Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

כל מה שרציתם לדעת/לספר/לשאול בנושא מיתרים ...

Jazzbassi

Recommended Posts

איליה, שכחת לומר מה לא אהבת במיתרים שלך.

הרי בלי לדעת מה הפריע לך, יתכן ותגיע למיתרים אחרים שגם אותם לא תאהב. תהיה יותר ספציפי.

בנוסף, בקשר לעובי המיתרים שמגיעים עם הבס שלך - אם תריץ גוגל ותחפש את המודל של הגיטרה, ב specifications כתוב בדיוק עם איזה מיתרים היא מגיעה. זה די קל. נסה זאת.

אלון, השרשרת הזו מכילה המון מידע והמלצות. יש כאן די הרבה המלצות על סטים עד 30 דולר ואפילו עד 20 דולר. למשל יוסי המליץ לך על ה GHS XL-5000 וסיפק קישור לאתר שהם עולים בו 16 דולר.

באמת, רק תעבור על השרשרת, כל ההמלצות כבר בפנים.

חיפשתי את הגיטרה ומצאתי שהיא מגיעה לא עם גודל סטנדרטי אלה עם 045, .065, .085, .110TW taperwound

מה זה taper wound?...

אם אני ירצה לשנות לעובי סטנדרטי אז אני יצטרך לעשות לה סטאפ?

ולגבי מה שלא אהבתי במיתרים שלי הצליל שלהם יותר מידי טרבלי לטעמי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הבס היא strings through body יש סיכוי שמיתר E בגודל 105 שהוא לא טייפרוואונד לא יעבור דרך החור? הרי הבס הגיעה עם מיתר טייפרוואונד...

גם במיתר עם taper wound רוב רובו של המיתר בעובי רגיל... והוא עבר. אין בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה קצת טיפשית אבל עדיין-איך אני יכול לדעת איזה עובי מיתרים מתאים לי?

וגם עד כמה העובי של המיתרים משפיע על הסאונד?

תודה :).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פשוט, פנה לקופת החולים הקרובה לביתך וכשתגיע אל מחלקת בדיקות הדם תבקש בדיקת עובי מיתרים. הם יקחו ממך דגימת דם ורופא המיתרים יעזור לך לפענח איזה עובי מיתרים מתאים לך.

ועכשיו ברצינות, מה זו השאלה הטיפשית הזו? אתה באמת מצפה שמישהו יגיד איזה עובי מיתרים מתאים לך? תנסה ותחליט בעצמך, אין דרך אחרת...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרתי שזאת שאלה די טיפשית..

לא משנה.

אבל בקשר לשאלה השניה אתה יכול לענות? או שהשאלה הראשונה הייתה כל כך מטומטמת שפשוט לא בא לך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וודאי, סלח לי שלא שמתי לב.

ההגיון פה הוא די פשוט - ככל שהמיתרים עבים יותר, הסאונד גם כן עבה ושמן יותר. על כן גם ההפך - ככל שהמיתר דק יותר הוא ייתן סאונד יותר דל עם פחות תדרים נמוכים.

ובכל זאת, ההתלבטות צריכה לנבוע קודם כל מטעמי נוחות, אם האצבעות שלך לא חזקות מספיק או שקשה לך להגיע לרמה שאתה מצפה בטכניקה בגלל שהמיתרים עבים מדי בשבילך - אל תהסס לקחת מיתרים דקים יותר. על עניין התדרים ועובי הסאונד תמיד יהיה אפשר לפצות דרך הוספת טונים או בסים במגבר, אקולייזר או כל דבר אחר. ואם הסאונד הדק יותר מוצא חן בעיניך אז בכלל לא צריכה להיות בעיה.

ועם זאת, כמובן שבמידה ואתה מעדיף את הסאונד השמן עדיף קודם לנסות להתמודד עם מיתרים עבים ורק אם באמת לא מצליחים להתקדם לעבור למיתרים דקים יותר. זה גם תלוי באיזה טכניקות אתה רוצה להשתמש בנגינה שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נעשה את זה פשוט.

אתה בן 16. אתה מנגן שנה בערך. אתה צריך סט 040.

לך למרום, לכלי זמר, לאיפה שבא לך, קנה סט נורמלי 040, באמת לא משנה איזה.

