Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

כל מה שרציתם לדעת/לספר/לשאול בנושא מיתרים ...

Jazzbassi

Recommended Posts

שרשרת זו עוסקת בנושא מיתרים.
לפני שתפתחו נושא חדש, אנא קראו את הנכתב בשרשרת זו. סיכויים טובים שהתשובה לשאלתכם כבר כתובה.

מס' הודעות אינפורמטיביות מהשרשרת הזו:

> סיכום של jazzbassi על מס' יצרני מיתרים

> אילן על ריקנבקר ומיתרים

> Era על ההבדל בין Roundwound ל Flatwound

> stringger מספר איך לבחור מיתרים לגיטרה בס

אהלן אנשים,
יש ברשותי PEDULLA RAPTURE RB5 (מופיעה בתמונה) . יש כרגע עליה סט של EARNIE BALL. אני מעוניין להחליף את הסט ורציתי להתייעץ בנושא. מה אתם ממליצים? ניסיתי כבר סט של ELIXIER על המיוזיקמן סטינגריי5 שהייתה לי וממש לא אהבתי.
ושאלה נוספת: אף פעם לא ניגינתי על פלאטוונדס. האם כדאי לנסות? במה זה שונה מהסט הרגיל ואיך זה ישפיע על הסאונד?
אגב, אם מישהו מוכר סט מעניין אשמח לשמוע עליו. אה ואם לא ציינתי כמובן שזה 5 מיתרים.... ;D

מחכה לתגובה...
תודה רבה,
שי

post-27-14166081409169_thumb.jpg

post-27-14166081409469_thumb.jpg

post-27-14166081409969_thumb.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי בדיוק על אותו דבר..

אני מת להחליף מיתרים לבס שלי רק ששלי שישה מיתרים

כרגע משתמש ב030 - 130 של D'Adarrio

אני לא באמת מבין במיתרים אבל רשום Super Bright ו Round Wound

המלצות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד אוהב את סמית' למרות ההתנגדות הכללית של כולם, הם לא שומרים על סאונד "חדש" הרבה זמן אבל כשהם מתייצבים הסאונד שלהם מצוין לטעמי, לא מתכתי מידי והמיתרים מאוד נעימים ונוחים. מיתרים שאני מאוכזב מהם כל פעם מחדש זה DR שלדעתי הם מיתרים באיכות די נמוכה והם אוברפרייסד לגמרי, הלואו ריידרז סבירים אבל ההיי בימז בהירים באופן מגוכח ובאמת קשה לי להבין איך אנשים מרוצים מהמיתר הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד אוהב את סמית' למרות ההתנגדות הכללית של כולם, הם לא שומרים על סאונד "חדש" הרבה זמן אבל כשהם מתייצבים הסאונד שלהם מצוין לטעמי, לא מתכתי מידי והמיתרים מאוד נעימים ונוחים. מיתרים שאני מאוכזב מהם כל פעם מחדש זה DR שלדעתי הם מיתרים באיכות די נמוכה והם אוברפרייסד לגמרי, הלואו ריידרז סבירים אבל ההיי בימז בהירים באופן מגוכח ובאמת קשה לי להבין איך אנשים מרוצים מהמיתר הזה.

אני מחזק את עיניין הסמית'. עברתי אליהם לפני כשנה כשקניתי את הבס החדשה, לא רציתי לחרוג מהמידות של המיתרים כפי שהגיעו מהמפעל בשביל למנוע סטאפ אז אמרתי לעצמי ננסה את המיתרים ונראה איך הם. אני עם אותו הסט כבר מאוקטובר שעבר והם עדיין נשמעים מעולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי DR מיתרים מעולים, במיוחד ההיי בימז. בריאים ובשרניים לאורך זמן. גל קורא לזה בהיר באופן מגוכח אני קורא לזה בשר טרי לגריל ולרוקנרול. בקיצור טעם וריח..

את אליקסיר ניסיתי ושנאתי.

לאחרונה ניסיתי דאנלופ ואהבתי מאוד.

