Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

Markbass בכלי זמר

RT

הימור על מחירי Markbass בכלי זמר  

18 הצבעות

1. 1. הימור על מחירי Markbass בכלי זמר

• המחירים יהיו גבוהים בהרבה מאלו שהיו ברעש געש
      11
    • המחירים יהיו גבוהים בקצת מאלו שהיו ברעש געש
      4
    • המחירים יהיו כמו אלו שהיו ברעש געש
      0
    • המחירים יהיו נמוכים מאלו שהיו ברעש געש
      2
    • זו סתם קנוניה. לא יגיעו מגברי Markbass לכלי זמר
      2

Recommended Posts

נמאס לי שכל דבר בארץ צריך "לסדר" ו"לקמבן" ויש לי קשרים פה ואני חבר של ההוא, לי יש מחיר שאני מוכן לשלם על מוצר ובאמת שבניגוד להרבה אחרים בארץ איכפת לי ממה שאני מקבל ולא מכמה החבר שלי שילם על אותו המוצר.

+1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו נפתח אוהל של IBASS בשדרות רוטשילד במחאה נגד כלי זמר. (או שפשוט נפסיק לקנות שם. אני גם ככה קונה הכל באיביי, עד רמת המפרט והרצועה)

גם אני כמוך עושה אותו הדבר אולי זה יגרום להם לעשות שינוי  >:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני עושה את זה ולא אכפת לי מהמחיר בארץ בכלל.

את הסניף בדיזנגוף סנטר אני מחרים כבר 10 שנים אחרי שרימו אותי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב להגיד משהו, אני אמנם לא אובייקטיבי בדיון הזה אבל עדיין...

זה שחבר שלך קנה בס שמורכבת מכל מיני חלקים זה בסופו של דבר טעות שלו, כי אתה צריך לבדוק את מה שאתה קונה, במיוחד בתור מוסיקאי, ובמיוחד בתור אחד שקונה כלי בכמה אלפי(אם לא עשרות) שקלים ולא לסמוך על מוכר שבמקרה הטוב הוא מבין קצת וקרא על הכלי שהוא מוכר לך, ובמקרה הרע זה עוד איזה גיטריסט כושל שרוצה להפטר מהכלי ולא איכפת לו מי מה ומו ורק שתעוף לו מעיניים עם הכלי אחרי שהוא גזר עליך את הקופון.

מה גם שצריך להפריד את סניפי כלי זמר אחד מהשני, קודם כל יש סניפי זכיין ויש סניפי רשת, בסניפי זכיין מותר להם לעשות די מה שבא להם, למכור מה שבא להם(כל עוד הם קונים איזהשהוא אחוז מהסחורה מהרשת) אז לקנות בכלי זמר באשקלון או מודיעין או כפר סבא זה לא לקנות בכלי זמר תל אביב או פתח תקווה

עכשיו לגבי סנפי הרשת גם כן יש הבדל, תנסו לשנייה להכנס לנעליים של מוכר בסניף תל אביב, כל יום, כל היום יש לך על הצוואר משהו כמו מיליון ילדודס שהסתובבו בסנטר וראו גיטרה אז החליטו לבוא לשגע לך תראבי, ועכישו לך תתנהג כמו בן אדם לשאר הלקוחות אם בכלל תבדיל....

ואגב, את זה אני אומר בתור חבר טוב של הטכנאים בכלי זמר, אני לא יודע מתי ואיפה זיינו לך את הכלי, אבל כיום הטכנאים זה בין הטכנאים היותר טובים שיצא לי לראות, ואת זה אני אומר מהניסיון שלי עם הבסים שלי, וגיטרות של כמה חברים שלי שעברו אצלם וראו את הסטאפ\שיפוץ הכי טוב שראיתי בארץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב להגיד משהו, אני אמנם לא אובייקטיבי בדיון הזה אבל עדיין...

