום ההוא! (יש לי אפילו קרדיט על העטיפה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני החלפתי לו את הפיקאפים לפני ההקלטות של האלבום ההוא! (יש לי אפילו קרדיט על העטיפה).

אז היא הייתה חצובה כבר ל PJ? או שאתה חצבת? איזה פיקאפים שמת? אני אהבתי יותר את הקלטת של נושאי המגבעת..עם הקלידי בס של ישי אדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא הגיע אלינו עם ג'ז בס יפאנית שמאלית שקנה אצל מורדי. הוא לא אהב אותה מעולם אבל בתור שמאלי בישראל של סוף שנות ה-80, כמה ברירות כבר היו לך. החלפתי לו לפיקאפים של דימארזיו שהיו לי בארון מאיזושהי סיבה. אחר כך סיתתו לו את הגוף לפיקאפ פרסיז'ן, אין לי מושג מי עשה את העבודה. אני לא חושב שהוא היה מרוצה ממנה בשום שלב כי מה שהוא באמת רצה זה פרסיז'ן. אחר כך הוא הביא מארה"ב פרסיז'ן אליט II (שני פיקאפים P + פריאמפ), כזאת:

main_13881.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרנו...

רוסטיסלב צ'באן, בסיסט אוקראיני שאני עוקב אחריו כבר זמן מה.

הוא מנגן בהרכב עם זמר ומתופף (אין גיטרה) ומצליח למלא חלל של הרכב מלא

(תסלחו לי על הרוסית :) )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה "מה מדהים פה?" בתחילת דברי לא היתה רטורית.  אם יש מישהו שיכול לספר בזכות מה, לדעתו, צ'רלי היידן זכה במעמד-העל שלו, אשמח מאד לשמוע.

קראתי את זה לפני כמה ימים אבל לא היה לי כוח לכתוב באייפון את המגילה, אז עכשיו אני ליד מחשב והאקדחים שלי שלופים, צ'ארלי היידן הוא אחד הבסיסטים הכי טובים שאני אישית מכיר ויכול לדבר עליהם.

קודם כל בוא נדבר היסטורית.

צ'ארלי היידן בכלל התחיל לקבל את מעמד העל שלו בשנות ה50 כשהתחיל לנגן אצל אורנט קולמן (אני חושב שהאלבום הראשון שלהם ביחד היה the shape of jazz to come, אלבום מאוד יפה) העבודה שלו עם אורנט תמיד היתה מדהימה, יש לו סאונד מדהים ויצירתיות לא נגמרת אף על פי שמעולם לא הראה רמה וירטואוזית גבוהה מידי, תמיד הסתכלתי על צ'ארלי היידן בתור דוגמת מופת לא ייאמנת, עם כל השיגועים שאורנט עושה בהרכב, צורח, משתולל ומשתגע צ'ארלי שומר על איפוק ועל ליינים יפים וגיבוי מעולה ונותן את הצבע שלו.

היידן הוא תופעה גם בתור סיידמן כמובן אצל אורנט וגם אצל ג'ארט בשלישיה האמריקאית ואצל קני בארון כפי שאמרת, ת'כלס אני אישית לא כלכך התחברתי למה ששמעתי מהדואטים עם מת'יני אבל יש שאוהבים את זה מאוד, כדאי גם להקשיב לשני דיסקים שהוא מתבטא בהם מאוד יפה שיש בהם אוירה מאוד רגועה ויפה והבס בולט מאוד, אחד הוא  silence שבו הוא מנגן עם אנריקו פירנונזי (אני חושב שככה הוגים את זה), צ'ט בייקר ובילי היגינס (המדהים מדהים מדהים בעצמו) והשני הוא אלבום עם לי קוניץ ובראד מלדאו שקוראים לו alone together.

אבל צ'ארלי הוא גם מוזיקאי ולידר חשוב מאין כמוהו, אחת העבודות הכי חשובות שלו בעייני היא ה"ביג בנד" המגניב שהוא פתח וקרלה בליי היתה חלק גדול מהעיבודים שלו, שמו הוא  ה liberation music orchestra וכל מה שקורה שם, והמוזיקאים שמנגנים בהרכב הזה במהלך הזמן הם מדהימים וזה הכל מיזם מדהים של היידן.