040 זה מספיק עבה בשביל להוציא צליל יפה, ומספיק רך בשביל לא לאתגר את הגידים והשרירים ביד שלך מעבר למה שהכרחי, שגם הוא לא לגמרי קל: בס זה לא מנדולינה. עם הניסיון הקצר שלך, האוזן שלך לא תרגיש בהבדל ממיתר יותר עבה, אבל היד שלך כן תסבול ממיתרים יותר עבים.

לצערי הגדול מאוד כשאני התחלתי לנגן (1975), מה שהיה בחנות השכונתית היה רק מיתרי Guild פלאטוואונד 050. עם טנשן של קונטרבס. אז זה מה ששמתי. יום אחד לקחתי את הבס של ארנון פלטי (מכיר?), היו עליו מיתרי רוטוסאונד 040 סווינג בייס. הבנתי שביזבזתי שנתיים מהחיים במאבק מיותר עם מיתרים שמתאימים לג'יימס ג'יימרסון, אבל לא לילד בכיתה ח'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נעשה את זה פשוט.

אתה בן 16. אתה מנגן שנה בערך. אתה צריך סט 040.

לך למרום, לכלי זמר, לאיפה שבא לך, קנה סט נורמלי 040, באמת לא משנה איזה.

040 זה מספיק עבה בשביל להוציא צליל יפה, ומספיק רך בשביל לא לאתגר את הגידים והשרירים ביד שלך מעבר למה שהכרחי, שגם הוא לא לגמרי קל: בס זה לא מנדולינה. עם הניסיון הקצר שלך, האוזן שלך לא תרגיש בהבדל ממיתר יותר עבה, אבל היד שלך כן תסבול ממיתרים יותר עבים.

לצערי הגדול מאוד כשאני התחלתי לנגן (1975), מה שהיה בחנות השכונתית היה רק מיתרי Guild פלאטוואונד 050. עם טנשן של קונטרבס. אז זה מה ששמתי. יום אחד לקחתי את הבס של ארנון פלטי (מכיר?), היו עליו מיתרי רוטוסאונד 040 סווינג בייס. הבנתי שביזבזתי שנתיים מהחיים במאבק מיותר עם מיתרים שמתאימים לג'יימס ג'יימרסון, אבל לא לילד בכיתה ח'.

להתחיל עם סט של 050 זה באמת לא נחמד, אבל אני התחלתי בגיל 12 ואני ממשיך עם מיתרי 045, בסך הכל סבלתי בשנה הראשונה מקצת יבלות פעם בחודש בערך עד שהעור שלי התקשה ברמה והגיע לרמה שסובלת את השפשוף עם המיתרים ומעולם לא הרגשתי קושי גדול מדי ומיתרי 040 מרגישים לי דקים מדי ונותנים סאונד רזה מדי לטעמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להתחיל עם סט של 050 זה באמת לא נחמד

055 בגאווה גדולה!

תזהרו שהציפורן לא תשבר לכן מה-045  ;D

האמת שעכשיו אני מדבר אבל מה שיקרה זה שכשיהיה לי חמש מיתרים אני אעבור למיתרים נורמלים ואני גם אתחיל לפחד על המניקור שלי  :(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

קראתי את כל האשכול ויש לי כמה שאלות:

אני רוצה לקנות flats , אבל אין לי ראש להזמין אותם מהאינטרנט וכל זה.

למשהו יש מושג איפה אני יכול לקנות [עדיף בירושלים] flats שהיה לכם ניסיון טוב איתם?

וגם אם תוכלו, איזה דגם בדיוק, בבקשה.

בעיקרון, ה flats יהיו על Squier Standard P Bass Special.

עדיף שהם יהיו 0.40 כי בכל זאת אני מנגן רק שנה וחצי.

היעד: סאונד ג'יימס ג'יימרסון, רק עם בס מעפנה, ומיתרים חדשים.

עוד שאלה, הסאונד הזה, של ג'יימרסון-מוטואון וג'אז הוא דומה בעיקרון, נכון?

איך אמרו למעלה: "flats = תחשוב קונטרבס"

אבל האם עם הflats אני אוכל להשיג גם סאונדים טובים של funk עם\בלי סלאפים?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלטתי לנסות את מיתרי תומסטיק אינפלד על הרוסקו בק 5 מיתרים שלי.

