Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

כל מה שרציתם לדעת/לספר/לשאול בנושא מיתרים ...

Jazzbassi

Recommended Posts

שלום לכל החברים והחברות!

אני מעלה פה בעיה שיצרתי לעצמי, ואשמח לשמוע מה אתם עשיתם, או הייתם עושים במקרה שלי.

אחרי שלא החלפתי מיתרים זמן מאוד ארוך, לקחתי את עצתו של מישהו מהפורופ פה, והזמנתי שני סטים של מיתרים מSTRINGS BEYOND.

אז קודם כל תדעו שהם מדהימים! משלוח מהיר, היו איתי לאורך כל הדרך בתכתובת מייל, ופשוט כיף לקבל מהם חבילה.

המיתרים הגיעו, שני סטים של דאדריו. שמתי את הפרו סטילס על הוורוויק שלי.

מיתרים מדהימים ללא ספק. אבל... זה לא מה שאני מחפש לסאונד שלי בהרכב שאני מנגן בו כרגע.

לכן אני רוצה לשים את הסט השני שקיבלתי, הניקל וונד.

להוריד ולהחזיר לחבילה? הם ישמרו? הם יהרסו? מה אתם אומרים? :|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע אני הייתי באותו מצב שמתי פרוסטילס לסטאפ ולא אהבתי אז שמתי בקופסא והחלפתי לניקל אבל חשוב שתדע שכשאתה משתמש בסטים שונים יש להם מתחים שונים אז מומלץ לעשות סטאפ גם לניקל

אני עשיתי אצל אלון שגיא והוא פשוט החליף לי את המיתרים ועשה סטאפ לסט החדש וכמובן שהוא לא לקח כסף על הפעם השניה :)

לגבי מה לעשות עם הפרוסטילס, אני שמרתי בקופסא אין לי מושג למה, אבל מה יש לך להפסיד חח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו מוזיקה אתה מנגן? הפרו סטילס מאוד ורסטיליים, אם הם בהירים

מדי כרגע, אחרי שבועיים של נגינה הם נשמעים יותר רגועים ונשמעים כמעט כמו הניקל

רק עם יותר "נשיכה", היתרון שלהם הוא שהם שומרים על סאונד "חי" המון זמן, לעומת הניקל שמתים מהר יותר...אז אולי כדאי לך לתת להם הז~דמנות ולנסות אותם, שוב..תלוי מה אתה מנגן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, עזרתם לי מאוד. אני אשאיר אותם, גם עכשיו בדיוק סיימנו חזרה.

אני עושה מוזיקה ערבית למי ששאל. אנסמבל חביבתי - מופיעים במועדון הג'אז במצפה רמון למי שרוצה לשמוע.

והנה טעימה גם לפה, ברשותכם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל העסק ביחד עלה לי בערך 46 דולר. שילמתי דרך פיי פאל - מאוד נוח.

תוודא שאתה כותב את הכתובת הכי מדויק שאתה יכול. אני יודע שהחבילה היתה בארץ כבר אחר שבוע, והיה עיקוב כשזה הגיע לידיים ישראליות.

הגיע אלי שבועיים וקצת אחרי שהזמנתי, אבל האשמה היא לא באתר - אלא בדואר ישראל\מכס

בהצלחה גבר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר...

שוטטתי קצת באינטרנט, וראיתי מיתרים אדומים כאלה של חברת DR,

לפי דעתי קוראים להם red devils או משהו כזה. אף פעם לא התעסקתי

עם מיתרים, ולמען האמת אני גם לא צריך להחליף מיתרים, פשוט עלה לי הרעיון

כי הם יפים ויתנו לבס שלי את המראה שאני רוצה. יש משהו מיוחד שצריך לדעת

לגבי המיתרים? זה סרט להחליף מיתרים או שבאיזה חנות מוזיקה מישהו יוכל לעשות לי טובה?

אחרי החלפת מיתרים צריך סטאפ?

עוד משהו, כמה חברים שלי נוסעים לסין בקרוב, יש איזשהן חנויות בבייג'ינג שאפשר להשיג

את המיתרים האלו שם? תודה:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כ"כ דבר כזה "צריך" בלהחליף מייתרים, יש סאונד שונה למיתר חדש - פחות עמום ויותר פאנצ'י אז מי שמחפש להוציא סאונד כזה ירצה מייתרים טריים כמה שיותר...