כל זה רק על קצה המזלג על צ'ארלי היידן וחשיבותו הענקית ואני חושב שאם אתה באמת רוצה להבין טוב אבל באופן תמציתי את העבודה והחשיבות שלו, היה פסטיבל במונטריאול שהקדישו למוזיקה שלו והיידן ניגן שם עם הרבה מהעבודות שלו, הופעות לייב שהוקלטו כולן ואוגדו לאוסף בשם "montreal tapes", יש שם את האורקסטרה, טריו עם ג'ו הנדרסון האגדי, טריו עם גונזלו רובלקבה המדהים ועוד ועוד ועוד, אתה מוזמן לפנות אלי בפרטי לכמות המלצות שתסגור לך שנה או שנתיים של הקשבה.

אההה

ותעשה טובה,

תקשיב ל Steal Away של היידן והאנק ג'ונס, הם מנגנים רק ספיריטואלס, שירים מהבית שלהם, אחת ההקלטות הכי מינימליסטיות ויפות שאני מכיר ויש לה הרגשה שאין לאף אחת אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גל - תודה על התגובה המושקעת שלך. האלבום עם לי קוניץ ובראד מלדאו1, שלא הכרתי, נכנס ל-wish list שלי.

אין ביננו ויכוח על כך שצ'רלי היידן זכה למעמד על, אם כי חידשת לי על כך שהיה פסטיבל שלם שהוקדש למוזיקה שלו.  אדרבא.  השאלה שלי היתה בזכות מה הוא זכה במעמד הזה.  מתוך מה שכתבת אני מוצא בעצם כמעט רק "סאונד מדהים ויצירתיות לא נגמרת" ו"שומר על איפוק ועל ליינים יפים וגיבוי מעולה ונותן את הצבע שלו", שזה תיאור כללי מדי בשבילי (אני לא חלילה ממעיט בחשיבות של כל שיתופי הפעולה והפרויקטים שציינת - קראתי והחכמתי - אבל אין בפירוט הזה כדי להסביר למה היידן נחשב לכזה בסיסט דגול).

כפי שכבר כתבתי, אני מכיר לא מעט עבודות של צ'רלי היידן, אבל עוד לא יצא לי אף פעם להקשיב לו ולהרגיש "וואו" (ואני לא מדבר על "וואו" בזכות טכניקה או מהירות).  אז שאלתי את עצמי - איזה קונטרבסיסט כן גורם לי להרגיש "וואו"? והופתעתי לגלות שבעצם יש מעט מאד כאלה: סטנלי קלרק, בתקופת light as a feather עם צ'יק קוריאה, ניגן עם המון המון אנרגיה, ותמיד העלה אצלי את הדימוי של לב רוטט ופועם, שמזין ללא הרף את הגוף שמסביבו.  אצל ריי בראון אני מת על הדיוק הריתמי ועל הבחירה המושלמת בתווים של ה-walking.  כריסטיאן מקברייד מאד הרשים אותי בהופעה בארץ לפני כמה שבועות, ואדגר מאייר מאד הרשים אותי בהופעה שראיתי לפני כמה שנים.  אבל זהו, בערך.  אולי אני צריך להתחיל לנגן על קונטרבס בעצמי כדי יותר להעריך קונטרבסיסטים.

הנה הרכב של גיטריסט בשם Dave Kain, עם בסיסט בשם Ryan Berg.  אחלה מוזיקה -

מצאתי את ההרכב הזה לפני כמה דקות ביוטיוב, ולא שמעתי על אף אחד מהנגנים שבו מעולם.  אני לא מסוגל להבחין בהבדל בין איכות נגינת הבס בקטע הזה לבין איכות נגינת הבס של צ'רלי היידן.  מי בפורום הזה כן מסוגל?

1. מישהו הולך להופעה שלו בשבוע הבא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת וואו של קונטרהבס הראשון שלי היה אדי גומז... בעיקר בעבודה עם ביל אוונס אבל גם נגיד אצל צ׳יק הוא ממש לא רע...

גם דייב הולנד הוא חתיכת וואו, חפש את הביצוע סולו שלו למיסטר פיסי ביו טיוב, גאוני...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן יש לו סיגניצ'ר 7 מיתרים http://www.adamovic.nl/2basses/Signature/Eric%20Czar%20signature%207.htm.

קוראים לו אריק סזאר. לטעמי יש לו קטעים מדהימים ביופים.

שווה לראות את החומר שלו ביוטיוב http://www.youtube.com/user/ericczar

ובאתר שלו http://www.ericczar.com/.

כל הקטעים שלו מענינים וזורמים מוסיקאלית באופן כזה שהוא לא מרגיש כמו נגן בס אלא פשוט כמוסיקאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...