זה שחבר שלך קנה בס שמורכבת מכל מיני חלקים זה בסופו של דבר טעות שלו, כי אתה צריך לבדוק את מה שאתה קונה, במיוחד בתור מוסיקאי, ובמיוחד בתור אחד שקונה כלי בכמה אלפי(אם לא עשרות) שקלים ולא לסמוך על מוכר שבמקרה הטוב הוא מבין קצת וקרא על הכלי שהוא מוכר לך, ובמקרה הרע זה עוד איזה גיטריסט כושל שרוצה להפטר מהכלי ולא איכפת לו מי מה ומו ורק שתעוף לו מעיניים עם הכלי אחרי שהוא גזר עליך את הקופון.

מה גם שצריך להפריד את סניפי כלי זמר אחד מהשני, קודם כל יש סניפי זכיין ויש סניפי רשת, בסניפי זכיין מותר להם לעשות די מה שבא להם, למכור מה שבא להם(כל עוד הם קונים איזהשהוא אחוז מהסחורה מהרשת) אז לקנות בכלי זמר באשקלון או מודיעין או כפר סבא זה לא לקנות בכלי זמר תל אביב או פתח תקווה

עכשיו לגבי סנפי הרשת גם כן יש הבדל, תנסו לשנייה להכנס לנעליים של מוכר בסניף תל אביב, כל יום, כל היום יש לך על הצוואר משהו כמו מיליון ילדודס שהסתובבו בסנטר וראו גיטרה אז החליטו לבוא לשגע לך תראבי, ועכישו לך תתנהג כמו בן אדם לשאר הלקוחות אם בכלל תבדיל....

ואגב, את זה אני אומר בתור חבר טוב של הטכנאים בכלי זמר, אני לא יודע מתי ואיפה זיינו לך את הכלי, אבל כיום הטכנאים זה בין הטכנאים היותר טובים שיצא לי לראות, ואת זה אני אומר מהניסיון שלי עם הבסים שלי, וגיטרות של כמה חברים שלי שעברו אצלם וראו את הסטאפ\שיפוץ הכי טוב שראיתי בארץ

אם תצפה לכלכך נמוך אל תצעק כשידרכו עליך בתור צרכן.

נגיד אתה, תלך לטרקלין חשמל אוקי, ותקנה מכונת כביסה הכי חדשה של בוש, ותוציא עליה 4000 שקל וקראת עליה באינטרנט והיא נראית כמו מכונת כביסה ובמבט ראשוני היא נראית ממש כמו מכונת כביסה של בוש, יש לה את כל המאפיינים, לבנה מרובעת חור באמצע ולוגו של בוש, והכל קול עד שאחרי שנה משהו מתקלקל (נגיד) ואתה ניגש ורוצה לנצל אחראיות על אותו החלק הפנימי, ואז בוש מודיעים לך, אדוני היקר, החלק שאתה מציג בפנינו לא קשור בכלל לדגם שאותו כביכול קיבלת, מה שיש לך בתוך המכונת כביסה זה ערבוב חלקים לא קשורים ובהחלט לא המפרט המדויק של אותו דגם, תאמין לי שאתה תתעצבן.

אתה כלכך רגיל שדופקים אותך שאתה חושב שזה בסדר א' שמישהו צריך לבוא לוודא שהמוצר שהוא קונה זה מה שהוא מקבל -ברשת חנויות כלי הנגינה הגדולה בישראל- שמתנהגת כמו פאקין שוק וב' שמקבלים מוכרים לעבודה באותה רשת ענק אנשים שאתה מתאר "שמקסימום קראו באינטרנט" על פאקינג פנדר ג'אז בס?! עם איזה מן אנשים מטומטמים אנחנו מוכנים לעבוד, וסלח לי שאני נטפל אבל אני באמת עצבני על האמירות האלה, אם הם כאלה דפוקים, איך זה שבטעות הם הצליחו לקבל לעבודה את טכנאי הגיטרות "הטובים בארץ" שמשפצים גיטרות כמו שמינימום בונים מקרמונה משפצים סטרדיווארי? אני בספק גדול שלטכנאים מכלי זמר יש רבע מהדדיקיישן והניסיון שיש לאנשים כמו אלון שגיא למשל שיכול לספר לך על הגיטרה שלך דברים שלא תדע בחיים, דבר ראשון כי אם כן סביר להניח שהם היו עובדים פרטי כי יש הרבה עבודה והם היו מקבלים שכר יותר טוב ודבר שני כי הם לא צריכים להיות ברמה הזאת, הם טכנאי מעבדה וזה יתרון גדול.

