Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

בס לחיים

Yarden_2Y

Recommended Posts

עלתה בי מחשבה כזו אם קיים כזה דבר "בס לחיים".

הכוונה, בס שאת/ה מנגן עליה ויודע ומרגיש שלא תמצא בס טובה מזו לעולם.

בס שלעולם לא תמכור גם לא בישביל 100 אלף שקל (אל תהיו קטנוניים).

אני לדוגמא מת על הבס שלי והיא נוחה לי יותר מכל בס אחרת שניגנתי עליה ואני כ"כ אוהב את הסאונד שלה.

אבל להגיד שאני יודע שלעולם לא אמצא בס שאוהב יותר ואהיה מוכן לוותר על הבס הנוכחית עבורה, אני לא יכול.

יש כאן מישהו בר מזל מספיק כדי להעיד שאכן קיים כזה דבר "בס לחיים"?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבתי בדיון אחר, אין בס לחיים. יש חיים שיודעים להסתפק ולנצל עד תום בס אחת, ואני רוחש להם כבוד רב אגב.

מסכים איתך.

אני חושב עם גישה כזו אתה גם מקבל יותר מהכלי שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להציע גם אופציית ביניים:

בס שאתה יודע שתשאר איתך כי אתה אוהב את איך שהיא נשמעת\נראית\מרגישה אבל מקבל קיום של כלים טובים יותר\מעניינים יותר (סובייקטיבית כמובן), ולא פוסל אפשרות של כמה כלים.

במקרה הזה, עדיין "לא" נחרץ כמו קודם?

אני דווקא חושב שיש כלים שהייתי נשאר איתם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה בס יש לך ירדן?

לי הייתה פעם מיוזיקמן סטינגריי שחורה שקניתי אחרי הצבא בחסכונותיי, וחשבתי שזו הבס של החיים שלי ואלך איתה לקבר. אבל אחרי 11 שנה (הרבה לא?) התעייפנו אחד מהשניה ודרכנו נפרדו.

לפעמים לפעמים אני מתגעגע האמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה בס יש לך ירדן?

לי הייתה פעם מיוזיקמן סטינגריי שחורה שקניתי אחרי הצבא בחסכונותיי, וחשבתי שזו הבס של החיים שלי ואלך איתה לקבר. אבל אחרי 11 שנה (הרבה לא?) התעייפנו אחד מהשניה ודרכנו נפרדו.

Tobias Killer B IV

לגבי הגעגועים לבס שלך, אני לגמרי מבין אותך.

גם אני לפעמים מתגעגע לג'ז בס שמכרתי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה בס יש לך ירדן?

בגלל זה לרוב אנשים לא מוכרים את הבסים שלהם..

טוב,לפחות בחו"ל.

בארץ אני די בספק אם למישהו 10 בסים או יותר.

המורה שלי מנגן בערך 40 שנה ויש לו רק 6-7 בסים,את חלקן הוא בכלל בנה,והוא מכר כמה בדרך.

ואין כזה דבר בס לחיים..

אתה תמיד תמצא בס שתאהב בה משהו יותר מבאחת אחרת.

בדיוק כמו שכל בס נשמעת אחרת...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל 10 בסים ויותר, יש.

דבר נוסף FLEA אמנם החליף בהקלטות שלו מהסטינגריי לכלים אחרים וגם בלייב, אבל ראיתי סרטון לא מזמן שהוא עדיין מנגן עליה.

וגם מקרטני הוא דוגמא, יש לו את ההופנר, הייתה לו תקופה עם הריק אבל אם אני לא טועה הוא חזר אליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם מקרטני הוא דוגמא, יש לו את ההופנר, הייתה לו תקופה עם הריק אבל אם אני לא טועה הוא חזר אליה.

כמה נוח כשיש כסף גם להופנר וגם לריק :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש בס לחיים, ועוד 15 בשביל הכיף.