כל פעם שניסיתי דדאריו התאכזבתי.

מומלץ לנסות פעם פלאטס. זה סאונד אחר, שמן יותר, כמעט ואין רעשי אצבעות וסריגים וכמעט ואין גבוהים. לא להקפצות וכו, יותר אופי וינטאג'. הפ'יל גם שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית ממליץ על מיתרי לה בלה Deep talking bass- יש להם בסדרה הזאת גם פלאטס, גם האלף ראונד וגם כאלה מצופים ניילון שחור.

אני אישית ניסיתי רק את הראונדוונדס הרגילים וממש אהבתי אותם!. הגדלים שלהם ממש לא רגילים- 41, 58, 83, 106, 128. לפי לה בלה זה נותן בלאנס מושלם ממיתר למיתר, ואני די מסכים לגבי זה. הם שומרים על סאונד מעולה לאורך זמן והם די נוחים. כדאי לנסות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לעזור לך להחליט איזה מיתרים אתה רוצה, קודם תצטרך להחליט איזה סוג אתה רוצה, והכוונה היא איזה סאונד אתה מחפש ומה הכי יחמיא לבס שלך.

אני רק רוצה לאמר שאני מתנצל מראש אם אני מציין דברים שברורים מאילו.

כמעט כל חברות המיתרים מחלקות את המיתרים לכמה סוגים  שונים, בהתאם לאופי של המיתרים לדוגמא לדדאריו יש את הPro Steels שהם מאוד בהירים וטרבליים.

מנגד יש להם את סידרת Chromes המיתרים בעלי נמוכים מלאים יותר ובעלי דינמיקה מתונה יותר לעומת הפרוסטילס.

בנוסף יש את כל מני הכלאות שתופסות את הספקטרום שבניהם.

זאת רק דוגמא לחברת מיתרים אחת אבל כולם מציינים על המיתרים שלהם איזה סט הוא יותר ברייטי ואיזה יותר שמן.

בקיצור אם תאמר איזה סגנון אתה מעדיף, תוכל לקבל המלצות לסטים שנגנים אחרים ששותפים לטעם המוזיקלי שלך ממליצים, במקום רשימה של חברות מומלצות אבל שלא בהכרח קולעות לטעם שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שיש לי כרגע על הבס זה הPro Steels ואני דיי אוהב אותם, הם פשוט דורשים החלפה בגלל הגיל שלהם.

אני עדיין בשלב של לחפש את הסאונד שלי ולכן לא נשמע לי הגיוני מדי לעבור לאותם מיתרים בדיוק אז.. הסמית' מייצרים משהו בכיוון החד יותר?

ואיזה קטרים נפוצים יש לסטים של 6?

P.S

למה אתה מתכוון בבהירים?  :-X

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

תודה חברים.

ERA השאלה במקום. אני מנגן בסגנון של בין Porcupine tree ל Muse.

אני מחפש פחות או יותר סאונד שיתאים לשני הסגנונות האלו.

אם זה עוזר אשמח אם תוכלו להקשיב לחומרים בדף שלנו בפייסבוק ולתת עצה בעניין:

http://www.facebook.com/pages/Side/123139260807?ref=ts

וגם מייספייס למי שאין פייסבוק:

www.myspace.com/sideinfo

תודה רבה !

שי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם מישהו ניסה את המיתרים של rotosound ויכול להמליץ עליהם ? אני מדבר על הסט הזה...

http://cgi.ebay.com/Lot-2-ROTOSOUND-RS-665LC-Swing-Bass-66-5-String-Set-/380150758837?cmd=ViewItem&pt=Guitar_Accessories&hash=item5882c03db5

תודה

שי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי, זה תמיד היה מה מרגיש יותר טוב, על מה יותר נוח לנגן, מאשר מה נשמע יותר טוב.

עברתי כבר על לא מעט מיתרים, למרות שיש לי עוד חור ענק. בנתיים הכי כיפיים היו הסמית', הכי דקים. גמישים מאוד, דקים, אבל עם המון עוצמה! (בוב, ממליץ חמשושה שלך בחום, אתה תודה לי בסוף!)

