Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

כל מה שרציתם לדעת/לספר/לשאול בנושא מיתרים ...

Jazzbassi

Recommended Posts

בעקבות המלצה של דובה, חבר בפורום, קניתי את הסט הזה בשביל הפרטלס -

daprodetb92main2.jpg

המיתרים האלה מדהימים!!! אפילו המראה של מיתרים שחורים על בס לא נורא כל כך לאור היתרונות, שהם - המיתרים אכן טיפה בהירים יותר מהפלאטס, ה-mwah נשמע פנטסטי (גם כשהיא לא מחוברת) עד ממכר ממש, וההרגשה יותר נעימה לאצבעות. אני ממש מרוצה, אז דובה - תודה, ומי שמתלבט - אני ממליץ בחום.

ולא התאפקתי, אז ככה הם נראים על הבס שלי -

dsc0047003.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמחתי לעזור. אגב איפה קנית? לא בארץ, נכון?

נ.ב: אחלה תמונה של הבס

אני קונה מיתרים ב-ebay, מ-basspecialties. מחירים וזמני אספקה סבירים + נכונות לעזור.

כל כך אהבתי את המיתרים, בפרט את ההרגשה, שאני שוקל לנסות אותם גם על הפרטד.

נ.ב. תודה  :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי כמה דברים לשאול  ;D

הזמנתי בסוף את הDR Hi-Beams.

נשמעים מצויין, באמת אחלה מיתרים - על הסטינגריי נשמעים יותר טוב מהDR LO-RIDERS לדעתי.

אבל משהו קטן ששמתי לב, המיתרים עם טנשן מאוד נמוך.. זה הגיוני?

כי איכשהוא חתכתי את מיתר G לפי המיתר הקודם, וזה לא מספיק ארוך.. מיתר G קופץ לי החוצה מהמפתח כשאני מנסה למתוח אותו לG..

מה אני עושה עכשיו? מאיפה אני יכול להשיג מיתר G יחיד לבס?! כי לא מצאתי באף חנות.

ותודה אנשים, האשכול הזה גאוני  :-*

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלח מייל ל DR, הם שולחים מיתרים חינם במקרה של פגם או בעיית ייצור. במקרה שלך זה תקלת מפעיל אבל אולי יהיה לך מזל.

מיתרי HI BEAMS מורכבים על בסיס עגול והמתיחות יותר נמוכה מאשר במיתרים עם בסיס משושה כדוגמת ה LO RIDERS.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלח מייל ל DR, הם שולחים מיתרים חינם במקרה של פגם או בעיית ייצור. במקרה שלך זה תקלת מפעיל אבל אולי יהיה לך מזל.

מיתרי HI BEAMS מורכבים על בסיס עגול והמתיחות יותר נמוכה מאשר במיתרים עם בסיס משושה כדוגמת ה LO RIDERS.

לא חשבתי על זה.

תודה רבה, אני אנסה לשלוח להם איימייל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך לבחור מיתרים לגיטרה בס ?

EDIT אילן: תודה, אבל הרגשתי שמחובתי לצרף כבר כאן גילוי נאות: הכותב הוא יבואן של מיתרים והטקסט הזה מופיע באתר שלו.

EDIT מוריס: בהמשך להערה של אילן חשוב לי לציין שהמדיניות שלנו היא, לעת עתה בכל אופן, שלא לאפשר פרסום מסחרי מכל סוג שהוא בפורום. זה אחד הדברים המייחדים את הפינה הוירטואלית שלנו, היא שלנו ומטרתה לשמש פורום ולא זירת פרסום אינטרנטית.

אחד הגורמים החשובים ביותר בהם יש להתחשב בעת בחירת מיתרים לגיטרה בס הוא התייל העוטף את ליבת המיתר.

ליבת מיתרים היא כמעט תמיד או עגולה או מחומשת - אך התייל המקיף את הליבה משתנה מסוג אחד של מיתרים למשנהו.

התייל המדובר מספק צליל עמוק יותר, מהדהד יותר ובעל טונים "בסיים" לגיטרת הבס שלך. הצליל כמובן ישתנה מעט בהתאם לכל גיטרה, אך עם זאת נציג בפניכם את המאפיינים הכלליים של חומרי התייל המקיף:

מיתרי מתכת  ( Steel Bass Guitar Strings ) של גיטרה בס מציעים צליל עשיר, מפורט עם טונים גבוהים חדים וטונים נמוכים עוצמתיים. מיתרים מסוג זה יוצרים צליל "פסנתרי". ככלל, המיתרים בעלי הצליל הבהיר ביותר.

