Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

בסים של MTD

Katush

Recommended Posts

היי.

האם יש אפשרות למצוא בסים של MTD בארץ?

האם יש מקום אחר חוץ מאיביי שאפשר למצוא שם בסים של MTD למכירה?

(כי באיביי יש רק איזה 5 בסים ששולחים אותן לכל העולם..כל השאר רק לארה"ב).

8) תודה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבס של kdeal היא כן MTD..

ויש למישהו מושג מאיפה אפשר לקנות אחת?

כמו שאמרתי,באיביי יש רק 5 אנשים שמוכרים לישראל,אבל אלה לא מה שאני מחפש.

וגם אני הלכתי לכלי זמר בדיזינגוף ולא הייתה שם בס אחת של MTD.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אפשרות לקנות בחו"ל דרך מאסטופ, אני אמור לקבל חבילה מהם במהלך תחילת השבוע ואפרסם את התרשמותי מהשירות שלהם.

עבדתי עם מאסטופ מספר פעמים כבר, כל פעם הייתי מופתע מחדש מרמת השירות הגבוהה.

זה שווה מאד אם מה שרוצים לשלוח לא גדול (מבחינת מידות)

הזמנתי מיתרים לפני מספר שבועות ואני מצטער שלא עשיתי את זה דרכם כי רציתי לנסות אחרת ושילמתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכמה המסטופ האלה לוקחים על משלוח?

הסתכלתי ב TB אבל מה שמוכרים שם זה או כאלו בצבעים מגעילים,או כאלו שעולות המון(באיזור ה 3000 דולר וכו').

ועם המסטופ הזה אני יכול להזמין בעצם כל בס שאני ארצה מאמריקה לארץ?

גם אם המוכרים לא עושים משלוחים לכל העולם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבס של kdeal היא כן MTD..

ויש למישהו מושג מאיפה אפשר לקנות אחת?

כמו שאמרתי,באיביי יש רק 5 אנשים שמוכרים לישראל,אבל אלה לא מה שאני מחפש.

וגם אני הלכתי לכלי זמר בדיזינגוף ולא הייתה שם בס אחת של MTD.

היא לא.

אין בסים כאלה בארץ.

זה הדבר האמיתי:

http://www.basscentral.com/2003/mtd.shtml

ומה שנמצא במודעת מכירה זה ייצור במזרח עם מדבקה של MTD,

שממש לא קשור למפעל של מייקל טוביאס בארה"ב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שעושה לך את זה...

הן אפילו לא דומות.

אני לא אנסה לשכנע אותך כאן.

וגם ככה אני מניח שאתה לא האדם שישלם 5000 דולר על בס.

ההבדל הוא בסה"כ בצורה, בפיקאפים, במעגל, בצוואר, בעצים, בפיניש, בגשר, בסקאלה,

בצורה, בסוג הגשר, בסוג המפתחות, בנאט ובאיכות הבנייה.

אבל כתוב למעלה MTD, אז כנראה זה אותו דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שי,

הבס של קרן היא כן MTD. גש לאתר של מייקל טוביאס, תמצא שם קישור ישיר לדף של ה Kingston line.

האופן בו אתה מתייחס לבס של קרן "היא לא. אין בסים כאלה בארץ. זה הדבר האמיתי..." נוגד את כללי הפורום. זה אמנם לא דיון המכירה אבל מדבריך ניתן להבין ש(לדעתך) הבס של קרן אינה "הדבר האמיתי". עובדתית זה לא נכון וגרוע מכך יש כאן התערבות בהליך מכירה של אדם אחר.

בחרתי שלא למחוק את דבריך אלא להגיב בדיון כדי שזה יהיה ברור חד וחלק.

אתה לא חייב לקנות בס כזו, לא מקרן ולא מאף אדם אחר לצורך העניין.

אין לך רשות, כאן בפורום הזה, לכתוב דברים שמשתמע מהם שאינך ממליץ על מוצר שמוצע למכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שעושה לך את זה...

הן אפילו לא דומות.

אני לא אנסה לשכנע אותך כאן.

וגם ככה אני מניח שאתה לא האדם שישלם 5000 דולר על בס.

