Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

בסים בלי ראש

Guest Idan

Recommended Posts

סתם אני מאוד מאוד חברותי,  אבל יש כמה דברים שלפעמים תופסים אותי אחד מהם זה גימיקים של שנות השמונים ..אני באמת אבל באמת מתעב את העשור הזה.  :'( (תדמיינו שזה סמיילי מקיא)

עוד דבר שאני לא אוהב (בלי שום קשר לאשכול הזה אבל נוסיף את זה גם כדי שלא יגידו שלא אמרתי) זה דעה של אנשים בקשר לבס מסויימת מבחינת נוחות סאונד ושאר ירקות שלא ניסו בעצמם אלה קראו באיזה מקום או לחילופין שמעו על זה או את זה באיזה סירטון עלום ביו טיוב.

אני מאוד מכבד אנשים שקוראים מעמיקים ומתעניינים במה שקורה ברחבי הרשת ובכלל מבחינת הכלי החביב הזה שכולנו קשורים אליו אבל אני פחות מכבד אנשים שמלאימים דעות של אחרים (לדוגמא משהו שהם קראו בTB) לעצמם ומבחינתם זה חקוק בסלע כי איזה פוץ בארה"ב אמר את זה.

אני אומר קבלו דעות של אחרים אבל תגבשו דעה בעצמכם לעצמכם אחרי שניסיתם.

ללכת לקרוא לשנן ולהקיא את החומר רק בפורום אחר כל אחד יכול, אנחנו לא תוכים אנחנו שלב אבולוציוני אחד פחות..אנחנו בסיסטים.

יאללה אפשר לחזור לדבר על המונסטוריסטי הזאת שמדובר עליה למעלה  ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא שיצא לי לנסות באס כזאת,אבל לפי המראה,הן נראות לא נוחות בכלל.

אבל לגבי הסאונד שיצא לי לשמוע באינטרנט,הן לא רעות בכלל.

נגיד הסאונד של גדי ליי שפרסמו פה כמה תגובות מעליי,מצויין לדעתי,הסטטוס עם האורות הכחולים שפרסמו פה מעליי,מצויין !

ויש גם את הסרטון הזה שנורא אהבתי,שפה בכלל הhead less העלו תרמה שלהן...

סאונד נורא טרבלי ומיוחד,תשמעו גם תקטע באמצע עם הסלאפים,נשמע מעולהההההה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין על מה הבחור. יש לו עודף מרץ וכוח. אין ספק.

הקטע סלאפ מאוד מזכיר לי מישהו מוכר במחוזותינו חח.. עומד על הגיבעה ברימון אי אז, עם בס מאוד דומה, בסלאפ מאוד דומה ומהירות דומה.  :)

מדובר בסטטוס - כנראה לא גירסת הוושבורן כמו שיש לאמיר. האורגן לד אורות הזה משעשע.

לסאונד המטאלי הזה תורם הגשר גרפיט. עוד כיוונים באיקיו ובפראמפ מין הסתם.

הגרפיט גם תורמת לצוואר ישר כמו סרגל ועמיד כמו --

דבר שבהחלט עוזר לסלאפים מהירים כמו מכונת יריה, טאפים וכדומה.

אגב מטאל, או לפחות רוק כבד - גם רוג'ר גלובר מדיפ פרפל השתמש בסטיינברגר בשנות ה 80 ותחילת ה 90. בהחלט לא תקופת הפאר. אבל זכורה לי הבאס מההופעה שהייתה בפארק הירקון אז ב 1991. עם הזמר הנוראי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה זמן לא לעסו בפורומים נושא אחד סתמי....  מצחיק!

מה שבטוח, הדלקתם אותי חזרה על הוושבורן סטטוס, צריך להביא אותה ממקום משכבה אצל דני אדרי, ולתת בה חיים,

אני פתאום מבין שאני ממש מתגעגע...

נ.ב

בעקבות הדיבורים אני חייב לציין, הגיטרה נוחה מאוד ונשמעת מצויין, ושוב, היא לא יודעת שאין לה ראש, זה שהיא באה בלי ראש לא הופך אותה לנשמעת זוועה כמו שחלקכם כתבתם,  היא אולי גימיק של האייטיז, אבל לא חשתי מעולם שנגרע ממנה משהו מתכונות של באס מצויינת בעקבות החוסר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם רוג'ר גלובר מדיפ פרפל השתמש בסטיינברגר בשנות ה 80 ותחילת ה 90. בהחלט לא תקופת הפאר. אבל זכורה לי הבאס מההופעה שהייתה בפארק הירקון אז ב 1991. עם הזמר הנוראי.

גם אתה היית שם? אני זוכר את הסטיינברגר. באתי בעיקר בשביל גלובר (גיבור ילדותי, ומבחינתי לנצח נצחים האיש עם הריקנבקר), ובשביל ג'ון לורד. לא הרבה לפני כן היו בארץ הסטראנגלרס, וז'אן-ז'ק ברנל טייל על הפי-איי של הסינרמה עם סטיינברגר. וג'טרו טאל, בפעם הראשונה שהופיעו בארץ, דייב פג הגיע גם הוא עם סטיינברגר. ואת כל האנשים האלה באמת לא הטרידה השאלה האם הבס נכנס באוברהד קומפרטמנט במטוס, או לא.

