Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

מה בסיסטים שונאים?

tomersg

Recommended Posts

עובדה. הבסיסטי/ית המוקלט/ת ביותר בהיסטוריה היא אישה - קרול קיי. למספרים שלה (עשרות אלפי סשנים, בשיא קצב של שלושה תקליטים ביום, חלק גדול מהם הפכו לקלאסיקה) אף אחד לא התקרב, גבר, אישה או קלידן. עובדה. עשור שלם ניסו המון בסיסטים לחקות את הצליל ואת הסגנון שלה. עובדה, לא דעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין אם באתר iGlockenspiel יש שרשור שאומר משהו כמו "לכו תקנו בס, אתם מוזיקאים!" או - "ברגע שמישהו מקשר בין היכולת שלו לנגן בס לבין היכולת שלך כמוזיקאי גורם לי להרגיש מרומה"

;D:(;D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תבינו לא נכון, אין לי שום דבר נגדה!

פשוט, שמעתי עליה כל כך הרבה, אבל כמעט שרק בהקשר של שמלות, ו"איך זה לנגן עם בנים" וכל מיני שיט כזה...אף פעם לא "מי הבסיסטים שהשפיעו עליך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פה אספקט של קנאה אני דווקא מפרגן - הבחורה מאוד יפה - לגבי איך היא מנגנת... אני לא יודע לא יצא לי לשמוע אותה במכוון ולתת דעה - אבל היא לא מדברת על בס כמעט הרוב זה דיבורים פופוליסטיים שכאלה - "למי היית עושה טובה?" בחייאת דינק? זה שאלה לשאול מוזיקאי רציני? (ועוד אחת שיודעת לנגן על גלוקנשפיל!!!) והתשובה!!! אלוהים ישמור!... עם זה כן יש לי בעיה! שיש יותר תשומת לב לגלאם ולרכילות מאשר למוזיקה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנסה להסביר: יש קוד התנהגות של מקומות שיש בהם נשים וגברים יחד ויש קוד התנהגות של מקומות שיש בהם רק גברים, או כמעט רק גברים (אני מניח שיש גם קוד התנהגות למקומות שיש בהם רק נשים, אבל לא כ"כ יצא לי לחוות אותם מן הסתם). אני אישית מעדיף להיות בחברה של גברים ונשים יחד וגם קוד התנהגות כזה. קוד ההתנהגות של "גברים בלבד" נוטה להיות גם לא מזמין לנשים. זה הקוד שיש בשיחה הזאת סביב הנושא של בסיסטיות. אני לא מניח שזה מכוונה רעה, אלא פועל יוצא טבעי של העובדה שאין פה נשים (או יש מעט מאוד. אני עוד לא ראיתי) ולכן המשתתפים לוקחים כמובן מאליו שזה "מועדון גברים" ומאמצים את הקוד. לצערי, זה מסוג הדברים שנוטים להנציח את המצב ולא לאפשר לנשים להצטרף. סתם התבוננות של שותף חדש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל היא לא מדברת על בס כמעט הרוב זה דיבורים פופוליסטיים שכאלה - "למי היית עושה טובה?" בחייאת דינק? זה שאלה לשאול מוזיקאי רציני? (ועוד אחת שיודעת לנגן על גלוקנשפיל!!!) והתשובה!!! אלוהים ישמור!... עם זה כן יש לי בעיה! שיש יותר תשומת לב לגלאם ולרכילות מאשר למוזיקה...

אני לא חושב שטיים אוט זה המקום שהיא אמורה לדבר בו על בסיסטים שהשפיעו עלייה וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פשוט מכור לגאונות של הבן אדם הזה! למרות שאחרי הרבה אימון, הסולו הזה הוא כן אפשרי

תסביר לי בבקשה מה לעזאזל גאונות בסולו הזה?

זה חינטרוש של רצף של תווים שלא באים לבטא כלום חוץ מ:"אני מנגן מטאל מהר מאוד ואני מה זה מגניב..."

אני לא מכיר ומאזין לבסיסט הזה וגם לא לז'אנר הזה, ואולי הוא באמת גאון, אבל מה שכאן... אין כאן שמץ של גאונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסביר לי בבקשה מה לעזאזל גאונות בסולו הזה?

לא מכיר את הבסיסט פרט לשמו אבל בסולו הספציפי הזה אין שום גאונות. גם אין הרבה מוזיקליות.

כמובן לדעתי, אבל אני מאמין רק לה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה סרטים אכלתי על הסולו הזה, הוא עמד ועדין עומד ביני ובין לנגן את הקטע הזה (שאני מאוד אוהב למרות שהוא מפגן טכניקה מוצהר...) כשהלהקה שלי החליטה לבצע לו קאבר ניסיתי לכתוב סולו משלי... כשזה לא הלך (בעיקר משיקולי אותנטיות) פשוט החלטתי ללמוד שלוש אצבעות... דעתי על הסולו הזה כנ"ל אבל לפחות טכניקה חדשה הרווחתי מהסיפור...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לשמוע אותו בקונטקסט של השיר, לא סתם כקטע באיכות גרועה

