Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

כל מה שרציתם לדעת/לספר/לשאול בנושא מיתרים ...

Jazzbassi

Recommended Posts

מישהוא נתקל פעם בתופעה שמיתרים מסוג מסויים גרמו לקומפרסיה בסאונד של הבס?

אני עובר כרגע את החוויה הזו, מיתרים חדשים וסאונד שנשמע כאילו עובר דרך 3 קומפרסורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהוא נתקל פעם בתופעה שמיתרים מסוג מסויים גרמו לקומפרסיה בסאונד של הבס?

אני עובר כרגע את החוויה הזו, מיתרים חדשים וסאונד שנשמע כאילו עובר דרך 3 קומפרסורים.

DR?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DR?

דוקא סמית׳. השתמשתי בהם כמה שנים כשהייתה לי סמית והם נשמעו עליה מעולה אז החלטתי להמשיך אם אותו הסוג גם על ה-F והם נשמעים אחרת לחלוטין, אבל משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין. אין לי מושג מה זה... חשבתי ש DR כי הקטע של ה HI BEAMS הוא שהם נשמעים כאילו שהם מקומפרסים. יש כאלה שאוהבים וכאלה ששונאים.

בהחלט יש את הקטע שמיתרים שנשמעים טוב על בס אחת לא נשמעים טוב על בס אחרת.

תנסה מיתרים של F חחח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה מיתרים של F :)

כשקיבלתי אותה היו עליה סט ניקלס של דאנלופ והם נשמעו פצצה.

תמיד היה לי הרושם שהמיתרים של דאנלופ סתם זולים ופשוטים.

הזמנתי לפני כמה ימים שני סטים.

חבל לי קצת על הסמית׳, הם גם חדשים וגם יקרים, אבל הבס פשוט לא נשמעת טוב איתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר דאנלופ, אז יש עכשיו דאנלופ במבצע (9.99 דולר) פה:

http://www.stringsandbeyond.com/duniplst4stb.html

עשיתי אצלהם הזמנה לפני שבועיים (של מיתרים אחרים), שלחו עוד באותו היום שהזמנתי ועדיין אני ממתין שיגיעו  :P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי חברה. מחפש מיתרים חדשים ל L2000 G&L שלי. אני רוצה מיתרים שיתנו לי סאונד ישן ומואוטני שכזה. שאיפה שלא יהיו יקרים מדי.

LaBella Deep Talkin' ב 50 דולר כולל משלוח מ bassstringsonline, מחיר לא רע כשפה מוכירם GHS פלאטס ב 150 ש"ח...

אגב הגיטרה באווטר שלך נורא מזכירה את הג'ז בס שלי... יש מצב שזו היא? D:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי אצלהם הזמנה לפני שבועיים (של מיתרים אחרים), שלחו עוד באותו היום שהזמנתי ועדיין אני ממתין שיגיעו  :P

יגיעו יגיעו אל תדאג. עשיתי כבר 3 פעמים אצלם הזמנה וזה תמיד הגיע

תקבל גם מלא מתנות ומדבקות ומפרטים :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

LaBella Deep Talkin' ב 50 דולר כולל משלוח מ bassstringsonline, מחיר לא רע כשפה מוכירם GHS פלאטס ב 150 ש"ח...

אגב הגיטרה באווטר שלך נורא מזכירה את הג'ז בס שלי... יש מצב שזו היא? D:

למה לא אמרת שאחותך יפה ממך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

במהלך חיפושיי אחרי מיתרים זולים בארצנו.

ניתקלתי באינטרנט בחנות של בודגוב. הוא מציע סט 4 מיתרים ב75 שקל והוא טוען שהם של GHS.

המחיר הזול מגיע מכיוון שהם לא ארוזים בנפרד ואין את הפריסטיג'.

מישהו התנסה במיתרים האלה אצלו? נשמע מעניין מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

GHS תמיד היו "המיתרים מתחת ל 100 שקל". מעולם לא אהבתי את הדגם הנפוץ (BASS BOOMERS), הם מאבדים את ה'זינג' ונשמעים כמו מיתרים בני שנה אחרי שבוע נגינה. הפלאטס שלהם דווקא מעולים אבל גם עולים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

GHS תמיד היו "המיתרים מתחת ל 100 שקל". מעולם לא אהבתי את הדגם הנפוץ (BASS BOOMERS), הם מאבדים את ה'זינג' ונשמעים כמו מיתרים בני שנה אחרי שבוע נגינה. הפלאטס שלהם דווקא מעולים אבל גם עולים יותר.

כן, אבל אני מתכוון ספציפית למיתרים אצל בודגוב. וחוץ מזה, אני אוהב מיתרים ישנים. הם מרגישים עם טוב אצלי ביד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי בישול מיתרים, המיתרים שלי כבר מזמן לא במטבם עקב היעדר תקציב נאות לקניית מיתרים חדשים. אני מרגיש חובה כלפי הבאס שלי לנסות לפחות לשחזר אותם. שמעתי כאן על בישול מיתרים, איך זה עובד ומה לעשות כדי להפיק מזה את המקסימום האפשרי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גלגל ותכניס לתוך סיר מים ותרתיח אותם 10-15 דקות.