בעיני היא יפהפייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בטוח שציינתי את זה כבר בהודעות הקודמות אבל כניראה שלא אז רק למען הסר ספק אני מדבר על הבסים שניראות כך:

1187816779-0739_full.jpg

או כך:

110157627626-1.jpg

אין לי מושג למי הבסים האלו שייכות אבל הבסים שניגנתי עליהן ועליהן נכתבה הביקורת העויינת שלי (ע"ע OldBob) ניראו כך לא כמו הדוגמאות שפירסמתן בקליפים שמעליי שמבחינת נוחות אני בספק אם הן שונות מכל גיטרה רגילה..מבחינת סאונד זה כבר עניין של טעם ולשם אני לא אכנס עד שאני לא אנסה בעצמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העליונה היא "ספיריט" - הליין המזרח-אסיאתי "ברישיון סטיינברגר", עשויה עץ במקום הזרקת פלסטיק מחוזק בסיבי פחמן וזכוכית, וזולה בהתאם.

התחתונה היא מדורת ל"ג בעומר.

אם יום אחד אני אתארגן על סטיינברגר כזאת, אני אהיה מאושר:

wastb1.jpg

ולסיכום:

xl-lineup.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, הדיון נמרח אבל משעשע.. זה אחד הכייפים בפורומים..

את הוורוויק Nobby Meidel מכירים? אחת הבסים הראשונות שוורוויק יצרו באופן עצמאי.

load.php?id=00000071693&width=760&quality=80&bg=15141A&quality=90

http://www.warwick.de/modules/produkte/produkt.php?katID=22131&linkID=26410&cl=EN

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הוורוויק Nobby Meidel מכירים?

אם אני לא טועה נובי מיידל היה פרוטוטייפ אי שם ב 81-82, לבס שיכולה להיות גם גיטרה-בס וגם קונטרבס (היא מתחברת דרך בורג לסטנד-רגל כזה שמעמיד אותה לאורך). היא אמנם דומה לסטיינברגרים L2 שהוזכרו כאן, אבל היא יועדה להיות איזה גיטרת-על-היברידית שיכולה להיות גיטרה או קונטרבס חשמלי....

והנה אחד שהעמיד למכירה את הנובי מיידל שלו, מס' סידורי 019... קלאסיקה.

הנה, הורדתי מ warwick forums (נראה לי שאין פה אף אחד חוץ ממני עם חשבון שם  :P ) :

copy1.jpg

[img width=600 height=377]http://img823.imageshack.us/img823/3917/b2192.jpg

(ואח"כ ב 1983 אם אינני טועה, באה הסטרימר, ושינתה את פני המוזיקה... :D )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וחייבים להזכיר גם את הקוביקי שגם הן זכו לפופולריות רבה באייטיז, בשלב מסויים שווקו (גם הן) על ידי פנדר.

אחד המשתמשים המפורסמים היה סטו האם, שאחר כך עבר לדגם סיגנצ'ר שפנדר בנו לו - עם אלקטרוניקה של קוביקי.

אחת כזו נמצאת פה למכירה (אם עדיין אקטואלית)

stuhthe-urge.jpg

tweety-1.jpg

http://www.kubicki.com/

הן יובאו בזמנו על ידי ג'אז רוק החנות המיתולוגית. לקחתי על כזו סיבוב אבל זה היה כל כך מזמן שאני לא ממש זוכר איך הן. אבל אני זוכר שפעם היה לי גאז לכזו.. אבל לא צהובה.  :)

נראה לי שכאן מייקל בנסון מנגן על כזו - לחדי העין.

ומי שידע לזהות באיזה הדלס בנסון משתמש בקליפ הזה יקבל פרס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הונר ג'ק בייס. לא להיט. מה הפרס שלי?

687980.JPG

רגע רגע אתה סגור על זה שזו הונר? בבס הזו, שמופיע בעוד קליפים של משינה, יש פיקגארד, שני כפתורים וכניסה מקדימה וכיתוב על הגוף שנראה כמו איבנז. אבל אף פעם לא ראיתי איבנז כזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם במשינה עסקינן (אוף טופיק ) אז אי אפשר להזכיר את בנסון, לראות את הכירוגרפיה שיש בקליפ הזה

למתמידים מובטח בחור עם סקייטבורד

http://www.youtube.com/watch?v=x25Q2JAbN_M&feature=related

אפרופו הדלס, בקליפ הזה נראה כאילו הוא מנגן על וושבורן סטטוס או קובוקי

http://www.youtube.com/watch?v=ioO6WKCipog&feature=related

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אווו אני מת על השירשור הזה!

אני מת על משינה ועל מייקל בנסון ועתיד מתוק זה השיר של משינה שאני הכי אוהב.

וזה בהחלט נראה כמו וושבורן סטטוס.

הזוכה בחידון יוכל לבכור בין ריקנברגר

lsrrb1fga3.jpg

או שזו סטיינבאקר? חילול הקודש ממש.

אז כינור חשמלי הדלס של ריקנבקרגר

http://www.musurgia.com/products.asp?ProductID=2407&CartID=6858568242006

או לוט הדלס

headless_lute.jpg

בחיי באה לי עכשיו איזה וושבורן או הונר כאלה. אבל זה יעבור בקרוב אני מאמין.  ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...