לגבי החלפה - זה משהו שבחלט אפשר ורצוי לעשות לבד, תמשיך לשוטט באינטרנט ותחפש ביוטיוב, תוכל למצוא שם המון סרטונים שמסבירים איך ועשות את זה ויחד עם זה סט-אפ. אם אתה עדיין לא מרגיש בנוח להד תוכל תמיד ללכת למישהו שיעשה את זה בשבילך (סטאפ + החלפת מייתרים) ותבקש ממנו לראות מה הוא עושה.

לגבי המיתרים האלה - אם אני מבין נכון הם מצופים בניילון או משהו דומה שנותן את הצבע, אז כנראה שתהיה להם תחושה וסאונד שונים ממה שאתה מכיר, אבל לא בטוח שזה משהו שלא תאהב...

בכל מקרה, מייתרים זה משהו שהכי קל לשנות ולהחליף אז יאללה, תעשה ניסוי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול - זה לעשות את כל אותם כיוונים כדי שהגיטרה תהיה נוחה, לא תזמזם ולא תזייף...

הברגים בקטנים על הגשר, הטראס רוד (הבורג בצוואר שמחובר למוט ברזל ודואג ליישר את הצוואר כנגד המתיחות של המייתרים), גובה הפיקאפים ועוד כמה כיוונונים... בד"כ גם מחליפים מייתרים על בדרך

מי שלא מכיר/אין לו כוח יכול לתת לטכנאי וזה יעלה 200-300 שקל, מי שלא מתעצל וקצת מנסה יכול לעשות לבד, וזה משהו שתמיד נחמד לדעת לעשות ועוזר להכיר את הגיטרה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קופירייט של יצרנים. הרי צריך לתת איכשהו שם לכל מיתר. אז למה לא סלינקי, זה מרמז על גמישות. לא שהבחנתי שהוא יותר גמיש מאחרים, אבל גם לא היו לי ציפיות כאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היכנו לחפירה:

EXTRA SLINKY = מיתרים ממש דקים 0.08 בתחתית

SUPER SLINKY= מיתרים 0.09 בדר"כ מה שמגיע עם רוב הגיטרות

hybrid slinky = מיתרים עבים בתחתית ודקים בלמעלה כלומר מיתרים E,A D יהיו דקים ומיתרים G B E יהיו עבים , זה טוב למי שמחפש מצד אחד מיתרים עבים שיתנו סאונד שמן ומצד שני מיתרים דקים שיהיו קלים לנגינה.

REGULAR SLINKY = מיתרים בעובי בינוני 0.10

POWER = מיתרים מאוד עבים, בדר"כ 0.11

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שקורן התכוון למיתרי בס. הנה, מן הדק אל העבה:

אקסטרה סלינקי = לייט = 95 70 60 40

סופר סלינקי = מדיום-לייט = 100 80  65  45

הייבריד סלינקי = סול ורה מדיום-לייט, לה ומי מדיום = 105 85 65 45

רגולר סלינקי = מדיום = 105 85 70 50

פאוור סלינקי = heavy עבה = 110 90 75 55

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

שלום,

אני רוצה לנסות סט פלאטס בפעם הראשונה על הגאז באס שלי.

אשמח להמלצה על סט ספציפי, אני נמצא כרגע בארהב אז אני מניח שהמגוון רחב.

כמו כן האם סט פלאטס יהיה באותן המידות של סט ראונדס.

תודה מראש לכל הממליצים / ממליצות

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שניסיתי כמה סוגים של פלאטס לפרטלס שלי, הגעתי לסט הזה:

Package.jpg

אני מרוצה ממנו עד הגג! נשמע מצויין ובגלל שיש לו ציפוי ניילון הוא (גם נראה טוב וגם) מחזיק מעמד המון זמן.

ככה למשל הוא נשמע על פרסיז'ן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני בדרך כלל מנגן יחסית חזק ביד ימין ויש רעשי זמזום כשאני מנגן על הפיקאפ צוואר, למה אני אמור לשים לב?

מיתרים עבים יותר? אקשן גבוה יותר? לנגן בחלק יותר קרוב לגשר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

משהו יודע איך אפשר להסיג מיתרים של Circle K לא דרך האתר שלהם?

הם עושים משלוחים לארץ, אבל רק המשלוח זה 25$..

תודה.

לא נראה לי שתמצא משלוח נמוך מזה לארץ, אולי בכמה דולרים בודדים.

אם תזמין 2-3 סטים עלות המשלוח סבירה בהחלט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן, עדיף באינטרנט. אבל הזמנתי את הזוג הלא נכון (+35'') ולא הייתי רוצה שהבס 5 תשאר בלי מיתרים. אז איפה בארץ אפשר לקנות מיתרים ולצאת בראש מורם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.wildguitars.co.il/73064/bass_strings

יש להם מחירים טובים, ויש גם הנחות בקנייה מרוכזת של כמה סטים.

