Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

כל מה שרציתם לדעת/לספר/לשאול בנושא מיתרים ...

Jazzbassi

Recommended Posts

לא...

אתה מתכוון ממש נקרע באמצע? זה ממש נדיר.

לרוב מיתרי בס נקרעים (יותר נכון נשברים) קרוב לגשר, קרוב לגולה בקצה, וזה מעיד על בעיית סטאפ של הגשר.

לא נקרעו לי מיתרי בס כבר המון שנים..וגם זה היה נדיר..

כן, נקרע\נפרם ממש בגשר.

האמת שהתכוונתי לשאול אם זה אופייני לרוב המיתרים שהם נעשים אחרי שבועיים עם סאונד מת, אבל משום מה הציטוט יצא מעל המשפט הלא נכון בהודעה ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, נקרע\נפרם ממש בגשר.

האמת שהתכוונתי לשאול אם זה אופייני לרוב המיתרים שהם נעשים אחרי שבועיים עם סאונד מת, אבל משום מה הציטוט יצא מעל המשפט הלא נכון בהודעה ..

אם ככה - אז אחת הסיבות ש DR כל כך פופולריים בקרב בסיסטים רבים, זה שהם שומרים על הסאונד הטרי לאורך זמן רב ולא מתים כל כך מהר. אבל זה גם תלוי בכל מיני משתנים - החל חומר המיתר עצמו והמבנה שלו, מסוג האריזה, האחסון, ההרכבה על הבס, איזה בס, זיעה של הנגן, לחות במגורים, עונות השנה וכו'..

אבל לרוב ב DR המצב יותר טוב מבפירמות אחרות. לנסיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי זה תלוי במתיחות. על פרסיז'ן אני מנגן יותר קרוב לצוואר ומעדיף יותר מתיחות אז אני הולך עם לו-ריידרס. לעומת זאת על סטינגריי אני קרוב לגשר ומעדיף היי-בימס/דראגון-סקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי זה תלוי במתיחות. על פרסיז'ן אני מנגן יותר קרוב לצוואר ומעדיף יותר מתיחות אז אני הולך עם לו-ריידרס. לעומת זאת על סטינגריי אני קרוב לגשר ומעדיף היי-בימס/דראגון-סקין.

המתיחות הנמוכה לא משנה את הסאונד ויוצרת יותר "קלאק"? (בעיקר בסטינגריי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם-

יש לכם המלצות הנוגעות לרכישת מיתרי קונטרבאס בארץ?

איפה? כמה? וכו׳

(אני נוהג לקנות את שלי בחו״ל אבל מברר כאן עבור תלמיד-

עדיפות גבוהה לסט תומסטיק ה״אדום״ הידוע לשמחה)

תודה מראש-

ארנון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון ל-Spirocores. אני מזמין מבוב גוליהור, אצלו זה $205:

http://www.gollihurmusic.com/product/1459-THOMASTIK_SPIROCORE_UPRIGHT_BASS_STRINGS.html

אצל עמי שטיינר זה 1,020 ש"ח

http://strings.co.il/default.asp?product=PES42&cat=A04B21.2&page=1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם ראונדס. אבל כשהם מתיישנים הם מתים כמו פלאטס. בקיצור, הם מושלמים.

הם נקראים nickel plated steels, 5250XL. אם הם ימצאו חן בעיניך ותרצה כאלה גם לפנדר ג'ז או פרסיז'ן, יש את אותו דגם גם בלונג סקייל (7250M).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

יכול להיות שמיתרים מתים אחרי שבוע וחצי?!

אהלן חברים!

לפני שבוע וחצי שמתי על הבס שלי סט של DR Hi- beams 45-105. ביומיים הראשונים לא היה מאושר ממני, הרגשתי שסוף כל סוף מצאתי את הסאונד שאני מחפש. אבל עבר שבוע והמיתרים כמעט מתים לגמרי.

בתיאור של המיתרים מתוארים מיתרים בהירים בעלי חיים ארוכים... מה קרה בדרך?

מישהו מכיר את התופעה? אולי לא הרכבתי אותם כמו שצריך? אולי הבעיה רק בסט הספציפי הזה? האם מישהו ניסה את הדגם הזה והוא מרוצה? (כבר ניסיתי את הLOW RIDERS ואהבתי את הסואנד אבל חיפשתי משהו טיפה יותר בהיר ועם חיים ארוכים יותר)

בקיצור חברים... איפה נפלתי?