בהתחלה זה נראה לי מוזר שהם כאלה מיתרים דקים (0.42, 0.51, 0.68, 0.89, 1.18) , אבל אחרי סט אפ קצר, הם ישבו טוב על הבס ולא זימזמו.

היתרון הגדול של המיתרים האלה הוא שהם גמישים ומאוד אקספרסיביים, ומעבר לכך- הליפוף שלהם הוא צפוף ודק, מה שגורם לתחושה חלקה, מעין "חצי פלאטוונד", אבל בסאונד של ראונדס.

בכך גם יכול להיות החיסרון שלהם- אין להם את הבהירות שיש למשל להיי בימס של DR, או מיתרי סטיינלס אחרים בסגנון. 

המיתרים האלה, כפי שאמרתי, מאוד נעימים וקל לנגן עליהם מהר ומדויק.

הם יתאימו בעיקר לנגנים שפינגרסטייל הוא התחום העיקרי שלהם, ורק מדי פעם הם עוברים לסלאפ או למפרט.

ומעבר לזה, הצורה שלהם גם תורמת לכך שיהיה פחות נזק לפרטים.

קיצר, אני ממש נהנה מהם כרגע...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא הצורה אלא החומר, ניקל במקום סטיינלס סטיל (נירוסטה), ששומר על השריגים. לניקל יש גם סאונד יותר חם ופחות סכינים.

אני מבין שאתה מדבר על ה-Jazz Rounds JR345. יש לי כאלה על אחת הריקנבקרים, חולה עליהם. וקניתי לפני שבועיים עוד סט במרום סתם כי היה שם, כי בדרך כלל אני מזמין און-ליין מארה"ב.

תומסטיק שולטטטתתתתתתתתתתתתתת!!!!111111111

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק שאלה:

יש לי נסיון מצויין עם הפלאט של תומסטיק אינפלד, אז כשראיתי את ההמלצה רצתי ל- eBay לבדוק מה מידת הנזק הכלכלי שדבר כזה יכול לעשות. עדיין מדובר על פירמה דיי יקרה.

בקיצור המחיר הכי זול שמצאתי זה 70$!!! ימב'כסף במונחים של מיתרים.

אם היה מדובר במיתרי Flat או באיזה טריק אחר שהיה מבטיח לי שהמיתרים ישארו איתי תקופה ארוכה זה היה נשמע הגיוני, אבל בשביל מיתרי ניקל, שידוע שהם מתים יחסית מהר...

בלי חלילה להכנס לכיס של אף-אחד, אשמח לשמוע מה מוביל אותכם (אילן, יניב ואחרים) להשקיע כל-כך הרבה במיתרי ניקל. או שיש פה באמת משהו יוצא דופן שמצדיק השקעה של כמעט פי 4 ממחיר של סט ממוצע (DR, ErnieBall, Dunlop, Fender......), או שהמחיר שראיתי מופרך, או שהמיתרים האלה מחזיקים איכשהו המון זמן.

תודה רבה

תם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באסה-אין לי כרגע כסף לסט חדש ואני 'תקוע' עם מיתרים נוראיים

Dr Hi Beams stainless steel, 40-100. הייתי מרוצה מהקן סמית' בורנרס nickel 45-105 שלי, אבל רציתי לנסות משהו שונה.

אולי הם פשוט נשמעים ומרגישים גרוע על הבס הספציפית שלי, או שפשוט סטיינלס סטיל זה לא בשבילי ):

יש להם הרגשה מאוד דביקה באצבעות(גם אחרי הרבה זמן של נגינה אינטנסיסבית) והם נשמעים פשוט ''חסרי חיים'' בכל מצב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פשוט אוהב איך שהם נשמעים כשהם מתיישנים. מבחינתי הם לא "מתים", הם פשוט מאבדים את התדרים שאני ממילא לא זקוק להם. לא כולם אוהבים סאונד של מיתרי סטיינלס סטיל חדשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי.

זה בגדול הסאונד שאני מחפש.

