Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

מגבר חדש (או אולי גיטרה? )

Guest Idan

Recommended Posts

יש לי יום הולדת 14 (מזל טוב לי) ואני רוצה לקחת את כל הכסף שחסכתי ואקבל לקנות מגבר או גיטרה חדשים . להשתדרג.

אז אני מניח שבתקציב בערך 4000-5000 ש''ח (יותר לכיוון ה4000)

השאלה עכשיו מה לדעתכם מהניסיון שלכם יותר כדאי וישמש אותי עכישו גיטרה חדשה או מגבר חדש? הציוד שלי כרגע- פנדר ראמבל 25  ואיבנז ATK310 שמאוד מאוד כבדה והאמת שדי מתפרקת.. כנ''ל המגבר.

ואם כן באחת מהאפשרויות על מה הייתם ממליצים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה תלוי במצב שלך, אם אתה כרגע מנגן עם להקה וצריך מגבר חזק או שכרגע ובזמן הקרוב אתה מנגן בבית ובשיעור ולא נראה לך שתצטרך מגבר בזמן הקרוב, וגם זה תלוי באם אחד מהשניים מגביל אותך משמעותית ומעט את קצב ההתקדמות שלך לדוגמאת בס מתפרקת עם אקשן 2 מטר וצוואר עקום.

כשאני הייתי בערך במצבך היה לי מגבר כמו שלך ובס ימאהה חביבה אבל לא כל כך אהבתי אותה. קודם כל קניתי בס טובה כי ניגנתי בעיקר בבית ובשיעורים ואולי קצת עם חברים בווליומים נמוכים.

מאז שקניתי את הבס עבר זמן והצטרפתי ללהקה ועצבנו אותי המגברים בחדרי חזרות והסאונד הלא אחיד שלי מחדר לחדר ואז קניתי מגבר שיענה על הצרכים שלי, סה"כ הסתדרה לי יופי הדרך הזאת.

אני גם מגיע מהחצוצרה במקום ושם אין הריי עניין של הגברה, ומבחינתי כלי נגינה זה באיזשהו מקום דבר אינטימי שלך, ולי קודם כל חשוב לנגן על כלי שאני אוהב ומרגיש בנוח איתו והוא איתי כל פעם שאני מנגן וזה גם הייתה ההשקפה שהביאה אותי לקנות קודם כל בס לפני מגבר.

מקווה שעזרתי  :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, זה לא שאני לא אוהב את הבס שלי, היא באס מאוד טובה. אבל  הייתי רוצה באס רצינית טובה. מצד שני המגבר שלי לא מספיק לי לחזרות כי אני דווקא כן מנגן בהרכבים. מכאן באה ההתלבטות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להגיד לך את האמת ב-4000 ש"ח אתה יכול להביא פנדר יפנית (חדשה) ג'ז/פרסיז'ן או כל בן תערובת אחר מיפן (סביבות ה-2500 כולל משלוח ומכס) ובמה שנותר (אולי טיפה להוסיף עוד) להתפנק במגבר יד שנייה של 100 וואט ואפילו יותר (יש לא מעט שמסתובבים בלוחות).

אין סיבה להחליט או זה או זה...אני לא מוצא משהו לא מקצועי בפנדר יפנית, הן סופר מקצועיות סופר נוחות וסופר נשמעות מעולה.. אני חושב שרק מילים חמות תמצא על פנדר יפן בפורום שלנו ובכל פורום אחר.

מבחינת מגבר תעשה כמה חיפושים ואני בטוח שתתקל במשהו טוב, ובמידה ואתה לא יודע תמיד אפשר לשאול אותנו על טיבו.

כנס גם לאתרים כל חנויות בארץ מדי פעם יש מציאות ממש ממש טובות במחיר שאתה מחפש שכרגע מבחינתי נא בין 1500 -2000 ש"ח.

