Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

Markbass בכלי זמר

RT

הימור על מחירי Markbass בכלי זמר  

18 הצבעות

1. 1. הימור על מחירי Markbass בכלי זמר

• המחירים יהיו גבוהים בהרבה מאלו שהיו ברעש געש
      11
    • המחירים יהיו גבוהים בקצת מאלו שהיו ברעש געש
      4
    • המחירים יהיו כמו אלו שהיו ברעש געש
      0
    • המחירים יהיו נמוכים מאלו שהיו ברעש געש
      2
    • זו סתם קנוניה. לא יגיעו מגברי Markbass לכלי זמר
      2

Recommended Posts

גם בירושלים יש כבר איזה שבוע וחצי מארק בס..

המחירים סבירים בהחלט, והמגברים פשוט אדירים!

רק מה אין בוקסות גדולות, רוב המגברים קטנים (הבוקסה הכי גדולה שראיתי היית 12" אם אני לא טועה), וחבל.

נקווה שיביאו בקרוב דברים יותר רציניים.

ניגנתי על ראש ובוקסה שם, ממש לא זוכר את השמות שלהם, כי איך אפשר לזכור כשכזה צליל מתנכן לך באוזן?! פשוט תענוג  ;D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

הייתי גם בת"א וראיתי שאפשר לפרק את הראש מהבוקסא די בקלות.

לראשים הקטנים האלה יש שימוש לבד? ערך כלשהו?

אני חושב לקנות אחד כזה רק שכרגע אני לא בטוח כמה כסף בא לי לזרוק ואם לא כדי לקחת את הפנדרים 60 וואט השמנים שיש להם שם

מה תאמרו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המארק בס בכלי זמר 10% יותר זול מברעש געש? וזה אחרי שרעש געש מצהירים על המחיר הכי נמוך והוגן שאפשר? ובלי הנחות..

גם אני לא עובד בכלי זמר, אבל יש כמה אנשים עם דעות קדומות שצריכים לאכול כובע.  :o

ובוב הזקן - אפשר עקרונית לפרק את הראש של מרק בס מקומבו, אבל אז אין לראש מיכסה. וגם אין אחריות יותר. בעיה. אולי אפשר לאלתר משהו. אבל נראה לי שעדיף לוותר.

אני בכל מקרה ממליץ יותר על ראש ובוקסה בנפרד - יותר קל ויותר גמיש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן התכוונתי לקומבו שאפשר בעזרת מברג וקצת סבלנות להוציא את הראש שלו.

אני מפשט את זה נורא אבל כשניגנתי על שני המגברים הרגשתי כאילו המארקבייס יש לו הרבה יותר "צבע" מלפנדר

וחשבתי לעצמי, עם בס טובה, למה אני צריך יותר ממגבר שמשדר מה שנכנס?

הסדרה הזאתי של פנדר שאני חושב לקנות עושה אורות אדומים מלמטה וכבר לא פעם שמעתי את המושג "חצי מנורות" מאנשים בלי הרבה ידע בתחום.

על מה מדובר? יש קשר בכלל בין אחד לשני? האם הכל בגדר אגדה בלבד?

פשוט, לאחרונה יצא לי לנגן בחדר חזרות עם איזה מגבר ובוקסא "וינטג'" של פנדר שלא אהבו את הבס האקטיבית שלי במיוחד לדברי הסאונדמן והניבו דיסטורשן אפילו בעוצמות לא גבוהות מדי.

P.S

שאלות לתגובה של תומר

איזה יתרון יש בלקנות את הראש והבוקסא בנפרד? או במילים אחרות, מה הכוונה ביותר קל ויותר גמיש?

הראש הזה באמת יכול לשמש אותי בחדרי חזרות (מבחינת איכות)?

אני לא איש של מילים, בעיקר לא בשעות האלו של הלילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

P.S

שאלות לתגובה של תומר

איזה יתרון יש בלקנות את הראש והבוקסא בנפרד? או במילים אחרות, מה הכוונה ביותר קל ויותר גמיש?

הראש הזה באמת יכול לשמש אותי בחדרי חזרות (מבחינת איכות)?

אני לא איש של מילים, בעיקר לא בשעות האלו של הלילה.

למה שלא יהיה אפשר?

זה אחלה ראשים והם יתאימו להכל [=

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל יותר קל לקחת בוקסה לחוד, ואת הראש בנפרד בתיק, יש כאלה שמצליחים להכניס את הראש לנרתיק של הבס.

כמו כן, אתה לא מוגבל רק לבוקסה של מרק בס, אתה יכול לקנות איזה בוקסה שבא לך.

לי למשל יש בוקסה קלה וטובה מבניה עצמית שקניתי עוד לפני שקניתי את הראש מרק בס.

כמו כן אתה באמת יכול לקחת איתך את הראש מרק לחדר חזרות ולחבר אותו לבוקסות שם ולהנות מהסאונד שאתה אוהב.

אתה יכול גם לקחת אותו להקלטות כפראמפ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן התכוונתי לקומבו שאפשר בעזרת מברג וקצת סבלנות להוציא את הראש שלו.

אני מפשט את זה נורא אבל כשניגנתי על שני המגברים הרגשתי כאילו המארקבייס יש לו הרבה יותר "צבע" מלפנדר

וחשבתי לעצמי, עם בס טובה, למה אני צריך יותר ממגבר שמשדר מה שנכנס?