ההבדל הוא בסה"כ בצורה, בפיקאפים, במעגל, בצוואר, בעצים, בפיניש, בגשר, בסקאלה,

בצורה, בסוג הגשר, בסוג המפתחות, בנאט ובאיכות הבנייה.

אבל כתוב למעלה MTD, אז כנראה זה אותו דבר.

חלק מהדברים רשמת פעמיים(צורה וגשר).

וכן,אני לא מהאנשים שהולך לקנות בס ב 5000 דולר.

ומילא 5000 דולר,אז פודרה משומשת 8) 8) 8) 8)...

אני פשוט מחפש בס נחמדה עם האמבקרים ושתהיה אקטיבית(כמובן שלא לקנות אותה ממש ברגע זה,אלא רק לחפש ולמצוא כל מני דברים),אז שאלתי על MTD-או לדעתך,משהו שרשום עליו MTD,כי יש להן האמבקרים והן אקטיביות,וחלקן נראות מאוד טוב בעיני..

וגם,אם אני אי פעם ארצה לקנות MTD אמיתית,אז אני אקנה אחת יד שניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הסיפור של מייק טוביאס חלקכם מכירים.

הבחור התחיל לבנות בסים ב 1978. היו לו שלושה דגמים - בייסיק (נק ת'רו, צוואר מ 5 חתיכות עץ, כנפיים מסוג עץ אחד), קלאסיק (נק ת'רו, צוואר מ 5 או 7 חתיכות עץ, כנפיים משלושה סוגי עץ), סיגנצ'ר (נק ת'רו, צוואר מ 9 חתיכות עץ, כנפיים משלושה סוגי עץ). בכל הבסים שלו היתה אלקטרוניקה אקטיבית של ברטוליני, שנעשתה אך ורק לבסים של מייק טוביאס (ולא קיימת בשום מקום אחר). תכנון הצוואר היה מיוחד בכך שהוא לא היה בצורת C אלא צוואר "אסימטרי" שיותר "עבה" בחלק העליון (איפה שהבוהן אוחזת) ויותר "דק" בחלק התחתון (כשיוצאים לסולו). ה string spacing ורוחב הפרטבורד מזכיר פרסיז'ן.

במהלך שנות ה 80 הפכו הבסים של טוביאס לשם דבר והוא צבר backlog רציני, כשהדרישה עלתה בהרבה על מה שהוא (וצוות מצומצם) יכלו לייצר ולספק. וכך, בשנת 1990 הוא מכר את החברה לגיבסון. בין 1990 ל 1992, הוא המשיך לעבוד בחברה (כשהוא לא הבעלים שלה) בתור עובד גיבסון, והמשיך לבנות את הבסים לפי אותו תכנון, עם אותה אלקטרוניקה ובאותו מפעל. בתקופה זו הוא הוציא outsourcing, ויוצרו כמה מאות טוביאס 'סטנדרט' ביפן, וטוביאס 'מודל T' בניו יורק ע"י מייק פדולה. ב 1992 נגמרה תקופת המעבר, הייצור של גיבסון עבר למפעל בנאשוויל, ומייק וצוותו עזבו את החברה (את גיבסון, ואת טוביאס).

תחת הנהלת גיבסון הוצגו שני מודלים נוספים (קילר בי - כמו בייסיק אבל בולט-און, ובכך המחיר זול יותר, וגראולר - עם פיקאפ דואל-קויל יחיד). האלקטרוניקה היא ברטוליני "סטוק" (היינו ברטוליני שניתן לקנות, לא ייצור מיוחד עבור מייק טוביאס).

בנוסף, למשך תקופה, גיבסון 'המציאו' את musicyo, רעיון/שיטה/דרך לחסוך את ה"מתווך", ולהיות גם החברה המייצרת וגם המשווקים, ותחת חברת הבת musicyo הם ייצרו בקוריאה דגמים לסטיינברגר, טוביאס ועוד חברות. דגמים אלו (טובי, טובי פרו) נמכרו במחיר זול יותר מהדגמים האמריקאים של גיבסון, בשל עלויות הייצור הנמוכות יותר. עם זאת, הדגמים הללו היו בנויים עם נק-ת'רו, בצורה, גוף ועצים שמזכירים את טוביאס בייסיק האמריקאי (אלקטרוניקה אחרת):

tobias6.jpg

אחרי תקופת צינון (וחוזה אי-תחרות), התחיל מייק טוביאס לבנות בסים שוב, במפעל שלו, עם חלק מהצוות המקורי של טוביאס (אף אחד מעובדי המפעל של מייק לא עבר לנאשוויל למפעל של גיבסון). כמובן, שהוא לא יכל להשתמש בשם טוביאס, או בצורה המדוייקת של הכלים.