אם אתה צריך עזרה בלהביא בס מיפן (ואני בטוח שתצטרך עזרה) אתה יותר ממוזמן לפנות אליי בפרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לך , חשבתי הרבה האמת על פנדר יפנית, וכנראה מה שאני יעשה זה שאני אביא מחול ויחסוך למגבר שיהיה לי עוד כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם את פנדר highway one שהן אמריקאיות ונמכרות ביד שניה באיזור 3000 שקל (חדשות בכלי זמר זה 4600 שקל). לי יש אחת כזאת ואני מאוד מרוצה ממנה!

אם אתה מביא מחול אז יש עוד כלים שנכנסים לתקציב הזה. עד 1000$ אפשר למצוא יופי של כלים.

בכסף שנשאר (אם נשאר) אפשר לשדרג את המגבר. אבל לדעתי קודם כל גיטרה טובה ובשלב הבא מגבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הן לא באמת אמריקאיות (חלקים אמריקאים שמורכבים במקסיקו)  חבל שעדיין משווקים אותן בצורה כזו.... אם כבר הוא קונה פנדר אז בתקציב הזה שיקנה יפנית וזהו, שוות ערך לסטנדרטים (ואפילו יותר) בחצי מהמחיר (ואפילו פחות).

1000$ = 4000 ש"ח , שזה בעצם כל התקציב שלו אז למה שיקנה רק מוצר אחד אם הוא יכול לקנות בס שתחזיק לו כל החיים, וכן יפניות יחזיקו כל החיים בדיוק כמו כל אמריקאית אחרת (חדשות ווינטג') ובכסף שנותר שיפנק את עצמו במגבר קומבו חזק וטוב (יד שנייה או חדש) שאותו ישדרג עם הזמן, כי אף אחד לא רוצה להתקע עם קומבו כל החיים.

בעוד אני נותן לו פיתרון שיועיל לו וכך יוכל לקנות גם וגם (אולי בחריגה של 500 ש"ח למעלה) אתה מממליץ לו על "בזבוז" כל הסכום על מוצר אחד,חבל.

foofig כל מה שנאמר לא נאמר כדי לסתור אותך או כל דבר אחר, הבחור ביקש עזרה מאוד ספציפית בנושא ותקציב ספציפים, אני בטח לא רוצה להגיד שהעצה שנתת לו היא לא בסדר וזכותך להציע כל מה שאתה רואה לנכון.

סה"כ בסופו של יום זוהי החלטה שלו בלבד :+)

בכל מקרה כמו שאמרתי לפני עדיף להביא את הבס ישירות מיפן ולא לחפש באיביי וכאלה, תפנה אליי ואני אעזור לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה כמו שאמרתי לפני עדיף להביא את הבס ישירות מיפן ולא לחפש באיביי וכאלה, תפנה אליי ואני אעזור לך.

אני מסכימה עם בורי על פנדר יפן. זה אחלה.

אפשר לבדוק גם את דיאז - www.diez.co.il שמיבאים פנדר יפן (בכלי זמר יש מקסיקו/ארה"ב, בדיאז יש פנדר יפן), ואת לוחות היד השניה (אקט בזאר, יד2, פה בלוח המודעות וכיוב'). אפשר גם לרכוש מ ishibashi. הם נחמדים ואמינים ושולחים לארץ, ויש להם גיטרות יד 2 במחירים נוחים יחסית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שדיאז לוקחים 1000 ש"ח יותר (ובצדק כי הם חנות וזכותם להרוויח), אבל זה בהחלט המקום ללכת ולנגן על כמה כדי להבין במה מדובר.

הוא יכול גם לקנות רווד וורן זה עולה עכשיו 3700

אני חושב שהיא מקסיקנית

הרוד וורן הן אחלה בסים למרות היותן מקסיקניות, אבל...ויש אבל, הן גיטרות יחסית חדשות בשוק והן עדיין לא עברו את מבחן הזמן ואין לדעת מה קורה איתם תוך 4 שנים נגיד.

