Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

תראו מה מצאתי ב-eBay

lukatch

Recommended Posts

כן. אלה כלים לא שיגרתיים. הדגם נקרא 4080 והיו גם 4080/12 (בס + גיטרה 12).

זאת ספציפית קצת משעממת במייפל(גלו) - הן הרבה יותר יפות בצבע, לא משנה איזה. בעיני הן הכי יפות בשחור:

2-fullsize.jpg

שים לב שיש לה פלסטיקים לבנים וביינדינג שחור. בדרך כלל בדגם הזה, בניגוד לכל השאר, ריקנבקר עשות את הפלסטיקים והביינדינג בצבעים מנוגדים.

זה הבס היחיד מסידרה 4000 של ריקנבקר שהוא בולט-און, כלומר הצוואר מחובר לגוף עם פלטה וארבעה ברגים, כמו פנדר. כל השאר הן נק-תרו (או סט-נק בשנות ה"אמצע" של דגם 4000).

ל-4080 המוקדמות היו בעיות בחיבור של הצווארים והגוף, אז ריקנבקר שינו קצת את העיצוב כדי שהצוואר יישב קצת יותר בתוך הגוף, וחוץ מהברגים הצוואר גם מודבק לתוך הנק-פוקט. ועדיין זה נק-פוקט מאוד קטן יחסית לכל בס אחר.

עוד דבר מוזר הוא שהצווארים מחוברים לגוף בזוויות שונות. מהצד הכלי הזה נראה כאילו משהו לא בסדר בו. בתמונה הזאת אתה יכול לראות את הזוויות השונות:

[img width=600 height=400]http://www.rickresource.com/register/user_images/2742/10-fullsize.jpg

בדרך כלל הן מאוד יקרות - זה כלי לאספנים בעיקר.

מעניין..בוידאו של exit stage left רואים את גדי באמת מחזיק כזו 4080 בשיר Xanadu אבל בכלל לא פורט על הגיטרה... לא ברור הקטע..

קראתי פעם ראיון עם גדי לי שבו הוא הסביר למה הוא משתמש בדאבל-נק. וזה באמת לא בשביל הגיטרה. הוא אמר שבאולפן יש לו ססטיין הרבה יותר יפה מאשר בלייב, והוא מצא שדאבל-נק, בגלל המאסה הכמעט כפולה שלה, נותנת לו ססטיין כמו באולפן. אז בגדול הוא ניגן עליהן כי הן כבדות... זה סיפור של 14 קילו בערך. בכלל כנראה שיש לו איזה שריטה עם ססטיין, אולי בגלל זה האובססיה שלו לשים גשר באדאס על כל בס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי פעם ראיון עם גדי לי שבו הוא הסביר למה הוא משתמש בדאבל-נק. וזה באמת לא בשביל הגיטרה. הוא אמר שבאולפן יש לו ססטיין הרבה יותר יפה מאשר בלייב, והוא מצא שדאבל-נק, בגלל המאסה הכמעט כפולה שלה, נותנת לו ססטיין כמו באולפן. אז בגדול הוא ניגן עליהן כי הן כבדות... זה סיפור של 14 קילו בערך. בכלל כנראה שיש לו איזה שריטה עם ססטיין, אולי בגלל זה האובססיה שלו לשים גשר באדאס על כל בס.

בס כבדה זה 5 ק"ג. נכפיל ב 2 ונוסיף עוד קילו ליתר ביטחון --> 11 ק"ג. 14 נשמע לי הערכה קצת מוגזמת ולא ממש אנושית... גדי בחור די צנום. אני גם תוהה כמה זה נתן לו מבחינת הססטיין ואם זה היה שווה את המחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין..בוידאו של exit stage left רואים את גדי באמת מחזיק כזו 4080 בשיר Xanadu אבל בכלל לא פורט על הגיטרה... לא ברור הקטע..

כי בקטע היחידי שהוא כן משתמש בגיטרה (בסולו בסוף) המלצמה רק על אלכס. זאת גם הסיבה שהוא מנגן את הליין בס עם הטאורוס.

בסרטון הזה רואים איך הוא פורט על הגיטרה בבירור. שים לב פה מדקה 8:10

http://www.youtube.com/watch?v=NZnZEL-LT6g

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין גדול באיביי, אבל נראה שהמיוטרון לא נמכר בסוף....

מי שפנטז עליו, יכול להיות שיכול לרכוש אותו בלי למכור רכב בשבילו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, אם אתה לא מכיר את ג'יי גיילס, כדאי שתכיר.

לס פול סטנדרד 59' סנברסט היא הגביע הקדוש של האספנות. זה הדגם, השנה, והפיניש המדויקים שכל אספן רוצה. היא נקראת The Sunburst ואם לא מוסיפים מילה, אז הכוונה היא ל-59' סטנדרד עם פליימד מייפל טופ.