מדובר בפרסיז'ן 75' שקניתי לפני יותר מ-20 שנה, וכנראה תלך איתי אל הקבר, כי היא באמת הפנדר הכי טובה שאני מכיר. סתם במקרה יצא ככה, היה לי מזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא איך אתה מסתכל על זה,כבר אמרו פה כמה שיש להם בסים שאיתם הרבה

זמו וכנראה תמשיך להיות איתם הרבה זמן אבל עדיין יש להם בסים אחרות אז אפשר

בכלל לקרוא לה "האחת" אם היא לא הבס היחידה שלך ,יהיו כאלו שיגידו שכן ויהיו כאלו

שיגידו שלא,אני מסתכל על זה ככה בס מושלמת אין אבל לכל אחד יש בס שקל לו יותר

להתרגל אליה מהשאר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שלא הבין אותי בדיון הקודם, אני אפקס את דעתי.

כשאני אומר גיטרת החלומות, או גיטרה לכל החיים כמשתמע מדימוי הנישואין, אני חייב לציין שגם לי יש יותר מגיטרה אחת, אין לי כוונה למכור אף אחת מהן כל עוד לא ארעב ללחם, חלקן מתאימות לי כגנריות, חלק בניתי ומתאימות בדיוק לרצונות שלי. במידה מסויימת אני אכן נשוי להן, ואולי אני בכלל בדואי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דבר כזה בס לחיים אבל זה דבר נורא סובייקטיבי. לי יש את זאת:

attachment.php?attachmentid=169313&d=1275401664

כל השאר פילגשות

נ.ב: הבס בתמונה זהה לשלי אבל התמונה לא שייכת לי. כל הזכויות שמורות לבעל התמונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דבר כזה בס לחיים אבל זה דבר נורא סובייקטיבי. לי יש את זאת:

attachment.php?attachmentid=169313&d=1275401664

כל השאר פילגשות

נ.ב: הבס בתמונה זהה לשלי אבל התמונה לא שייכת לי. כל הזכויות שמורות לבעל התמונה

איזה דגם היא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שלכל אחד יש שני סוגי הרגלים (אופי,הרגשה,נוחות,איך שלא תקראו לזה), כאלה שמשתנים וכאלה שלא.

בס שמתאימה להרגלים שישארו איתך תמיד, זאת כנראה בס לחיים.

Duba, היא יפיפה הגברת. אם יש לך הקלטה שלה אשמח לשמוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי היא פחות יפה למען האמת...יש לה מלא שריטות ומכות (לא ממני מבעליה הקודמים, אני לא בעל מכה :) ) אבל מנגנת כמו שצריך

אני אשתדל להקליט דמו בקרוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לדבר אולי על "בס לחיים", אבל לא תמיד זה יוצא בכוונה.

יש לי בס של קורט מדגם לא ידוע (ביטל בס שחורה - לא נפח) שקניתי בסכום מצחיק מיד שניה.

עכשיו - אני חולה על הבס הזו, אבל חייב להודות שהיא לא ממש שיא האיכות.

אני מאוד אוהב את האישיות שלה, גם מבחינת סאונד וגם מבחינה ויזואלית.

אבל אני אף פעם לא אמכור אותה פשוט בגלל המחיר הנמוך שלה. לא יזיז לי בארנק.

אז האם זה נחשב "בס לחיים"?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Duba, היא יפיפה הגברת. אם יש לך הקלטה שלה אשמח לשמוע.

http://soundcloud.com/dduba/fender

הקלטתי משהו בזריז עכשיו כדי להדגים איך היא נשמעת בכל אחת מ5 המצבים שלה:

1. פיקאפ גשר בלבד

2. פיקאפ גשר + פיקאפ אמצעי (שים לב האמצעי צמוד לגשר)

3. פיקאפ אמצעי בלבד

4. פיקאפ אמצעי + פיקאפ צוואר

5. פיקאפ צוואר בלבד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציוד מוזיקלי, גיטרות בין היתר, זה בור ללא תחתית. לא משנה כמה יהיה לך - תמיד תפזול עוד ועוד לכיוונים אחרים.

