Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

כל מה שרציתם לדעת/לספר/לשאול בנושא מיתרים ...

Jazzbassi

Recommended Posts

אם רק היית יודע...

אני בעד הגבלת מהירות 70 ב.פ.ד על בס.

הפעם האחרונה שהתנסיתי בפלאטס היתה לפני 8 שנים בערך, והם פשוט גרמו לי להרגשת עקצוץ\שריפה

בזמן נגינה. והם גם מכוערים ולא נשמעים משהו.

ואם כבר פתחו דוכן על מיתרים.. אז הבאים שאני הולך לנסות זה richard cocco strings.

אחרי הרבה שנים של נאמנות ללה-בלה.. ננסה אחד מקרובי המשפחה שלהם.

שמעתי קטעי סאונד באיכות גבוהה והם נשמעים מדהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיוני, Flats מאד נוחים לנגינה.

האצבעות לא נתקעות ומחליקות עליהם בקלילות.

הפריטה יותר חלקה ונעימה.

אין שום התחממות - בוודאי לא יותר מראונדס.

מחזיקים מעמד פי 10 מראונדס.

מפיקים צליל עמוק ומלא ששום ראונדס לא יתנו.

לדעתי כל בסיסט צריך לנסות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיתי פלאטס על פרטלס ואני ממש לא ממליץ

סאונד מעפן, יותר מדי נמוכים, שמבחינתי בפרטלס לא באים בטוב (שוב אם המטרה היא להשיג סאונד ג'קו).

לי אישית לא היו נוחים לנגינה (אבל הכל אינדיבידואלי ולהכל אפשר להתרגל)

בעקבות המלצה של מישהו פה (לא זוכר מי זה - תסלח לי) שמתי על הפרטלס ראונדוואונד מניקל של DR (הדגם הוא SUNBEAMS) ואני מבסוט עד הגג - סאונד פיצוץ, כיף לנגן עליהם.

אם הסיבה לשים פלאטס על הפרטלס היא בגלל "שראונדוואנד יפגעו בפרטבורד" - בהצלחה, לדעתי זה זניח, וזה לא צריך להיות השיקול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר...

טייפוואונדס הם מיתרים ממתכת (לרוב פלאטוואונד אבל יש גם ראונדוואונד) עם ציפוי (כלומר עוד ליפוף) של חומר פלסטי שחור. בגלל זה הם יותר עבים, אבל העובי הנוסף לא מוסיף טנשן.

הטייפוואונדס הם צעד אחד אחרי הפלאטוואונדס בדרך לצליל "קונטרבסי".

ניסיתי את שלושת היצרנים הגדולים, והגעתי למסקנה חד-משמעית, שאני מחבב מאוד את אלה של רוטוסאונד (שנקראים Tru Bass 88), גם מבחינת התחושה (אלה של לה-בלה היו קצת דביקים) וגם מבחינת הצליל.

יש לי אותם על הגרטש, היה לי סט גם על ג'ז בס 77' (שהורדתי כשהעברתי אותה לבן שלי), ובשני המקרים הצליל היה לא ייאמן. אפילו עם מפרט הצליל הוא מאוד "אקוסטי" ו"אורגני", ובכלל לא מתכתי, מה שהתאים מאוד לגיג הבלוז שהיה לי:

DSC_5771.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא יכול לשבור את הנאט? אני החלפתי מיתרים ל-55 והמיתר מי (הוא היה 110) פשוט שבר את הנאט כי התושבת שלו בנאט היתה צרה מדיי. זה לא יכול לקרות גם עם המיתרים האלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי זה לא קרה בשני באסים שעליהם שמתי את המיתרים האלה (ג'ז בס וגרטש), אבל יש אפשרות שתצטרך להרחיב טיפה את החריצים בנאט, לא לעומק אלא רק לרוחב, ממש לא ביג דיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

איך לבחור מיתרים לגיטרה בס ?

EDIT אילן: תודה, אבל הרגשתי שמחובתי לצרף כבר כאן גילוי נאות: הכותב הוא יבואן של מיתרים והטקסט הזה מופיע באתר שלו.

EDIT מוריס: בהמשך להערה של אילן חשוב לי לציין שהמדיניות שלנו היא, לעת עתה בכל אופן, שלא לאפשר פרסום מסחרי מכל סוג שהוא בפורום. זה אחד הדברים המייחדים את הפינה הוירטואלית שלנו, היא שלנו ומטרתה לשמש פורום ולא זירת פרסום אינטרנטית.

אחד הגורמים החשובים ביותר בהם יש להתחשב בעת בחירת מיתרים לגיטרה בס הוא התייל העוטף את ליבת המיתר.

ליבת מיתרים היא כמעט תמיד או עגולה או מחומשת - אך התייל המקיף את הליבה משתנה מסוג אחד של מיתרים למשנהו.

