Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

כל מה שרציתם לדעת/לספר/לשאול בנושא מיתרים ...

Jazzbassi

Recommended Posts

אני אגיד לך את האמת, יש בסים רגישות יותר ויש בסים רגישות יותר. יש כאלה שלא צריך לגעת בהן ויש כאלה שכל הזמן דורשות כיוונונים. וגם במשך השנים הבס או כלי מוזיקלי שאתה מתמקצע עליו, הופך למין חלק בגוף שלך שזורם ממך. כמו איבר נוסף שמייצר מוזיקה. ואתה מרגיש כל הזמן איך הכלי מתנהג, מתי הוא מזמזם, מחרחר, מתי משהו לא תקין. מתי המיתרים נשמעים לך טוב ומתי דרושה החלפה. אתה לא ממש חושב על זה. זה כמו לרכב על אופניים ואתה בודק את האויר בצמיגים או לאותת בפניה באוטו או להחליף הילוכים בידני.

לי תמיד יש בהישג יד כלים לסטאפ עצמי וכך אני עושה כיוונים תוך כדי אימונים כשאני מרגיש שדרוש איזה טוויק.

כמובן יש גם אנשים טכניים יותר ויש כאלה שפחות.

פול מקרטני מצהיר על עצמו כאיש לא טכני וכששאלו אותו איזה מיתרים הוא שם על ההופנר, הוא ענה: "ארוכים ומבריקים".

אבל בוא נגיד שסביר לעשות סטאפ פעם בחצי או לפחות פעם בשנה. נניח כל 100000 ק"מ. בכל זאת, טוביאס, תן לה את הכבוד הראוי לה. אחרת זה יהיה כמו להרוג יתוש עם רובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דיי מסכים איתך בגדול.

לדעתי אני פשוט צריך לעשות איזה קורס בסיסי כדי שאני אוכל להתעסק עם ה"כיוונונים" בעצמי.

אין לי בעיה לתת את הבס פעם ב.. לסטאפיסט מקצועי.

לגבי המיתרים - אני דיי מסוקרן לגבי הgroundwound מישהו ניסה?

הבנתי שזה כמו ראוונדווד שגילחו אותו קצת, מה שגם נותן לי תחושה שאולי המיתרים האלה לא מחזיקים הרבה זמן(?).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו אולי יודע מה ההבדל אצל ארני בול בין הרגיולר סלינקי, סופר סלינקי, פאוור סלינקי, אקסטרה סלינקי וכל השטויות האלה?

שמתי על הג'ז בס שלי סטיינלס סטיל של בלאק דיאמונד ואני ממש לא מרוצה מהם, ולעומת זאת הארני בול על הפדולה נהדרים אז אני קצת חופר לעומק של העניין..

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, עוד שאלה על מיתרים, מקווה שהפעם זה משהו פחות ברור מאליו:

יש לי סט של מיתרים נחמדים על וושברן שלא שווה הרבה ואני לא נוגע בה בכלל. המיתרים עליה כבר כמה חודשים.

לעומת זאת יש לי סט של מיתרים מעפנים על הג'ז בס שלי. עכשיו ניסיתי להחליף, אבל המיתר G מהוושברן לא הצליח להחזיק על הג'ז בס. האורך נראה טוב אבל הוא כל הזמן החליק ולא נשאר בכיוון. אחרי זה כבר לא בדקתי את שאר המיתרים..

זה בכלל אפשרי לשים מיתרים על גיטרה אחרת אחרי הרבה זמן שהם ישבו על גיטרה אחת? אם אני אבשל אותם באיזושהי צורה (להרתיח במים, להשרות בטרפנטין) זה יעזור? ואגב, הם צבועים בשחור (בלאק קואטד של בלאק דיאמונד), זה משנה משהו לעניין ההחלפה / בישול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה להחליף את כל הצוואר, ככה המיתרים יחשבו שהם על אותה הבס.