זה גם נראה לך בסדר שלרשת גדולה יש זכייניות, שנושאות את אותו שם ולא צריכות לעמוד בסטנדרט?! נראה לי הגיוני שתיכנס נגיד לאיזשהוא סניף של מקדונלדס ויגידו לך אהה אחי פה המבורגר זה 50 שקל ואנחנו עושים אותו מבשר של אנטילופה כי וואלה פה זה מקדונלדס צפון עתלית ולא הסניף בת"א איפה שזה כמו אמריקה.... רשת צריכה לשמור על -סטנדרט אחיד- בין אם זה בשירות או בתמכור או בליין מוצרים, זכותה של זכיינית ליצור לעצמה ייחודיות ותוספות אבל על הרשת לדאוג שהכל עומד ברמה.

קיצר יש לנו תרבות צריכה אפס ואנחנו אוכלים את כל החרא שנותנים לנו, כל הכבוד למזמינים מאיביי, זאת הדרך.

ואגב, אני מוכן לשים את עצמי בנעליים של אותו מוכר בתל אביב כי משלמים לו כסף כדי להיות נחמד לאנשים וכל מה שהם עושים בד"כ זה שומרים על פוזה כאילו הם מינימום מלכי עולם הציוד, ואם משלמים לו כדאי שיעשה את זה, אני מצטער שאני יוצא כזה חרא פשוט לצאת בהצהרות כאלה זה מעלה לי את הסעיף כי הדברים שאתה אומר הם בדיוק מה שדופק אותנו כל הזמן, אנחנו מקבלים כל מה שנותנים לנו כמו אידיוטים וזה צריך להפסיק, חבר שהייתי מנגן איתו מסתבר מנהל את זכיינית כלי זמר בכרמיאל עכשיו, אחלה בנאדם, מתופף מעולה, לא ירמה אף אחד, לא אומר שאני מתכוון להיכנס ולקנות שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק, לקנות אצל הזכייניות זה לא כמו לקנות בסניפים עצמם, זה הרבה יותר טוב.

תבקר פעם בסניף נס ציונה או בסניף אשדוד (שתיהן זכייניות) ותבין על מה אני מדבר. השירות אחלה, המלאי סבבה לגמרי יש מוכר שיודע על מה הוא מדבר ובחיים לא ימכרו לך ציוד לא מהיבואן.

מצד שני תבקר בסניף ראשון (סניף כלי זמר "אוטנטי") ותמצא שם שירות מסריח במקרה הטוב, חוסר ידע בכל דבר שהוא לא גיטרה חשמלית במקרה הרע (מוכר שלא יודע את ההבדל בין מיתרי פלאטס לראונדס!) והשפלות במקרה המכוער.

נ.ב: אם היית קורא בין השורות, היית שם לב שרוב התלונות פה מופנות לסניף אחד מסויים. יש סניפים טובים של כלי זמר (פתח תקווה) אבל יש כאלה שלהגיד עליהם שהם לא טובים זו מחמאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זו הייתה מסעדה, חנות נעליים, או סלקום - היו בועטים את המוכר הזה החוצה. נקודה.

אני מניח שכל אחד מאיתנו עבד מול לקוחות בחיים שלו, ולמכור כלי נגינה זה יותר קל ונינוח מאשר

המבורגרים במקדונלס, לא?

חנות כלי נגינה לא שונה בכלום, ואני מצפה מחנות שרוצה שאני אקנה ממנה שתדאג ליחס של המוכרים.

צודק, לקנות אצל הזכייניות זה לא כמו לקנות בסניפים עצמם, זה הרבה יותר טוב.

תבקר פעם בסניף נס ציונה או בסניף אשדוד (שתיהן זכייניות) ותבין על מה אני מדבר. השירות אחלה, המלאי סבבה לגמרי יש מוכר שיודע על מה הוא מדבר ובחיים לא ימכרו לך ציוד לא מהיבואן.