יש לי כרגע את המיתרים שקיבלתי על ה corvette basic שלי שאני מאמין שהם warwick red. הסאונד נשמע לי קצת מתכתי מדי. אתה אומר שלחכות עוד איזה חודש ולראות מה קורה לסאונד, או שלקנות משהו אחר? ודי קוסם לי הרעיון של הפלאטס - מציק לי החריקות כשאני עושה סליידים. הבנתי שלסאונד שאני מחפש דווקא עדיף פלאטס, לא?

ועוד משהו - הגודל של המיתרים שלי עכשיו הוא 0.45 - 0.105. זה אולי יותר מדי גדול בשבילי. נגיד כשאני לוחץ עם הזרת על מיתר E, זה פשוט גדול לי מדי. האם זה פשוט כי אני לא יודע לנגן עדיין או שבאמת יש מצב לעבור למיתרים דקים יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית ניסיתי אותם בגלל התחושה- רציתי מיתרים שקצת יהיו נעימים יותר לאצבעות שלי- במקרה הזה של TI זה גם החומר- ניקל, וגם הצורה- ליפוף הדוק יותר סביב ליבה עגולה. מה שיוצר בסוף מיתרים מאוד מאוד יוזר פרנדלי.

לגבי המחיר- משום מה בארה"ב הם מאוד יקרים, כנראה בגלל הייבוא מאירופה.

במרום הם עולים כ 200 שקלים, בערך כמו DR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה קצת מאוחר מדי לשאול, אבל מחר אני הולך לבלות יום שלם בתל אביב וזו הזדמנות טובה לקנות מיתרים חדשים.

שמעתי הרבה המלצות על DR והייתי רוצה לנסות, מה דעתכם ואיפה מוכרים כאלה בתל אביב? אני אהיה בסשן הקלטות בצוללת (ליד עזריאלי) בלי רכב, אז רק דברים באיזור, לא רמת גן או משהו...

יש דגמים ספציפיים שאתם ממליצים? הייתי רוצה לנסות מיתרים 0.40, עד עכשיו השתמשתי ב0.45 ואני חושב שאני קצת מתאמץ יותר מדי, אני מחפש סאונד שיתאים לג'ז וסווינג ושיישמע טוב גם בגבוהים וגם בווקינג ובנמוכים על הג'ז בס שלי, מה דעתכם על הHIGH BEAMS?

תודה (:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיתי פעם הלף ראונדס של דדאריו ושנאתי. אבל גם ככה התאכזבתי מכל מיתר של דדאריו שניסיתי. אתה מנסה בגלל שזול ובעצם מגלה שעדיין הפסדת.

ליונתן - אם אתה בעזריאלי בלי רכב, אז זה גם ככה באמצע הדרך בים ר"ג לת"א. בפעם אחרונה שראיתי, מכרו DR בבוזין, שבדיזינגוף אחרי הסנטר. עוד קיימת החנות? בכל מקרה זה היה במחיר כזה גניבה שזה היה פשע לקנות שם. מכרו שם סט במבצע - אחד במחיר של 2 באיבי...

מה שטוב ב DR HI BEAMS זה שהם נשמעים מעולה שהם דנדשים, למי שאוהב - אני אוהב, אבל זה ממכר ויקר, כמו סם..

אבל בניגוד לרוב המיתרים, הם נשמעים מעולה גם כשהם מתיישנים. נשארת בהם חיות להרבה זמן. כמו כן הם נוחים באצבעות וגמישים מספיק בשביל מתיחות וסליידים והקפצות וטריקים ויש בהם מעין "קומפרסיה" מובנית בסאונד שזה ממש נחמד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה קצת מאוחר מדי לשאול, אבל מחר אני הולך לבלות יום שלם בתל אביב וזו הזדמנות טובה לקנות מיתרים חדשים.

שמעתי הרבה המלצות על DR והייתי רוצה לנסות, מה דעתכם ואיפה מוכרים כאלה בתל אביב? אני אהיה בסשן הקלטות בצוללת (ליד עזריאלי) בלי רכב, אז רק דברים באיזור, לא רמת גן או משהו...

יש דגמים ספציפיים שאתם ממליצים? הייתי רוצה לנסות מיתרים 0.40, עד עכשיו השתמשתי ב0.45 ואני חושב שאני קצת מתאמץ יותר מדי, אני מחפש סאונד שיתאים לג'ז וסווינג ושיישמע טוב גם בגבוהים וגם בווקינג ובנמוכים על הג'ז בס שלי, מה דעתכם על הHIGH BEAMS?