הסדרה הזאתי של פנדר שאני חושב לקנות עושה אורות אדומים מלמטה וכבר לא פעם שמעתי את המושג "חצי מנורות" מאנשים בלי הרבה ידע בתחום.

על מה מדובר? יש קשר בכלל בין אחד לשני? האם הכל בגדר אגדה בלבד?

אפשר לפרק את המגבר מהקומבו בקלות, סה"כ ארבעה ברגים.

אבל,

כמו שתומר אמר - המגבר חשוף, איו לו את הפלטה העליונה ואי אפשר לעבוד איתו כך וגם אין לו את רגלי הגומי הקטנות. אגב, מהרגע שעשית את זה האחריות של מרקבייס לא בתוקף. לא כדאי להתעסק בזה. לך על ראש + בוקסה (כלשהי).

מוזר מה שאתה אומר לגבי ה"צבע".

אם יש משהו לגבי מגברי מרקבייס שתפס יותר מכל דבר מההתחלה זה שהם "שקופים" ואינם צובעים את הסאונד. משווים אותם למגברי היוקרה של Walter Woods שעולים פי 4.

להשוות אותם למגברי פנדר (ובמיוחד לסידרה עם האור האדום מלמטה) זו בדיחה גרועה. זו ליגה אחרת לגמרי. אם אתה מתלבט בין שניהם אני ממליץ לך לא לקנות כלום אלא לבלות חודש באינטרנט ולקרוא על מגברים, שלא תצטער על זה אח"כ.

אגב האורות האדומים למטה,

יוצא לך לראות לפעמים מכונית של ערסים נוסעת בלילה 160 קמ"ש ויש לה למטה ניאונים סגולים? זה בדיוק מה שזה.

(אני מתנצל מול כל אלה שאינם ערסים ועדיין יש להם אורות מנצנצים במכונית...)

מגבר "חצי מנורות" מתייחס לרוב למגבר סוליד סטייט שיש לו בפריאמפ מנורה שנותנת סוג של "חום" לסאונד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המארק בס בכלי זמר 10% יותר זול מברעש געש? וזה אחרי שרעש געש מצהירים על המחיר הכי נמוך והוגן שאפשר? ובלי הנחות..

גם אני לא עובד בכלי זמר, אבל יש כמה אנשים עם דעות קדומות שצריכים לאכול כובע.  :o

רעש געש הם יבואן קטן מאוד ולא מסוגלים להחזיק הזמנות בגודל של כלי זמר, כשכלי זמר עושים הזמנה ממארק בייס זה כנראה מספר מגברים דומה למה שהיה בסטוק של רעש געש רק לכל אחד מהסניפים שלהם בארץ מה שלא רק (כנראה) מוריד להם את מחיר הקנייה אלא גם "מפזר" את הוצאות המכס, תשלום למכון התקנים אם צריך וכו' וכו'. 

אני לא חושב שאף אחד צריך לאכול את הכובע מה גם שכלי זבל מביאים מארק בייס ומתמחרים אותו נמוך יותר כדי להילחם ברעש געש ולתת מענה תחרותי אחרי שהם איבדו נתח שוק רציני ולכן הם חייבים לתת מחיר כזה כדי להחזיר אליהם את הלקוחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב האורות האדומים למטה,

יוצא לך לראות לפעמים מכונית של ערסים נוסעת בלילה 160 קמ"ש ויש לה למטה ניאונים סגולים? זה בדיוק מה שזה.

(אני מתנצל מול כל אלה שאינם ערסים ועדיין יש להם אורות מנצנצים במכונית...)

מגבר "חצי מנורות" מתייחס לרוב למגבר סוליד סטייט שיש לו בפריאמפ מנורה שנותנת סוג של "חום" לסאונד.

:):):) אהבתי את המטאפורה.

זה בידיוק אותו דבר :),המנורה הזזאת מתפקדת כסוג של "מנורת אקולייזר" שכשיש צליל היא מהבהבת קצת.

ואם אשכרה השוואת את הראמבל של פנדר לאיזה מרק באס איכותי,אני באמת ממליץ שתעשה איזה עבודת מחקר ותקרא ותשמע הרבה מגברים [=

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש איזה חדר חזרות ליד המסגר בבניין מסריח חצי נטוש שנקרא "המוסך"

בעל הבית הראה לי בהתלהבות שהוא מחזיק שני מגברים של פנדר לבס

אחד היה ראש + בוקסא וינטג' מנורות בלה בלה בלה שעם הבס שלי נשמע על הפרצוף

והשני היה בוקסא שחורה גדולה של פנדר שעשתה לי סאונד פגז

יכול להיות שמה שראיתי בכלי זמר זאת לא אותה סדרה אם כך..

ולגבי המחקר באינטרנט, אסור לשכוח שבסוף המחיר פחות חשוב מהסאונד שאתה מקבל.

אני אסע לשם בקרוב לבדוק את העיניין עם הבס שלי

התקציב שלי כרגע הוא 5 גג, מה ההמלצות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני ראיתי פנדר ראמבל נמכר ביד2 בתור "מגבר מנורות"... רק בגלל הנורות של הצבע האדום.

שמע, יש הרבה מגברים שיש להם נורה (בד"כ LED קטן) ליד הכניסה, שמראה את עצמת הסיגנל הנכנס (ויש כאלה עם נוריות שנדלקות רק ב PEAK כדי שתדע לא להגיע לגבול הזה). אז לקחו את הנורית הזו, ועשו תאורה אדומה.