יפניות לעומת זאת קיימות 30 שנה תחת פנדר ו-35 שנה (אמצע שנות השבעים) תחת מותגים יפנים כמו טוקאי...35 שנה זה מבחן זמן מאוד ארוך כדי לעמוד על טיב של מוצר.

אז למה לשלם 3700 ש"ח על משהו שלך תדע מה יקרה איתו עוד כמה שנים כשאתה יכול לקנות משהו ביותר מ-1000 ש"ח פחות שמגיע עם מוניטין מעולה וברמה גבוהה מאוד.

זו מתמטיקה פשוטה ידידי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הן לא באמת אמריקאיות (חלקים אמריקאים שמורכבים במקסיקו)  חבל שעדיין משווקים אותן בצורה כזו.... אם כבר הוא קונה פנדר אז בתקציב הזה שיקנה יפנית וזהו, שוות ערך לסטנדרטים (ואפילו יותר) בחצי מהמחיר (ואפילו פחות).

האמת שלא עשיתי תחקיר בנושא, רק הסתכלתי מה רשום על הגיטרה, אבל תודה על האינפורמציה החדשה!

אני פשוט חיפשתי בס בסדר גודל של המחירים שמדוברים פה, ומצאתי הייויי ב3000 שקל (במצב יותר טוב מחדשה בחנות!) שנשמעת ונראת טוב לטעמי אז מבחינתי הייתי מבסוט מהדיל והתמורה להשקעה.

אין ספק שאם יש יפנית בחצי מהמחיר הזה אז זה יותר שווה. אם אני לא טועה על יפנית משומשת ביד 2 מבקשים 2500. אני לא יודע מה עדיף כי לא ניסיתי יפנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן יפניות יד 2 בארץ עולות בין 2000 ל-2500, חדשות בדיאז עולות 3500 ש"ח

להביא בס מיפן עולה כמו יד שנייה בארץ.

וכל עוד אתה מרוצה מהבס שלך אני מרוצה :+)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה:D

אני חושב שאני באמת אקנה יפנית, ואת השאר אני אחסוך למגבר, או שאקנה איזה קומבו שאני אוכל לנגן איתו בהרכב.

אז בורי שלחתי לך הודעה פרטית :P

ואם יש מישהו פה שהתנסה עם יפניות ויכול לתת דעה זה יהיה טוב :D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקסיקנית בכל רמ"ח חלקיה.

אני אוהב את הדלוקסים המקסיקניות למען האמת אפילו שאני לא חובב בסים היברידיות (כמה סוגי פיקאפים)

הן בנויות ממש טוב ונורא ורסטיליות בעזרת הפיקאפ הנוסף.

מחוץ לפנדר (גיטר סנטר וסם אש לדוגמא) אפשר למצוא אותן ב-100$ פחות ולפעמים במחיר יותר נמוך, בארץ אני מניח שימכרו אותם ב-4500 לפחות וזה כבר לא מוצדק, יד שנייה הייתי זורק על 2000 ש"ח קרי 500$ במקסימום.

הבעיה בפנדר מקסיקניות הוא המוניטין הרע שדבק בהן (ובצדק), אותו המוניטין לא תקף לבסים החדשות תוצרת מקסיקו (לא כולל הסטנדרט המקסיקני שעדיין שווה לתחת בהעדר מילה טובה יותר), המוניטין הזה גורם להפסד ערכי עליהן בעתיד ואני לא חושב שהמצב ישתנה בעתיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועכשיו השאלה המכריעה- פרסיז'ן או ג'אז?

תבדוק גם את היגואר בס היא יפנית והיא די טובה לתקציב

http://bass-guitars.musiciansfriend.com/product/Fender-Jaguar-Electric-Bass-Guitar?sku=511959

וגם ראיתי מרכוס מילר משודרגת בתקציב

http://www.musictalk.co.il/forum/vbclassified.php?do=ad&id=921

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה ואתה חזק בתוך הג'ז ומתכנן ללכת לתלמה, אם תקח פרסיז'ן אתה תרגיש בשלב מסוים מוגבל, לכן הייתי ממליץ לך ללכת על הג'ז בס.