התייל המדובר מספק צליל עמוק יותר, מהדהד יותר ובעל טונים "בסיים" לגיטרת הבס שלך. הצליל כמובן ישתנה מעט בהתאם לכל גיטרה, אך עם זאת נציג בפניכם את המאפיינים הכלליים של חומרי התייל המקיף:

מיתרי מתכת  ( Steel Bass Guitar Strings ) של גיטרה בס מציעים צליל עשיר, מפורט עם טונים גבוהים חדים וטונים נמוכים עוצמתיים. מיתרים מסוג זה יוצרים צליל "פסנתרי". ככלל, המיתרים בעלי הצליל הבהיר ביותר.

מיתרי ניקל לבס  ( Nickel Bass Guitar Strings ) מציעים טון בהיר עם טונציה מצויינת הודות ל- 8% של ציפוי ניקל סביב לתייל המקיף. אלו נהדרים לפיקאפים מגנטיים ולמגוון רחב מאוד של סגנונות נגינה.

מיתרי בס אקוסטי - ( Acoustic Bass Guitar Strings ) יתנהגו בדיוק כמו מיתרי גיטרה אקוסטית רגילים.

פרופיל המעטפת משפיע גם הוא על הצליל והתחושה:

עגול ( Round wound ) - נותן את הטונים הגבוהים ביותר והגסים ביותר, צליל חותך יותר.

חצי עגול - ( Half round ) - נותנים צליל חמים יותר ורך יותר.

חתך שטוח - ( Flat wound ) - מעניקים את הצליל הרך ביותר, חלק ועגלגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

שלום לכולם!

אז ככה אני רוצה להחליף מיתרים לפנדר ג'ז בס (מקסיקנית) ואני לא יודע בידיוק מה ליבחור ,אני די מתחיל וזאת הפעם הראשונה שאני אחליף מיתרים  אז תתחשבו בזה..שמעתי שמיתרי ניקל זה אחלה דבר אז זה הכיוון שלי..

אז יש את אלה של פנדר שהשאלה שלי לגביהם היא אם המחיר גבוה רק בגלל שזה פנדר .(130 ש"ח) http://www.guitarcenter.com/Fender-8250M-Nickel-Plated-Steel-Taperwound-Bass-Strings---Medium-423283-i1501422.gc

או את אלה שלפי מה שאני מבין מצופים בניקל (תקנו אותי אם אני טועה...) שעולים 65 ש"ח http://store.daddario.com/category/145915/EXL160_Long_Scale_50-105

בעיקרון כסף זה לא כל כך בעייתי אני מוכן להשקיע אם ההבדל הוא באמת משמעותי ,מה אתם אומרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל בס יש את הסקאלה שלה - האורך האפקטיבי של המיתר(האורך שבו המיתר רוטט ולוקח חלק בהפקת הצליל).

לרוב הבסים מתאימים מיתרים לסקאלה רגילה, או MEDIUM על חלק מהמיתרים, אבל אם יש לך בס גדולה(ארוכה)

מהרגיל, אולי אתה צריך מיתרים בסקאלה ארוכה יותר.

אם לא - חבל לשלם על מיתרים בסקאלה גבוהה, וזה כנראה המקרה בג'ז בס בממדים רגילים.

נ.ב.-סקאלה מודדים באינצ', ואפשר פשוט למדוד עם מטר את המרחק בין הגשר לנאט, או לחפש את הדגם שלך באינטרנט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו חפירה.

ג'אז בס זה 34 אינטש - Long Scale.

This.

32" זה Medium Scale

30" זה Short Scale

יש גם Extra Long Scale שזה 35" או אפילו EXTRA EXTRA או משהו כזה ל36"

בכל אופן הסטנדרט הוא 34" וזה מה שיש לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלטתי להחליף מיתרים ואני מחפש משהו שהוא יחסית די זול ונגיש אז אם למישהו יש

המלצות אודה רבות ושאלה:הבס באה עם מיתרים 45 ושמעתי כל מיני תגובות על שאם

אני רוצה להחליף למיתרים 40 אני צריך לעשות סטאפ בעוד שחלק אחר אומרים שאין

בהכרח צורך אז רציתי לשמוע עוד דעות וניסיון של אנשים בעניין אם סטאפ זה חובה

או לא במקרה כזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שהבס שלך כרג מסודרת סביר להניח שיהיה צורך לשחרר קצת את מתח הצוואר (ע"י הטראס רוד), לכוון אינטונציה (ע"י הברגים הקטנים בחלק האחורי של הגשר שעוברים דרך האוכפים) וגם שינוי גובה אוכפים. אלו הדברים הפשוטים לביצוע.

אם רוצים ללכת עם זה הלאה אז יש גם צורך להתאים את החריצים בנאט לעובי המיתרים החדש, וגם בגשר אם זה ניתן. אלו כבר דברים יותר מסובכים שאני (למשל) לא עושה לבדי.

אפשר גם לא לעשות דבר. בבסים עם action (מרחק מיתרים מלוח האיצבוע) גבוה, יכול להיות שכלל לא תיתקל בבעיה.