מיתרי ניקל לבס  ( Nickel Bass Guitar Strings ) מציעים טון בהיר עם טונציה מצויינת הודות ל- 8% של ציפוי ניקל סביב לתייל המקיף. אלו נהדרים לפיקאפים מגנטיים ולמגוון רחב מאוד של סגנונות נגינה.

מיתרי בס אקוסטי - ( Acoustic Bass Guitar Strings ) יתנהגו בדיוק כמו מיתרי גיטרה אקוסטית רגילים.

פרופיל המעטפת משפיע גם הוא על הצליל והתחושה:

עגול ( Round wound ) - נותן את הטונים הגבוהים ביותר והגסים ביותר, צליל חותך יותר.

חצי עגול - ( Half round ) - נותנים צליל חמים יותר ורך יותר.

חתך שטוח - ( Flat wound ) - מעניקים את הצליל הרך ביותר, חלק ועגלגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חברים אני רוצה לקנות מיתרים לבס .5 מיתרים :e a d g c

האם מישהו יכול להגיד לי בבקשה איפה אני יכול לקנות מיתרים במחיר הכי זול

ולהמליץ לי על מיתרים

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאין סט ממשי כזה. אתה יכול לקנות סט לארבע ומיתר דו תואם. אתה יכול לקנות סט של שישה מיתרים ולהפריש ממנו את המיתר הנמוך (מה שיצא יותר יקר לדעתי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חברים אני רוצה לקנות מיתרים לבס .5 מיתרים :e a d g c

האם מישהו יכול להגיד לי בבקשה איפה אני יכול לקנות מיתרים במחיר הכי זול

ולהמליץ לי על מיתרים

תודה רבה

GHS Boomers 5M-C-DYB הסט היחיד שיש בו את המיתרים שאתה מחפש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום אנשים ראיתי את כל מה שרשמתם ולמדתי הרבה ובכל זאת האם מישהו יוכל בבקשה לכוון אותי יותר במדיוק.אני רוצה שהבס שלי תוציא צליל מדויק כלומר אני לא רוצה שהמיתרים ישמעו מתכתיים אני רוצה שלמיתרים יהיה צליל דק חם ויפה ושכל תו שמנגנים גם בהכי נמוכים יהי ברור(איך שהיבנתם אני יותר מעדיף  צליל גבוהה על נמוך) האם מישהו יכול להמליץ לי(אם זה עוזר יש ליwaraick pro line)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

- אליקסיר מוכרים סטים של 4 מיתרים ומיתר C גבוה או B נמוך בנפרד

- אתה יכול לקנות סט מיתרים לפנדר vi ולהעיף את המיתר הגבוה, הנה סט לא רע ולא יקר:

http://www.merchmethod.com/products/prod_details.aspx?prod_id=5704

- אצל בודגוב אתה יכול להרכיב לעצמך איזה סט שאתה רוצה. לא זוכר אם יש לו מיתרים לC גבוה, אבל שווה לבדוק

http://budagov.co.il/category-tat-item.aspx?id=1034

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יודע מה ההבדל בין:

3bd2f37fa81eedbbab84e6f7a9544cb0.pngל-    fd49201fa95c94742eda134263a3d059.png

אם אני מבין נכון אז פשוט הליבה של ה-7150(הכחול) היא ניקל ולא פלדה,

מה זה אומר לגבי צליל/עמידות/אורך חיים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את השמאלי, אבל את הימני (7250) אני מאוד אוהב כבר הרבה שנים. במיוחד כשהוא מתיישן קצת. סאונד "וינטאג'י" וחם, אבל עם פאנץ' יפה של ראונדוואונד. יש כזה על המיוזיקמסטר (שורט סקייל) ועל הריקנבקר של הבן שלי, וכשה-DR שעל הפרסיז'ן יואילו כבר למות, הם יוחלפו ב-7250.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני מבין נכון אז פשוט הליבה של ה-7150(הכחול) היא ניקל ולא פלדה,

מה זה אומר לגבי צליל/עמידות/אורך חיים?