שם החברה החדשה הוא MTD, ראשי תיבות של Mike Tobias Design.

הוא החל לבנות כלים bolt-on, מעצים מובחרים ותכנון מוקפד כמו שהוא יודע, והציג את ה 435, 535 ו 635 (הספרה הראשונה - מס' המיתרים, שתי הספרות האחרונות - scale length).

את הבסים שלו אפשר להזמין ישירות ממנו, וכל דבר אפשרי, אבל כמובן מוסיף במחיר.... כך למשל MTD 435, מתחילה ב 4600$, ומשם המחיר עולה... רוצים 24 פרטים? עוד 200$. רוצים צ'יימברד-בודי? עוד 500$. רוצים שראש הבס יהיה בצבעי הגוף? עוד 100$. כיסוי טראס-רוד בצבע הגוף? עוד 100$....

כך, גיטרה 435 "פשוטה" תעלה כ5000$.

בין לבין, בחן מייק את האפשרות לייצור כלים שהוא תכנן את המאפיינים שלהם (צורה, תצורת עצים, פרמטרים-גוף וצוואר, תצורת אלקטרוניקה) תחת מטריית MTD, אך בייצור זול יותר.

בתחילה, יוצרו שני מודלים MTD Grendel ו MTD Beast, עבודת יד בצ'כיה, ע"פ מאפיינים קפדניים של מייק טוביאס, אך הכלים האלו לא היו זולים מספיק כדי למלא את מטרתם (להיות הכלים ה"עממיים" של MTD, אלו שלא נבנו ידנית ע"י מייק טוביאס) וכך בעצם אחרי זמן מה הוספק הייצור בצ'כיה, והוצג קו ה low-cost החדש של החברה, Kingston.

קו המוצרים הזה מיוצר בקוריאה, כשהתכנון והמאפיינים נעשים ע"י מייק טוביאס.

האמת היא שחלק מהדגמים יצאו מוצלחים מאד, עד כדי שמייק התחיל לבנות את חלקם בעצמו - ה MTD Kingston ZX (מודל שבו האלקטרוניקה והפיקאפים הם ברטוליני) למשל, נבנה במשך תקופה גם בארה"ב ע"י מייק עצמו, וכיום הוא מציע את ה Saratoga - עוד מודל שנוצר עבור סדרת ה Kingston, וכעת אפשר לבקש אותה גם מהמפעל בארה"ב (כמובן במחיר המתאים).

ה product range של MTD Kingston די מרשים. ה CRB (סוג של פרסיז'ן), ה Saratoga (סוג של ג'ז בס), וה Artist (סוג של סטינגריי), מזכירים בתצורת הפיקאפים שלהם גיטרות ידועות, ה Heir וה Z הם קצת שונים, וה ZX ו AG באים גם עם פיקאפים ואלקטרוניקה של ברטוליני, כמובן, מיוחדים עבור MTD:

* Michael Tobias comments on the custom Bartolini electronics: "They are proprietary parts made especially for us….not commercially available. The pickups are a version of the xxP2c (4 string is the BC shell; 6 string is the P4 shell) and the preamp is a modified 5.2. push pull active/passive on the volume and p/p mid shift at 250/800."

כל הכלים באים עם buzz feiten tuning system (שיטה המבטיחה - אם עובדים לפיה - אינטונציה נכונה ומדוייקת לאורך הצוואר).

מי שבוחר לומר ש MTD Kingston זה לא MTD, כנראה מתכוון לומר שאלו לא כלים שנבנו עבודת יד ע"י מייק טוביאס, ולכן אינם באותה רמה.