מצד אחד - זה יפה, זה מגניב. אור שמהבהב עם הפריטות על הבס. אחלה אפקט להופעה.

מצד שני - זה עוד אלמנט שיכול להתקלקל (אם זה ישרף אתה תתקן את זה?), עוד אלמנט שצורך חשמל (לא יודעת עד כמה זה רלוונטי עבורך) ו - לא בדקתי ואני לא יודעת כמה זה רלוונטי - נורות שנדלקות וכבות ככה עשויות להוסיף רעש (קליקים) או השראות.

Having said that, אני מאד אוהבת את המגברים האלה  :D .  יש בחדר חזרות "המוסך" בתל אביב את ה ראמבל100 (שמגיע עם גלגלים, כך שמאד נוח לשנע אותו, ויש לו יציאת DI כך שמאד קל להגביר ולהקליט אותו) ואני מאד אוהבת אותו. קומבו מגניב לאללה. (לא קל כמו מרקבייס, though).

יש איזה חדר חזרות ליד המסגר בבניין מסריח חצי נטוש שנקרא "המוסך"

...

והשני היה בוקסא שחורה גדולה של פנדר שעשתה לי סאונד פגז

יאפ, זה Fender Rumble 100, ואתה לא טועה. אני עושה שם חזרות, וזה נשמע מ-צ-ו-י-ן.

כנראה שהכותבים פה לא היו שם ולא שמעו את המגבר הזה (או ששמעו פנדר ראמבל אחר, או ששמעו פנדר רמבל 100 אחר וזה ספציפית מיוחד ובעל כוחות על  ;D ).

פשוט, לאחרונה יצא לי לנגן בחדר חזרות עם איזה מגבר ובוקסא "וינטג'" של פנדר שלא אהבו את הבס האקטיבית שלי במיוחד לדברי הסאונדמן והניבו דיסטורשן אפילו בעוצמות לא גבוהות מדי.

זה הפריאמפ. הבס האקטיבית מכילה פריאמפ בפנים, ועושה BOOST מסוים לסאונד שמופק מהפיקאפים. הסיגנל שיוצא מוגבר משהו, חזק יותר מהסיגנל המגיע, למשל מפנדר ג'ז/פרסיז'ן סטנדרטיות ופאסיביות. המגברים "של פעם" לא ידעו לאכול סיגנל בעצמה כזו, ולכן בעצם אתה עושה OVER DRIVE (במשמעות הקלאסית של המילה  :D ) למגבר. כמובן שאתה יכול להנמיך את ה Volume על הגיטרה עצמה, ולהגיע לנקודה שבה הנמכת את היציאה שלך מספיק כך שהמגבר ידע להתמודד עם הסיגנל, ומשם - להגביר עוד במגבר עצמו.

אם יש משהו לגבי מגברי מרקבייס שתפס יותר מכל דבר מההתחלה זה שהם "שקופים" ואינם צובעים את הסאונד.

היתה לנו על זה שיחה בפורום אחר, ואני בהחלט איתנה בדעתי, שמרקבייסים צובעים את הסאונד, "משמנים" אותו (מלשון 'שומן'), והם ממש לא מגברים "שקופים". אני חושבת (וכן, אני יודעת שאני בדעת מיעוט) שהמגברים של פיווי הם מגברים יותר "שקופים" ו"נכונים" מבחינת הסאונד, וזו גם הסיבה שלא הרבה בסיסטים אוהבים אותם... הם אוהבים לשמוע את הבס שלהם בסאונד "בריא" ו"מלא נמוכים", ומגבר "שקוף" מוציא להם את הגיטרה חיוורת משהו... המרקבייסים (גם בלי שימוש ב VLE או VLF או איך שלא קוראים לזה) מחזקים בנמוכים ובלואו-מיד.

אתה מוזמן לא להסכים איתי  :P

אם אתה מתלבט בין שניהם אני ממליץ לך לא לקנות כלום אלא לבלות חודש באינטרנט ולקרוא על מגברים, שלא תצטער על זה אח"כ.

ואני מציעה לו, אם הוא מתלבט, לקחת את זה שנשמע טוב יותר בעיניו, ונשמע טוב יותר עם הגיטרה שלו בפרט.

הוא זה שיצטרך לנגן עם המגבר ולבלות ולהופיע עם המגבר.

מה בעצם אתה מציע לו? שיקרא באינטרנט, "יגלה" שמארקבייס יותר "נחשב" ויקנה את זה למרות שהוא חושב שמשהו אחר יותר מתאים לו ויותר נשמע לו? איזו מן עצה זו?

בא לך בנאדם, ואומר - נוח לי לסוע בסובארו. אז אתה אומר לו חביבי, תקרא באינטרנט ותלמד שלאנצ'יה טובה יותר, שלא תצטער על זה אחר כך (שזה הפחדה משהו). מה הוא אמור לעשות? לקנות את הלאנצ'יה? וואללה רונן, אם טוב לו, ונוח לו, ומתאים לו הסובארו, והוא יקנה ויהיה מרוצה, והמחיר טוב... אז למה לא?

נהההה... זה זלזול גרידא. הבנו שלדעתך ולטעמך פנדר ראמבל זה צעצוע נוראי עם סאונד גרוע ולוק עיצובי של מעצב עוור. עדיין, ושוב... לא יודעת..... הניסוח המזלזל ממש לא במקום. לדעתי.

