Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

חווית קנאה

amirhav

Recommended Posts

אתה חושב שכל המיתרי פודרה, פדולה, קן סמית, טוביאס, אנלא יודע מה,

מיוצרים ע"י חברות הגיטרות? זה מיתרים שכנראה מיוצרים באותו מפעל או כמה כאלה, בין אם הוא בארה"ב או במזרח.

אני לא אומר שמה שמיוצר במזרח לא טוב.. אבל רק לידע כללי.

הסדנאות היחידות שאני מכיר שמייצרות מיתרים בארה"ב הן לה-בלה ודי-אר.

לגבי הפיקאפים והמעגל - אתה חושב שרוג'ר הוא מהנדס\הנדסאי\טכנאי אלקטרוניקה או חשמל?

שהוא יודע לתכנן מעגלים? אני די בספק. אלכס אגילר מaguilar amplification, בנה לו את הפרה-אמפ.

כאילו.. אתה צריך להבין דברים. איש שבונה גיטרות כמו רוג'ר, לא יודע מה זה עובי של חוט נחושת, מה ישפיע עוד ליפוף וכו'.

הוא מבקש מהמהנדס או הטכנאי במעבדה - עוד "בס" הכוונה לעוד העברת תדרים נמוכים, והטכנאי מסתכל בסקופ שלו,

אחרי שהוסיף עוד כמה עשרות או מאות ליפופים בפיקאפ עד שמגיע לתוצאה רצויה. (וזה גם במקרה הטוב).

זה נחמד לדמיין דברים ולפנטז שעולם הגיטרות זה עולם האגדות.

לגבי הפלסטיקים, אתה צודק, באמת יכול להיות שהוא ביקש אותם בעיצוב כזה.

ואגב אני שמעתי הרצאה של סדאוסקי במשך שעה (עליה שילמתי במיוחד),

ויש לו גיטרות שמיוצרות גם ביפן, וגם אצלו.

וצריך להבדיל בין יפן לבין סין-קוריאה וכו'.

והקטע של הספסיפיקציות.... מאד רומנטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ברור שכנראה זה לא על ידי מפעלי הגיטרה, אבל העניין עם הייצור במזרח היה מוזר, אני יודע שהמיתרים של סאדואסקי מיוצרים בארה"ב (לפי לפחות מה שאני זוכר שרשום על האריזה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן יכול להיות..

אבל כמה הוא כבר יכול "לעצב" ו"לתכנן" מיתרים?

לא בטוח שהוא הכי מבין במכונות ליפוף, בסוגי פלדה, מטלורגיה, טיפולים תרמיים וחוזק.

הוא בסה"כ יודע לשייף עץ. ממש ממש ממש טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני די בטוח שהוא מבין בזה ולפחות נותן הנחיות למה הוא מחפש, לך תדע אם הוא חקר את זה ובדק, אני מאמין גם שזה מה שהוא עשה, אני מניח שהוא רוצה את הטוב ביותר מבחינתו.

אגב, הסדאוסקי יפן נקראות מטרו ולפי מה שהבנתי מעט מהחלקים שונים ואין צביעות יקרות ואופציות "פרימיום" כמו בדגמי הNYC (טופים למיניהם וכדומה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שמר סדובסקי יודע כמה דבר יותר מאיתנו. כולל לבנות גיטרות, המשמעות של דברים באלקטרוניקה וכמה דברים על מיתרים.

אני לא בטוח בזה, אבל אני חושב שהוא התחיל את דרכו כמקסטם גיטרות, בעיקר בתחום האלקטרוניקה, כמו למשל הפראמפ המקורי בבס המקורית של מרקוס מילר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי, רוב מותגי המיתרים - יש עשרות, אם לא יותר - מיוצרים על ידי 4-5 מפעלים בארה"ב, לפי הנחיות המזמין. לפעמים בעל המותג מחליף יצרן בלי לשנות את העטיפה, כי הספציפיקציות נשארו זהות. מיתרי פנדר, לדוגמה, מיוצרים בשנים האחרונות על ידי ד'אדאריו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור, זה לא כלכלי בעליל לפתוח יותר מזה..

במיסבים למשל זה עוד יותר חמור, יש 3 מפעלים בכל העולם - לדעתי 2 בשוויץ ואחד בארה"ב שמייצרים מיסבים.

יש עכשיו את cocco string, שאני מנסה לבדוק מה הוא טוען.

שמעתי אודיו והמיתרים נשמעים פגז. הוא קרוב משפחה של החבר'ה מלה-בלה..

גם מאלה שהתחילו לייצר מיתרים באיטליה לפני טריליון שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הפיקאפים והמעגל - אתה חושב שרוג'ר הוא מהנדס\הנדסאי\טכנאי אלקטרוניקה או חשמל?