מצד שני תבקר בסניף ראשון (סניף כלי זמר "אוטנטי") ותמצא שם שירות מסריח במקרה הטוב, חוסר ידע בכל דבר שהוא לא גיטרה חשמלית במקרה הרע (מוכר שלא יודע את ההבדל בין מיתרי פלאטס לראונדס!) והשפלות במקרה המכוער.

נ.ב: אם היית קורא בין השורות, היית שם לב שרוב התלונות פה מופנות לסניף אחד מסויים. יש סניפים טובים של כלי זמר (פתח תקווה) אבל יש כאלה שלהגיד עליהם שהם לא טובים זו מחמאה.

+1

יש הבדלים במחירים, ביחס ובאיכות המוצרים בין הסניפים של הזכיינים.

הבדל קריטי ביותר.

שנים המלצתי על הסניף הותיק מאוד של נתניה, המלצה שנמצאת בהשעייה כרגע,

אבל שם אתה תקבל יחס של לקוח אם תבוא לקנות משהו (למה? כי אם אתה בא לקנות משהו - אתה לקוח!)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גל, אל תשווה בין קונה של מכונת כביסה לבין קונה של כלי נגינה ולא עוד סתם איזה חשמלית לילד אלא בס מהיותר טובות, אחד שקונה בס במחיר כזה אמור וצריך לעשות בדיקה לפני זה, ואם בסופו של דבר דפקו אותו והוא גילה את זה אז יש לרשת מנכ"ל, כמה וכמה סמנכ"לים, נציגי שירות ומנהלי חנויות ואם זה לא עובד תמיד יש בית משפט, ואם לא בית משפט יש פשוט את חברת פנדר ששמחים לקבל כאלה חדשות על הזכיינים שלהם במדינות שונות במיוחד על זכיינים בלעדיים.

עכשיו ערבבת 2 דברים שאמרת, אמרתי על מוכר שבמקרה הרע לא ידוע מהחיים שלו, לא על טכנאים, אני לא מכיר רוב המוכרים, יש יותר טובים ופחות טובים, את שלושת הטכנאים של הרשת אני מכיר באופן אישי ואני לא מרבה לפרגן לאנשים, אז אם אני מפרגן להם זה אומר משהו.

אגב, הכלים היחידים שהם מטפלים זה כלים של שמגיעים אליהם מהרשת, לא מהזכיינים, הזכיינים במקרה הטוב שולחים את הכלים למישהו שהם עובדים איתו(כמו אלגרנטי שעובד מול סניף רמת השרון שנפתח לפני לא הרבה זמן) במקרה הרע עושים את הסטאפ בעצמם, ורוב הסיכויים שאז המצב הוא שהמוכר עצמו הוא זה שעושה סטאפ...מה שגורר סטאפ לא בדיוק מהשורה ה1...

לגבי סניפי רשת וסניפםי זכיין, כן, אני לא יודע להגיד לכם איך נקבע אם אתה יכול לפתוח כלי זמר או לא אבל עובדה קיימת שיש זכיינים, וחלקם עושים מה בזין שלהם.

לגבי סניף תל אביב, כן השירות שם רוב הזמן חרא ומתנשא, אבל כן יש להם חיים קשים, ושום סלקום ושום חברה לא הייתה מעיפה אותם, עובדה, אני בטוח שלכל אחד מאיתנו קרה לפחות פעם בחיים שנותן שירות נתן לו שירות הזוי וגרוע ורוב הסיכויים שאותו עובד קיבל איזה שיחה עם הבוס וחזר ללקוח הבא עם חיוך.

אז תשאירו את סניף תל אביב לילדודס התלאביבים מהסנטר ותלכו לקנות פנדר בסניף אחר של כלי זמר...

אני לא יודע מה איתכם, אבל לי יצא להכנס למרום, ולעוד כמה חנויות אחרות ורשתות בארץ, ברובם השירות שקיבלתי היה לא פחות גרוע מהשירות הכי גרוע שראיתי בכלי זמר, החל מזה ששמים עליך זין, ועד זה שצועקים עליך שטויות גם אחרי שרואים שעומד מולם לא ילד בן 12 עם איזה איבנז ב800 שקל אלא בסיסט עובד עם בס שעולה יותר מכל בס שיש להם בחנות וכנראה מבין בערך פי כמה מהמוכר אבל עדיין התייחסו כמו חרא...