זה נכון. מגברים שיש להם מנורה (אחת בדרך כלל) בפריאמפ (או בפאוור אמפ), ורוצים למכור אותו טוב יותר מדגישים את זה שיש בו מנורה עם תאורים יפים כמו "חצי מנורות".

כלי זבל מביאים מארק בייס ומתמחרים אותו נמוך יותר כדי להילחם ברעש געש ולתת מענה תחרותי אחרי שהם איבדו נתח שוק רציני ולכן הם חייבים לתת מחיר כזה כדי להחזיר אליהם את הלקוחות.

גם אותי זה הפתיע. אני לא מחובבי כלי זמר, אבל הפתיע שהם נתנו מחיר זול יותר בכ-200 ש"ח מהמחיר הכי-זול-ולא-בר-מיקוח של רעש געש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוב,

תדפיס לך כמה עותקים של הדיון הזה. לך לכלי זמר, חלק בין המוכרים שיקראו.

תפוס 5 אנשים אקראיים ברחוב ותן להם גם לקרוא.

בזמן שהם קוראים גש לבוזִין (דקה הליכה) ותן גם לו לקרוא. תיזהר ממנו כי הוא עצבני וכי הוא מוכר Eden.

חזור לכלי זמר וקנה מה שאתה רוצה.

קרן,

היתה פה השוואה בין מגברי ראמבל למגברי מארקבייס. לדעתי אין מקום להשוואה הזו. מותר לי לומר את זה ומותר לך לא להסכים.

הוא לא אמר שהוא רוצה לקנות פנדר ואני ניסיתי לשכנע אותו לקנות מארקבייס במקום - כפי שאת מציירת את זה. הוא השווה בינהם ואני אמרתי את דעתי ודעת רבים אחרים. אם הוא מתלבט דווקא בינהם אני ממליץ לו בחום לדעת יותר על המגברים האלה לפני שהוא עושה החלטה.

לגבי האורות האדומים, נכון אני מזלזל בניסיון העלוב ליצור עוד עניין באופן וויזואלי במגבר הבינוני הזה - לדעתי. אין חוק נגד זילזול (בפנדר). אגב יש להם המון מוצרים אחרים מצויינים לדעתי.

לא הבנתי מה ניסית לומר לגבי מגברי מנורות. אני לא שמעתי אף פעם את המושג "חצי מנורות". יש מגברים שה Power section שלהם הוא סוליד סטייט ואילו בפריאמפ יש מנורה. אני חושב שלזה הוא התכוון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בו***

חחחח אני מת פה מצחוק

בכל אופן, יש לי את המארקבס CMD151P ופעם היה לי את הראמבל 60, הראמבל הוא מגבר לא רע אבל לא ברמה של מארקבס

לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא אמר שהוא רוצה לקנות פנדר ואני ניסיתי לשכנע אותו לקנות מארקבייס במקום - כפי שאת מציירת את זה.

הוא התרשם לטובה מהראמבל, ואמרת לו משהו שנשמע מאיים/מפחיד:

להשוות אותם למגברי פנדר ... זו בדיחה גרועה. זו ליגה אחרת לגמרי. אם אתה מתלבט בין שניהם אני ממליץ לך לא לקנות כלום ... שלא תצטער על זה אח"כ.

ולדעתי זו סתם מודעת הפחדה... במיוחד ה"שלא תצטער על זה אח"כ" (מזל שלא כתבת לו "חבל, יש'ך פנים יפות"...)

לא כתבת בשום מקום (בהודעה ההיא) ש*לדעתך* מדובר במגברים טובים הרבה יותר, שנותנים תמורה טובה יותר לכסף, שאתה נהנה מהסאונד שלו, הוא מקל לך על הגב וכו' וכו' וכו', אלא ממש הפחדת את הבחור עד לרמה של - עדיף שלא תקנה כלום...

וזה לא "כפי שאת מציירת את זה" כפי שאתה מנסה להציג זאת, אלא פשוט אלו הדברים אשר אתה כתבת וכך בחרת לנסח אותם.

אני בסך הכל הצבעתי על זה שהיה מקום לניסוח עדין יותר, ובסך הכל - מערכת השיקולים שלו שונה משלך, הוא אולי אוהב דברים שונים ממה שאתה אוהב, ואם הא מעדיף לקנות פנדר ראמבל 100 ב 1930 שקלים (100 וואט על 15 אינץ', 27.2 ק"ג, גלגלים מובנים), יותר מאשר מארקבייס (נגיד CMD 121P) ב 4475 שקל (300 וואט ל 12 אינץ', 13.3 ק"ג), זכותו, ואין שום טעם להפחיד אותו בסגנון "עדיף כבר שלא תקנה כלום".

אני מאד נהנת מהראמבל 100 בחדר "המוסך" (כמו שבוב הזקן נהנה), הוא נשמע טוב ומאד מפתיע לטובה (הוא מחזיק חזרות עם תופים וגיטרות, והוא כולה 100 וואט!). יש לו סאונד ברור וחד שאתה לא מצפה מקומבו 100 וואט.

בוא נתפשר על גם וגם  ;D

פנדר ראמבל 100 לבית (לנגינה בחדר בבית, לחיבור יציאת ה DI שלו למחשב) וראש LittleMark להופעות בבארבי  8)

אגב, ההודעה האחרונה שלך (התגובה אלי) נוסחה ביתר רגישות. התגובה לפני כן היתה לדעתי מאד בוטה ומפחידה.

(וגם על זה מותר לך לא להסכים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות

אני רוצה להתחיל מלהכנס באחד מחברי הפורום אני מקווה שתסלחו אני אשתדל לעשות את זה קצר

:):):) אהבתי את המטאפורה.