כמובן שזה עניין של טעם, אבל לא יהיה לך נוח להיות ג'זיסט פעיל במגמת הג'ז בתלמה עם פרסיז'ן...

וזה לא רק בגלל השם "ג'ז בס", פשוט הסאונד שלך לא יתאים לדרישות של המגמה וההרכבים, אני מכיר הרבה בסיסטים וגיטריסטים שנאלצו לקנות ולהחליף גיטרות רק בגלל שהסאונד שלהם לא התאים להרכבים בתלמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אתמול הלכתי לכלי זמר וישבתי שם די הרבה זמן כדאי לראות מה אני מעדיף, ובאמת הג'אז בס העדפתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה ואתה חזק בתוך הג'ז ומתכנן ללכת לתלמה, אם תקח פרסיז'ן אתה תרגיש בשלב מסוים מוגבל, לכן הייתי ממליץ לך ללכת על הג'ז בס.

כמובן שזה עניין של טעם, אבל לא יהיה לך נוח להיות ג'זיסט פעיל במגמת הג'ז בתלמה עם פרסיז'ן...

וזה לא רק בגלל השם "ג'ז בס", פשוט הסאונד שלך לא יתאים לדרישות של המגמה וההרכבים, אני מכיר הרבה בסיסטים וגיטריסטים שנאלצו לקנות ולהחליף גיטרות רק בגלל שהסאונד שלהם לא התאים להרכבים בתלמה.

הרי ברור שג'ז מתאימה לג'ז ,פריס'זן מתאימה לדיוק , ומיוזיקמן סטינגריי מתאימה לאנשי מוזיקה שגם אוהבים יצורים ימיים.

JonathanLevin יש לך חברים מאוד נוחים להשפעה, רק שתדע למקרה ותצטרך מהם משהו בעתיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרי ברור שג'ז מתאימה לג'ז ,פריס'זן מתאימה לדיוק , ומיוזיקמן סטינגריי מתאימה לאנשי מוזיקה שגם אוהבים יצורים ימיים.

JonathanLevin יש לך חברים מאוד נוחים להשפעה, רק שתדע למקרה ותצטרך מהם משהו בעתיד.

זה אתה אמרת.

אמרתי שזה לא רק בגלל השם ובגלל דעה קדומה, פשוט כשאתה נמצא במקום כמו תלמה ששם כולם חולי ג'ז ולא שום דבר שסוטה מזה אפילו במקצת, סאונד של פרסיז'ן לא יתאים, ואין מה לעשות עם זה, זה פשוט לא יתאים.

כמובן שאפשר לנגן ג'ז עם פרסיז'ן ולעשות דברים מקוריים ולא מקוריים, אבל כשאתה נמצא במקום שהמטרה זה לנגן דברים ולנסות שיישמעו כמו שנשמעו במקור, פרסיז'ן לא תתאים.

ומה לעשות, אבל אנשים נאלצים להחליף את גיטרת המטאל שלהם כשהם מנסים להצליח בתלמה ונכנסים עמוק לתוך הג'אז, כי גיטרת המטאל שלהם עם ההאמבקרים הכבדים לא תתאים לנגינת בלוז שקט, בעיקר כששאר הנגנים מסביבך מנגנים עם כלים שנשמעים כמו המקור מלפני 50 שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי השאלה.. בדקת אתמול לא ? ובחרת ג'אז.. (תקן אותי אם אני טועה).

ו..אממ.. בעיקרון תעשה מה שבאלך, אבל לדעתי- תחכה קצת עם הבס החדשה כי יש לך באמת אחלה בס, שיכולה לשרת אותך עוד כמה זמן ותתקדם למגבר איכותי יותר.. כי באמת.. יש לך בס של 3000 שקל, מעולה.. ולואמת זאת המגבר לא מספיק. אז הייתי ממליץ לך לקנות מגבר חדש, ולהשאר עם הבס הזאת עוד שנה ככה, אבל אני רואה שאתה כבר דיי נעול על בס חדשה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרתי שזה לא רק בגלל השם ובגלל דעה קדומה, פשוט כשאתה נמצא במקום כמו תלמה ששם כולם חולי ג'ז ולא שום דבר שסוטה מזה אפילו במקצת, סאונד של פרסיז'ן לא יתאים, ואין מה לעשות עם זה, זה פשוט לא יתאים.