אין מה לעשות אין בארץ תחרות בשוק כלי הנגינה ואנחנו סובלים מזה, ואין מה לעשות, אין טעם לחנויות להשקיע בעובדים יותר איכותיים, ולחפש אותם, הבן אדם מוכר? הבן אדם לא מאחר? תזכרו שפה גם לא משלמים בדיוק עשרות אלפי שקלים למוכרי גיטרות, אז בן אדם שהוא באמת תותח ועובד ומבין בכלים ובנגינה רוב הסיכויים לא יעבוד בחנות כזאת ואם כן זה יהיה עבודה זמנית עד שהוא יכנס יותר לתחום או ימשיך בחיים שלו לכיוון אחר.

תמצאו את החנות הכי קרובה אליכם שנותנת את השירות הכי טוב ותדבקו בה וזהו ככה לא תהיו מופתעים כל פעם מחדש

חוץ מזה זהו, בפ"ת יש שירות בן זונה  :D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם הבוס החמוץ של סניף הסנטר נראה שהמוכרים מקבלים נזיפה אם נתנו שירות טוב..

אבל יש אכן סניפים עדיפים. גם סניף בילו נחמד. למרות מבחר עלוב ביותר בתחום הבס.

להבהרה, היו לי דווקא חוויות חיוביות כלקוח עם כלי זמר בעקרון ויש לי כרטיס "חבר מועדון" שיצא לי לקבל לפני שנים בעת שלמדתי ברימון, היה מין מבצע כזה בזמנו שהם ניסו משהו ויצא לי לנצל את ההטבה הזו לא פעם אחת.

אבל אני מאוד מתבאס על המבחר המאוד מצומצם שיש להם מתוך קטלוגים של חברות, במיוחד פנדר וסקוויר, וגם המחיר של המרקבס חזירי לעומת מה שהיה ברעשגעש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכלס תקראו לזה איך שאתם רוצים, אני מבין את הבעייתיות שלי, עומד פה כמו איזה פרימדונה שמבקש שכולם יתייחסו אלי יפה ויתנו לי שירות מושלם וכלים מעולים במחיר מדהים "אמריקה" וזורק ביקורות וצועק.

הבעיה האמיתית שלי היא הגישה כצרכן, אני מרגיש שאני צרכן "אלטרנטיבי" פה. אני ביקרתי בכמה זכייניות של רשתות גדולות שהיו חנויות נעימות והוגנות ובאמת בכל מיני חנויות גדולות מסתובבים ילדים מעצבנים שמנגנים על מטאל זון כאילו הם הראשונים שמגלים את פלאי הקדחת שהפדאל הזה הולך לעשות לשכנים שלהם.

אני צברתי זמן וניסיון בתחום ועשיתי וניגנתי וכו' והיום אני יכול להיכנס לכל חנות ולזרוק כמה שמות או סטטוס ויתנו לי יחס מאוד יפה, הקטע הוא שאני לא כזה, אני לא רוצה שיתנהגו אלי יפה כי אני מכיר לקוח גדול או מוזיקאי חשוב, אני רוצה שיתייחסו אלי יפה כי אני לקוח ואנחנו חשובים. מבחינתי צרכן של בס הוא בדיוק כמו צרכן של מכונת כביסה, כמו שאתה רואה בבס משהו רומנטי ועמוק יש כאלה שרואים את זה במכונת כביסה, אנשים שזה התחום שלהם עד הסוף ובדיוק כמו שאתה רואה במכונת כביסה מוצר צריכה לשם שירות מסוים יש גם כאלה שרואים את זה בבס, הם צריכים להקליט משהו על בס, מורידים מהקיר מסתכלים שהכל בסדר וקונים, נכון שהם נדירים יותר אבל הם קיימים.