זה קודם כל מאוד נכון

זה בסדר, אני מכיר אותו גם מעבר, והשאר זוועה פחות או יותר כמו מה שיש בוידיאו

זו טעות, הוא באסיסט מעולה, עם פיל, טכניקה מטורפת והמון מקוריות. זה שהקטע באיכות גרועה לא אומר שהוא לא נשמע טוב גם באיכות של הדיסק. כשמאזינים לכל היצירה ברצף (כן, זה יצירה, שהקלסיקאים מביניכם ינסו לנתח) הסולו שלו הוא הכי לגיטימי, ושום סולו אחר לא היה מתאים. הוא סוחף והוא אנרגטי, לא בהכרח בקטע שחצני. אני מכיר את הבאסיסט הזה לעומק (זו התמונה שלו בפרופיל שלי) והוא אדם מאוד צנוע ונחבא אל הכלים. זה שהוא מתאים את התפקידים שלו לשירים המהירים והמסובכים של הלהקה לא אומר שהוא בא לעשות דאווינים בנגינה הזריזה שלו, זה פשוט נשמע הכי טוב. לא תמיד וואקינג או טוניקה או 1-5 זה מה שמתאים, אני מניח שאתם יודעים את זה בתור יוצרים וכותבים. קודם תשמעו את היצירה במלואה ואחרי זה תבואו ותגידו לי אם סולו אחר היה מתאים יותר. ממתי שופטים באסיסט לפי סולו אחד קצר שלו באיכות גרועה? אני רוצה להבין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרים ת'יאטר הם להקת פרוג מטאל דגולה. נכון, הם מאוד טכניים, והרכב הנגנים שם הוא ברמה גבוהה במיוחד. זה הרכב שמפתח שיחות בעיקר בין הקלידים לגיטרה, אבל גם לבאס ניתן כאן מקום וכבוד כראוי. הזמר אמנם הוא לא הטוב ביותר ששמעתי אבל הוא טוב מספיק. זה שהם אוהבים לנגן מהר וחזק אומר שהם שחצנים? אולי יש להם אגו גדול אבל לנגנים פחות טובים מהם בהרבה יש יותר אגו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתי, זה לגיטימי שלאנשים יהיו דעות שונות מאשר לך.. אין צורך להכנס למגננה

אתה מוזמן לחשוב שהבחור גאון ומישהו אחר יכול לחשוב אחרת.. הכל טוב...

אני אישית לא מסוגל לשמוע את זה, לא משנה באיזו איכות זה ישמע לי קישקוש. כל פעם שניסיתי לשמוע dream theater לא התלהבתי אף פעם גם לא במערכות היי אנד בעשרות אלפי שקלים.

מזל שבמוזיקה כל אחד יכול לשמוע מה שהוא רוצה ולא צריך לשמוע בכפיה כלום  ;D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את הבסיסט פרט לשמו אבל בסולו הספציפי הזה אין שום גאונות. גם אין הרבה מוזיקליות.

כמובן לדעתי, אבל אני מאמין רק לה.

אני מניח שהסולו הזה יותר רתמי מסולואי באסים אחרים ששמעת. אבל בסולו רתמי אין מוזיקליות? אולי הגאונות לא נמצאת על פני השטח... צריך לחפור קצת כדי להגיע אליה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק, על טעם וריח אין להתווכח. אבל עכשיו אני הולך לפגוע בנקודה רגישה של כמה אנשים פה, ואני מניח שתגיבו אותו דבר. אני ממש לא אוהב את הביטלס, נתתי להם צ'אנס כמה פעמים, אבל לא הבנתי מה כל ההתלהבות סביבם, הם לא גאונים, הם לא כתבו יצירות גאוניות והם לא שרו או ניגנו טוב יותר מאנשים אחרים. מבחינתי הם לא גאונים ולדעתי אין על מה להלל אותם. מישהו מוכן להסביר לי למה הם גאונים ולא מיאנג מנגד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם הראשונים שחשבו שיתפוס לרשום שירים פשוטים על אהבה.

כל השאר לפניהם חשבו שזה יהיה משעמם, אבל עם רוח התקופה זה תפס.  :)

אני איתך בחורצ'יק אל תתבאס, עניין של טעם. מי שאוהב - שיבושם לו !

(ואין לזה שום קשר ל"אני מלך האנדרגראונד".. אני שומע מספיק מיינסטרים ו"להיטים" כשמתחשק לי אבל אין לביטלס שיר אחד אפילו שאני אוהב ! רק imagine של ג'ון אבל כאילו.. כמה אפשר???)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק, על טעם וריח אין להתווכח. אבל עכשיו אני הולך לפגוע בנקודה רגישה של כמה אנשים פה, ואני מניח שתגיבו אותו דבר. אני ממש לא אוהב את הביטלס, נתתי להם צ'אנס כמה פעמים, אבל לא הבנתי מה כל ההתלהבות סביבם, הם לא גאונים, הם לא כתבו יצירות גאוניות והם לא שרו או ניגנו טוב יותר מאנשים אחרים. מבחינתי הם לא גאונים ולדעתי אין על מה להלל אותם. מישהו מוכן להסביר לי למה הם גאונים ולא מיאנג מנגד?

לא צריך לשיר או לנגן הכי טוב כדי להיות גאון. סרג'נט פפר, ריבולבר 'יצירות' פורצות דרך שגם מי שלא מכיר אותן מושפע מהן בעקיפין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי 20 התגובות האחרונות אני יכול להגיד בוודאות מה בסיסטים שונאים: בסיסטים אחרים

להפך!

מבחינתי, אחד החסרונות המשמעותיים בלהיות בסיסט זה שאי אפשר לנגן עם בסיסטים אחרים!

זה משהו שאני שונא  ;D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרכבים של שני בסיסטים ? נשמע מסובך  :o

בכל אופן אני לא יודע לגבי  john myung אבל אין ספק לדעתי שפטרוצ'י הוא אחד הגיטריסטים עם המון גאונות מוזיקלית,אבל אני סותר פה מהנושא ומהתוכן של האתר  ;D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...