אני חושב עכשיו לנסות את ה DR בפעם הראשונה.

ושי, אני ניסיתי את הROTOSOUND שנה שעברה (למדתי אצל פריימן- אלה מיתרי הבית שלו...) מעולים מכל בחינה. אבל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוטוסאונד סווינג בס היו מיתרי הראונדוואונד הראשונים, שפותחו ביחד עם ג'ון אנטוויסל. יש להם סאונד נהדר בעיני, אבל הם מתים מהר מאוד.

חבר שלי החליט להקליט עם רוטוסאונד על הריקנבקר שלו (ריק+רוטו = כריס סקווייר, רוג'ר גלובר...) ושומעים הבדל בין טייק ראשון לשני לשלישי. בתנאים מסוימים, הרוטוסאונד מתחילים למות אחרי שיר אחד. קח את זה בחשבון. DR מוציאים סאונד מאוד דומה אבל מחזיקים הרבה יותר זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם מיתרים לפרטלס?

פעם אחרונה ששמתי היו פלאטס של דאדריו ולא אהבתי.

מצד שני, אני משתמש ברגיל בסטיינלס של DR, אם אני אשים אותם על פרטלס הם לא יאכלו את הפינגרבורד?

המלצה אחרת לראונדוונד על פרטלס?

ועוד משהו,

מישהו ממליץ על אתר להזמין מיתרים מחו"ל בזול ששולחים לארץ בלי באלגן ומהר?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם מיתרים לפרטלס? אני משתמש ברגיל בסטיינלס של DR, אם אני אשים אותם על פרטלס הם לא יאכלו את הפינגרבורד?

יאכלו, חבל.

juststrings.com

1+

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם מיתרים לפרטלס?

פעם אחרונה ששמתי היו פלאטס של דאדריו ולא אהבתי.

מצד שני, אני משתמש ברגיל בסטיינלס של DR, אם אני אשים אותם על פרטלס הם לא יאכלו את הפינגרבורד?

המלצה אחרת לראונדוונד על פרטלס?

ועוד משהו,

מישהו ממליץ על אתר להזמין מיתרים מחו"ל בזול ששולחים לארץ בלי באלגן ומהר?

תודה

מיתרים לפרטלס- אני ממש ממליץ על מיתרי ניקל או ציפוי ניקל. אני משתמש כרגע על הפרטלס שלי במיתרי Sunbeams של DR- הם נשמעים מדהים לפרטלס, מאוד אקספרסיביים, מאוד חמים אך גם בהירים וברורים בצליל. יש להם תגובה טובה ופאנץ', והם די נוחים לאצבעות. לגבי אכילת הפינגרבורד- אני מניח שהם פחות קטלניים מסטיינלס סטיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניקל קצת פחות קטלניים מסטיינלס סטיל, אבל עדיין יאכלו את הפינגרבורד. תמיד תוכל לעשות רידרס redress לפינגרבורד אבל אי אפשר לעשות את זה בלי סוף, מתישהו הפינגרבורד ייגמר.

בעיני יש רק שתי אופציות. או להשתמש רק בפלאטוואונדס - ולמצוא את הפלאטוואונד שמתאים לך, או לעשות לפינגרבורד ציפוי אפוקסי כמו  שג'אקו עשה.

פעם הייתה לי פרסיז'ן שעשיתי לה ציפוי אפוקסי, אבל הסאונד השתנה. היום יש לי פרסיז'ן פרטלס אחרת אבל זהה לקודמת, והפעם השארתי את הרוזווד כמו שהוא, ואני משתמש במיתרי תומסטיק אינפלד ג'ז פלאטס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי JUSTSTRING

יש על זה מע"מ? מכס? מעל סכום מסויים? כמה משלוח אמור לעלות?

בסופו של דבר זה משתלם? ראיתי ע"פ האתר שלהם שמשלוח מחוץ לארה"ב זה 40 דולר

נגיד והזמנתי 5 סטים, סה"כ 100 דולר, זה יוצא 140 דולר כולל משלוח, מתוך זה לוקחים מע"מ? מכס?