יש בזה מן האמת, בהתחשב ברמות המיומנות המדהימות של מייק טוביאס, ביכולת שלו לבחור את העצים הנכונים לעבוד איתם (והכוונה לחתיכות ספציפיות של עצים), וגימור מדהים.

עם זאת, MTD Kingston עולה 1150 דולר, לא 4600 דולר פלוס.

להרבה חברות יש קו יצור מוזל, הנסמך על כח עבודה זול יותר.

ל lakland יש את סקייליין, לסדובסקי יש את מטרו, לפנדר יש את פנדר מקסיקו (ויפן), לוורוויק יש את רוקבס שמיוצר בסין ואת וורוויק ארטיסט ו-וורוויק פרו המיוצרים בקוריאה.

כל אלו הם קווי מוצר שלא מיוצרים במדינה המקורית (ארה"ב/גרמניה בדוגמאות הללו), אם כי התכנון והמפרט מגיע ממפעל-הבית של הדגמים, והייצור במדינות אחרות מאפשר תמחור זול יותר של הכלים.

בכל אופן MTD Kingston זו סדרת ייצור לגיטימית שמוצגת באתר הבית של MTD, לא חלילה איזה מחטף או גניבה של קוריאנים מרושעים  ;)

אני פשוט מחפש בס נחמדה עם האמבקרים ושתהיה אקטיבית(כמובן שלא לקנות אותה ממש ברגע זה,אלא רק לחפש ולמצוא כל מני דברים),אז שאלתי על MTD-או לדעתך,משהו שרשום עליו MTD,כי יש להן האמבקרים והן אקטיביות,וחלקן נראות מאוד טוב בעיני..

JBGuy, הפיקאפים ב MTD מכונים soapbar pickups. הם האמ-קנסלינג, אך במרבית הדגמים אלו בעצם ספליט-קויל פיקאפס, סטייל P או P הפוך. למשל ב Kingston ZX, יש P ו P הפוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה מאמר. וה MTD של קרן היא אחלה בס. נוחה ונשמעת טוב. ומי שמוציא 5000$ על בס בעיני לוקה בחוסר שפיות...

אבל הייתי רוצה לחזור לרגע לפני זה שלחצתי על הלינק שמראה את ה CRB.

היא עלתה למקום גבוה בתחרות הבאסים הכי מכוערות שראיתי בחיי....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה מאמר. וה MTD של קרן היא אחלה בס. נוחה ונשמעת טוב. ומי שמוציא 5000$ על בס בעיני לוקה בחוסר שפיות...

אבל הייתי רוצה לחזור לרגע לפני זה שלחצתי על הלינק שמראה את ה CRB.

היא עלתה למקום גבוה בתחרות הבאסים הכי מכוערות שראיתי בחיי....

אני מודה שאני נמנה עם אלה שלוקים בחוסר שפיות ונהנה מהסמית' שלי בכל רגע בו אני לא שפוי ;D

ולמיטב ידיעתי, יש עוד כמה חסרי שפיות כאן בפורום! אל אחד אני בטוח יודע  :D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להרבה חברות יש קו יצור מוזל, הנסמך על כח עבודה זול יותר.

ל lakland יש את סקייליין, לסדובסקי יש את מטרו, לפנדר יש את פנדר מקסיקו (ויפן), לוורוויק יש את רוקבס שמיוצר בסין ואת וורוויק ארטיסט ו-וורוויק פרו המיוצרים בקוריאה.

כל אלו הם קווי מוצר שלא מיוצרים במדינה המקורית (ארה"ב/גרמניה בדוגמאות הללו), אם כי התכנון והמפרט מגיע ממפעל-הבית של הדגמים, והייצור במדינות אחרות מאפשר תמחור זול יותר של הכלים.

אני לא בן דוד או חבר של רוג'ר סדאוסקי ואין לי שום אינטרס לסנגר עליו בשום עניין אבל אני אוהב לראות עובדות נכונות.

תרשי לי לתקן אותך,

ה Metro Line של סדאוסקי אינו פס ייצור זול במזרח הבנוי לפי "רישיון" או "design" של רוג'ר. זו חנות ברמת custom shop שבונה כלים זהים באיכותם לאלו שנבנים בחנות בניו יורק. את ההבדלים בין Metro לNYC אפשר לראות כאן: http://www.sadowsky.com/instruments/metro.html

למעשה Sadowsky Metro זהה ב 98% ל NYC מלפני 2004 - השנה בה התחיל Sadowsky לבנות chambered body ו גרפיט בצווארים.