;D ;D ;D

ברצינות,

אם המיתר מספיק ארוך אין סיבה שיחליק. אבל, זה לא רעיון כ"כ טוב להזיז מיתרים בין גיטרות שונות בעיצובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

למישהו יש מושג אם יש איפה שהוא בארץ מיתרי מארקוס מילר של DR למכירה? או אולי מישהו מתכנן להזמין כאלה מאיביי ומוכן להזמין גם לי (ואני אחזיר לו את התשלום כמובן)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

אני רוצה לנסות מיתרים ממש קלים ודקים 35-95 על ג'ז בס עם צוואר מייפל דק סגנון גדי לי.

חשובים לי שיהיו מאוד גמישים ונוחים לנגינה, לא קשים מתוחים מידי. 

עוד לא החלטתי אם ניקל או סטיינלס סטיל.

צימצתי חיפוש לארבעה סטים:

ELITES STADIUM SERIES LIGHT GAUGE 35/95 BASS STRINGS

http://www.ebay.com/itm/ELITES-STADIUM-SERIES-LIGHT-GAUGE-35-95-BASS-STRINGS-/320746923532?pt=UK_Guitar_Accessories&hash=item4aae01a60c

KEN SMITH SLAP MASTER 4's BASS STRINGS - SM-SL 35-95

http://www.ebay.com/itm/KEN-SMITH-SLAP-MASTER-4s-BASS-STRINGS-SM-SL-35-95-/120729653608?pt=Guitar_Accessories&hash=item1c1c0c5168

D'Addario Nickel Bass Strings Extra-Super Light 35-95

http://www.ebay.com/itm/DAddario-Nickel-Bass-Strings-Extra-Super-Light-35-95-/130534202260?pt=Guitar_Accessories&hash=item1e6471db94

Rotosound FM66 Funkmaster Bass Guitar Strings 30-90

http://www.ebay.com/itm/Rotosound-FM66-Funkmaster-Bass-Guitar-Strings-30-90-/280738787644?pt=Guitar_Accessories&hash=item415d55f13c

מכל אלה זכורים לי רק קן סמית לטובה, אבל בסטים עבים יותר, ודאדריו לפחות. גם מעוביים שונים.

אשמח לדעות  מבעלי נסיון.

;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...
  • 5 שבועות מאוחר יותר...

כתבה מעניינת למי שמתעקשים לקנות דברים בארץ:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4109675,00.html

דווקא בתחום כלי הנגינה (גיטרות לפחות) דברים השתנו ואפשר לקנות היום בארץ מוצרים במחיר נורמלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

למה שיהיה הבדל במיתרים בין צוואר רגיל לגרפיט? אם כבר, כל העניין עם החוזק של הגרפיט, אתה יכול לנסות כל סוג מיתר שתחפוץ בלי חשש למתחים ועיקומים.

תתחדש. אבל על איזה בס עם צוואר גרפיט מדובר? שים איזה תמונה אולי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק העניין - אולי בזכות הצוואר החזק אני יכול לשים עליה מיתרים עם מתח גבוה (רוטוסאונד?) או משהו כזה

הגיטרה היא peavey אמריקאית - B Quad 5, אני בטח אפתח איזה שרשור עליה בקרוב עם תמונות והתרשמות וכאלה (יכול להגיד בינתיים שאני מאוד מאוד מרוצה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיים סט מיתרים שנשמע bright כמו סטיינלס סטיל אבל אין לו את ההרגשה הדביקה המגעילה של הסטיינלס?

כבר ניסיתי הרבה מיתרי ניקל שאמורים להיות ברייט אבל הם לא מספיק בשביל הריקנבקר שלי... ואני פשוט לא מצליח להתרגל לאי נוחות של הסטיינלס סטילס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי מיתרים מעולים

labella hard rockin steel. מיתרי סטיינלס סטיל בלי הרגשה דביקה כמו dr hi beams\lo riders

עולים 108 שקל בכליזמר

בהחלט מיתרים מעולים!! לא ידעתי שיש אותם בארץ.. פעם הבאתי אותם מחו"ל ומאז אני מתגעגע..