שורה תחתונה - שווה?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי JUSTSTRING

יש על זה מע"מ? מכס? מעל סכום מסויים? כמה משלוח אמור לעלות?

בסופו של דבר זה משתלם? ראיתי ע"פ האתר שלהם שמשלוח מחוץ לארה"ב זה 40 דולר

נגיד והזמנתי 5 סטים, סה"כ 100 דולר, זה יוצא 140 דולר כולל משלוח, מתוך זה לוקחים מע"מ? מכס?

שורה תחתונה - שווה?!

הם שולחים USPS Express. פעם הם גבו 35 דולר, הם העלו את המחיר.

אבל הם אמינים ובדרך כלל תוך 3-5 ימים זה אצלך.

בעיניין המע"מ זה ממש מזל במשלוחים קטנים. הזמנתי מספר פעמים בעלויות של באזור 150 דולר כל פעם. פעמיים זה הגיע לי עד הדואר ליד הבית והלכתי לקחת ולא שילמתי כלום. פעם אחת הייתי צריך לנסוע לדואר ביד אליהו ולשלם מע"מ. זה לפי הקריזה שלהם.

בתקופה האחרונה אני מזמין מ-bassspecialties.com והוא שולח את המיתרים עבורי חינם לחבר בניו יורק ומביאים לי משם כשמגיעים. אני מזמין 5-10 סטים במכה אז זה מספיק לי להרבה זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שיש לי כרגע על הבס זה הPro Steels ואני דיי אוהב אותם, הם פשוט דורשים החלפה בגלל הגיל שלהם.

אני עדיין בשלב של לחפש את הסאונד שלי ולכן לא נשמע לי הגיוני מדי לעבור לאותם מיתרים בדיוק אז.. הסמית' מייצרים משהו בכיוון החד יותר?

ואיזה קטרים נפוצים יש לסטים של 6?

P.S

למה אתה מתכוון בבהירים?  :-X

אני גם משתמש כרגע בפרוסטילס על אחת הבסים שלי ואני מאוד מבסוט.

בבהירים אני מתכוון לסאונד שמלא יותר בתדרים הגבוהים יותר של הבס שלך, יותר מגיבים לאצבעות מבחינת דינמיקה נישמעת. אם תחליף שוב לפרוסטילס ישר תשים לב שהמיתרים יותר "חיים".

אם אהבת את הפרוסטילס לא הייתי ממליץ לך על הסמית בתור משהו זהה בגלל שהם נורא שונים באופי שלהם.

יש להם מגע טוב, אבל הם מאבדים את הבהירות שלהם מהר מאוד ואז מקבלים סאונד שונה (כמו שציינו לפניי גל ומוריס) שהוא לא כמו הפרוסטילס, אם אתה מחפש להתנסות בסאונד שלך אז הם בחירה טובה, המיתרים איכותיים ושונים מהפרוסטילס כך שתהיה לך התנסות עם סגנון אחר של מיתרים.

לגבי קטרים אני לא יכול להמליץ לך בתור נגן 4, אבל הנה עמוד מהאתר של סמית לגבי כל הקטרים שיש להם ל4,5 ו6:

http://www.kensmithbasses.com/Strings/bassburner.html

היי

תודה חברים.

ERA השאלה במקום. אני מנגן בסגנון של בין Porcupine tree ל Muse.

אני מחפש פחות או יותר סאונד שיתאים לשני הסגנונות האלו.

אם זה עוזר אשמח אם תוכלו להקשיב לחומרים בדף שלנו בפייסבוק ולתת עצה בעניין:

http://www.facebook.com/pages/Side/123139260807?ref=ts

וגם מייספייס למי שאין פייסבוק:

www.myspace.com/sideinfo

תודה רבה !

שי

תודה על הלינק, מאוד נהנתי להקשיב לכם.

אני אשמח לאמר לך מההתרשמות שלי מה אני חושב שיתאים אבל קח את העצה שלי רק כעצה, יכול גם להיות שלא תאהב.

הארני בול מאוד מאוזנים מבחינת הסאונד ונימצאים סוג של באמצע, ספק עם עם נטייה לכיוון הגבוהים.

ממה ששמעתי אני חושב שהסאונד שלך נימצא בעיקר בנמוכים ועם קצת מיד, אז כנראה שתרצה מיתרים פחות בהירים.

לפי האתר של פדולה לרפטור יש גוף מייפל, כך שבאמת תוכל להוציא ממנה מה שבא לך, גם נמוכים והמיד וגם הגבוהים של העץ הזה יפיפיים לדעתי.

אני מצטרף להמלצה על Smith Burners, כמו שציינתי בהתחלה הם מאוד בהירים כשהם טריים ואפשרי שלא תאהב את איך שהם ישמעו אם אתה מנגן אצבעות (סלאפים ישמעו מצויין, אגב), הבס תרגיש לך כמו חיה אחרת בהשוואה לארני בול, אבל אחרי שהם יתיישנו טיפה הם "ירגעו" קצת ויהיו לך מיתרים עם מגע מצויין והמון בשר שיחזיקו לך המון זמן.

כלומר גם אם לא תאהב את איך שהם ישמעו על ההתחלה, תן להם לעבור 10 שעות נגינה או שבועיים בערך ותחליט.

למפרט אגב, אני לא ממליץ עליהם.

חפרתי, מקווה שעזרתי על הדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Era חיכיתי הרבה זמן לתגובה שלך

היו רגעים שחשבתי שהיא בכלל לא תבוא  :'(

אני אנסה להביא את הקן סמית' ואם הם יהיו חרבנא אני אחליף אותם לפרו סטילס שיש לי פה לידי

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Era חיכיתי הרבה זמן לתגובה שלך

היו רגעים שחשבתי שהיא בכלל לא תבוא  :'(

אני אנסה להביא את הקן סמית' ואם הם יהיו חרבנא אני אחליף אותם לפרו סטילס שיש לי פה לידי

תודה!

בכיף,

מתנצל על העיכוב, לא היה לי מחשב זמין לתקופה מסויימת  :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הלינק, מאוד נהנתי להקשיב לכם.

אני אשמח לאמר לך מההתרשמות שלי מה אני חושב שיתאים אבל קח את העצה שלי רק כעצה, יכול גם להיות שלא תאהב.

הארני בול מאוד מאוזנים מבחינת הסאונד ונימצאים סוג של באמצע, ספק עם עם נטייה לכיוון הגבוהים.

ממה ששמעתי אני חושב שהסאונד שלך נימצא בעיקר בנמוכים ועם קצת מיד, אז כנראה שתרצה מיתרים פחות בהירים.

לפי האתר של פדולה לרפטור יש גוף מייפל, כך שבאמת תוכל להוציא ממנה מה שבא לך, גם נמוכים והמיד וגם הגבוהים של העץ הזה יפיפיים לדעתי.

אני מצטרף להמלצה על Smith Burners, כמו שציינתי בהתחלה הם מאוד בהירים כשהם טריים ואפשרי שלא תאהב את איך שהם ישמעו אם אתה מנגן אצבעות (סלאפים ישמעו מצויין, אגב), הבס תרגיש לך כמו חיה אחרת בהשוואה לארני בול, אבל אחרי שהם יתיישנו טיפה הם "ירגעו" קצת ויהיו לך מיתרים עם מגע מצויין והמון בשר שיחזיקו לך המון זמן.

כלומר גם אם לא תאהב את איך שהם ישמעו על ההתחלה, תן להם לעבור 10 שעות נגינה או שבועיים בערך ותחליט.

למפרט אגב, אני לא ממליץ עליהם.

חפרתי, מקווה שעזרתי על הדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי שוב שי

את הסט המדובר של לה בלה (שהם מייצרים את המיתרים לפדולה לפי מה שאני יודע) אני קניתי אצל היבואנים שלהם- מיוזיכל באלנבי 94.

