Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

כל מה שרציתם לדעת/לספר/לשאול בנושא מיתרים ...

Jazzbassi

Recommended Posts

אולי תנסה ממש פלאטס? לה בלה או טומסטיק? אבל גם מצופי ניילון יכול להתאים.

בתכל'ס מסרטונים שראיתי ביו טיוב ממש אהבתי את הסאונד של הניילון, השאלה איך הם יתמודדו עם נגינה יותר אגרסיבית עם מפרט...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת שאלה טובה, כי יש הרבה פירמות שמייצרות היום מצופים. (אני מדברי על פלאטס מצופי ניילון שחור, ולא בסגנון אליקסיר אם זה מה שהתכוונת)

בכל אופן, תוכל להתרשם בסרט לט איט בי של הביטלס + ההופעה על הגג. הופנר עם רוטוסאונד 88

http://www.rotosound.com/tru-bass-88/

בכלל אפשר לשמוע את הרבי פלאוורס, עם ג'ז בס עתיקה, מפרט ורוטוסאונד שחורים במלחמת העולמות.

אבל יש לעוד פירמות, פנדר, לה בלה, דאדריו, ועוד כמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

היי,

יש משהו שאני לא בטוח שהבנתי לגבי כל הקטע עם המיתרים(מצטער אין לי כמעט ידע בנושא)

הבנתי שיש את העובי של ההמיתרים ושהסטדנרטי הוא 0.40(כאילו של המיתר הרביעי) וככל שהעובי עולה הגובה עולה(או יורד אני לא בטוח) השאלה שלי היא האם כל עובי יתאים לכל בס ואם לא מה מתאים לפנדר גאז בס

תודה ;D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

יש משהו שאני לא בטוח שהבנתי לגבי כל הקטע עם המיתרים(מצטער אין לי כמעט ידע בנושא)

הבנתי שיש את העובי של ההמיתרים ושהסטדנרטי הוא 0.40(כאילו של המיתר הרביעי) וככל שהעובי עולה הגובה עולה(או יורד אני לא בטוח) השאלה שלי היא האם כל עובי יתאים לכל בס ואם לא מה מתאים לפנדר גאז בס

תודה ;D

בדרך כלל כדי להגדיר את עובי הסט נוהגים לציין את קוטר המיתר הדק ביותר, לדוג' 0.40 או 0.45, אבל יש כל מני אפשרויות לשאר העוביים של המיתרים אז הרבה פעמים יציינו גם את העבה ביותר, לדוג' 0.45 - 1.05 או 0.45 - 1.00. לפעמים גם יציינו את כל העוביים.

העובי הנפוץ ביותר הוא 0.45 לפי מה שאני רואה, אבל גם 0.40 מאוד מאוד נפוץ.

ברמת העיקרון, עם הסטאפ הנכון, כל עובי שמייצרים לבס אמור להתאים לכל בס, ככל שהעובי עולה - המתח שהמיתר יוצר על הצוואר עולה ולכן צריך סטאפ שיתאים את הצוואר לכך, מלבד מקרים של בסים שבנויות לא מוצלח או כל מני ריקנבקר ישנות שבהן מיתרים עבים היו יוצרים מתח גדול מדי על הצוואר שיוצר זווית של בננה, לא אמורה להיות בעיה.

ממליץ לך לקנות סט של 0.45 - 1.05 או 0.45 - 1.00, רוב הסיכויים שזה מה שהיה לך עד עכשיו על הבס, אם אתה מרגיש קושי בנגינה על מיתרים כאלה אז שווה לשקול לרדת לעובי נמוך יותר ולראות האם זה מתאים לך. אני אישית מנגן על 0.45 בדרך כלל ולפעמים אפילו על 0.50, אני נהנה מהמאמץ שבנגינה וגם מרגיש שהסאונד יותר שמן, אבל זה אולי פסיכולוגי, לא יודע...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל כדי להגדיר את עובי הסט נוהגים לציין את קוטר המיתר הדק ביותר, לדוג' 0.40 או 0.45, אבל יש כל מני אפשרויות לשאר העוביים של המיתרים אז הרבה פעמים יציינו גם את העבה ביותר, לדוג' 0.45 - 1.05 או 0.45 - 1.00. לפעמים גם יציינו את כל העוביים.

העובי הנפוץ ביותר הוא 0.45 לפי מה שאני רואה, אבל גם 0.40 מאוד מאוד נפוץ.

ברמת העיקרון, עם הסטאפ הנכון, כל עובי שמייצרים לבס אמור להתאים לכל בס, ככל שהעובי עולה - המתח שהמיתר יוצר על הצוואר עולה ולכן צריך סטאפ שיתאים את הצוואר לכך, מלבד מקרים של בסים שבנויות לא מוצלח או כל מני ריקנבקר ישנות שבהן מיתרים עבים היו יוצרים מתח גדול מדי על הצוואר שיוצר זווית של בננה, לא אמורה להיות בעיה.

