Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

מישהו זוכר את להקת מכת שמש?

barKer

Recommended Posts

שיטוט בנבכי היוטיוב הוביל אותי לדבר הזה.

מישהו זוכר אותם? הם היו להקה די מגניבה, עשו סוג של מטאל אייטיז ונדמה לי שגם הקליטו בשלב מסויים חומרים באנגלית.

אני די בטוח שראיתי אותם בפינגווין (או אולי בלוגוס?) לפני מאתיים שנה.

לפי התיאור של הסרטון ביוטיוב, הבסיסט והזמר היה גיל ירון, שאאל"ט עבד בזמנו בג'אז רוק והיה אחלה גבר.

אם מישהו יודע איפה אפשר להשיג עוד חומרים שלהם אשמח לשמוע.

שתהיה שנה טובה חברים.

עריכה אחרונה על ידי barKer
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זוכר את זה. גם את השיר. ואת גיל ירון במעומעם מימיו בג'ז-רוק של מורדי. זה מסוף האייטיז פחות או יותר, 30+ שנה. לא חושב שהם היו במודעות שלי מאז, חתיכת טיים-טראוול הבאת לי פה עכשיו. אני רואה שאת המיקס עשה פרנקי ליבארט, שהיה שתקן ורזה כמו שלד ונחשב באותם ימים בתל אביב לאלוהים של הקונסולה. יבוא אישי מבלגיה של מינימל קומפקט. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה @lukatch

אתה זוכר במקרה אם הם הוציאו אלבום או משהו? או שזה הסתיים בהקלטה של השיר הזה?

אני זוכר את ה"דיבור" על פרנקי ליבארט בסוף האייטיז...איזה ימים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואי לא הכרתי, נשמעים מעולה! ממש פיספוס, אומרים שהכל עניין של טיימינג.

אגב את הבס הראשונה רכשתי בג'אז רוק גיטרה בשם dr fender Hardfield  מישהו מכיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 31.12.2019 at 22:02, lukatch כתב:

אני רואה שאת המיקס עשה פרנקי ליבארט

הכיתוב ביוטיוב הוא "בושל ע"י פרנקי ליבארט".  וואי וואי, שכחתי איך פעם היו אומרים "בישול" במקום "מיקס".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 1.1.2020 at 22:18, rami כתב:

אגב את הבס הראשונה רכשתי בג'אז רוק גיטרה בשם dr fender Hardfield  מישהו מכיר?

ברור. פנדר ייצרו אותן ביפן תחת השם הארטפילד בשנים 1989-1993 כדי להתחרות באיבנז, בעיקר בשוק המטאל. הגיטרות היו סופר-סטראטס, עם פלויד רוז, צוואר שטוח, שני האמבאקרים וסינגל באמצע. הבאסים גם היו דמויי איבנז, ושם פנדר יכלו לייצר דגמים עם 5 ו-6 מיתרים בלי להנדס מחדש את הדגמים הקלאסיים של פנדר. בהתחלה לא היה איזכור של המילה פנדר על הגיטרות (אחר כך כבר היה כתוב שם "הארטפילד ביי פנדר") - זאת הייתה התקופה שהמילה פנדר הייתה עלולה לפגוע בדימוי של גיטרה, תתארו לעצמכם. איבנז שרדה יפה מאוד את הניסיון של פנדר לנגוס במכירות שלה. היום אלה כלים חסרי חשיבות או ערך ממשי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרור יקר הגיטריסט שלהם התלהב מאוד מהדיון וחזר אלי עם זה:

"החתימו אותנו בערך שנתיים אחרי כן, חברת הפקות קטנה שנקראה קיהטצו מיוזיק. הקלטנו 8 או תשעה שירים שמתוכם שישה מוקססו מיקס סופי. טסנו לארצות הברית ב91 עם רשימת פגישות מרשימה בחברות תקליטים. לא יצא מזה כלום, כבר בשבועיים הראשונים נוצר ריב מטורף בין שני חברי הרכב. אני ניסיתי לפשר ולהשלים ביניהם. תוך שבועות ספורים כולם פתחו עיתונים ומצאו להקות אחרות שם. אני ניסיתי לאחות את השברים, כלום לא עזר לי אז התחלתי גם אני לנגן בהרכב אחר. בקיצור, כלום לא קרה עם זה. המתופף תפס אמריקאית, התחתן נולדה לו ילדה והוא גר שם עד היום עד היום.
היה לי חומר שהעברתי מקסטה למחשב לפני הרבה שנים. ההארד דיסק הזה נידפק והוא מחכה לתיקון כבר שנים, אבל זה עסק יקר ותמיד יש לי עדיפויות הרבה יותר גבוהות לסכום כזה מאשר לתקן אותו"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, guy_ron כתב:

דרור יקר הגיטריסט שלהם התלהב מאוד מהדיון וחזר אלי עם זה:

"החתימו אותנו בערך שנתיים אחרי כן, חברת הפקות קטנה שנקראה קיהטצו מיוזיק. הקלטנו 8 או תשעה שירים שמתוכם שישה מוקססו מיקס סופי. טסנו לארצות הברית ב91 עם רשימת פגישות מרשימה בחברות תקליטים. לא יצא מזה כלום, כבר בשבועיים הראשונים נוצר ריב מטורף בין שני חברי הרכב. אני ניסיתי לפשר ולהשלים ביניהם. תוך שבועות ספורים כולם פתחו עיתונים ומצאו להקות אחרות שם. אני ניסיתי לאחות את השברים, כלום לא עזר לי אז התחלתי גם אני לנגן בהרכב אחר. בקיצור, כלום לא קרה עם זה. המתופף תפס אמריקאית, התחתן נולדה לו ילדה והוא גר שם עד היום עד היום.
היה לי חומר שהעברתי מקסטה למחשב לפני הרבה שנים. ההארד דיסק הזה נידפק והוא מחכה לתיקון כבר שנים, אבל זה עסק יקר ותמיד יש לי עדיפויות הרבה יותר גבוהות לסכום כזה מאשר לתקן אותו"

אז השירים שהוא הזכיר שעברו מיקס סופי אבדו לנצח? עצוב. הייתי תורם כמה שקלים להצלת ההארד דיסק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Lukatch לא יאומן יש לך ידע מרשים, ג'אז רוק מכרו מספר מועט של hartfield להערכתי לא יותר מ 10 ונכון היא מאד דמתה לאיבנז בצאוור שלה הייתה גם אקטיבית ובנוסף הייתה לה כניסה midi, לא חשבתי שמישהו ששמע על הגיטרה הזאת, בסה"כ הייתה בס מאד נוחה  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואי אני אהבתי וגדלתי על הקסטה של אוסף נענע 1 וגם אהבתי מאוד את השיר הזה שלא זוכר אם הופיע בקסטה או רק בבונוס בדיסק שיצא.. 

נחמד לראות דיון על הלהקה הזאת וללמוד משהו.

זוכר זיכרון מעומעם מפסטיבל רוק בחוף פלמחים בקיץ 1990. הם הופיעו עם עוד כוכבי התקופה כמו תיסלם, משינה, אהוד בנאי ועוד. היו סוג של דיפ פרפל ישראלים. באמת חטפתי בפסטיבל הזה מכת שמש..

חבל שלא הצליחו.. הייתי גם מוכן לתרום כמה שקלים שחזור ההרדדיסק של דרור. כמה יקר זה כבר יכול להיות? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב השם גיל ירון נשמע מוכר פתאום. זה אותו גיל ירון שבונה גיטרות, בעיקר רפליקות של לס פולים שנחשבות בעיני גיטריסטים רבית למאוד מבוקשות יוקרתיות ואיכותיות?

נראה לי שיש מצב...

https://www.destroyallguitars.com/guitars/203-gil-yaron

https://www.gilyaronguitars.com/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, tomersg כתב:

זוכר זיכרון מעומעם מפסטיבל רוק בחוף פלמחים בקיץ 1990. הם הופיעו עם עוד כוכבי התקופה כמו תיסלם, משינה, אהוד בנאי ועוד. היו סוג של דיפ פרפל ישראלים

off topic - המשפט הזה תופס אותי באמצע יום עבודה וגורם לי לדכדוך (במובן חיובי) על דברים שהיו ואינם, בסצינה המוזיקלית, אבל לא רק. אנשים, אווירה, להקות, פסטיבלים, מועדונים (שרובם נסגרו מזמן). מי שהיה ילד/נער בשנות ה-80. למרות שבאמת קטונתי לעומת מספר חברי פורום...

עריכה אחרונה על ידי dave
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...