אגב, גם המחירים של ה Metro Line לא נמצאים בקו אחד עם דגמי מזרח מוזלים של חברות אחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקן סמית שווה 5K$?

טוב שיהיה לבריאות..

אני רק סקוויר! :)

תלוי בדגם. הם מתחילים באזור ה-4,000 דולר.

שלי עלתה, אחרי הנחה, 4,500 דולר, וזה לפני משלוח ומע"מ.

תוסיף את שני אלה והרי לך בן אדם לא שפוי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם היה לקן סמית ליין של בסים זולות יחסית ברשיון (לא ה KSD) והיו כמה כאלה בחנות וינטאג' בתל אביב. ניגנתי על אחת וכמעט העברתי את הויזה במקום מרוב התלהבות. אפילו שלא היה לי גרוש על הנשמה... ברגע האחרון התעשתתי..

זה היה ב 9 בערך...

יצא לי מאז לנגן גם על קן סמית יוקרתית מעצים יפים והרבה כפתורים, אבל הטעם שלי השתנה ואני כבר לא מתחבר לכאלה גיטרות. תו לי פיקאפ אחד או 2 גג, ווליום וטון ואני מבסוט...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תומר, בשבילך:

ה Metro Line של סדאוסקי אינו פס ייצור זול במזרח הבנוי לפי "רישיון" או "design" של רוג'ר. זו חנות ברמת custom shop שבונה כלים זהים באיכותם לאלו שנבנים בחנות בניו יורק.

and yet, הליין נבנה ביפן, ולא אצלו בסדנא בניו יורק. והמחיר זול יותר.

קרא לזה איך שתרצה, הוא יכל לשכור עובדים אמריקאים, להגדיל את הסדנה שלו בניו יורק, ולבנות את המטרו-ליין בניו יורק. הוא עשה את שיקוליו (שכירות בניו-יורק, שכר לעובדים) וכיוב', ובחר לייצר את הליין הזה מחוץ לארה"ב.

הבחירה ביפן, מחד, מסייעת ביצור כלים איכותיים (אני בכלל בדיעה שהיפנים של היום, מבחינת קפדנות, ביקורת איכות, דקדוק בפרטים ואיכות הייצור הם כמו הגרמנים של פעם), אך מיקרת את עלות הכלים, לעומת, למשל, ייצור בקוריאה, סין, או מקסיקו.

וכך Lakland Skyline 4402 עולה 1350 דולר, MTD Kingston Z4 עולה 1150 דולר, וסדובסקי מטרו RV4 עולה 2250 דולר.

דבר דומה היה עם המודלים של MTD בצ'כיה (הכל עבודת יד ברמת custom shop), ובגלל עלויות העבודה היקרות (יחסית) סגרו שם את העסק, וסדרת קינגסטון עברה לקוריאה. יתכן שיום אחד המטרו-ליין יעבור לקוריאה (או שיוצג ליין זול יותר שייוצר במדינה בה עלויות השכר והתפעול זולות יותר)

אני לא באה חלילה לפגוע בציפור נפשך, אבל בכל זאת, אלו כלים שנבנים במפעל אחר ביפן, ויש סיבה מאחורי כל זה.

וכן, המחירים של הקאסטום-שופ-פרמיום-דלוקס-אקסטרה-פיצ'ר-דאבל-מק-רויאל-החדש קצת זולים יותר מהמחירים של רוג'ר, לא ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו לא ציפור נפשי, זה עורב חלומותי!

בחרת להציג את המחיר הכי זול של ה Metro Line. רוב הדגמים עולים יותר וחלקם נמצא על $3000. זה לא פס ייצור זול במזרח. אלו גיטרות יותר יקרות מ Lull usa או Fender CS למשל. והאיכות שלהן גבוהה מאד מאד. החנות ביפן מאפשרת לו לייצר בסים באותה איכות, עם אופציות בניה מוגבלות במחירים יותר נמוכים - יחסית לדגמי NYC.