גם עם כמה חלקים לא מקוריים (הגשר, הטיילפיס, הפיקגארד, כיסוי הטראס-רוד והכפתורים - אבל הם גיבסון ונכונים לשנת הייצור של הגיטרה), ובהינתן שהפיקאפים מקוריים ואין בגיטרה שברים ותיקוני עץ - מחיר מבוקש של רבע מיליון דולר הוא ריאליסטי.

הריפיניש הוא הנקודה הבעייתית, ולמרות שהוא בוצע היטב, עצם העובדה שבוצע מפחיתה מאוד מערך הגיטרה. אבל כאן הפיחות מתקזז עם מרכיב הסלבריטי, שבמקרה הזה הוא משמעותי.

אני חושב שזה יכול לקחת זמן אבל מעריך שהגיטרה תימכר בסוף בלא פחות מ-200 אלף דולר. ותמורת הכסף הזה - מחיר של מרצדס S500 בת ארבע במצב סביר, אפילו לא חדשה - מישהו מאושר יקבל גיטרה שהיא לא רק פיסגת הפסגות של כל אספן וינטאג', אלא גם אחת הגיטרות הטובות ביותר שאוזן אדם שמעה.

זה הסטרדיווריוס של הגיטרות החשמליות. סטרדיווריוס יעלה לך (אם תמצא) כ-5 מיליון דולר. הלס פול הזאת עולה רק 5% מסטרדיווריוס. "בזכות" הריפיניש היא ניתנת להשגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

דובה, זה בערך המחיר שהן נמכרות כשהן במצב מקורי, אולי עוד מאה דולר. ראיתי גם הוביטים כאלה מאותה שנה שעמדו עם מחיר כזה (1,500 דולר) ולא נמכרו. לזאת ששמת שייפו את הפיניש מהטופ, היא תצטרך רסטורציה - או הורדה יותר משמעותית במחיר. בינתיים ממש לא הייתי מתנפל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

עוד חתיכת הסטוריה עומדת באיביי...

לא ברור בדיוק כמה יוצרו וכמה קיימות עדיין, אבל יוצרו בסביבות השמונים כלים כאלו עד

לסיבוב הבא בשרשרת הכשלונות המסחריים של הכלי.

חבל מאוד שאין דורשים לכלי האדיר הזה, חבל אבל צפוי.

http://www.ebay.com/itm/ASHBORY-MK-II-BASS-Guitar-Active-Electric-Silicone-Strings-22in-1-of-80-RARE-/290701147573?pt=UK_Musical_Instruments_Guitars_CV&hash=item43af237db5#ht_911wt_425

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס של סימור דאנקן

dscn1355l.jpg

http://www.ebay.com/itm/SEYMOUR-DUNCAN-DJB-100-MADE-BY-ESP-JAPAN-HIGH-END-JAZZ-BASS-REPLICA-/280875557422?pt=Guitar&hash=item41657ce22e#ht_39994wt_1402

ג'ז בס תוצרת סימור דאנקן או יותר נכון, ג'ז בס תוצרת ESP עם הלוגו של סימור דאנקן בהדסטוק

יפנית, שנת 92. בניה וגימור כמצופה מESP, פשוט פצצה!

תנחשו איזה פיקאפים יש עליה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

סיפור יפה, אבל בלי מסמכים שיעידו על הקשר לג'ף בק וסטנלי קלארק, זה בדיוק מה שהוא: סיפור יפה, והשווי שלו ככזה הוא - אפס. מה שיש לנו כאן זה בס משומש עם מחיר מופקע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

המחיר זה בגלל שהיא כביכול היחידה שיוצרה..

גם אם בס ימנית הייתה היחידה בעולם או בס שמנוגנת באלכסון המחיר היה זהה בגלל הייחודיות ולא בגלל שהיא שמאלית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי לגבי טוביאס, כי זה מהסדרות הראשונות, ולפני בעלות של גיבסון.. קרן יותר מבינה בנושא. בפנדר גיבסון וכו זה שנות ה 70 60. לפעמים זה לפי סדרות. נניח איבנזים משנות ה 80. דגמים שכבר לא קיימים, לפעמים חברות שלא קיימות או שינו את אופיין. זה לא מדע מדוייק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

את זאת אני רוצה - הריקנבקר המושלמת: 73' (צ'קרבורד ביינדינג, טוסטר) בצבע Azureglo, הצבע הכי יפה של ריקנבקר אי פעם (לדעתי האישית):

http://www.ebay.com/itm/1973-Rickenbacker-4001-Bass-Guitar-Checkerboard-Binding-AzureGlo-Blue-/150866105415?pt=Guitar&hash=item2320521447#ht_59562wt_1187

$T2eC16F,!zQE9s3sqJqLBQEYE(lJH!~~60_57.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...