כמובן שאפשר לנגן ג'ז עם פרסיז'ן ולעשות דברים מקוריים ולא מקוריים, אבל כשאתה נמצא במקום שהמטרה זה לנגן דברים ולנסות שיישמעו כמו שנשמעו במקור, פרסיז'ן לא תתאים.

מוזר כי ג'ז לא התחיל בשנת 1960 כשהומצאה הג'ז בס.

אם אתה כבר רוצה להיות למהדרין אבל לא יכול להרשות לעצמך קונטרבס אבל עדיין להישמע אותנטי הסאונד שאתה רוצה ומתאים לסאונד קלאסי של ג'ז (שנות ה-40 - 50) הוא פרסיז'ן ולא ג'ז בס אם כבר.

בין פרסיז'ן (קלאסית) לג'ז (קלאסית) יש 2 הבדלים מהותיים:

1.עובי צוואר - ג'ז יותר דק מאשר פרסיז'ן.

2.סאונד יותר בהיר - מתאים לסוגי מוזיקה שהבסיסט רוצה לחתוך במיקס ולהיות יותר "לפנים" ויותר חד.

העדפה של נגני ג'ז לג'ז בס בתחילת השישים נבעה מהעבודה שהחלו לצוץ יותר "פאור טריאוס" מאשר להקות ג'ז ביג בנד שהיו מקובלות עד אז, במקרה כזה הטון הבהיר של הג'ז בס התאים בול כי הבס חתך בצורה יותר טובה את המיקס והושם יותר במרכז ומעכשיו הבס כבר לא נחשב לכלי מלווה אלה לכלי בפני עצמו.

אגב הג'ז מאסטר (מקבילת החשמלית לג'ז בס, שעליה גם מבוססת הג'ז בס) עוצבה מבחינת צורת גוף כדי לתת מענה לנגני ג'ז שיושבים עם הגיטרה (כמבקובל באותם שנים), אבל למרות שהשם של הכלי הוא "ג'ז מאסטר" ומלכתיחלה הגיטרה כוונה לנגני ג'ז היחידים שהשתמשו בה היו נגני סרף רוק (מוזיקת הפופ של שנות החמישים שישים) סטייל הביץ' בויז וג'זיסטים בכלל לא אהבו אותה..מה שאומר שהשם הוא לא הכל.

ומה לעשות, אבל אנשים נאלצים להחליף את גיטרת המטאל שלהם כשהם מנסים להצליח בתלמה ונכנסים עמוק לתוך הג'אז, כי גיטרת המטאל שלהם עם ההאמבקרים הכבדים לא תתאים לנגינת בלוז שקט, בעיקר כששאר הנגנים מסביבך מנגנים עם כלים שנשמעים כמו המקור מלפני 50 שנה.

ואגב מקובל יותר לנגן בלוז עם פרסיז'ן ולא עם ג'ז בס בגלל הסאונד העמוק יותר בהשוואה לבהירות של הג'ז בס.

בנימה אישית:

תלמה ילין זה רק תיכון/חטיבה עם מגמת מוזיקה, זה לא ברקלי ולא ניו יורק סקול אוף ארט, שיפסיקו לעשות לכם שטיפת מוח ולבלבל לכם ת'שכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאמרתי על הבלוז דיבר על מה שאמרת על האנשים שהחליפו או קנו עוד כלי בגלל הדרישות של המגמה, לא על הפרסיז'ן והג'ז, שים לב שדיברתי על גיטרות מטאל.

וכל שאר מה שכתבת - כל הכבוד על הידע, אבל גם מה שאתה אמרת מסתכם בסוף בזה שג'ז בס יותר מתאימה לדרישות של הרכב ג'ז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר על סאונד הקלטה בהתחשב בציוד (המאוד לא מפותח) שהיה פעם...היום זה לא משפיע ולא משנה, בטח לא למגמת מוזיקה בתיכון וגם לא לברקלי.

בקשר למטאל אתה מוזמן לדפדף אחורה ולמצוא דיון על הנושא החרוש הזה, אין צורך לפתוח אותו פה כדי לא להסיט את האשכול, אם יש לך הערות בנושא אתה מוזמן לכתוב את זה שם ולהפיח רוח חיים בדיון המדובר, אני אחסוך לך בזה שאין דבר כזה גיטרת מטאל...לא חשמלית ולא בס לא קלידים ולא תופים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה קרול קיי ידידתי הקשישה עם האיבנז שלה, עם פיקאפ סימור דאנקן שהרכיב לה... סימור דאנקן. בנעוריה היתה לה גיטרה אפיפון אמפרור של ג'אזיסטים (זאת הגיטרה ששומעים בפתיחה של "סרפינ' יו אס איי" של הביץ' בויז), אבל היום היא מהאנשים האלה ששומעים עם האוזניים ולא עם העיניים. מישהו מזהה בעיה בצליל של הגיטרה? לא מספיק ג'אזיסטי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לתלמה היא כניראה לא  הייתה מתקבלת בגלל הגיטרה... ומזל כי זה חתיכת נסיעה כל בוקר מארה"ב לתל אביב, היא הייתה נכשלת אוטומטי על העדרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לתלמה היא כניראה לא  הייתה מתקבלת בגלל הגיטרה... ומזל כי זה חתיכת נסיעה כל בוקר מארה"ב לתל אביב, היא הייתה נכשלת אוטומטי על העדרות.

מי לעזאזל קובע מי מתקבל ומי לא על סמך כלי הנגינה  ????

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת ויכוח מיותר ובאמת מיותר ללכת לפי שמות וכותרים.

הבס שלי נקראית HM bass שHM זה קיצור של האבי מטאל ואוי ואבוי!! אני עושה את האסור מכל - אני מנגן עליה גם פאנק, פיוז'ן, רגאיי ולפעמים אפילו קאנטרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי עדיף ג'ז בס.

מהסיבה, שג'ז בס עם הפיקאפ הקדמי בלבד, יכול להשמע "בסגנון" פרסיז'ן (אם מדקדקים, זה לא בדיוק. אבל זה ליד). אבל יש גם את האחורי שמאפשר לעשות סאונד ג'אקואי למשל. בפרסיז'ן אין את האחורי. נכון, יש מגבר, ויש פדאל אי קיו, ויש טריקים, ואפשר להוסיף MID ועם MID FREQ.SWEEP למצוא את התדר הנכון ולחזק אותו וליצור סאונד ג'אקואי גם עם פרסיז'ן. אבל יותר קל לקנות ג'ז בס.

לדעתי בכל אופן.

בין פרסיז'ן (קלאסית) לג'ז (קלאסית) יש 2 הבדלים מהותיים:

1.עובי צוואר - ג'ז יותר דק מאשר פרסיז'ן.

2.סאונד יותר בהיר - מתאים לסוגי מוזיקה שהבסיסט רוצה לחתוך במיקס ולהיות יותר "לפנים" ויותר חד.

בורי, זו לא אמת מוחלטת.

הרוחב של הפרטבורד שונה - בצוואר ג'ז בס הפרטבורד צר יותר, והמיתרים קרובים יותר זה לזה (ב NUT הרוחב הוא 38מ"מ, 1.5 אינץ', במקום 41.3 מ"מ/1.625 אינץ' בפריסיז'ן). דווקא מבחינת עובי אין אמת מוחלטת - יש צווארי פרסיז'ן יותר דקים ויותר עבים מג'ז בס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...