כל מה שכתבתי זה עובדות שלא קשורות לציפורים או לנפשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לקרן על המידע 8)...

ואם יש למישהו הצעות לבס עם האמבקרים,אקטיביות במחירים שפויים שיציע.

אני כבר מודיע שאיבנז לא,קורט לא,טרייבן(או איך שלא קוראים להם) גם לא.

בטח יש עוד אבל אני לא זוכר.

תודה? ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניגנתי עליהן ולא ממש אהבתי.

ההאמבקרים ענקיים(אני לא רוצה כאלה גדולים בסגנון של מיוזיק מאן) והבס עצמה שוקלת הרבה.

הן נשמעות טוב אבל אני לא אוהב לנגן כשיש שני פיקאפים כאלה גדולה(מרגיש אותם כשאני מנגן עם האצבעות) ואני רוצה לשמור על הגב שלי ;D.

תודה על ההצעה בכל מקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול גם לנסות את ה MTD שלי...  ;D

רק אם בא לך כמובן. היא מאד נחמדה. אקטיבית, soapbar פיקאפס (שניהם האמ-קנסלינג, מכוסים בעץ), צוואר נוח לאללה ומהיר, סאונד "בסגנון ג'ז בס" ומאד כיפית לנגינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע שאני אבין, ירדת מהג'ז בס פרטלס ז'אקו היפנית? אז תגיד, שאחרים יוכלו להנות..

זה מזכיר לי את הבדיחה עם הארנב שרצה עוגת גזר. ואת קאטוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבתי את הסיקור על טוביאס. אני לא הכרתי את כל הסיפור...

עכשיו כן.

צוואר נוח לאללה ומהיר

נתקלתי בהגדרה הזו בכל מיני תאורים של סוגים שונים של גיטרות -

אני חייב להבין משהו - המונח הזה "צוואר מהיר", זה אומר שהוא בעצם יותר

נוח אם אני רוצה (או רוצה להצליח...) לנגן מהר יותר

נכון??  :o

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה קאטוש?

ובקשר לג'אז בס,נתקלתי בכמה בעיות וזה סיפור ארוך..

אז כדי לקצר את הסיפור-מי שרוצה שייקח.

קרן,אין לי מושג איפה את גרה אז אני לא יודע אם אני יכול בכלל לבוא ולבדוק את הבס.

את האמת אני יותר אוהב את הצבע הרגיל שהוא יותר צהבהב משלך,אבל אני לא יכול לדעת עד שלא ראיתי את הבס מקרוב. 8)..

בקשר לשכטר-לא מת עליהן.

ניסיתי כמה כאלו,וגם את היקרות יותר ולא אהבתי ב-כ-ל-ל.

סאונד מזעזע.

אה ורמון,אני חושב שהם מתכוונים ב"צוואר מהיר" לכזה שהגודל שלו/עובי שלו/שכבת הלכה ששמו עליו נוחים ומאפשרים נגינה נוחה ומהירה.

כמו שאני יודע MTD בנויות עם הצוואר האסימטרי(כמו שקרן הסבירה),אני מניח שהלכה ששמו על הצוואר הוא לא דביק ומגעיל כמו ברוב הפנדרים...ובקשר לעובי/גודל שלו זה כבר אצל כל אחד משתנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה היא צוואר שאתה יכול לנגן עליו יותר מהר, אם תנסה.

זה בעצם סוג של מדד לנוחיות הנגינה - וממה שהתרשמתי, אפשר להשוות צווארים בצורה די נכונה

בעזרת "איזה צוואר יותר נוח?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובקשר לעובי/גודל שלו זה כבר אצל כל אחד משתנה

הוצאתי את הציטוט מהקשרו.  :-X

מה זה קאטוש?

ק"ידום א"ומנים ט"וב וש"ווה

נראה לי...

טוב אני הולך לבדוק אם הצוואר שלי מספיק מהיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לעשות מירוץ צווארים של בסים

להוריד צווארים מבסים, במקרה של בולט און מורידים בכוח, מחברים גלגלים, מנוע של אופנוע לילדים ומריצים אותם במסלול בנגב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...