יש כאלה שאומרים להוסיף חומץ, אני באופן אישי לא הייתי מוסיף - לא נראה לי שחומץ וברזל אוהבים אחד את השני. חוץ מזה זה לא טעים...

אחרי שהרתחת תשטוף במים קרים (לעצור את הבישול...) תן להם להתייבש היטב ותרכיב חזרה על הבס.

זה לא יחזיק יותר משבוע שבועיים, פתרון טוב עד שתקנה מיתרים חדשים, לא יותר מזה. אני באופן אישי לא מבשל. מעדיף לנגן עם מיתרים ישנים ולא על מבושלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיתרים "מתים" כי חודרים לחריצים של הליפוף לכלוך ושומן מהאצבעות והידיים, וגם הלחות שבאויר עושה את שלה.

הרתחה ממיסה את השומן ומציפה את הליכלוך מחוץ לחריצים ומחזירה במידה מסויימת את הצליל ה"bright" למיתר. היות ומים רותחים מספיקים לניקוי שכזה, אין צורך להוסיף שום דבר למים. גם אם תוסיף, זה לא מה שבסופו של דבר יעזור להחזיר את המיתרים למצבם החדש.

כפי שציינתי, זה פתרון זמני. המיתרים יחזרו למצבם הקודם די מהר, ועצם הבישול כבר גורם לחומר להתפשט ולהתכווץ, מה שתורם לבלאי של המיתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

מישהו פה יודע איפה אפשר למצוא בארץ מיתרי tapewound (מיתרים מצופי ניילון) ? החברה לא משנה.

ואני חוזר ומדגיש ב-א-ר-ץ. אני רוצה לנסוע ולקנות ולא לחכות עד שהמשלוח יבוא מחו"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור היה לי מראש שזה יהיה יקר. אבל יש יקר של פי 1.5 מהמחיר ויש יקר שהוא פי 3 מהמחיר

אגב מוריס, איזה מיתרים יש לך על הFBASS? הלה-בלה שהגיעו איתה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור היה לי מראש שזה יהיה יקר. אבל יש יקר של פי 1.5 מהמחיר ויש יקר שהוא פי 3 מהמחיר

אגב מוריס, איזה מיתרים יש לך על הFBASS? הלה-בלה שהגיעו איתה?

על הפרטלס אני משתמש במיתרים של פורלנטו, שאכן מיוצרים על ידי לה בלה.

ברגילה אני משתמש במיתרים של דאנלופ (ניקלס).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דובה, יש לי סט רוטוסאונד טייפוואונדס כמו שאתה מחפש, במצב כמו חדש - הם היו לא הרבה זמן על ג'ז בס אז הם חתוכים כבר לאורך הנכון אם אתה מתכוון להלביש אותם על פנדר. אני מוכן לתת לך אותם עכשיו אם אתה בלחץ, ובמקביל תזמין סט כזה אונליין ותביא לי כשיגיע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההצעה אילן. אני לא בלחץ, סתם לא רציתי לחכות הרבה זמן למשלוח.

לאור מלאי המיתרים הדל בארץ אני רואה שאין לי ברירה ואני אצטרך להזמין מהאינטרנט. אם תרצה אני אזמין אחד אקסטרה בשבילך גם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אני אישית מעדיף היי בימס. סטיינלס סטיל. על פרסיז'ן.

אבל על הריקנבקר אני מעדיף ניקל.

יש הבדל בסאונד. הניקל נשמע לי טיפה יותר שמן. יותר חלקלק באצבעות וגם בסאונד. סטיינלס יותר חותך וקשוח.

עניין של טעם ונסיון.

YMMV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי הלואו ריידרס הם על השש, אז אני לא יודע איך הם על ארבע. הם נשמעים מעולה בהתחלה למשך כמה שבועות ואז מקבלים סאונד יותר יבש. מחזיקים לא רע וגם די נוחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי הלואו ריידרס הם על השש, אז אני לא יודע איך הם על ארבע. הם נשמעים מעולה בהתחלה למשך כמה שבועות ואז מקבלים סאונד יותר יבש. מחזיקים לא רע וגם די נוחים.

האמת שהיו לי כבר את הלאו ריידרס, מאוד נהנתי מהם עד שכמה שבועות אחרי ששמתי אותם (בערך מתי שהם נעשים יבשים בסאונד) פשוט נקרע לי מיתר G..

אני מבין אבל שזה משהו שאופייני לרוב המיתרים לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שהיו לי כבר את הלאו ריידרס, מאוד נהנתי מהם עד שכמה שבועות אחרי ששמתי אותם (בערך מתי שהם נעשים יבשים בסאונד) פשוט נקרע לי מיתר G..

אני מבין אבל שזה משהו שאופייני לרוב המיתרים לא?

לא...

אתה מתכוון ממש נקרע באמצע? זה ממש נדיר.

לרוב מיתרי בס נקרעים (יותר נכון נשברים) קרוב לגשר, קרוב לגולה בקצה, וזה מעיד על בעיית סטאפ של הגשר.

לא נקרעו לי מיתרי בס כבר המון שנים..וגם זה היה נדיר..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...