תודה (:

Hail the High Beams!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיתי פעם הלף ראונדס של דדאריו ושנאתי. אבל גם ככה התאכזבתי מכל מיתר של דדאריו שניסיתי. אתה מנסה בגלל שזול ובעצם מגלה שעדיין הפסדת.

ליונתן - אם אתה בעזריאלי בלי רכב, אז זה גם ככה באמצע הדרך בים ר"ג לת"א. בפעם אחרונה שראיתי, מכרו DR בבוזין, שבדיזינגוף אחרי הסנטר. עוד קיימת החנות? בכל מקרה זה היה במחיר כזה גניבה שזה היה פשע לקנות שם. מכרו שם סט במבצע - אחד במחיר של 2 באיבי...

מה שטוב ב DR HI BEAMS זה שהם נשמעים מעולה שהם דנדשים, למי שאוהב - אני אוהב, אבל זה ממכר ויקר, כמו סם..

אבל בניגוד לרוב המיתרים, הם נשמעים מעולה גם כשהם מתיישנים. נשארת בהם חיות להרבה זמן. כמו כן הם נוחים באצבעות וגמישים מספיק בשביל מתיחות וסליידים והקפצות וטריקים ויש בהם מעין "קומפרסיה" מובנית בסאונד שזה ממש נחמד.

ומה המחיר בבוזין? לפי האינטרנט החנות עדיין קיימת...

אשמח לעוד מקומות שמוכרים DR, ראיתי שבודגוב מוכר משהו שלהם, אבל באתר מופיע רק דגם אחד ולא ברור לי איזה בדיוק. מישהו יודע אולי בוודאות אם הוא מוכר מיתרים שלהם ואיזה דגמים בדיוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי.

זה בגדול הסאונד שאני מחפש.

יש לי כרגע את המיתרים שקיבלתי על ה corvette basic שלי שאני מאמין שהם warwick red. הסאונד נשמע לי קצת מתכתי מדי. אתה אומר שלחכות עוד איזה חודש ולראות מה קורה לסאונד, או שלקנות משהו אחר? ודי קוסם לי הרעיון של הפלאטס - מציק לי החריקות כשאני עושה סליידים. הבנתי שלסאונד שאני מחפש דווקא עדיף פלאטס, לא?

ועוד משהו - הגודל של המיתרים שלי עכשיו הוא 0.45 - 0.105. זה אולי יותר מדי גדול בשבילי. נגיד כשאני לוחץ עם הזרת על מיתר E, זה פשוט גדול לי מדי. האם זה פשוט כי אני לא יודע לנגן עדיין או שבאמת יש מצב לעבור למיתרים דקים יותר?

שכחו לענות לי :(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי בגלל שכל התשובות נמצאות בתוך השאלה שלך?

אתה הרי יודע את התשובה. אז אוקיי, יש לך אישור לקנות פלאטס דקים. הם יתאימו לך גם בגלל התחושה, גם בגלל הסאונד וגם בגלל חוסר החריקות.

אם השאלה הבאה היא איזה, הנה התשובה: תומסטיק אינפלד ג'ז פלאטס, JF344. אני מוכן להתערב שהם יהיו אידיאליים בשבילך. קצת יותר יקרים, אבל מחזיקים לכל החיים, אז לאורך זמן יוצא שהם הרבה יותר זולים. אחרי שלושה חודשים הם מגיעים לסאונד הסופי שלהם, שאיתו יישארו הרבה מאוד שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחפש מיתרים נוחים עם סאונד עבה ושמן לווקין בייס קצת Fאנק, סלפ, בעיקר ג'ז.

יש לי Tobias Killer B.

מחיפוש בפורום והמצלה נראה ש Ken Smith burners nickels, אני צודק?

אגב זה נשמע נחמד אבל לא ידוע לי איזה מיתרים אלו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יודע מי היבואן שלהם בארץ?כי אני לפעמים רואה פה ושם מיתרים שלהם אבל לא משהו מסודר...

או שאתם אומרים לוותר על החיפושים וללכת ישר לאי ביי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...