הבסיס הוא לא בעובדה שאני כן רואה בחנויות כלי נגינה שהן באוירת "בוטיק" והופכות את כל החוויה לבאמת חשובה וכיפית ומוסיפים את הנופח "הרוחני" שיש לקניית כלי נגינה שהוא לחלק ממנו אמצעי ביטוי ענק שבלעדיו לא נוכל להרגיש שלמים דבר מקסים ומבורך ואני רוצה לעבוד רק עם חנויות כאלה (רעש געש היא דוגמה מעולה וגם בחו"ל הייתי בכמה כאלה, ייתכן שגם וויילד גיטרז הם כאלה, הם עושים רושם מאוד טוב אבל עדין לא ביקרתי שם) אבל אני לא אומר שזה לא בסדר למכור גיטרות כמו מכונות כביסה, אבל גם מכונות כביסה צריך למכור עם יושר, מודעות לשירות וחיוך על הפנים.

בחנויות כלי הנגינה הראשיות שאנחנו עובדים איתן כצרכנים פרטיים אנחנו מתוארים כ"כאב ראש" כי אותם סניפים הם ספקים של עסקאות באלפי ועשרות אלפי שקלים שנסגרות בשניות, תן לי ציוד לגמר כוכב נולד, אני צריך 2 סטים 4 פסנתרים 5 מגברי בס ו20 מגברים גיטרות, מעולה תודה אני אשלח לך את הצ'ק בדואר. זה קורה ותמיד צריך את מי שיספק את זה, אותן חברות שגדולות מספיק לעבוד עם הטייקונים, פנדר, גיבסון, איבנז, מיוזיקמן, מרשל, לני כל אלה שאומרות לך שתביא מכולה מהסחורה שלהן כל פעם. ואנחנו הקוץ בתחת שבאים להסתובב בין הרגליים במשך שעתיים לנגן על כל בס שיש בחנות ומקסימום נקנה כלי בעשירייה אח"כ.

ואיך דברים עובדים אצלנו, ההפך, אלה שעובדים עם הכמויות ומוכרים אותם דופקים אותנו עם מחירים חזיריים ומבחר מצומצם בתירוצים מטומטמים, למה לשלם 10500 שקלים על מיוזיק מן ב1200 דולר? הם אומרים לך משלוח, איך הגיוני שלהביא מכולה לארץ עולה סביבות 1000 דולר למכולה שמתחלק בין מכירה של בערך 100 כלים ואתה משלם תוספת של בערך 6000 שקלים למחיר שהוא עוד מחיר לצרכן ולא לדילר? הם אומרים לך מיסים, אבל אין מיסוי על כלי נגינה והמע"מ הוא ממש לא כזה שיעשה את ההבדל הזה, הסיבה היחידה היא שהם מנצלים את העובדה שכלי הוא לא מכונת כביסה בשביל רובנו וכדאיות היא משנית, כשאני מנגן על בס שאני מתחבר אליה בטירוף יהיה לי קשה להוריד ממנה את הידיים, גם אם יבקשו ממני מחיר מצחיק כי אני לא אוכל לדמיין את עצמי אח"כ מצטער שלא לקחתי אותה איתי הביתה ומקסימום הכסף היה הולך, עדין יש לי איזה מודולוס קוואנטום 5 שהיתה האופציה היחידה שהתלבטתי בין הווריור לה שיושבת לי על הראש כבר 5 שנים, אבל אני סה"כ לא מצטער.

אני מאמין שבאותן רשתות צריכה להיות יעילות, אני לא מצפה שם לחוויה מקסימה ואישית כמו ברעש געש, אני גם לא חושב שזה יקדם אותם בשביל למכור חוברות תוים או מטרונומים אבל אני רוצה דיוק שירות ואמינות של חברה גדולה, שמשהו שם יצדיק את השם, כשאתם חושבים על זה אנחנו מדברים על מוכרי כלי הנגינה ומדברים על אמינות שירות ומגוון ואני לא מוצא אפילו 1 מתוך השלוש שאני יכול להגיד שיש באופן בולט. אם אתם לא רואים את זה בעייתי אז אני באמת זה שדפוק פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן גל המצב דפוק. ובעייתי. רעש געש סבבה. זה הבנו. אבל בא לי דווקא פנדר. או מיוזיק מן או מארק בס. למה? כי בא לי. כמו לרבים. את זה יש ברעש געש? לא. נכון? ולא בא לי סנדברג דווקא.

אז מה בתכלס אתה מציע לעשות?

אתה חושב שיש סיכוי שהמצב ישתנה וישתפר? איך בדיוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...