עדיף שתבדוק איתם לפני שבאמת יש אותו במלאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

טוב , אז הזמנתי!

קניתי שני סטים של 5 מיתרים. אחד של LA BELLA DEEP TALKING עם הגאוג' המיוחד (41-128) ואחד של SMITH BURNERS.

שניהם לPEDULLA שלי. נראה מה ישמע וירגיש טוב יותר.

בנוסף קניתי שני סטים של LA BELLA DEEP TALKING ל4 מיתרים.

אחד ROUNDWOUNDS לJAZZ BASS 1965 וסט של FLATWOUNDS לJAZZ BASS 1962.

אף פעם לא ניגנתי על פלאטוונדס ואני מקווה מאוד שזה לא יהיה לי מוזר (חבל על הכסף ;) )

תודה רבה לכולם על ההמלצות.

שי.

נ.ב מה שעשיתי כדי להחליט היה מעין טבלה כזו עם כל העובדות שנכתבו פה כמו מיתרים קשים, נגמרים מהר, טובים לסלאפ וכן הלאה. נראה לי שימושי ביותר :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי תפרסם לנו את הטבלה הזו, וזה יעזור בעתיד למי שמחפש וגם מקשיב לעיצות.

ואם כבר עיצות, שאתה לא חייב להקשיב להן, אבל כדאי לך, תן לפלאטס להיות תקופה על הבאס. להתבשל קצת. איזה חודשיים אפילו. אל תשפוט ישר כמו ילדים חוכמולגים מסויימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שלא התבלבלתי פה.... זה בערך מהאשכול הזה + דברים שקצת קראתי ועוד...

אם נפלה טעות נא תקנו פה כדי שאחרים ידעו!!!

[tt]La Bella[/tt]

1. ספציפית לגבי הסט של ה5 עם הגאוג' המיוחד - באלאנס טוב יותר בין המיתרים

2. מחזיקים לאורך זמן

3. רק ביקורות טובות (גם מחברים)

4. המון ביקורות טובות לגבי התאמה לג'ז בס Vintage (+ עצבני עבורי!)

[tt]DR[/tt]

1. מחזיקים סאונד לאורך זמן

2. לגבי ההיבימז חלק אומרים שבהירים מדי וחלק אוהבים את זה

3. יש כאלו שחושבים שהם מוערכים יתר על המידה- אוברייטד.

4. מחיר יקר יחסית .

[tt]Rotosound[/tt]

1. קשים יחסית - מתח גבוה (ממש בעייתי עבורי!!!)

2. מתים מהר מאוד (בעייתי במיוחד לאור המחיר)

3. סאונד מעולה

[tt]smith [/tt]

1. שומרים על יציבות וסאונד טוב לאורך זמן (+)

2. לא שומרים על סאונד חדש הרבה זמן

3. גמישים מאוד (++++)

4. המון עוצמה

לגבי סטים אחרים שהוזכרו פה : ELIXIER - פסלתי מראש בגלל ניסיון . פשוט מזוויעים לטעמי. חסרי אופי.

EARNIE BALL - מכיר ורציתי לגוון.

בשורה התחתונה הLA BELLA מאוד עניינו אותי עוד לפני זה והSMITH ממש לא רציתי להתקרב בעיקר בגלל דברים שאנשים אמרו עליהם אבל לאור הביקורות פה החלטתי שטוב מגע ידיים ממשמע אוזניים (בכל אופן בנוגע למה שאנשים אומרים ;D )

דבר אחד שמאוד עניין אותי כאן הם הדאדאריו שתמיד נתפסו בעיני כסוג של מיתרים פשוטים ולא ממש איכותיים וזאת למרות שאף פעם לא ממש ניסיתי אותם. ככה זה כשאתה לא מנסה בעצמך. אבל בהחלט אנסה את הסדרה עם הנמוכים יותר.

אז שוב תודה....

שי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עברתי לסמית' לפני קצת פחות משנה כשקניתי את הבס החדשה.