חג שמח!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי, הבעיה היא בסט הספציפי קרה לי כבר כמה פעמים עם כל מיני חברות של מיתרים שמתיימרות להיות הכי טובות, מה שכן הייתי ממליץ לך לנסות את הDADDARIO PROSTEELS שהם מיתרים מעולים ונשארים בהירים לאורך זמן, המון זמן.. אף פעם לא התאכזבתי מהם, כל סט שהרכבתי היה. מעולה מה שאני לא יכול להגיד על הDR

שווה מאוד לנסות אותם רק שתצטרך להזמין מאיביי ולהמתין קצת

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש להם סאונד מדהים לטעמי, הם מתאימים לכל הסגנונות מסאונד רוק אגרסיבי, לסלאפ וגם לבלוז עמום וכמובן להרמוניות ואקורדים, אני אישית חושב שהם מושלמים, אבל זה כבר עניין של טעם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה"סופר ברייט" זה רק כדי למקם אותםבדרגה של מיתרים בהירים, למשל בהשוואה למיתרי ניקל, הם לא יותר מדי בהירים וכן הם מתעדנים עם הזמן...פשוט תנסה ןתראה בעצמך, אני הוצאתי המון כסף על מיתרים עד שהבנתי שDADDARIO הם בשבילי.. אז נשאר לך רק לבדוק מה מתאים לך? איזה סאונד אתה רוצה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחבר שנפל על סט מיתרים דפוק - זה יכול לקרות - בכל פירמה, בכל מוצר. מכל מיני סיבות וגורמים. אולי באמת הורכב לא נכון. אולי העטיפה נפתחה או האריזה עתיקה והטריות ירדה - כן כן. במיתרים זה משפיע..

אם קנית בארץ אין בושה לנסות להחזיר. אם זה מאיביי זה בעיה אבל גם אולי אפשרי להתלונן ולקבל החזר.

חבר אחר פה גם קנה ראש של אמפג דפוק שעשה לו בעיות. גם החליפו ועדיין..הכל יכול לקרות. שיט הפנס. זה לא אומר שצריך להתחיל להחרים ולהכפיש פירמות...

הפרוסטילס של דיאדריו דווקא די סבבה. כרגע אצלי סט דק על הג'ז בס ונשמע טוב ומחזיק מעמד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני חודשיים הזמנתי שני סטים של דנלופ מחנות StringsAndBeyond.com.

הגיעו המיתרים, ישבתי להחליף, ואיך שמתחתי את המיתר A לכיוון הוא נקרא מהלולאה שאוחזת את הג'ולה בקצה המיתר.

אמרתי לעצמי "מזל שהזמנתי שתי חבילות". אמנם ישאר לי סט לא שלם אבל לפחות לא אתקע בלי מיתר. לקחתי את המיתר A מהחבילה השניה, ושוב... אותו הסיפור בדיוק. הבנתי שמשהוא כאן לא בסדר. צילמתי, כתבתי אימייל ל-Jim Dunlop עם העתק לחנות ממנה קניתי, והסברתי את התקלה.

למחרת בבוקר כל אחד מהם שלח לי שני סטים חדשים כפיצוי, בנוסף לאלפי ההתנצלויות באימייל. הסבירו לי שכנראה שני הסטים שייכים למקבץ שהיה לא תקין והם מודעים לכך והם שולחים לי חדשים ממקבצי ייצור אחרים לחלוטין. עכשיו יש לי מיתרים לשנתיים (בהנחה שלא יקרעו שוב כמובן).

מסקנה: קורה שמוצר יוצא פגום מאריזתו. זה לא מוכיח דבר וחצי דבר על איכות המוצרים של אותה החברה, או על איכות השירות שלה, כל עוד היא עומדת מאחרוי המוצרים שלה. כלקוח, כל עוד הטענה שלך אמינה ואינה נובעת מתוך ניצול של שירות מצויין שהאמריקאים יודעים לתת, מגיע לך פיצוי. נקודה. שילמת כסף ולא קיבלת את התמורה עבורו.