שהוא יודע לתכנן מעגלים? אני די בספק. אלכס אגילר מaguilar amplification, בנה לו את הפרה-אמפ.

כאילו.. אתה צריך להבין דברים. איש שבונה גיטרות כמו רוג'ר, לא יודע מה זה עובי של חוט נחושת, מה ישפיע עוד ליפוף וכו'.

והקטע של הספסיפיקציות.... מאד רומנטי.

יש הרבה דברים שאני מסכים איתך אבל יש לי בעיה עם היהירות שאתה מקרין.

מהיכן אתה יודע מה רמת ידיעותיו של רוג'ר סדאוסקי, בכל תחום שהוא?

מהיכן אתה יודע אילו הוראות ומאיזה סוג הוא נותן לקבלני משנה שמייצרים עבורו חלקים?

לפי ההצהרות שלך נראה שיש לך גישה למקורות מידע שלי אין.

אני "צריך להבין דברים"...  שאיש כמו רוג'ר סדאוסקי לא מבין איך עובי תיל משפיע על פיקאפ...

בחייך שי, אתה רציני?

בוודאי שמישהו אחר "תיכנן ובנה" עבורו את הפריאמפ - בדיוק כפי שהוא רצה. לפי הספסיפיקציות - הדרישות שהיו לו מהפריאמפ.

בדיוק כמו עם הפיקאפים.

רומנטיקה אני חושב שהוא מוצא במקומות אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יהיר, אני פשוט רוצה להוריד את כל הפנטזיות שיש,

פשוט צריך לקחת דברים בפרופורציות ולא לדמיין סתם בשביל ההנאה.

זה יעזור לאנשים למשל לא לשלם סתם 300 שקל בשביל מיתרים שכתוב עליהם שם של חברת גיטרות מפורסמת כמו פודרה.

או לא לקנות סט פיקאפים של סאדוסקי לגיטרה שלהם, כי בעצם דימרציו מייצרים אותם והרבה יותר בזול.

ואני אישית לא מבין מה אתם מוצאים בגיטרות שלו. נשמעות רגיל לגמרי, שום דבר מיוחד,

נראות כמו ג'ז בס, הכי בנאלי שיש, לא מושך אותי. אפילו בחינם לא הייתי לוקח גיטרה שלו.

אני מעריך אותו בתור בונה וכו', אבל זה הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום פנטזיות ולא צריך להכריח להאמין שיש.

עובדות (אני מתעקש):

המיתרים שלו עולים כמו כל מיתרים אחרים, יותר זולים מ DR למשל.

הפיקאפים שלו עולים כמו של חברות אחרות. יותר זולים משל נורדסטרנד למשל.

הפיקאפים (דגם מסוים - ספליט קויל 4 מיתרים) מיוצרים ע"י דימרציו. אין לדימרציו דגם כזה - אני יודע כי החזקתי ביד והתקנתי על גיטרות גם את אלה וגם את אלה. הם דומים בסאונד אבל לא אותו הדבר.

יש עוד הרבה אנשים שלא מוצאים שום דבר מיוחד בגיטרות שלו, זה בסדר גמור.

לא אציע לך את הסדאוסקי שלי בחינם כדי לא להעמיד אותך במבחן.

אגב, ניגנת פעם על סדאוסקי?

לא חירטוט של 5 דק' בחנות... הופעה או הקלטות רציניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, הגיטרה הזאת לא מושכת אותי, לא משנה מה יהיה הסאונד שלה כשאני אנגן.

ובאופן כללי שום גיטרה שהיית מציע לי לא הייתי לוקח בחינם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אילן, אז למה לא לרכוש ד'דאריו ?

השאלה היא איזה. יש מיתרי מותג שקיימים רק תחת אותו מותג ולא תחת השם ד'אדאריו. כלומר ד'אדאריו מייצרים את המידות הספציפיות האלה עבור מזמין מסוים, ולא משווקים אותם תחת השם שלהם.

יכול גם להיות (פה אני כבר מנחש, אבל במידה לא קטנה של ביטחון) שמזמינים מסוימים מתנים בחוזה עם היצרן (למשל ד'אדאריו) שהוא לא ייצר מיתרים בעלי נתונים זהים עבור אף מותג אחר.

ויש כמובן אנשים שמשוכנעים שמיתרי פנדר הכי מתאימים לפנדר (ומיתרי סמית לבס של קן סמית, ומיתרי ריקנבקר הם הכי טובים לריקנבקר, וכו'). הם גם קונים מפרט של פנדר ומגבר פנדר וכבל פנדר. אז פנדר מוכרים להם ד'אדאריו עם מדבקה של פנדר, וכולם מרוצים. בשביל האנשים האלה, על השאלה "אז למה לא לקנות ד'אדאריו?" התשובה היא "כי לא כתוב עליהם פנדר, duh."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...