ממליץ לך לקנות סט של 0.45 - 1.05 או 0.45 - 1.00, רוב הסיכויים שזה מה שהיה לך עד עכשיו על הבס, אם אתה מרגיש קושי בנגינה על מיתרים כאלה אז שווה לשקול לרדת לעובי נמוך יותר ולראות האם זה מתאים לך. אני אישית מנגן על 0.45 בדרך כלל ולפעמים אפילו על 0.50, אני נהנה מהמאמץ שבנגינה וגם מרגיש שהסאונד יותר שמן, אבל זה אולי פסיכולוגי, לא יודע...

תודה על התשובה המפורטת ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...
  • 2 חודשים מאוחר יותר...
  • 6 חודשים מאוחר יותר...

סיפור קטן שקרה לי עם קלירטון. מסתבר שהם מפעילים לחץ גבוה מאוד על הצוואר וגרמו לבננה בג'ז בס שלי. לפני הקלירטון היו עליה Hi beams של DR וכמובן שהקלירטון שניסיתי היה באותו גייג'. הסטאפיסט שלי הרכיב עליה חזרה סט של DR והצוואר התיישר חזרה כמעט לגמרי בעצמו, אבל עדיין כדאי לשים לב לזה כשבוחרים מיתרים אחרים לנסות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הגיוני, בטח טעות במערכת!

תכתוב אימייל לג׳ייסון, תגיד לו שאתה מהפורום בסיסטים בישראל.

הוא מכיר אותי ואת רונן אישית, אפילו ביקרנו אצלו, והוא נותן לנו מחירים טובים.

הוא יעדכן לך את מחיר המשלוח ואולי אפילו תקבל הנחה על המיתרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר...

חייב להמליץ על מיתרים שקניתי לאחרונה, La bella gold nylons

פשוט המיתרים הכי טובים שאיי פעם ניגנתי! קשה להסביר כמה הם טובים (לדעתי כמובן)! תחושה מדהימה באצבעות, אדירים לסלאפ

ממליץ בחום לנסות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...
  • 1 חודש מאוחר יותר...

אני מאוד אוהב DR. גם לו ריידרס (טנשן קצת גבוה יותר) וגם היי-בימז. ד'אדריו תמיד נשמעו לי סתמיים. ל-DR יש אופי, אם יש איזשהו היגיון במה שכתבתי הרגע. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 1 שנה מאוחר יותר...
  • 7 חודשים מאוחר יותר...

קשה לי להאמין שתמצא בארץ חנות שמוכרת פלאטס בבודדים.

אולי אולי וויילד גיטרס אבל גם זה בספק.

יכול להיות שלמישהו כאן יש אחד מיותר שהוא לא צריך ויציע לך, חכה קצת.

אם לא אז רק להזמין מחו״ל.

StringsAndBeyond עושים כל איזה חודשיים משלוח חינם לכל מקום. תעקוב אחריהם ותזמין מהם כמה סטים שיהיו לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 1 שנה מאוחר יותר...
  • 1 חודש מאוחר יותר...

אחרי נסיון טוב עם גיבסון שורט סקייל שיש עליה מיתרי פלאטס נעימים וגמישים כמו נחשים בלילות חורף קרים, החלטתי לנסות לשים כאלה גם על הפנדר סקוויאר פרסיז'ן (1989) אחרי שעברה סטאפ. היא קיבלה מיתרי ארני בול 40, פלאטס. כבר על ההתחלה נעדר ממנה הסאונד האופייני, נשמעה לא טוב. משהו פשוט לא עבד והמיתרים היו מתוחים מדי. קניתי מיתרי פנדר 7250 ניקל ראונד  45  וזה  עולם אחר. לא לכל גיטרה מתאימים הפלאטס

עריכה אחרונה על ידי Sunny
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Sunny כתב:

אחרי נסיון טוב עם גיבסון שורט סקייל שיש עליה מיתרי פלאטס נעימים וגמישים כמו נחשים בלילות חורף קרים

משפט רביעי בפוסט:  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

אוקיי,אני חייב לקבל תשובה חד משמעית לעניין. להוריד את כל המייתרים מהבס, דופק את הטראס רואד או לא? 

גם קראתי כאן על בישול מיתרים, איך אפשר בלי להוריד את הכול?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוריד הכל, אין שום בעיה. גיטרה, ובמיוחד בס, יותר בריא לצוואר שלה להיות תחת טנשן קבוע לאורך זמן. לכן גם אם מאחסנים גיטרה לתקופה ארוכה, כדאי לעשות את זה כשהמיתרים מכוונים. אבל להוריד את כל המיתרים, אפילו לכמה ימים, לא גורם שום נזק. 