עברתי בעיקר בגלל שהבס הגיעה עם מיתרים בעובי לא סטנדרטי ולא רציתי לשים מיתרים בעובי שונה ולהתחיל להתעסק עם סטאפ לצוואר עוד לפני שהבס הספיקה "להתיישב" קצת על עצמה.

עד אז, השתמשתי אך ורק בלה בלה Super Steps למשך כ-10 שנים ואני יכול לומר לך את חוות דעתי לגבי שני אלה מנסיון.

שני הסוגים מאבדים את הזימזום המתכתי שיש להם כשהם חדשים די מהר, הסמית' יותר מהר מהלה בלה, ובשבילי זה טוב כי אני לא אוהב את המתכתיות.

בנגינה ממוצעת, הלה בלה נוטים להישחק בסאונד בכמחצית מהזמן של הסמית'! הסמית' היו לי על הבס שמונה(!!!) חודשים, ממוצע של 2-3 חזרות בשבוע + נגינה בבית, והם פשוט סירבו למות. אחרי 8 חודשים החלפתי אותם ולו בגלל המצפון שלי שאמר שצריך להחליף.

ה-B הנמוך של הלה בלה (לא יודע אם זה רלוונטי לך) לא משהו. שני הסוגים הם אמנם Taper Core כלומר שליפוף המיתר בחלק שעובר על הגשר הוא יותר דק (בשביל לאפשר למיתר ויברציה טובה יותר בעיקר במיתרים העבים יותר) ועדיין, ה-B של הסמית' הרבה יותר tight ויציב.

אם אני צריך לתת עדיפות, אני בוחר חד משמעית בסמית'.

דעתי. מקווה שזה עוזר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך המלצה על סט ספציפי של סמית'? אף פעם לא יצא לי לנסות אותם ואני באמת מחפש משהו עם tight B וסאונד לא מתכתי

אני מחפש לשישה מיתרים ד"א

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטובת אלה שלא מבינים במיתרים ( או שזה רק אני =\ )

מישהו יכול להסביר לי את המושגים הבאים :

Flat Wound  ,  Quarter Round  ,  Round Wound  ,  מיתרי Nickel ,  מיתרי  , Stainless Steel

מה היתרונות חסרונות של כל סוג ?

מה פוגע בפרטים?

סאונד ?

ועוד שאלה  איך אני יודע כשאני מזמין מיתרים איזה אורך לקנות ?

מקווה שתעשו לי סדר בבלאגן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מיתר בס מורכב מחוט פלדה מרכזי שמלופף ע"י חוט אחר.

חוט מרכזי:

החוט המרכזי כאמור עשוי פלדה ויש לו 2 סוגי חתכים שונים - עגול ומשושה.

חוט מלפף:

במיתרי פלדה החוט המלפף עשוי פלדה (Stainless Steel), במיתרי ניקל הוא עשוי ניקל (Nickel)

כשהחתך של החוט המלפף עגול המיתר נקרא round wound (ליפוף עגול) ואז מתקבלת הרגשה מחוספסת באצבעות.

כשהחתך הזה בצורת מלבן (כמו פסטה שטוחה) המיתר נקרא flat wound (ליפוף שטוח) והוא מרגיש חלק באצבעות. כמו נחש שחור בליל חורף קר. אלה עשויים לרוב (או תמיד?!) מפלדה.

כשהחתך הזה בצורת אליפסה (בין עגול לשטוח) המיתר נקרא half round (חצי עגול).

מיתרי פלדה קשים יותר ושוחקים את השריגים יותר מהר. יש להם סאונד יותר מתכתי וחד עם פחות עושר הרמוני (פחות "חמים")

מיתרי ניקל עשירים יותר בהרמוניות ומרגישים יותר רכים למגע. יש להם סאונד יותר "חם" והם פחות אגרסיביים עם השריגים.

Flats, בגלל שהם שטוחים שוחקים שריגים הכי פחות. הם מאד "חמים" ונעדרי תדירויות גבוהות מבריקות. תחשוב קונטרבס. הם גם שומרים על הסאונד באופן ניכר יותר מכל האחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...