זה בידיוק אותו דבר :),המנורה הזזאת מתפקדת כסוג של "מנורת אקולייזר" שכשיש צליל היא מהבהבת קצת.

ואם אשכרה השוואת את הראמבל של פנדר לאיזה מרק באס איכותי,אני באמת ממליץ שתעשה איזה עבודת מחקר ותקרא ותשמע הרבה מגברים [=

ואני ממליץ לך לשתוק הפעם שלא כמו פעם שעברה כשאין לך משהו חכם להגיד

כן אני אשכרה השוואתי את הארמבל של פנדר למרק בס ואתה יודע למה?

כי המרקבייס למרות שהוא עולה פי כמה מהפנדרים הוא בדיחה גרועה לעומתם

אז אולי פעם הבאה לפני שאתה מגיב תעשה קצת מחקר ותשמע מגברים חוץ מלקרוא עליהם

אבל אתה לומד במגמת טכנולוגיה אז אתה בטח יודע על מה אתה מדבר..

נעבור לנושא הבא:

רונן, לא לקחתי ללב.

למרות שקצת הגזמת, לא ניסיתי לעשות שום אבל למרקבייסים בשאלות התמימות שלי.

אבל עכשיו בזכות התגובות האחרונות אני באמת מתחיל להאמין שיש הבדל גדול מאוד בין הראמבל 100 לאחיו הקטנים.

בנוסף אני שמח לראות שיש פה מישהי שכן מסכימה איתי שיש צביעה מסוימת של המגברי מרקבייס למרות שכולנו יודעים שכל מגבר מין הסתם צובע כך או אחרת את הסאונד..

אז זה לא רע, רק הפנמתי שאני צריך להגיע לכלי זמר ולבדוק את המגברים שיש להם ולא להשוות לחדר חזרות

ונגיד והחלטתי ללכת על ראש של מרקבייס ובוקסא אחרת בנפרד (תודה תומר)

איזה בוקסא הייתם ממליצים?

שני החלקים צריכים להגיע למקסימום סכום של 5 אבל בכיף אני אשלם פחות  ;)

P.S

יש פה מישהו שמשתמש במגבר של מרקבייס בחייו המקצועיים?

אני ממש רוצה לדעת לאיזה נתח שוק הוא מתאים הקטנצ'יק הזה.

אני לא עומד בקצב......

kdeal ח"ח על התגובה האחרונה והאינפורמטיבית

כמה בערך עולים המרקבייסים (ראש)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבוקסה 2X10 של מארקבס מפציצה לפנים

הרבה אנשים נוטים גם לאהוב את ה1X12, אני אישית לא כזה מתלהב ממנו, יכול להיות שזה בגלל שאני כבר רגיל ל15 שלי

בכל אופן הייתי ממליץ לך לשמוע מה שיש להם בכלי זמר ולהחליט, האוזניים שלך יחליטו, לא של אף אחד אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל אופן הייתי ממליץ לך לשמוע מה שיש להם בכלי זמר ולהחליט, האוזניים שלך יחליטו, לא של אף אחד אחר.

יפה אמרת, דני.

אבל עכשיו בזכות התגובות האחרונות אני באמת מתחיל להאמין שיש הבדל גדול מאוד בין הראמבל 100 לאחיו הקטנים.

מאד יכול להיות. יש הבדלים קטנים שרואים רק מההסתכלות על המגבר (למשל יציאת ה XLR החוצה שאין בראמבל 60 ויש בראמבל 100) אבל רק מקריאת הספציפיקציות אתה רואה שבראמבל 60, למשל, יש ספיקר אחד 12 אינץ', בעוד שבראמבל 100 יש גם ספיקר 15 אינץ', וגם "פייצו הורן" טוויטר. מצד שני יכול להיות פשוט, שמה שאתה ואני אהבנו, אחרים לא אהבו. זה גם לגיטימי.

ונגיד והחלטתי ללכת על ראש של מרקבייס ובוקסא אחרת בנפרד (תודה תומר)

אני לא אמליץ לך על מוצרים ספציפים, אני כן אגיד לך, שחשוב להתאים את העצמות ביניהם.

ה"ראשים" יודעים לספק עצמה XXX על התנגדות של 8 אוהם, ועצמה YYY על התנגדות של 4 אוהם.

אם נניח אתה לוקח בוקסה של 400 וואט שההתנגדות שלה היא 8 אוהם, ומביא מגבר - נגיד גליאן קרוגר RB800 - שנותן 300 וואט על 4 אוהם, מה שיקרה זה שעם ההתנגדות הגבוהה יותר (8 אוהם) של הבוקסה, המגבר יתן עצמה נמוכה יותר, 200 וואט בלבד... ועם בוקסה של 400 וואט (נקודת המוצא) אתה לא "תזיז" חצי ממה שהבוקסה מתוכננת ויודעת לתת. ולכן חשוב (או) לתכנן מראש על בוקסה ומגבר ספציפים, אחרי שבדקת והשוות והחלטת על סט מתאים שכזה, כולל בדיקת ההתנגדות של הבוקסה, והתאמת מגבר בעצמה מתאימה, ואפילו לרמת הפלאגים (למשל מגברי Ashdown מסוימים יש להם רק יציאות SpeakOn ואין יציאות TS רגילות!) (או) (נגיד שאין כסף כרגע גם לראש וגם לבוקסה) להסגר קודם כל על מרכיב אחד שאתה בטוח רוצה (נגיד מגבר מסוים שמאד אהבת, כמו מארקבס ליטלמארק 3 למשל) ולחפש את בן הזוג האופטימלי עבור מה שקנית.