זה עונה לך גם על השאלה של הבישול, נכון? (בוא נוודא רק שאתה עושה את זה נכון: כל המיתרים בסיר עם מים רותחים וקצת נוזל כלים. כמה דקות על האש מספיקות. ואז להוציא ומייד לנגב ממש טוב ולייבש לגמרי) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבוקר לראשונה בחיי הרתחתי מיתרים.  עבד לא רע!  המיתרים היו לא נורא ישנים (בני פחות משנה), אבל בשבועות האחרונים פשוט מתו.  אז הרתחתי וייבשתי - עם מייבש שיער - וברק החיים חזר אליהם.

כמה זמן הקסם צפוי להחזיק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ע"פ עצתך הוספתי קצת נוזל כלים למים, ומהצבע העכור שלהם בסוף התהליך אני מבין שאכן היתה גי'פה בחריצים.  תודה על הטיפ.

לא הבחנתי בהבדל באינטונציה, מן הסתם בגלל שלא בדקתי בתשומת לב לפני ואחרי.  בפעם הבאה אשתדל לשים לב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שהמיתרים מג'דייפים המיתר יוצא מאינטונציה, והניקוי מחזיר אותו בול למקום. בגלל הדטרגנט מומלץ לשטוף אותם טוב במים חמים אחרי ההרתחה, ואז לייבש. אצלי מגבת מטבח עובדת מצוין, לא חשבתי להוציא מייבש שיער. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 11 חודשים מאוחר יותר...
  • 3 חודשים מאוחר יותר...

חוץ מבישול יש גם אפשרות להשרות באלכוהול נכון?
יש המלצות לאיזה סוג אלכוהול צריך וכמה זמן צריך לשים את המיתרים בנוזל?
בנוסף זה משהו שאפשר לחזור עליו בלי סוף או שאם זה מיתרי round wound כדי מתישהו להשלים עם המצב ולהביא חדשים 😐

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שבישול עדיף עם אלכוהול כי החום ממיס את השומנים בתוך החריצים של המיתר. אלכוהול ינקה רק את השיכבה החיצונית. אולי אם תטבול את המיתרים באלכוהול ותשאיר קצת זמן אז זה גם ימיס את מה שבפנים, אבל לדעתי עדיך מים רותחים. אם אתה בכל זאת רוצה אלכוהול תקנה מבית המרקחת אטנול (Ethanol). זה אלכוהול אורגני נקי. לא בטוח שיהיה לך קל למצוא, לא כל בתי המרקחת מחזיקים אותו ולפעמים צריך להזמין, אז אולי יותר קל כבר להחליף מיתרים 🙂

בכל מקרה, מים, או אלכוהול, זה פתרון זמני. אם המיתרים ישנים הם ״ימותו״ שוב אחרי כמה ימים, לכן לא הייתי בונה על ״בישול״ כפתרון קבוע. מתישהו תצטרך להחליף אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, iBass כתב:

אם המיתרים ישנים הם ״ימותו״ שוב אחרי כמה ימים, לכן לא הייתי בונה על ״בישול״ כפתרון קבוע. מתישהו תצטרך להחליף אותם.

מסכים.  לפני קצת יותר משנה בישלתי מיתרים מתים שהיו לי על הבס, והופתעתי לטובה מהשיפור בסאונד.  השיפור החזיק יפה כמה שבועות, אבל אז הסאונד שוב הידרדר.  לפני חודש או חודשיים בישלתי את אותם מיתרים שוב, והשיפור היה פחות דרמטי ונעלם יותר מהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון.  עוד גורם רלוונטי במשוואה, כנראה, זה אינטנסיביות השימוש במיתרים.  בשנה האחרונה היו לי יותר שעות על הבס מאשר סה"כ בעשרים שנה שלפניה (האשמים המרכזיים: הספרייה, בוטסיני, והאתר הזה), ואני מעריך שזה תרם לגסיסה של המיתרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...
  • 9 חודשים מאוחר יותר...

הי חברים - יש לי חשבון פייפאל רדום עם יתרה קטנה שאני רוצה לחסל, וחשבתי לקנות אתה מיתרים.  להפתעתי, כמעט כל החנויות האונלייניות שבדקתי - כולל אמזון - לא מקבלות פייפאל, ובאיביי אני לא מוצא את המיתרים הספציפיים שאני מעוניין בהם במחיר טוב.  (ב-Sweetwater חשבתי שהצלחתי לקנות, ואפילו קיבלתי אישור עיסקה גם מהם וגם מפייפאל, אבל אז הם כתבו לי שהם בעצם לא יכולים לקבל פייפאל.  מאד מוזר.)

אז - יש לכם המלצות על חנויות אינטרנט עם מיתרים לבס שמקבלות פייפאל?  יש מי שיוכל להביא לי את המיתרים מארה"ב, אז אין סיבוכי משלוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...