המלצה - אם עד היום עדיין לא עשית סטאפ לבס שלך זו הזדמנות מצויינת. לפעמים קשה להאמין עד כמה קל לנגן על בס שמסודרת נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העזרה ולמען האמת דווקא העובדה שכבר עשיתי לא מזמן סטאפ לבס היא זו שגורמת

לי כרגע לא להעדיף לעשות עוד סטאפ אחרי תקופה קצרה יחסית(+- חודש) ולכן או שאני אעשה

לבד את השינויים הפשוטים או שאני כבר אקנה מיתרים 45 כי זה לא מפריע לי במיוחד העובי הזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

היי :).

המיתרים האחרונים שקניתי היו של וורויק...שנשמעים לא טוב,ומרגישים לא טוב.

אני רוצה לקנות מיתרים חדשים,אבל אני רוצה לנסות כמה שיותר מיתרים,עד שאמצא את המיתרים שיתאימו לי.

ניסיתי עד עכשיו ארני בול ו-וורויק.

אני לא רוצה להשתגע עם מיתרים בשווי 200 שקל או יותר.

אני צריך משהו מומלץ,טוב,ושיעלה פחות מ 200.

מה אתם אומרים על מיתרי Sadowsky(סתם דוגמא)?

אמשח להצעות :).

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר במיתרים ענייננו, מיתרים של בס זה דבר שמחליפים במלא זמן והם ממש יקרים גם, אז איך אני מגיע למצב שאני יכול תאכלס להשוות, אם אני מחליף מיתרים לעיתים רחוקות? ואם החלפתי למשהו ואני לא מבסוט עליו, אז עכשיו אני תקוע עם 200 שקל של ברזל שיושבים בצד ואוספים אבק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1)מקבלים חוות דעת בפורום

2)מפרטים (לא הפלסטיקים הקטנים, אלא מוסיפים פרטים!)  - איזה סאונד אתה מחפש? איזו בס יש לך? וכו'.

אבל בעיקרון אתה צודק - החיים בזבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההצעה :).

עוד מישהו?

מאוד יעזור לי..

אה כמעט שכחתי:

http://budagov.co.il/index.php?act=it&i=1034&sid=54&cid=13&bid=39

אם כבר בGHS עסקינן, אצל בודגוב אפשר להרכיב סט מיתרים ב75 שקל (להרכיב - 4 מיתרים לפי העובי הרצוי לבחירתך).

הוא טוען שזה שת"פ עם GHS אבל המיתרים נשמעים קצת אחרת מסט רגיל של בומרס.

אם אתה הולך על האופציה הזו, תבדוק את העובי של כל מיתר בקפידה. כבר לא פעם קרה לי שקיבלתי שני מיתרים עם אותו העובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן אני אשמח עם תכתבו לי סוגי מיתרים מומלצים עד 30 דולר...

סגנון,בעיקר פאנק,סלאפים שטיות כאלה אבל לא רק..

מה אתם אומרים על ארני בול..ועם יש לכם גם מיתרים של גיטרה עד 20 דולר זה יהיה גם נחמד.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיתרים לחשמלית - לאחרונה ביקשו ממני להצטרף לאיזה להקה בתור גיטריסט, הייתי צריך להחליף מיתרים וניסיתי מיתרים של Pyramid מרעש געש Pure Nickel 0.10, השתמשתי בגיבסון, אליקסיר וארני בול לפני כן (דאדאריו גם ולפי דעתי הם על הפנים) הפירמיד הם המיתרים שהכי אהבתי.

לבס אני אישית משתמש בSadowsky Stainless Steel, אבל אני גם אוהב את המיתרים של ארני בול.

DR גם מיתרים אחלה, אך מתים לי יחסית מהר, לי לפחות, הLow Beams הם אחלה וגם הסט של מרקוס מילר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חבר'ה

אני רוצה לקנות מיתרים חדשים לבס שלי, יש לי בס fender american deluxe precision ולא ממש אהבתי את המיתרים שהגיעו איתה. אני מנגן בעיקר רוק מטאל ובלוז (אם זה רלוונטי). מה אתם חושבים על הGHS boomers?

ועוד שאלה מישהו יודע באיזה עובי המיתרים שמגיעים עם הבס שלי?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איליה, שכחת לומר מה לא אהבת במיתרים שלך.

הרי בלי לדעת מה הפריע לך, יתכן ותגיע למיתרים אחרים שגם אותם לא תאהב. תהיה יותר ספציפי.

בנוסף, בקשר לעובי המיתרים שמגיעים עם הבס שלך - אם תריץ גוגל ותחפש את המודל של הגיטרה, ב specifications כתוב בדיוק עם איזה מיתרים היא מגיעה. זה די קל. נסה זאת.

אלון, השרשרת הזו מכילה המון מידע והמלצות. יש כאן די הרבה המלצות על סטים עד 30 דולר ואפילו עד 20 דולר. למשל יוסי המליץ לך על ה GHS XL-5000 וסיפק קישור לאתר שהם עולים בו 16 דולר.

באמת, רק תעבור על השרשרת, כל ההמלצות כבר בפנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...