למשל מגבר שנותן 300 וואט על 8 אוהם, יתאים לבוקסה של 300-400 וואט עם התנגדות 8 אוהם.

kdeal ח"ח על התגובה האחרונה והאינפורמטיבית

בכיף, בשביל זה אנחנו פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי הערות והסתייגות אחת.

ההסתייגות: אני לא איש אלקטרוניקה, לא מבין בזה כלום ולא משווה נתוני מגברים. מה שאני יודע זה מה שאני שומע, וזהו פחות או יותר. את שתי ההערות תראו בבקשה דרך הפילטר הזה.

1. כל מגבר "צובע" את הסאונד. רק מגברי hi-fi של סטריאו הם "שקופים" ככל שניתן. מי שרוצה לדעת איך נשמעת גיטרה בס דרך מגבר "שקוף", שיחבר את הבס למערכת הסטריאו שלו, וייבהל.

2. אי אפשר "ללכת לכלי זמר ולשמוע את המגבר". מגבר, כמו בס, צריך לבדוק בסיטואציה של להקה, שם חלק מהתדרים נבלעים בסנייר, בגיטרות וכו'. את הצבע ה"אמיתי" - כלומר זה שיהיה לו בחיים האמיתיים - רק ככה אפשר לדעת. זה נכון לגבי מגבר שמתכוונים לנגן עליו עם להקה; מגבר לבית אפשר לבדוק בכלי זמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא התפקיד של הגיטריסטים בכלי זמר  ;)?

אה רגע להקה, שלוש גיטריסטים ומעלה זה כבר לא נחשב... (חוץ מאיירון מיידן ועוד כמה להקות גדולות, כדי שלא תצאו עליי עוד פעם  ;D)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. כל מגבר "צובע" את הסאונד. רק מגברי hi-fi של סטריאו הם "שקופים" ככל שניתן. מי שרוצה לדעת איך נשמעת גיטרה בס דרך מגבר "שקוף", שיחבר את הבס למערכת הסטריאו שלו, וייבהל.

אם כך, אתה מעלה כאן סוגיה מאוד חשובה, עצם זה שאתה אומר ייבהל.

האם זה אומר שבס בפני עצמה ככלי אקוסטי, כשנשמעת שקוף לחלוטין דרך מגבר של מערכת סטריאו, לא נשמעת טוב? הרי אם הכלי משובח, בנוי טוב ומחומרים איכותיים (יש לו 6 מיתרים והדגם שלו מתחיל ב-S  ;D ;D ;D) הוא אמור לצלצל טוב מאוד במערכת שקופה, אז למה להיבהל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לפעמים שומע את הבס שלי רק דרך אוזניות כשאני מתאמן..בלי שום דבר בדרך..היא נשמעת מעולה.

גם דרך המוניטורים באולפן דיירקט בלי אפקטים היא נשמעת מעולה..אפילו הכי יפה לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך, אתה מעלה כאן סוגיה מאוד חשובה, עצם זה שאתה אומר ייבהל.

האם זה אומר שבס בפני עצמה ככלי אקוסטי, כשנשמעת שקוף לחלוטין דרך מגבר של מערכת סטריאו, לא נשמעת טוב? הרי אם הכלי משובח, בנוי טוב ומחומרים איכותיים (יש לו 6 מיתרים והדגם שלו מתחיל ב-S  ;D ;D ;D) הוא אמור לצלצל טוב מאוד במערכת שקופה, אז למה להיבהל?

אני מנסה להבין למה אתה מתכוון ב6 מיתרים עם דגם שמתחיל ב-S

The brand name is Spector but the series name is Euro and if you go down even more on details the exact model will be Euro6LX

ככה שאני לא בטוח שאתה מדבר על הבס שלי

ולמען הסר ספק הבס שלי נשמעת טוב לטעמי (אל ת'שגע אותי  >:()

אני לא מבין לגמרי איך בדיוק מערכת סטריאו מוציאה סאונד שקוף.

כל נגד משנה את הסאונד (אם אני מבין נכון)

כל חומר הוא בעל התנגדות

אז אתם אף פעם לא שומעים את הבס שלכם כמו שהיא אלה אם במקרה אחד בלבד והוא רבותי..

אקוסטית.

עוד עיניין זה איך בדיוק אתה שומע את הבס דרך אוזניות?

אתה לא באמת שומע את הבס, אתה שומע את התדרים הגבוהים או אוברטונים

כמו שרמקולים של מחשב זולים עם סאב וופר רק מדמים לך את הסאונד ולא באמת מנגנים אותו

כל זה טוב ויפה ובאמת מעניין אבל

מה אתם מנסים להגיד בזה?

כרגע הדבר הכי ראלי לעשות הוא ללכת לשמוע את המגברים בכלי זבל עם הבס שלי ולא להביא לשם להקה שלמה שתנגן איתי, נכון?

או שיש מתנדבים..  ;D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושבת שיש הבדל בין גיטרה לבין בס. גיטרות נשמעות זוועה, זה ידוע (סאונד "פלסטיק"... אחח איזה תאור מובן, אה?  ;) ). בס דווקא יכולה להשמע טוב, תלוי איזו בס.