אני תמיד אומר לאנשים שמדברים איתי על הגיטרה שלי שאם היה לה כ*ס - הייתי שוכב איתה כל יום (מעניין כמה תגובות אני אקבל על האמירה הזאת, לבסיסטים תמיד יש מה לומר :))

אבל תמיד אני פוזל לעוד כיוונים, משתעשע במחשבה של לקנות עוד אחת, תמיד מסתכל בלוחות יד שנייה, כמו שפעם כשהיינו ילדים והיינו אוהבים להיכנס סתם לחנות צעצועים ולהסתכל על הצעצועים שאהבנו או שרצינו. תמיד אני אמצא את עצמי שוטף את העיניים.

להגיד לך שאני רואה את עצמי ללא הגיטרה שלי? בשום פנים ואופן. אני מטורף לה על הצורה.

להגיד לך שאני לא אקנה עוד אחת לעולם? אין מצב שאני לא אקנה. נכון לעכשיו יש לי עדיפויות אחרות, אבל אני מאמין שאני אמצא את הזמן הנכון להשיג את התקציב.

להגיד לך שבמידה ואני קונה אחת, אני לא מתאהב בה על חשבון הנוכחית? who knows

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

סיפור:

התחלתי לנגן על בס בגיל 13.

הבס הראשונה שלי הייתה סמאיק שהייתה מעליבה קרש חיתוך שלא נדבר על גיטרה בס.

בגיל 16 (1995) הלכתי עם אמא ואבא לקנות בס אמיתית ראשונה במרום - Musicman Stingray אדומה.

guybassage17.jpg

מאז זאת הייתה הבס שלי להכל. הייתי מאוהב בה וחשבתי שלעולם לא ניפרד.

אבל, בגיל 23 (2002) כשחזרתי מהמזרח ( :-[) קצת הפוך, חשבתי שזה הזמן להמשיך הלאה ומכרתי אותה.

יומיים אחרי כבר התחרטתי !!! אבל זה היה כבר אבוד.

5 שנים ושלל בסים אחרות עברו. בנתיים התחתנתי, למדתי והמשכתי בחיים. אבל, מעולם לא שכחתי את אותה מיוזיקמן אדומה שהייתי מאוהב בה פעם...

יום אחד אני פותח את יד 2 ורואה מישהו מוכר בס מוכרת. כמה טלפונים נרגשים וזאת האחת !!!

הודעתי לאשתי שאין מה לעשות ואני קונה אותה (דווקא הבינה ונתנה את בירכתה  :) ). קבעתי עם הבחור (אותו אחד שקנה ממני), נסעתי ירושליימה ו... אהובת נעוריי חזרה אלי !!!

עכשיו,

זה לא שהמיוזיקמן היא הבס הכי טובה שניגנתי עליה בחיים שלי,

זה לא שאני לא אקנה או אנגן על בסים אחרות, יותר מזה, אני כמעט ולא מנגן עליה באופן מקצועי,

אבל, כנראה שזאת בס לחיים שלי, ודרכינו לא יפרדו עוד לעולם !!!

מרגש, נכון ?

זהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת סיפור יפה, אבל נראה לי משום מה שמיוזיקמן סטינגריי היו החלום וה-"הגיטרה" בשביל הרבה נגנים.. אבל איבדה חינה עבור רבים באיזה שלב. וזה לא שהמיוזיקמן רעות. להיפך. מעניין...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שיש כמה סיבות:

1. רובנו גדלנו בשנות ה-90 על RHCP ועל פלי שמנגן על מיזיקמן. תכלס, כולנו רצינו להיות כמו פלי.

2. מיוזיקמן זאת אלחה בס מגניבה, אבל לפחות אצלי, ככל שהתבגרתי חיפשתי סאונד יותר רגוע ועגול. זה לא שאי אפשר להוציא סאונד כזה ממיוזיקמן, פשוט יותר קל לקנות פנדר.

3. למיוזיקמן יש סאונד "ספציפי". מתי שהוא מחפשים משהו אחר.

זאת לפחות דעתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיא - קודם כל אחלה סיפור וסחתיין עליך!

את הבס הראשונה שלי, לא רק שאני חולה עליה, אני גם לא אמכור אותה מהפחד של החרטה.