בארץ לפי מה שאני יודע זה הכי משתלם ל DR

מחכה שיהיה להם את הסטים של מרקוס מילר, שזה הדגם האהוב עליי. בינתיים קניתי אותו בחלילית במחיר חיסול, 150 שח, אני מניח שהם נפתרים מהמלאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנות מצויינת..אחלה מחירים, מבחר ושירות.

מקבלים פייפאל, משלוח של שני סטים עלה לי 15$.

יש גם קטע כזה כשאתה יוצר חשבון שאם אתה מעדכן אותם שאתה חבר בטוקבס אתה מקבל הנחת וי.אי.פי על כל הפריטים דרך החשבון שלך. (לוקח כמה ימים להתעדכן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזמנתי מהם פעם אחת והיה מעולה.

בחרתי במשלוח הכי איטי (ושילמתי על המשלוח הכי איטי) והם שלחו במשלוח הכי מהיר. המיתרים הגיעו אליי בתוך כמה ימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. אני אתן להם צ'אנס. יש שם כמה פריטים שאני לא מוצא באיביי.

קניתי פעם מיתרים בחנות אונליין. ולא הגיעו. זוכיתי כספית כמובן. לא זוכר אם זאת או אחרת.. אבל ננסה שוב.

אז איפה מעדכנים שאני חבר טוק בס? יש הנחה גם לחברי אייבס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המבחר זה באמת הנקודת חוזק שלהם לדעתי,

כבר כמה שנים שאני קונה GHS XL5000 ועד עכשיו המחיר הכי טוב היה דרך איביי.

היום את אותם מיתרים אני קונה מהם ב3\2 מהמחיר ההוא.

כשאתה יוצר חשבון באתר יש איזור טקסט לפרטים נוספים, שם אתה יכול לציין שאתה חבר בטוקבס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש חנות באיביי שאני ממליץ עליה בחום:MYMUSICSTUFF, המשלוח הכי מהיר שיש, כל סט שהזמנתי הגיע עד 5 ימים לכל היותר...השירות מעולה והמחירים סבירים מאוד. ממליץ מאוד!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי שבבס סטרינגס אונליין יש אפשרות לעשות סט קאסטום. קצת יקר יותר מסט מוכן אבל לא הבדל משמעותי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו חנות אונליין מעולה עם שירות מצויין. שמו של בעל החנות הוא Jason והוא עצמו בסיסט וחבר ב-TalkBass. הוא מגיב מהר לאימיילים ונותן שירות מצויין. רק חשוב לשים לב, משני מקרים דומים שקרו לי ברכישה אצלו: לא מצויין באתר מה קיים במלאי ומה לא קיים. רוב המוצרים קיימים במלאי אבל אם משהוא לא קיים תדעו על כך רק אחרי ביצוע הרכישה.

בפעם הראשונה שזה קרה לי הוא אמר שהחוסרים יגיעו תוך יומיים ואכן הגיעו והוא שלח הכל יחד. בפעם השניה שזה קרה למישהוא שאני מכיר ממש לפני שבוע, התקבל בדואר רק סט אחד ועוד שני סטים שלא היו במלאי כלל לא הגיעו. כשיצרנו איתו קשר הוא אישר שהם לא במלאי ויישלחו ברגע שהוא יקבל אותם.

עושה רושם שזה נוהל די קבוע אצלו, הוא אמין ושולח והכל בסדר, אבל כדאי לדעת על כך ואולי אפילו לשלוח אימייל ולשאול על זמינות במלאי לפני שמזמינים.

ובעיניין ההנחה, אתם יכולים גם לרשום לו שאתם חברי הפורום כאן ותקבלו הנחת VIP כמו חברי TalkBass. הוא יודע על הפורום שלנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוף סוף אחרי 25 שנה של נגינת בס התארגנתי על איזה בס אקוסטית פשוטה וחביבה.

מה שאני לא מבין זה מה העניין עם מיתרי ברונזה פוספור (זרחן??! ) שלרוב שמים על באסים אקוסטיות (וגם גיטרות)

זה מתח יותר נמוך שקל יותר לצוואר או לגשר עם פינים? או שזה קטע של סאונד?

אני יכול לשים בלי חשש מיתרים רגילים כמו סטינלס סטיל או פלאטס על בס אקוסטית?

בעיקרון מתכנן להתקין דאדריו פרוסטיל דקיקים או פלאטס מצופים שחורים של להבלה או בסגנון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...