לצורך הענין, אילן, לא כל מערכות הסטריאו הביתיות נותנות סאונד "שקוף" ועוד יותר - לא כל הרמקולים (הרבה מהרמקולים מדגישים תדרים מסוימים). במיוחד מערכות שיש להן סאב-וופר - אלו בהחלט לא "שקופות". לצורך הענין אפשר לדבר גם (אילן, אתה מאשר לי?) על בס, ישירות לקונסולה (בלי שום אפקט, קומפרסור, פריאמפ, בדרך, אולי רק קופסת DI פסיבית), ומהקונסולה למוניטורים מוגברים אולפניים, כמו ADAM A7 או Genelec 8030A (הערוץ בקונסולה כמובן על FLAT). גם כך, לדעתי (אילן?), תשמעו את הבס עצמה.

אני מנסה להבין למה אתה מתכוון ב6 מיתרים עם דגם שמתחיל ב-S

הוא דיבר על הסמית' שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחברו פעם סטראט פרה-CBS לסטריאו, פחד אלוהים. גיטרות לא-בס חייבות מגבר (מנורות) בשביל להישמע טוב. זאת חבילה כזאת. בדיוק כמו שלא תנגנו דיסקים דרך הטווין ריוורב (אני מקווה). באסים... די צריכים מגבר טוב. *

* מי שמכיר אותי לא צריך ללחוץ על הלינק הזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

המחירים סבירים בהחלט 4500 שקל לMarkBass 121p

כל המרקבסים קפצו ב 300-500 שקל.

נכון לאתר שלהם כרגע, מיקרומארק ב 2791 ש"ח (2510 למזומן), מינימארק ב 4985 ש"ח (4485 למזומן) ו CMD121p ב5469 ש"ח (4920 למזומן). המחיר למזומן ל CMD121p (בדקתי והתעניינתי) היה עד לא מזמן כמה שקלים מעל 4400.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

נכון לאתר שלהם כרגע, מיקרומארק ב 2791 ש"ח (2510 למזומן), מינימארק ב 4985 ש"ח (4485 למזומן) ו CMD121p ב5469 ש"ח (4920 למזומן). המחיר למזומן ל CMD121p (בדקתי והתעניינתי) היה עד לא מזמן כמה שקלים מעל 4400.

עברו כארבעה שבועות, והמחירים עולים שוב:

מינימארק ב 5,035 ש"ח (4,530 ש"ח למזומן)

Mini CMD121P ב 5,524 ש"ח (4,970 ש"ח למזומן)

Mini CMD151P Jeff Berlin ב 6,473 ש"ח (5,825 ש"ח למזומן)

CMD102P ב 6,919 ש"ח (6,229 ש"ח למזומן)

Little Mark III ב 3,712 ש"ח (3,340 ש"ח למזומן, היה 3,006 ש"ח באוגוסט)

אני אמשיך את המעקב אחרי מחירי המארקבס בכלי זמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

המחירים שוב קופצים משמעותית!

ביחס לדיווח האחרון של קרן ככל הנראה מחיר המינימארק ירד ל4735 (4260 במזומן)

Mini CMD 121P ב5729 (5455 למזומן!)

Mini CMD 151P Jeff Berlin ב6715 (6045 במזומן)

השאר לא כל כך השתנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה, לא להתייאש. מתישהו יגיע היום שהם יצטרכו להחליף את הסטוק ואז יהיו מבצעים ונוכל לקנות דברים במחיר שפוי... הנה זה קורה עכשיו עם מגברי הגיטרות של פנדר... ואת המבצעים על הרוד וורן וההיי ווי ראינו כבר לפני כמה חודשים...

רק עניין של סבלנות :P (כולי תקווה, כן? אל תאשימו אותי אם זה לא באמת יקרה.. ;))

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

הם מכרו לחבר שלי פנדר "חדשה" ו "דלוקס" שבעצם היתה מורכת מכל מיני חלקים הזויים, לא שהיא לא נשמעה טוב, זה עדין דפוק.

נשמע כאילו כלי-זמר כפו על חבר שלך לתת להם את האשראי ולקנות את הבס.

אם משהו בבס הזו היה לא לגיטימי אז למה הוא לקח אותה מלכתחילה או לא החזיר אותה מיד כשגילה?

אגב, מה זה חלקים הזויים? היה לה גשר של ריקנבאקר? פיקאפים של סטראט? nut מעץ? אם החלטת לחלוק איתנו חווית קנייה לא נעימה מכלי-זמר תפרט בבקשה.

אני קניתי בס ראשונה אצלהם איזה איבנז והם הביאו לי אותה בסטאפ של עוד (לא ידעתי אז כלום ולא הבנתי למה היא מנגנת חרא) וכשהמורה שלי ראה אותה הוא התפוצץ מצחוק. מעבר לזה, פוטנציומטר שם נדפק ואני לא ידעתי אז לתקן ושלחתי אותה "למעבדה" שלהם והם החזירו לי אותה עם פיקאפ רופף ובלי מכסה אלקטרוניקה (בסוף תיקנתי לבד לפי תרשימים, אידיוטים) וגם זה לקח להם שבועיים.

אישית אני חושב שלצפות לסט-אפ מושלם מגיטרה שיצאה הרגע מהקרטון אחרי ששכבה כמה חודשים במחסן אחרי שהוטסה ישירות מן המפעל זה לא הגיוני.