נוחים מאוד ועם חיים ארוכים, סאונד די חם ממה שאני זוכר.

בחו"ל כמובן שהם הרבה יותר זולים (שווה לבדוק לפני שקונים כלי זמר)

יש לי בארון סט של labella slappers שמחכה לתורו :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

יש לי Fender Precision (אם זה משנה שנת 78')

עד עכשיו ניסיתי כל מיני סוגי מיתרים אבל עוד לא מצאתי את הסט שהכי אהבתי,

רציתי לשאול איזה מיתרים הייתם ממליצים להשתמש?

תודה מראש :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

יש לי Fender Precision (אם זה משנה שנת 78')

עד עכשיו ניסיתי כל מיני סוגי מיתרים אבל עוד לא מצאתי את הסט שהכי אהבתי,

רציתי לשאול איזה מיתרים הייתם ממליצים להשתמש?

תודה מראש :)

אני אישית ממליץ על DR High Beams, קצת יקרים [170-200 ש"ח לסט, תלוי איפה.],

ואם ניסית ולא התחברת [הכרתי פעם מישהו שטען שיש להם תחושה של חבל, אבל הוא היה קצת פסיכופט.], אחותי הביאה לי פעם סט של Rotosound מחו"ל, הם לא כוס התה שלי - אבל הם נשמעו ממש טוב והיו די נוחים ביחס למיתרים אחרים שנגעתי בהם בעבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

אהלן חבר'ה.

אני מוצא את עצמי כל הזמן תוהה איזה סט לשים על הבסים שלי.

אני מנגן על כלים ישנים יחסית ( פנדר ג'אז בס ) .

אשמח לשמוע את דעתכם על איזה סטים אתם מנגנים , איזה אתם אוהבים ואיזה פחות.

VintageBoy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתן לך המלצה לא שיגרתית. אם אתה אוהב ראונדוואונדס אבל רוצה את הסאונד ה"וינטאג'י" של הכלי, המיתרים האלה - 7250 "סופר בס" של פנדר - יעשו את העבודה הכי טוב, במיוחד אחרי שבועיים-שלושה של נגינה.

אין סביבם את ההייפ שיש סביב DR, מאקסימה, תומסטיק-אינפלד וכו', אבל הם מעולים.

פנדר החליפו את האריזה לפני שנה בערך, הנה המעטפה הישנה (למטה) והחדשה (למעלה) - אבל אלה אותם מיתרים:

Fender%207250ML%20Nickel%20Plated%20Steel%20Bass%20Strings%2045-100.jpgDV016_Jpg_Large_101291.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי הקלטות עוד חודש ואני רוצה להחליף מיתרים בשבוע הקרוב... בעקרון זה הסט שיש לי שדי אהבתי על הגיטרה הקודמת שלי:

D'Addario EXL170 Nickel Wound Bright Round Wound

אבל הפנדר שאילן הציע פה נראה לי מאוד מעניין..

מישהו מכיר את שני הסטים ויכול לחוות דעה? אילן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצה לאנשים עם פרטלס שלא רוצים פלאטס-DR SUNBEAMS

יש להם סאונד מעולה והרגשה טובה ולפי DR הם פחות פוגעים בפינגרבורד...

המלצה למי שיש Rickenbacker בעיקר-מיתרי La Bella Hard Rockin Steel-עולים בכליזמר 100 שקל ונשמעים מעולה, אין להם את ההרגשה הדביקה של שאר מיתרי הסטיינלס...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה אתה? היה פה בחור שרגיש לניקל. כל אחד והעור שלו או התחושה שלו. אין טעם לעשות הכללות. אני לא כל אוהב את הסאונד של ניקל, וניסיתי הרבה פעמים. אבל אכן הם מרגישים חלקים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...