Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

סט אפ / סטאפ / סט-אפ

Anemose

Recommended Posts

אין כבר מקום בדביקים, כל העמוד הראשון בפורום מלא בדביקים וזה לוקח המון מקום מהדיונים עצמם.

יש בתוכנית פתרון אחר לזה ולעוד כמה דברים. בקרוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי זה הם? איזה מן סטאפ אתה צריך?

טוב, קצת הגזמתי פה. אבל הם דורשים 250 לא כולל מיתרים ולפי אופי השייח בשרשור פה הם עושים סטאפ לא משהו.

אני רוצה סטאפ פשוט לא מורכב מדי. להוריד מעט מהאקשן אבל לא משהו מיוחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רוצה להכניס אותה לסטאפ כדי להוריד מעט אקשן??

קח מפתח אלן מתאים ותוריד אקשן. זה כולה שני ברגים קטנים.

קרא אחורה בדיון, צפה בקליפים ביוטיוב, עשה קצת מחקר ולמד להסתדר עם הבס לבדך. זה לא קשה.

250 ש"ח אגב זה סכום נמוך. יש איזשהו מינימום שמתחתיו אף מעבדה או מתקן לא יקבלו בס לטיפול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

שעה נסיעה מבאר שבע נמצאת עיר בשם תל אביב, ויש בה כמה אנשים שיודעים לעשות סט-אפ היטב. שעה נסיעה, אגב, זה הזמן שלוקח להגיע, למשל, מהסינרמה להילטון בחמש אחר הצהריים בסתם יום רגיל (לא כולל חיפוש חניה, אניין שיכול לקחת עוד חצי שעה). שעה נסיעה, לא שווה לך?

וכשיעשו לבס שלך סט-אפ, תעמוד ליד ותסתכל טוב טוב מה הוא עושה. ובפעם הבאה תעשה לבד, כי זה  באמת לא ניתוח מוח. ואני אומר לך את זה בתור אחד שעשה יותר ניתוחי מוח מאשר סט-אפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

מישהו יודע איפה אפשר למצוא בתל אביב\ירושלים\באר שבע מיתר יחיד 0.40?

התלהבתי קצת יותר מדי עם הסלאפינג וקרעתי וחבל לי להחליף את כולם כי הם במצב מצוין!

בכל חנות כלי נגינה גדולה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

שלום

שאלה האם זה נכון שהוצאת כל המיתרים בפעם אחת (להחלפה/ניקוי הפרטבורד) מעקמת את הצוואר?

(הורדת הלחץ וכל זה..)

תודה

למרות שיהיו הרבה שיגידו לך שאסור להוריד את כל המיתרים אלא להחליף אחד אחד, ההנחה הזו שגויה מיסודה. גיטרות בנויות כך שהצוואר שלהן יעמוד בלחצים הן עם מיתרים והן ללא. למעשה, בכדי לנקות את הפינגרבורד בצורה יסודית אתה חייב להוריד את המיתרים. יהיה לך קשה מאוד כשהמיתרים מורכבים על הגיטרה.

כמו כן צריך לזכור שכל עבודת אלקטרוניקה בפיקאפים נעשית כשמורידים את המיתרים, אז אין בעיה להוריד אותם. גיטרות נבנו ללא מיתרים ורק לבסוף הורכבו המיתרים. אין להם בעיה לעמוד ולא לעמוד בלחצים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד ניקוי הפרטבורד לוקח לך פחות מיום... אני מניח שהכל בסדר.

הרעיון הוא לא להשאיר את הצוואר בלי לחץ של המיתרים ליותר מדי זמן.

הצוואר בנוי להישאר ישר כשמופעלים עליו שני כוחות מנוגדים: משיכת המיתרים מצד אחד רוצה לעשות מהצוואר קשת (וחץ), והטראס-רוד שלוחץ לכיפוף הפוך. הצוואר נשאר ישר באיזון בין שניהם. לכן לא כדאי להשאיר אותו מכופף הרבה זמן לכיוון כלשהו, כי העץ נוטה להתקבע בצורה החדשה.

לכן גם כל השטות הזאת של להרפות מיתרים לפני עלייה למטוס, או לפני איחסון ממושך... זה רק גורם נזקים. גיטרה צריכה להישאר כל חייה עם מיתרים מכוונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם מסיבה כלשהי הבס צריכה להישאר ללא מיתרים זמן ממושך שחרר את הטארס רוד עד שהצוואר יהיה ישר. בטראס סטנדרטי הפועל רק לכיוון המתיחה (לא double action) אפשר פשוט לשחרר עד הסוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

שלום לכולם!

יש לי שאלה לנגני פרטלס.

לא מצאתי כאן או במקום אחר ברשת הוראות/טיפים לסט-אפ לפרטלס.

האם ישנם דגשים מיוחדים, כמו מרווחים שונים, ואם יש - מה הם?

אני יודע לעשות סט-אפ (עד כמה שאני יכול לשפוט), לבסים שלי אני עושה סט-אפ בעצמי ויש ברשותי את הכלים הדרושים (הסט המינימלי).

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון שלי בפרטלס הסטאפ הרבה יותר פשוט.

אני דואג שהצוואר יהיה ישר פלס - ובזה מסתכם העיניין.

אין יותר מדי מה לדאוג בנוגע לאוקטבות [אלא אם הן ממש ממש לא מכוונות] היות וזו פרטלס ובתנועה של חצי מילימטר גלגול האצבע לכיוון אחד או אחר אתה יכול לתקן אינטונציה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עושה לפרטלס שלי בדיוק את אותו הסטאפ כמו לבסים האחרות שלי חוץ מ2 הבדלים קטנים:

- בגלל שאין שריגים, אני מוריד את האקשן עוד, כמעט לגובה המינימלי

- אינטונציה - יש לי פרטלס לא מסומנת אז כדי להוית מדוייק באינטונציה אני מסמן בעפרון את המיקום של השריג ה12 (חצי מהסקייל של הבס) ולפי הסימון עושה את האינטונציה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דובה, אינטונציה היא מיותרת בפרטלס, אלא אם יש ממש סטייה משמעותית.

סימון בעיפרון לעולם לא יהיה מדוייק ב-100 אחוז, מיקום הלחיצה ב"סריג" ה-12 לעולם לא יהיה מדוייק כמו סריג מתכת שממוקם במקום (בהנחה שהוא ממוקם במדוייק כמובן), ולכן כל סטיה של חצי מילימטר, של האצבע הלוחצת או הסימון, כבר מעוותים את האפשרות לבצע אינטונציה מדוייקת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד מדובר במיתר בודד והצוואר אינו מסומן אז באמת אין שום צורך בכיוון אוקטבות.

אבל, אם רוצים לשמור על יחס נכון בין המיתרים כן צריך כיוון אוקטבות. אם אין שום סימון - גם לא נקודה בצד - סימון האוקטבה עם עיפרון זה בסדר גמור. כיוון האוקטבות יתבצע לפי הקו הזה - מה שיהפוך אותו לקובע היכן נמצאת האוקטבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב שלום ותודה רבה על התגובות.

שכחתי לציין שהצוואר מסומן (פנדר ג'ז בס), אבל אני חייב להסכים עם מוריס שבהעדר סטיות משמעותיות אני לא מצליח לראות צורך מיוחד, או אפילו יכולת, לכוון אינטונציה.

בכל מקרה הכוונה שלי הייתה לנתונים מספריים וטיפים נקודתיים, כגון מרחק המיתרים מהצוואר וכו', שכן קיימים עבור גיטרות פרטד. כמו שמצאתי בחוברת המצוינת של Jerzy Drozd, בהמלצת חברי הפורום. לא מצאתי משהו דומה לגיטרות פרטלס.

אמנם סט-אפ זה דבר אינדיבידואלי, ואני מבין שרובכם עושים סט-אפ לפי תחושה/שמיעה, אבל הנתונים המספריים האלה בהחלט משמשים (בשבילי, לפחות)  הכוונה כללית מצוינת ומעין נקודת התחלה, או כלל אצבע, לסט-אפ טוב. אחרת לא רואה סיבה לקנות כלים לסט-אפ, פרט למפתחות.

דוגמה ספציפית לגבי הורדת אקשן - הבנתי שמעבר לנוחות נגינה, אקשן נמוך חיוני לצליל האופייני והמדהים של פרטלס (AKA mwah), אולם אקשן נמוך מדי יגרום לכך שהמיתר יהיה "חנוק" וידעך מהר.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דובה, אינטונציה היא מיותרת בפרטלס, אלא אם יש ממש סטייה משמעותית.

כן ברור, אני לא מכוון אינטונציה כל פעם שאני מחליף מיתרים, בדקתי אינטונציה פעם אחת בסה"כ כדי לראות שהכל בסדר ואין בעיות

דוגמה ספציפית לגבי הורדת אקשן - הבנתי שמעבר לנוחות נגינה, אקשן נמוך חיוני לצליל האופייני והמדהים של פרטלס (AKA mwah), אולם אקשן נמוך מדי יגרום לכך שהמיתר יהיה "חנוק" וידעך מהר.

זו הסיבה בדיוק שכתבתי למעלה שאני מוריד את המיתרים כמעט לגובה המינימלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתייחס למונח "אקשן נמוך" כנתון יחסי. גובה מיתרים נמוך לאחד יהיה גבוה לאחר.

אז אפשר לכוון את הצוואר והאקשן באופן "אקדמי", לפי מידות מקובלות ומומלצות על ידי כל מיני מומחים בתחום, אבל המומחה הכי גדול מבחינתי זו האוזן שלי והאצבעות שלי.

בסופו של דבר אני מתאים את האקשן למה שלי נוח לנגן ולא לפי נוסחאות פיזיקליות.

אין שום בעיה להוציא Mwah מפרטלס, אני לא חושב שזה עיניין של גובה מיתרים אלא טכניקת נגינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, תודה למגיבים

מוריס, לא חיפשתי "אופן אקדמי" ו"נוסחאות פיזיקליות" כהגדרתך, אלא סוג של הכוונה כללית או כללי אצבע ודגשים מיוחדים לפרטלס,

בדומה למה שקיים עבור גיטרות פרטד. זה בדיוק מה שכתבתי בהודעה שלי.

תודה על התגובות והטיפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

רביד מעסיק אצלו כיום בחור שממה שהבנתי עושה את הסט אפים. אם כך הדבר באמת - אני לא ממליץ כלל וכלל.

כמובן שתמיד יש לך את האפשרות שרביד יעשה בעצמו את הסט אפ.

דיברתי עם רביד, הבחור שם עונה לטלפונים ולוקח הזמנות. רביד ממשיך לעשות את הסטאפים בעצמו (ובכשרון רב יש לציין)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

אולי הוא סתם ממליץ בכללי בלי קשר להוא שביקש המלצה לסט אפיסט בצפון? אלא דווקא בהקשר לפרשיית "העוזר" .. או סתם אולי במקרה כי הוא לקוח מרוצה? יכול להיות כזה דבר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי הוא סתם ממליץ בכללי בלי קשר להוא שביקש המלצה לסט אפיסט בצפון? אלא דווקא בהקשר לפרשיית "העוזר" .. או סתם אולי במקרה כי הוא לקוח מרוצה? יכול להיות כזה דבר?

גם הניחוש שלי ככה, עשה אצלו סטאפ והוא מרוצה אז הוא בא לפרגן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

שלום לכל

חדש בעסק (3 חודשים)

וקניתי גיטרה (פנדר מכסיקנית) + מגבר

גם לאחר שביצעו לי בדיקת סטאפ בעת הרכישה בכלי זמר יש לי רעשי זמזום במצב פריטה לא ממש מדויקת

האם זה נורמלי?

אפשר לפרט בבקשה מה אמורים לעשות בביצוע סטאפ?

רוב תודות!!!

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

שלום לכולם

שמי עודד, די חדש בתחום, לא מזמן רכשתי לי בס ישנה ובסיסית של איבנז gsr200, צריך סטאפ דחוף כולל לאלקטרוניקה ויש לי סט מיתרים חדש.

השאלה שלי כזו: אני טכנאי מחשבים ומעוניין בעסקת החלפה, היינו, אני אשדרג/אפרמט/אטפל במחשב של אחד הסטאפיסטים שיהיה מעוניין בעסקת חליפין שכזו, כולל שידרוג/טיפול למחשב נייד, לדוגמא; פירמוט מחשה כולל התקנת מ"ה גיבוי חומר קודם ושחזור, התקנות שונות וכו' ז"א עבודה תמורת עבודה.

אם למישהו נראה הרעיון או שמכיר מישהו שזה מעניין אותו אז אשמח לדעת.

תגובות ושאלות לטלפון שלי: 0544702704

יאללה בהצלחה ויום טוב לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

אהלן אני מחפש בן אדם שיכול לסדר לי את הבס (סט אפ,החלפת מפתחות,קצת אלקטרוניקה) על בס שאני כרגע מנגן.

עדיף בירושלים אבל בלי פשרות על איכות

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת