Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

ככה מנגנים על בס!

groovis

Recommended Posts

לדעתי זה סוג של התבטאות מתוך התפעלות. כמו "ככה עושים פלפל" או "הנה אחלה אוטו".

לא נראה לי שזה יותר מזה, אבל אולי זה רק אני.  זה די ברור שלא כך מנגנים כל סגנון או שהסגנון דנן יותר טוב ממשהו אחר. ונראה לי שזה ברור גם לכותב ההודעה עצמה. אבל, שוב, אולי אני טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלך הפלפל הוא בהחלט מלך, ולראייה השרביט שבו הוא מלהטט במחבתו עד שיוצא לו קסם של פלפל. וכנ״ל לגבי קוסם החומוס מחומוס הקוסם השולף ממגבעת הצילינדר שלו מנה חומוס עם שפני  צנובר.

לא עניין של מה בכך.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה סוג של התבטאות מתוך התפעלות. כמו "ככה עושים פלפל" או "הנה אחלה אוטו".

לא נראה לי שזה יותר מזה, אבל אולי זה רק אני.  זה די ברור שלא כך מנגנים כל סגנון או שהסגנון דנן יותר טוב ממשהו אחר. ונראה לי שזה ברור גם לכותב ההודעה עצמה. אבל, שוב, אולי אני טועה.

אני יכול לחיות עם האינטרפטציה הזו...  :D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלך הפלפל הוא בהחלט מלך, ולראייה השרביט שבו הוא מלהטט במחבתו עד שיוצא לו קסם של פלפל. וכנ״ל לגבי קוסם החומוס מחומוס הקוסם השולף ממגבעת הצילינדר שלו מנה חומוס עם שפני  צנובר.

לא עניין של מה בכך. 

פלאפל עושים בצ'יפסר, לא במחבת. D:

[אלא אם כן זו איזה סטארטאפ פלאפל שעוד לא נתקלתי בו, עבדתי בשווארמה פעם. {זה היה סיוט, אל תתנו לעצמכם או לילדים שלכם לעבוד בזה.}]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואנה ישב אחד במשרד הייטק כל שהוא באיזה עיר כל שהיא. ראה קליפ ששימח את ליבו וכלל הרבה אקשן על.  ;Dלא צריך עכשיו לנתח את הכותרת, גם ציינתי במקום אחר שאני לא רואה בציזנרוס שיא נגני הבס. אלא אחד שיש לו סאונד ואווירה משלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אח בראיין ברומברג, אפשר לראות צבע הקסם באוויר כשהבן אדם הזה נוגע בקונטרבס

היה לי הכבוד לראות הופעה שלו בשבדיה לפני 4 שנים עם דייב וואקל, ג'ף לורבר ורנדי ברקר

img7420ju3.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב הנה שני הסנטים שלי:

הבס נשמע ממש טוב, אבל לא אהבתי את שאר הדברים, מרגיש קצת עייף ובלי אמירה.  לא יודע אם מוזיקת מעליות, אבל בטח לא דיבר אלי בכלל.

...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאני חייב להגיד שעם כל ההערכה שיש לי אליו בתור נגן (ויש לי המון, הוא תותח ברמה שאני יכול רק לדמיין על הכלי) המוזיקה עצמה באמת דלה לטעמי.

באמת רוב העבודות ששמעתי אותו עושה היו קצת משעממות מוזיקלית אבל פה יש עניינים שאי אפשר להתעלם מהם. http://www.youtube.com/watch?v=rWgY7yJ7948

יש בדיסק הזה נראה לי (או דיסק אחר שהוא מנגן בו עם רובלקבה) ג'יאנט סטפס היסטרי ששמעתי פעם ונפלתי לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקווינסי ג'ונס - מעבד מדהים- תמיד היה טעם משובח בכתיבת תפקידי בס/ בחירה בבסיסטים מטורפים.

הנה יצירה מפורסמת (בלוז, שהיה פסקול לסידרה של ביל קוסבי. סולו גיטרה+שריקה- טוטס טילמן

והבס- הגב' קרול קיי הגאונה שמככבת באלפי תקליטים כולל הביץ'- בויז ומה לא). מבית היוצר של ג'מרסון ובהשפעתו- ובגלגול מאוחר יותר- היישר לידיו של ג'אקו פסטוריוס- המילון והאנציקלופדיה.

כן, ככה בהחלט מנגנים בס, וגם ככה:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרול הקליטה במקביל לג'יימרסון, לא ממש בהשפעתו. היא עבדה בחוף המערבי, הוא בחוף המזרחי. מדובר באותן שנים בדיוק. ההשפעה שלה בלתי ניתנת לתיאור. היא ממציאת הסאונד של מפרט+מיוט. מקרטני, למשל, אמר שאת כל מה שהוא יודע על בס הוא למד מהביץ' בויז, והוא אפילו לא ידע שהוא מדבר עליה (הוא חשב שזה בריאן ווילסון מנגן). הנדריקס פגש אותה והיה המום מהיכולת שלה. ליאו פנדר בא עם מכשירים למדוד כל מיני פרמטרים של הנגינה שלה, כמו האטאק של המפרט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע איך לא יכלה להיות מושפעת אם ניגנה תפקידים זהים להקלטות המקוריות שלו ללא מעט שירים בביצועים שניים מיידיים... ואין להתעלם גם מההערה המפורסמת של פול  דווקא על ג'יימס ג'מרסון: שהשפיע עליו יותר מהכל-

That guy from Motown

ועדות לכך (כתובה ומוצהרת) יש בספר הטראנסקיפציות של ג'מרסון -

למרות שכבודה של קיי במקומו מונח בהיסטוריה של הבס בצורה בלתי מעורערת. וברור שהבסליין של

A Little Help From My Friend

מושפע במישרין מהבסליין של

Good Vibrations

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמעתי הרבה על התאורית קונספירציה, כאילו שקרול קיי הקליטה המון עבור מוטאון ובסוף הם

נתנו את הקרדיט לג'יימרסון, כדי להסתיר את העובדה שאישה (ועוד לבנה! אויי ויי זמיר) הקליטה

עבורם בס.

ואני לא מבין כל פעם מחדש - הסאונד שלהם היה כל כך, כל כך שונה, שאיך מישהו יכול לחשוב ככה בכלל?

יש למישהו איזושהיא הוכחה (בכיוון זה או אחר), מידע מועיל או משהו שהנגנים הנ"ל אמרו בנושא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמעתי הרבה על התאורית קונספירציה, כאילו שקרול קיי הקליטה המון עבור מוטאון ובסוף הם

נתנו את הקרדיט לג'יימרסון, כדי להסתיר את העובדה שאישה (ועוד לבנה! אויי ויי זמיר) הקליטה

עבורם בס.

ואני לא מבין כל פעם מחדש - הסאונד שלהם היה כל כך, כל כך שונה, שאיך מישהו יכול לחשוב ככה בכלל?

יש למישהו איזושהיא הוכחה (בכיוון זה או אחר), מידע מועיל או משהו שהנגנים הנ"ל אמרו בנושא?

קיי היתה ועודה קריינית פנומנלית. מעבדים נתנו לה לקרוא טרנסקריפציות של ג'מרסון במספר קטעים ומכאן התיאוריה, שנופחה לשמועה שהזכרת. דווקא בחלק במקים התופעה הפוכה ואנשים שלא הכירו את המקור נתנו דווקא לה את הקרדיט למרות היותה אשה, לבנה וכל הצרות האחרות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במשך תקופה קרול וג'יימרסון התחלקו בערך חצי-חצי בהקלטות של מוטאון. כשמקרטני אמר "הבחור ההוא ממוטאון" זה בתקופה שלא היו קרדיטים לנגנים על העטיפות, ולכן סביר להניח שהוא חשב שהוא שומע גבר. הרי 99.9% מנגני האולפן היו גברים. אם מקרטני התכוון לשירים של הסופרימז, הרייצ'ס בראדרס, סטיבי וונדר וכו', בכולם מנגנת קרול קיי, אבל הוא לא היה יכול לדעת שזאת אישה ולא גבר. בדיוק כמו שהוא חשב שהוא מושפע מבריאן ווילסון מהביץ' בויז, ולא ידע שזאת קרול מנגנת את הבס.

האמת, עד היום לא חשבתי על "ליטל הלפ" כנגזרת של "גוד וייבריישנז", אבל עכשיו כשאתה אומר את זה... אתה צודק.

אני חולה על שניהם במידה שווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שידוע לי (לפי ספרו של ג'מרסון ועוד) ג'מרסון מנגן בהרבה סטיבי וונדר , הסופרימז וכו'. ניתן להבדיל ביניהם - הסאונד שלו עמום לעומת שלה, שהוא פאנצ'י יותר, וכמובן, נגינת המפרט שלה. והקרדיט שלו חזק יותר משלו, כי הוא היה המודל לדעתי והיא אימצה אותו באומץ ובכשרון (מותר, גם ג'קו עשה את זה לרוקו פרסטיה ולג'מרסון וכו')

ואם כבר מדברים על ג'מרסון, השלוחה הכי פראית שלו, לדעתי, חוץ מג'יפ פילדר שכבר דנו כאן אודותיו  זה ווילבור בסקום (שיער).

וכן, הם בסיסטים מטורפים כולם.

קרול קיי

image_carolkaye_01.jpg

ווילבור בסקום

img_5385.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...