ואני אישית מעולם לא רציתי ומעולם לא שקלתי לקנות מיוזיקמן. זה לא שהן גרועות, אבל באמת שאני לא

יודע מה מתלהבים מהן כל כך, כאילו שאין עוד דגמים וחברות בסגנון הזה ובאותה הרמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוואי שהייתי יכול למצוא את הבס הראשונה שלי. אני יודע למי מכרתי אותה (בשנת 1976, לכנר/גיטריסט עולה מרומניה בשם אנדריי בוסתן) אבל אין לי מושג איפה הוא היום ומה קרה עם הבס.

EDIT איזה דבר מעולה זה גוגל. מצאתי אותו. לא בארץ... חי כבר הרבה זמן בארה"ב ומנגן שם בתזמורות סימפוניות וג'ז. הוא לא היה המורה הראשון שלי אבל הוא היה המורה הטוב הראשון שלי. כתבתי לו עכשיו מייל. למרות שהוא כנר, הוא היה מורה מצוין לבס.

http://www.kaaj.com/music/andrei.html

andrei.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שיש כמה סיבות:

1. רובנו גדלנו בשנות ה-90 על RHCP ועל פלי שמנגן על מיזיקמן. תכלס, כולנו רצינו להיות כמו פלי.

2. מיוזיקמן זאת אלחה בס מגניבה, אבל לפחות אצלי, ככל שהתבגרתי חיפשתי סאונד יותר רגוע ועגול. זה לא שאי אפשר להוציא סאונד כזה ממיוזיקמן, פשוט יותר קל לקנות פנדר.

זאת לפחות דעתי...

כן..גם פלי. אצלי גם גיל סמטנה היה השראה רבה. אחרי זה ראיתי הרבה כוכבים עם מיוזיקמן.

מסכים לגבי הסאונד הרגוע והעגול.

באיזה שלב גם הרגשתי שהסטינגריי מתחילה להיות כבדה לי ולא נוחה ואני מתחיל להלחם איתה ונמאס לי להיות תלוי בבטריה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שיש כמה סיבות:

זאת לפחות דעתי...

כמעט הכל נכון רק אצלי זה היה קודם לואיס ג'ונסון (ההשראה הכי ראשונה שלי בבס) ורק אחרי זה פלי.

רק אחרי שנים גיליתי שאת האלבום של רד הוט שהכי אהבתי בו את הסאונד של הבס (OHM), פלי הקליט בכלל על אלמביק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשבילי אלה היו פינו פאלאדינו (בתקופת הפרטלס) וברנרד אדוארדס (שיק - סטינגריי עם פלאטוואונדס). אחר כך מיקי שביב הביא אחת לארץ. לא היה יבואן והיו אולי שלוש-ארבע כאלה בארץ, לכל היותר. זה לפני שארני בול קנו את מיוזיקמן. בסביבות 1987 חבר השאיל לי את שלו לכמה ימים, לקחתי אותה לחזרה, היא הייתה מעולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה זמן, הציעו לי למכור את הסטינגריי שלי כדי שאני אוכל לממן בס אחרת.

באותו רגע הרגשתי חלחלת מוות נוראית וחשק גובר לבכי.

לא חשבתי יותר מידי על המונח הזה של "בס לחיים", אבל כנראה כשכל תהליך הצמיחה המוסיקלית מתרכז בבס מסוימת (וכמו שגיא הזכיר-גם אני רציתי/רוצה/יכול לרצות להיות פלי), אז השורשים של המיוזיקמן שלי גדולים מספיק כדי להציב אותה מול המושג הזה אצלי.

אני מוצא בזמן האחרון שאני רוצה עוד מגיטרה בס, מעבר למה שיש למיוזיקמן להציע, אבל אני לא רואה את עצמי מוותר עליה.

למה בעצם?

ראיתי איזה סרטון ביוטיוב של ילד שמראה את כל האפקטים והגיטרות שלו, והיה לו מה להראות.

באחת התגובות מישהו רשם לו שלא יעיז לעולם למכור משהו מהציוד הזה (ציוד ברמה), כי מה שיקרה לו זה שהוא יתחרט.

בקיצור, אם זה מרגיש נכון, אז זה זה! אם אפשר להוסיף עוד, למה לא? אם הופכים להומלסים, אז זאת הגזמה. לעזאזל עם כל ה GAS הזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...