רעש געש אכן מגדילים לעשות והכלים שלהם מסוטפים כמו שצריך אבל זה בגלל שכל הסטוק נמצא בתצוגה (בכלי זמר אפילו מה שבתצוגה לא מסוטפ שלא לומר נראה, מרגיש ונשמע על הפנים במקרים רבים).

לגבי השירות מהמעבדה - צודק לגמרי וזה אכן שיקול שצריך להתחשב בו כיום כשקיימות אלטרנטיבות כייבוא אישי ואחריות היבואן הרשמי (וטיב השירות הניתן במסגרתה לטוב או לרע) יכולה להכריע את ההחלטה שבין ייבוא מחו"ל לקניה בכלי-זמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יאמן שאתה מוכן לקרוא לתרבות צריכה הזאת לגיטימית, לגבי חבר שלי הוא נגן מעולה אבל לא איזה מבין גדול בשנתוני פנדר, ולאחר כמה שנים התגלה לו בדרך לא דרך שהבס מורכבת מכל מיני חלקים שלא תואמים את הדגם, נוכח העובדה שגם אני לא גאון בפנדרים אני לא זוכר בדיוק את הבעיה אבל הרושם הוא שזאת בס שנבנתה מכלמיני חלקים ושאריות שנחו שם ונמכרה כפנדר לגיטימית ומקורית.

לגבי הסטאפ להגיד שרעש געש ״מגדילים לעשות״ זאת התחמקות מטומטמת, זה הצרכנים הישראלים המטומטמים והבעלי חנויות נוכלים, אני לא צריך שהבס תישאר בסטאפ במהלך כל השהות שלה אבל אני צריך שימכרו לי מוצר מוכן לשימוש גם אם אני לא יודע איך לבחון את זה באותו רגע. במהלך מעט שנותיי כחובב ציוד רציני יצא לי להיות בלא מעט חנויות בעולם והמקרה היחיד בו הכלים בתצוגה לא היו בסטאפ זה החנות של אד רומן בווגאס שהיא גם ככה מחסן אחד ענק לציוד יקר ודווקא שם יש אוירה מאוד ישראלית, אם תראו מה הוא מוכר לאנשים, תחפשובטוק בס תראו איך האמריקאים מחרימים אותו בגלל שהוא נוכל, אנחנו רק ממשיכים לאכול את החרא של כלי זבל כי אין ברירה אבל להגיד שהם בסדר גם אם אני אהיה מפורסם והם ייתנו לי את הציוד שלהם חינם אני לא אגיד את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גל, לא כזה נכון מה שאתה אומר לגבי סטאפים.

ברשתות הגדולות בארה"ב כמו גיטר סנטר לדוגמא (והייתי בסניפים של גיטר סנטר ב4 מדינות) לא עושים סטאפ לכלים. גם בחנויות גדולות בקנדה המקרה דומה.

בחנויות הפרטיות, הסיפור הוא אחר וגם שם לא תמיד עושים סטאפ (אצל מאט אומנוב בניו יורק למשל, תפסתי פנדר פרסיז'ן פרטלס שלא ראתה סטאפ מימיה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גל, לא כזה נכון מה שאתה אומר לגבי סטאפים.

ברשתות הגדולות בארה"ב כמו גיטר סנטר לדוגמא (והייתי בסניפים של גיטר סנטר ב4 מדינות) לא עושים סטאפ לכלים. גם בחנויות גדולות בקנדה המקרה דומה.

בחנויות הפרטיות, הסיפור הוא אחר וגם שם לא תמיד עושים סטאפ (אצל מאט אומנוב בניו יורק למשל, תפסתי פנדר פרסיז'ן פרטלס שלא ראתה סטאפ מימיה)

תראה אם הכלי לא נגין זאת בעיה רצינית של החנות אבל אם הכלי לא ראה סטאפ ובמצב סביר שאפשר להבין עם מה מתעסקים כשנוגעים בו אז הכל בסדר, להחזיק כלים לא מסוטאפים בתצוגה בשביל שאנשים ינגנו עליהם זה פשוט טיפשות בסיסית של חנויות.

תראו, אני לא בדעה הרווחת, אני כן מודע גם מהניסיון שלי שלא כלכך שונה להיכנס לסם אש או גיטר סנטר וכלי זמר, הרים של ציוד, רובו טריוויאלי וזה קול, אי אפשר לחיות רק מחנויות בוטיק מתמחות, צריך מאסות וצריך את הדברים הבסיסיים והמקובלים והרבה מהם. יש הבדל גדול בין מודעות -השירות- של גיטר סנטר וסם אש לבין כלי זמר, בעוד שהם תופסים את עצמם כרשתות ענק ומנצלות את העובדה הזאת כדי לייצר נוחות ללקוח שיכול לסמוך על גוף גדול כלי זמר עושים בדיוק ההפך, הם הרשת הכי גדולה שמתנהלת כל חנות במדיניות אחרת, תמחור אחר ועוד ועוד. הם חולבים את הצרכנים הפרטיים כמו מניאקים אמיתיים, תאמינו לי שמהניסיון שלי עם הצרכנים הגדולים (חברות הגברה תזמורות וכו') זה נראה אחרת לגמרי.

נמאס לי שכל דבר בארץ צריך "לסדר" ו"לקמבן" ויש לי קשרים פה ואני חבר של ההוא, לי יש מחיר שאני מוכן לשלם על מוצר ובאמת שבניגוד להרבה אחרים בארץ איכפת לי ממה שאני מקבל ולא מכמה החבר שלי שילם על אותו המוצר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...