הצעתי: תקליט 2-3 דקות נגינה ושלח אימייל לחברה בצירוף קובץ ההקלטה. תסביר להם את הבעיה, תצלם את הקבלה ורשום להם מתי ומאיפה קנית. וודא שההקלטה היא אמינה וללא "משחקים", ואני מבטיח לך שתקבל מהם סט חדש (לפחות אחד!).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

Thomastik Infeld Jazz Flats JF344

הזכירו פה שהמתח שלהם ממש נמוך ז"א רפויים, האם הם רפויים מדי? איך זה משפיע על הסאונד? ניסיתי את LA BELLA. הסט של ג'יימרסון והם היו ממש קשים לנגינה בגלל המתח שלהם אז אני.חושב על הטומסטיק, אשמח לעזרה, תודה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שרגיל לסט עם מתח גבוה, ייקח יום-יומיים להתרגל. אבל הם לא "רפויים מדי". הם פשוט קצת יותר רכים. זה דבר טוב, אגב. אתה יודע, בס זה לא קפיצות אולימפיות לבריכה, אין נקודות בונוס על קושי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להפך, אני מחפש קלות ונוחות במיתרים זו הסיבה שנטשתי את הLA BELLA נשמע לי טוב שהם רכים יותר, שמתי לב שהעובי היחיד ל34" הוא 43-100, מיתר ה E נשמע שמן מספיק?(לפרסיז'ן)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני די בגישה של אילן. חבל על המאמץ.

שמור אותו לקונטרבס..

יש לי פרסיז'ן אחת יפנית שמותקנים עליה LA BELLA flatwound bass strings 760FX .039-.096

שכאמור הם דקים יחסית ומאוד נוחים לנגינה ועדיין נשמעים שמנים. והמתח שלהם לא גבוה בכלל.

לפעמים עוברות לי מחשבות להחליף בבס הזאת בחזרה לראונדס, כי זה די מבטל את הוורסטיליות שלה..

מזל שיש לי עוד פרסיז'ן. :)

יש לי גם הופנר אייקון עם טומסטיק פלאטס בעובי דומה שמיועדים להופנר. גם הם עם מתח די נמוך. גם נוחים מאוד. די דומים ללה בלה בעצם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני מקבל לפעמים התקף ראונדס ומחליף. בחזרה אליהם אבל זה כמו לאכול ריבה ואחר כך לנגב חומוס! אני לא יכול לחזור לראונדס(לפחות על הפרסיז'ן) הפלאטס פשוט נועדו לפרסיז'ן חבל שגם לי אין עוד אחת :P

נראה לי שאני יזמין זוג וינסה אותם כולה 300 שקל!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, בשעה טובה הטומאסטיק על הפרסיז'ן היקרה שלי, הבעיה היחידה

היא שהיו לי "פרו סטילס" עליה לפני כן והאקשן ירד משמעותית ומכיוון שהגיטרה עברה סטאפ לא מזמן, בכלל לא בא לי לקחת אותה למישהו ולשלם! שוב!! מה אני עושה? מישהו יכול לעזור? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי כאן 2 סטים טומסטיק JF344 שיושבים בשקט ליד הדלת ומחכים ליום שתיכנס דרכה איזו Pbass נחמדה. הבעיה שהדלת נעולה ואיבדתי את המפתח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה הזמנת שקיבלת אותם כל כך מהר?

אני גם הופתעתי לקבל אותם כל כך מהר בדרך כלל לוקח 10 ימים, הפעם הזמנתי ב25 וקיבלתי את הדואר רשום ב30. "mymusicstuff" מאוד מרוצה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי סט של פנדר מעולם לא שמעתי אותם,יש למישהו נסיון איתם?דרך אגב המיתרים כבר ארוזים 5 שנים כי כל פעם שהחלפתי הלכתי על המוכר.(בדרך כלל אני עושה סטאפ בהחלפה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם באו לי מורכבים על הבאס שקניתי אותה. די מעפנים אני חייב לומר, יבשים כאלו. אין להם סאונד מעניין וחי. אבל לא שמעתי אותם חדשים מחוץ לשקית, אז אני לא יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

40-95?, כן הם סבבה ואחלה וכל זה לגמרי.

מעולם לא הייתה לי בעיית עמידות עם מיתרים של פנדר.

כל השנים השתמשתי או בפנדר או בארני בול סופר סלינקי, שתי החברות שימשו אותי נאמנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...