הליבה, כפי שכינית אותה עשויה תמיד מפלדה, בעלת חתך עגול או משושה ואולי יש עוד המצאות.

ההבדל הוא חומר התיל המלפף - פלדה, ניקל, פלדה מצופה בניקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל כתוב. השמאלי הוא Pure Nickel Roundwound - מיתרי ניקל רגילים. הימני הוא Nickel-plated Steel Roundwound - מיתרי פלדה מצופי ניקל.

מה ההבדל בינהם כלומר איך זה מתבטא בצליל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההבדל בינהם כלומר איך זה מתבטא בצליל?

לא משהו שאני יכול לתאר במילים. אלה ניואנסים. אני מרגיש הכי נוח עם הניקל-פלייטד סטיל. אתה אולי לא. אי אפשר לדעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, הלכתי לאיבוד לגמרי.

נכנסתי לדיון הזה עם סוג מיתרים בראש וקראתי את 5 הדפים הראשונים ואיבדתי לגמרי את ההעדפות.

אני מחפש סאונד עם באסים עוצמתיים אבל שלא יחסיר סאונד מהגבוהים.

מיתרים שהולכים טוב גם בסלאפ וגם בפינגר סטייל. מיתרים פ׳אנקיים.

בהתחלה חשבתי סמית׳, ואז אולי Half-Wound ואז עם ציפוי הפלסטיק השחור..

אני מחפש סט מיתרים מעולה אבל שלא ״ימותו״ תוך חודשיים-שלוש.

מישהו יכול להמליץ על משהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלף וואונד ואלה עם ציפוי פלסטיק די בטוח שלא יהיו משהו בסלאפ.

פ'אנק יש הרבה סיגנונות גם.

אורך חיים יש למצופים של אליקסיר, ויש ל DR.

יש לי כרגע ניסיון מצויין עם דדריו פרוסטילס ונראה לי שאני הולך לאמץ אותם כמיתרי הבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלף וואונד ואלה עם ציפוי פלסטיק די בטוח שלא יהיו משהו בסלאפ.

פ'אנק יש הרבה סיגנונות גם.

אורך חיים יש למצופים של אליקסיר, ויש ל DR.

יש לי כרגע ניסיון מצויין עם דדריו פרוסטילס ונראה לי שאני הולך לאמץ אותם כמיתרי הבית.

אוקיי, אז ירדתי מרעיון המצופים והאלף וונד.

הבנתי שבלבלתי קצת עם הפאנק.

בכל מקרה,שוב,אני מחפש מיתרים שנותנים בס מעולה אבל לא שוכח מהטרבל והמיד.

חשבתי אולי על מיתרים מפלדת אל-חלד... כמו ההיי-בים של DR.

יש למישהו עצה אחרת? תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...
  • 2 חודשים מאוחר יותר...

אהלן חברים, קודם כל תודה רבה על כל העזרה פה (עזרתם לי קצת גם בלי שביקשתי).

אני מוכרח להגיד שקצת הלכתי פה לאיבוד ומרוב מבחר של מיתרים אני כבר לא יודע מה לבחור...

יש לי איבנז SR505 שאני רוצה להחליף לה מיתרים. אני מחפש משהו שיתן סאונד ממש ממש שמן עם ביצים בנמוכים ושאוכל לשמור איתם על אקשן נמוך.

לא איכפת לי להשקיע בסט יקר אבל אם יש זולים שאתם ממליצים עליהם אז בכיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

אני משתמש במיתרים של ארני בול hybrid slinky כבר 3 שנים, מיתרים מעולים שמחזיקים הרבה זמן מעמד.

אני מנגן הרבה פאנק וחובב סלאפינג. רציתי לדעת אם יש מיתרים טובים יותר מהנוכחיים שלי שיכולים להתאים לסגנון שלי.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש במיתרים של ארני בול hybrid slinky כבר 3 שנים, מיתרים מעולים שמחזיקים הרבה זמן מעמד.

אני מנגן הרבה פאנק וחובב סלאפינג. רציתי לדעת אם יש מיתרים טובים יותר מהנוכחיים שלי שיכולים להתאים לסגנון שלי.

תודה!

daddario pro-steels מיתרים מעולים, מתח מעולה, סאונד מעולה ושומרים על הבהירות שלהם הרבה זמן..שווה ניסיון!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה!

Fodera Nickel diamond series!

מדהימים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר