Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

צריך המלצה לגבי קונטרה בס למתחילים

Yarden_2Y

Recommended Posts

אני כבר הרבה זמן רוצה להתחיל עם הכלי הנפלא הזה ולאחרונה יותר מתמיד אז רציתי

לברר קצת לגבי קניית קוטנרה בס למתחילים עם תקציב מינימום.

בתור התחלה איך אני בוחר בין 4/4 ל 3/4?

ראיתי שכלי זמר מוכרים קונטרה בס בסביבות ה 3000 שקל וזה נשמע מאוד אטרקטיבי (?).

יצא לי לקרוא פה בפורום שבעניין קונטרה בס ראשונה כדאי ללכת על יפניות, אם כן מי היבואן שלהן בארץ?

ושאלה לא בנושאי קנייה:

את רוב הכלים שאני מנגן עליהם היום לימדתי את עצמי חוץ מבס (הכלי הראשון שלי).

כמובן שנעזרתי בחברים שלמדו וממדריכים ועוד.

הכוונה שלי היא דווקא כן ללמוד עם מורה אבל לא על בסיס קבוע מטעמי תקציב.

בנוסף אני מתגייס בעוד שנה ויש לי קצת חששות שאולי זה לא זמן טוב להתחיל.

תודה רבה לעזורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קונטרבס חובה ללמוד ללמוד עם מורה ורצוי שיהיה כמה שיותר טוב. זה כלי קשה ונגינה לא נכונה יכולה לפגוע בידיים.

בקשר לקונטרבס בכלי זמר, אני חושב שהוא עשוי מדיקט, והבנתי שהוא מתפרק אחרי כמה זמן וכדי להפוך אותו לכלי ראוי צריך לעשות לו עוד איזה שיפוץ בכמה אלפי שקלים.

אני לא בטוח לגבי זה, אני חושב שיש פה אנשים בפורום שיוכלו לעזור לך הרבה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי כלי ראשון, הקונטרהבס הסיני של כלי זמר (שאני בטח מכיר אותו מאיפשהוא אבל הם כל הזמן מתחלפים וקשה לעקוב) אומנם עולה 3000 שקל, אבל לגרום לו לנגן (שיפוץ והחלפה של כמה דברים שם) יצא לך בערך כמו לקנות בס סבירה שגם אולי תשמע טוב אחרי כל העניין הזה (מה שהבס של כלי זמר לא תעשה גם אם תצפה אותה בזהב).... בנוסף לכך, 4/4 למתחילים זה עוף מוזר, אני בספק שתמצא דברים כאלה ואם כן הייתי מציע להתרחק, 3/4 בלבד בשלב הזה...

ועכשיו לעניין החשוב יותר, מורה, אוטודידקטים זה מאוד מאוד נחמד וזה היה די נפוץ פעם כשבשביל מורה לקונטרהבס היית צריך ליסוע לוינה בכרכרה ולחפש את ראש סקציית הקונטרהבס של התזמורת הרשמית של בית המלוכה, עקב העובדה שזה כבר לא ככה (אפילו שלא הייתי מתנגד לקבל את הקונטרהבס שאותו מורה ניגן עליו) היום אי אפשר להסתדר על הכלי בלי מורה, אני מרגיש קצת טיפש שאני בכלל חוזר על זה שוב כי הדבר הזה נאמר פה -כלכך הרבה פעמים- זה לא צעצוע ובכלי הזה יש הרבה גורמים שלא קיימים בבס חשמלית כמו אינטונאציה (שכוללת בתוכה פוזיציות, שיפטים ושאר דברים שקשורים לבניית יד שמאל), נגינה בקשת (ועוד נושאי יד ימין) וגם סתם לנסות להתחמק מדלקות גידים ובעיות גב שאח"כ יכולים לדפוק לך את הנגינה לכל החיים, את כל הדברים האלה אי אפשר לעשות ע"פ מדריכים ואפילו לא בעזרת הסקייפי הכל יכול, אתה חייב בנאדם מנוסה שמכיר את הכלי טוב שישב מולך ויתן לך הכוונה כנה לגבי איך להתעסק עם הכלי ואיך להתקדם איתו.

אם אתה מדבר על מוזיקה נגיד, אתה באמת לא חייב מורה שילמד אותך ג'אז, זה כדאי כי מורה טוב יחסוך לך הרבה בלאגן, אבל מהקשבה קריאה וניסיון נגינה אתה תוכל סה"כ לקלוט לאן דברים הולכים, אבל מבחינה טכנית על הכלי אתה חייב מורה ואין איך לברוח מזה, עדיף קלאסיקאי רציני מאוד שלא ישאיר אצלך חורים, יש מורים מצויינים בתל אביב ובירושלים (אתה מוזמן לשלוח לי הודעה פרטית להמלצות) שלוקחים לא מעט כסף אבל אתה כן תצטרך לקחת שיעורים רציפים בהתחלה (פעם בשבועיים מינימום) אם אתה רוצה בסיס טוב ולחסוך לעצמך בלאגן עתידי.

לגבי בסים נורמליות מדיקט אגב, יש איזשהוא בונה בחיפה שהתחיל להביא בסים בסביבות ה4000 שקל שהן ממש ממש בסדר וגם הוא מכין אותן לנגינה כמובן (כלול במחיר הכלי כבר) ואם תרצה אני יכול לתת לך את הטלפון שלו בתקווה שהוא עוד מחזיק כאלה.

בהצלחה.

http://www.youtube.com/watch?v=ypwZt-BZQqY&feature=channel_video_title

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה.

לגבי מורה פעם בשבוע / שבועיים אני מאמין שאני אוכל להרשות לעצמי.

(במיוחד אחרי התופאות לוואי המפחידות שהזכרתם)

לגבי קניית כלי.

אם אתה טוען שהקונטרה בס מכלי זמר בסביבות ה 3000 דורשת עוד טיפולים

ומצד שני הבונה מחיפה שמציע כלי גמור ומוכן נגינה ב 4000 אז כמובן שאני ירצה את המספר שלו, ברשותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולם לא ניגנתי על קונטרבס.

אני לא ממש מבין בזה.

אבל - אם גל אומר שאתה יכול לחטוף דלקות מללמוד לנגן לבד, אז אתה חייב למצוא

מורה, במינימום שיסגור לך את הפינה הזאת.

ראיתי יותר מדי נגנים חוטפים דלקות בחיים שלי, ורובם הולכים להתעסק עם הנושא הזה כל החיים שלהם,

או כל זמן שהם ימשיכו לנגן.

תעשה לעצמך טובה ואל תכנס בכלל לאיזור הסיכון הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

4/4 זה כלי נדיר ולא שימושי חוץ מאשר בתזמורות גדולות. הרוב המוחלט של הקונטרבסים בעולם (90% ומעלה) הם מה שמכונה 3/4. היום קוראים לזה "גודל מלא". זה הסטנדרט לנגן מבוגר. הגודל של 4/4 כמעט נכחד, בגלל שבקונטרבס, בשונה מקפיצות למים באולימפיאדה, אין נקודות בונוס על תוספת קושי.

אל תקנה קונטרבס לפני שיש לך מורה, ואל תקנה קונטרבס לפני שהמורה שלך בדק/ה אותו.

הקונטרבסים הסיניים בכלי זמר הם כלים ב-3,000 שקל אבל חשוב שתבין שהם לא מגיעים "מוכנים לנגינה". הגשר דורש עבודה (אחרת באמת אי אפשר לנגן על הכלי) וגם הסאונדפוסט (נשמה) דורש כיוון. זה עניין של בערך 3,000 שקל. ועכשיו תצטרך גם מיתרים, כי ה"מיתרים" שמגיעים עליו מסין הם יותר placeholders מאשר משהו שאפשר לנגן עליו: תפקידם היחיד הוא להחזיק מתח קבוע על הטופ של הכלי בזמן המשלוח. מרגע שהקונטרבס הגיע אליך הביתה, הם סיימו את תפקידם. סט מיתרים לקונטרבס זה בערך 1,000 שקל. אז אתה תקנה כלי ב-3,000 שקל שכדי להביא אותו למצב נגינה התחלתי, תשקיע עוד 4,000. אי אפשר להימנע מזה. הרבה עושים את זה כי אין אופציה יותר זולה, אבל זה באמת לא אופטימלי.

מצד שני, יש ניסים בעולם. אחד לאני-לא-יודע-כמה מקרים, נמצא קונטרבס סיני שדווקא מצלצל טוב. בשביל זה צריך הרבה מזל וגם מורה מנוסה, שיבדוק את מה שיש בחנות ואם יש אחד שבמפתיע מצלצל טוב, הוא יכוון אותך אליו. וגם האחד למאה שמצלצל טוב, צריך את ההשקעה של 3-4,000 ש"ח בשביל להביא אותו למצב נגינה.

עוד אפשרות היא לחפש כלים משומשים. אנשים שקנו את הדיקט הסיני והשקיעו כסף בסט-אפ, ואחרי זמן מסוים רוצים שידרוג לכלי פחות רע, ימכרו ב-4,000 שקל ולא ב-7,000.

אל תמהר. קח מורה ותתחיל ללמוד. בשניים-שלושה השיעורים הראשונים עדיף שלא יהיה לך קונטרבס בבית, כדי שלא תנציח שגיאות. אחרי שלושה שיעורים כבר תצטרך קונטרבס משלך. אולי תתחיל בהשכרת קונטרבס? הרבה עושים את זה. בינתיים תחסוך כסף לכלי יותר נורמלי.

אגב, אל תשכח את הקשת. עניין לא זול. אל תזלזל בזה - אתה צריך קשת סבירה, היא תשפיע על הנגינה שלך.

ובזה זה לא נגמר. אתה צריך קייס סביר, עניין של כ-1,000 ש"ח. הכל יקר בכלי הזה. שרף לקשת, 70 ש"ח. קייס לקשת, משהו כמו 300 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והכי חשוב. מה זה "כלי למתחילים"? נגן מנוסה יסתדר עם כל מיני חסרונות של הכלי. דווקא נגן מתחיל צריך כלי טוב. מבאס, אבל זה המצב. אולי תחפש מישהו שמשכיר קונטרבס טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והכי חשוב. מה זה "כלי למתחילים"? נגן מנוסה יסתדר עם כל מיני חסרונות של הכלי. דווקא נגן מתחיל צריך כלי טוב. מבאס, אבל זה המצב. אולי תחפש מישהו שמשכיר קונטרבס טוב.

+10000000

כלכך הרבה פעמים ניסיתי להסביר את זה לאנשים, כולל מספר לא מבוטל של נגנים שאמרו לי שכדאי להתחיל עם אקשן גבוהה מכל מיני סיבות דביליות שכבר שמעתי כמו למשל ״חיזוק הידיים״ וכו׳, טמטום גמור....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה עולם..

אני צריך לזכות בלוטו כדי לנגן..

בנתיים או שאני אחפש יד שנייה או שאני ילך לבונה שגיא הזכיר.

ניראה לי שלהתחיל עם כלי טוב זה סיכון כלכלי גדול מדיי .

אפילו על עצמי לא הייתי יכול להמר ככה, מי יודע אולי אני לא אסבול את הכלי אחרי שנה?

במקרה הזה אני אשמח על כך שהוצאתי x,xxx כסף ולא xx,xxx..

כמובן שאולי אם היה לי כלי טוב יותר אז הייתי אוהב את זה אבל טוב נו אפשר להסתכל על זה בכל מיני דרכים.

אל תמהר. קח מורה ותתחיל ללמוד. בשניים-שלושה השיעורים הראשונים עדיף שלא יהיה לך קונטרבס בבית,

זה מקובל לבקש מהמורה לנגן על הקונטרה בס שלו?  :(

בהנחה שלמורה שלי אין 2 בסים בבית, ואין לו.

נ.ב: לכל הקונטרה בסיסטים שבינינו.

אם יוצא לכם לעבור בדיזינגוף סנטר אני כ"כ יודה לכם אם תקפצו שנייה לכלי זמר ותבדקו

את הקונטרה בס. אין לי כ"כ ממי לבקש.

תודה!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם אחרונה שהייתי בכלי זמר היו שם דיקט סיני במצב למדורה עם אקשן של לס פול (לא אפשרי לנגינה עם קשת), והופנר עץ מלא, חביב ביותר וגם יפה.

בעניין השכרה: נסה לברר עם בוני כינורות שמתעסקים עם קונטרבסים: הופמקלר, שלמה מויאל, אייל וודניצקי, אולי הם מכירים כלי טוב להשכרה. זה בוודאי יעלה עוד 100-200 ש"ח יותר בחודש בהשוואה להשכרת דיקט סיני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה אתה גר? יש גם במיוזיק סנטר כלים נחמדים.

יש גם את שטיינר - http://www.strings.co.il/default.asp?cat=A04B20.2

ה GEWA לא רעים להתחלה.

אתה יכול לדבר גם עם רביד שי מרחובות - http://www.ravidshay.com/ גם לו יש כלים בדרך כלל.

ושלא יפחידו אותך - עם כל הכבוד, יש צדק בשיקולים שלך. נגן מתחיל לא צריך להוציא ישר עשרות אלפי שקלים על כלי שבו הוא מתחיל ולא בטוח שיתאהב ושיתמיד בו. גם לא בטוח שאתה נמצא בשלב שאתה יכול להעריך איך נשמע ומרגיש קונטרבס ממש טוב. גם זה לוקח את הזמן וחלק מההתפתחות. אלא אם אתה ממהר לאנשהו.

ברור שלא כדאי ואף חייבים להתרחק מכלי מחורבן, וכמו כל דבר בעולמנו - תוכל לשתדרג בהמשך. למכור ולקנות כלי יותר טוב.

יש גם כלים סבירים למתחילים. גם ככה הכל יקר בכלי הזה - מיתרים, קשת, מורה וכו'.

ובנוסף לכל זה כלי מאוד תובעני, וקשה, פיזית. זה גם לא הדבר הכי ארגונומי בעולם, בניגוד למשל לפנדר בס..

אתה גם לא חייב ללכת רק דרך המתודה הקלאסית, אם היא לא מעניינת אותך, אם כי ללימוד טכניקה בסיסית זו הדרך הראשית. אבל לא היחידה. שאל את NHØP.

זו דעתי האישית, אבל אני מודה שאני לא קונטרבסיסט מדופלם, וזה לא כלי הראשי שלי (עדיין) אלא משני. (והלוואי שהיה יותר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והכי חשוב. מה זה "כלי למתחילים"? נגן מנוסה יסתדר עם כל מיני חסרונות של הכלי. דווקא נגן מתחיל צריך כלי טוב. מבאס, אבל זה המצב.

כל כך נכון לכל כלי נגינה באשר הוא, לא רק קונטרבס

כמות הנגנים בעולם הייתה גדלה פי3 אם הכלי נגינה הראשון שהם החזיקו היה איכותי עם סטאפ טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה גם לא חייב ללכת רק דרך המתודה הקלאסית, אם היא לא מעניינת אותך, אם כי ללימוד טכניקה בסיסית זו הדרך הראשית. אבל לא היחידה. שאל את NHØP.

הוא מת ואני עצלן, אולי תוכל לספר בכמה משפטים על הדרך שלו? כי הוא היה מדהים בכל כך הרבה רמות, כמעט על-אנושי בעיני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שלגבי NHØP, הדרך הכי טובה ללמוד על הדרך שלו, היא להשיג הופעות וידאו שלו, במיוחד זו המומלצת מאוד שלו עם אוסקר פיטרסון וריי בראון. שני ענקי בס ופסנתרן ענק. ושני הבסיסטים כל כך שונים.

בכל אופן NHØP מנגן שם במתודה שהיא לא סימנדל - 4 אצבעות מאצבעות ביד שמאל, ו 3 אצבעות פורטות בימין. והוא רץ על הגריף ועל הבס. מאוד מדויק ווירטואוזי.

הנה דוגמא

וזה איזה בחור שלמד את הסטייל שלו ומדגים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמות הנגנים בעולם הייתה גדלה פי3 אם הכלי נגינה הראשון שהם החזיקו היה איכותי עם סטאפ טוב.

הלוואי וזו הייתה המציאות, אבל מההיכרות שלי עם עולם המוזיקה, דעתי, שלא מבוססת על שום מחקר כמותי, היא שרוב הנגנים בעולם, מתחילים על כלי נחות יחסית.

רק מתי מעט, בעלי מזל, זוכים להנות מכלי איכותי ויקר כבר בשלב ההתחלה, ולרוב כתוצאה ממתנה, ירושה של כלי וכדומה.

אבל שוב, זה יחסית, כי פעם כלי נחות וזול היה אומר גם כלי דפוק. והיום לא כך המצב. יש הרבה כלים מהמזרח זולים אך מעולים. גם גיטרות, גם בסים וגם קונטרבסים, ואף אחד לא צריך לפשוט רגל כדי לנגן.

אני גם לא מאמין שההתמדה בנגינה קשורה לאיכות הכלי (אולי רק חלק) אלא לרעל, לחיידק שנתפס.

אני בטוח שכולנו הכרנו מספיק נגנים בחיינו, שהיו מעולים, ואף ניגנו על כלי נגינה מעולים, אבל שפרשו ולא התמידו, בגלל כל מיני סיבות, אבל בעיקר בגלל חוסר בחיידק הזה שנקרא חיידק המוזיקה.

ג'יימרסון התחיל מסתם חתיכת עץ עם מיתר.. גם הנדריקס.

;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אם נגן באמת אוהב לנגן על הכלי שהוא בחר אז כלי גרוע לא ימנע ממנו להפסיק לנגן אלא

לחסוך ולקנות אחד טוב. אם נגן שכלי גרוע היה מונע ממנו לנגן היה מתחיל עם כלי טוב, בבוא הזמן

משהו שולי וטיפשי אחר היה מונע ממנו להמשיך לנגן, לדעתי.

תומר, אני מנסה קצת לרכז את כל ההצעות שניתנו לי פה:

1. להשכיר

2. לבקש מבונה כינורות שמבין לבנות לי

3. כלי זמר (מה שנראה שלא רצוי)

4. מיוסיק סנטר GEWA, הבס הזאת מוכנה לנגינה? זה 6000 שקל נטו?

5. ראיתי ביד 2 את המודעה הזאת:

http://www.yad2.co.il/Yad2/Yad2_info.php?SalesID=4404569

בכל אחת מהאפשרויות שאני מקווה שיאפשרו לי לקחת את הכלי למורה שלי כדי שיבדוק אותו

מה שבכלל לא בטוח (לשים שם כפיקדון את הטוביאס שלי לא משתלם לי כ"כ)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תומר העובדה שפדרסן ניגן עם שלוש אצבעות פורטות וארבע ביד שמאל לא קשורה לעובדה שהוא למד במתודיקה קלאסית לחלוטין והיה נגן קלאסי מצוין... השיטה של ארבע אצבעות ביד שמאל היא שיטה מאוד שחיכה שבאה לשימוש אצל הרבה מורים ומתודות ויש לא מעט מורים מפורסמים באירופה שידועים בכך וכולם קלאסיקאים לחלוטין... אגב, גם בלימודים שלי אצל מיכאל קלינגהופר יש לא מעט דברים שאני לומד לאצבע בארבע אצבעות בשמאל... בפועל כשאתה מנגן אתה לא חושב ״עכשיו אני בסימנדל ועכשיו אני ברבאת״...

בכל מקרה פדרסן (וגם גומז ויטוס ושאר וירטואוזים) היה נגן עם טכניקה קלאסית מצויינת ואין איך לברוח מזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי עם רביד שי, זה מה שהוא הציע לי:

(יש סיכוי גדול שאני טועה באיות השם)

קונטרה בס של Alieen תוצרת סין הוא טוען שהיא עשויה מ EBONY ושהחלק העליון שלה גמור

או משהו כזה, במילים אחרות (שלו) הכלי מוכן לנגינה. המחיר - סביבות ה 6000.

קשת של Viol Master / Qewe (נשמע כמו קיווי הפרי) סביבות ה 760 שקל.

הוא טוען שהקשת הזאת זולה ברמה טובה ביותר.

מיתרי supersensitve סביבות ה 800 שקל.

כמובן שהמחירים הם לפני הנחה,מיקוח וכו'...

נשמע טוב?

או שההצעה מיד 2 יותר אטרקטיבית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שהוא אמר שהפינגרבורד עשוי אבוני (ולא מייפל צבוע שחור). עמי שטיינר (strings.co.il) מייבא אותם מסין. חדש עולה אצלו 3,600 ואם אני זוכר טוב, הוא כולל בזה איזשהו סט-אפ בסיסי. דבר איתו ישירות. יכול להיות שתצא הרבה יותר בזול מההצעה של רביד שי. אבל אל תסגור שום דבר עד שהמורה שלך יבדוק את הכלי.

בכל מקרה, בסכום שציינת על מיתרים שאני לא מכיר, תוכל לקנות אצל עמי שטיינר סט תומסטיק ספיירוקור (הבחירה המסורתית של ג'אזיסטים, ועובד יפה גם עם קשת) וזה מן הסתם עדיף.

הקשת שהוצעה לך היא כנראה קיהה (סין) או ויולמאסטר (הונג קונג), יש כמה רמות וכמה עצים (פרנמבוקו עדיף תמיד על ברזילווד!) ושוב, תוכל לקנות ישר מהיבואן שגם כאן הוא עמי שטיינר. המחירים אצלו מתחילים מ-250 שקל לקשת גרמנית (הכוונה פרוש בסגנון גרמני, כן? לא תוצרת גרמניה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רביד עד כמה שידוע לי הוא סוכן בעצמו של שטיינר ושל עוד יבואנים.

באתר של שטיינר יש שני כלים מתוצרת Aileen.

בדוק על איזה מהם הוא דיבר איתך -

זה:

http://www.strings.co.il/default.asp?product=AIBG010E&cat=A04B20.2&page=1

או זה:

http://www.strings.co.il/default.asp?product=AIBG001E&cat=A04B20.2&page=1

מספר אחד מבדיל בינהם ו 1700 ש"ח.  ;)

אתה חייב לעשות שיעורי בית ומחקר ולבוא מוכן.

חברת סופר סנסטיב היא אחות של הברנד בלאק דיאמונד. מדובר בחברה מוכרת.

http://www.supersensitive.com/

אבל אכן הטומסטיק היא "הסטנדרט התעשייתי" אם אפשר לומר. דווקא בחו"ל יש פתיחות וביקוש לעוד פירמות. רק שבארץ זה כל כך יקר..

בזמנו קניתי קשת מרביד - בסגנון גרמני - אני לא יודע אם כמו מה שהציע לך או אחרת, אני לא מתעסק בשמות, אבל המורה שלי מאוד התלהב ממנה (סמטנה) והמליץ על כאלה לתלמידים אחרים.

ושוב, אני בספק אם בהתחלה תוכל להבין את ההבדל בין קשת לקשת ומה ההבדל בין פרנמבוקו לברזילווד לקרבון.

זה דף הקשתות של שטיינר

http://www.strings.co.il/default.asp?cat=A04B61.2&page=1

גם לקיווי האלה יש כמה מחירים, וכשאתה עובר לפרנמבוקו, אתה כבר קופץ ליגה של מחירים. של הביוקר, של היותר מ 1000 ש"ח. וניתן למצוא גם קשתות משומשות מידי פעם. 

ההצעה יד שניה ביד2 נראית טוב על הנייר אבל כמובן חסרים פרטים. אני לא מכיר קונטרבס אמריקני במחיר כזה. איזה פירמה בדיוק? שינסה לשלוח לך צילום של המדבקה (נמצא בד"כ מתחת ל F HOLE בתוך הגוף ולא אמורה להיות בעיה לצלם.

וכמובן שמומלץ לבדוק עם מישהו מנוסה, מורה או חבר שמנגן, לראות אם הכלי במצב תקין ונגין, ושלא מוכרים לך מלונה.

אם תקין, אז למה לא.

אילן, יש את הסרט על מוטאון שם מראים את ג'יימרסון הילד (סצנה בדיונית ודרמטית..) משחק בקרש עם מיתרים בסלו מושן.

אני להבדיל אלפי הבדלות מג'יימרסון, התחלתי לנגן על מחבט טניס. במקום ממש לשחק... (תחום קצת יותר ריווחי). בצבא הייתי עושה סלאפים עם תריס של M16..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו לא יודעים עד כמה זה בדיוני, אולי זה מזיכרון. זו בטח לא סצינה תיעודית. אבל את הסרט מומלץ לכל אחד לראות.

הנה חלק:

גם ג'ון לנון התחיל משיעורי יוקללי אצל האמא הביולוגית.

ובכלל לא לשכוח שג'ימרסון התחיל בתקופה שבס חשמלי לא היה נפוץ, אם בכלל, אבל קונטרבסים היו כמעט בכל בית ספר. הרבה התחילו ככה בס אז.

אבל עפנו מהנושא המקורי. אפשר לחזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רביד עד כמה שידוע לי הוא סוכן בעצמו של שטיינר ושל עוד יבואנים.

באתר של שטיינר יש שני כלים מתוצרת Aileen.

בדוק על איזה מהם הוא דיבר איתך -

זה:

או זה:

http://www.strings.co.il/default.asp?product=AIBG001E&cat=A04B20.2&page=1

מספר אחד מבדיל בינהם ו 1700 ש"ח.  ;)

אתה חייב לעשות שיעורי בית ומחקר ולבוא מוכן.

חברת סופר סנסטיב היא אחות של הברנד בלאק דיאמונד. מדובר בחברה מוכרת.

http://www.supersensitive.com/

אבל אכן הטומסטיק היא "הסטנדרט התעשייתי" אם אפשר לומר. דווקא בחו"ל יש פתיחות וביקוש לעוד פירמות. רק שבארץ זה כל כך יקר..

בזמנו קניתי קשת מרביד - בסגנון גרמני - אני לא יודע אם כמו מה שהציע לך או אחרת, אני לא מתעסק בשמות, אבל המורה שלי מאוד התלהב ממנה (סמטנה) והמליץ על כאלה לתלמידים אחרים.

ושוב, אני בספק אם בהתחלה תוכל להבין את ההבדל בין קשת לקשת ומה ההבדל בין פרנמבוקו לברזילווד לקרבון.

זה דף הקשתות של שטיינר

http://www.strings.co.il/default.asp?cat=A04B61.2&page=1

גם לקיווי האלה יש כמה מחירים, וכשאתה עובר לפרנמבוקו, אתה כבר קופץ ליגה של מחירים. של הביוקר, של היותר מ 1000 ש"ח. וניתן למצוא גם קשתות משומשות מידי פעם. 

ההצעה יד שניה ביד2 נראית טוב על הנייר אבל כמובן חסרים פרטים. אני לא מכיר קונטרבס אמריקני במחיר כזה. איזה פירמה בדיוק? שינסה לשלוח לך צילום של המדבקה (נמצא בד"כ מתחת ל F HOLE בתוך הגוף ולא אמורה להיות בעיה לצלם.

וכמובן שמומלץ לבדוק עם מישהו מנוסה, מורה או חבר שמנגן, לראות אם הכלי במצב תקין ונגין, ושלא מוכרים לך מלונה.

אם תקין, אז למה לא.

אילן, יש את הסרט על מוטאון שם מראים את ג'יימרסון הילד (סצנה בדיונית ודרמטית..) משחק בקרש עם מיתרים בסלו מושן.

אני להבדיל אלפי הבדלות מג'יימרסון, התחלתי לנגן על מחבט טניס. במקום ממש לשחק... (תחום קצת יותר ריווחי). בצבא הייתי עושה סלאפים עם תריס של M16..

אני דיי בטוח שהוא דיבר על:

רק הוא אמר שהבס עולה 6000 לא 5300....

מה עדיף בין מה שבלינק למעלה לבין ה GEWA

http://www.strings.co.il/default.asp?product=G403502&cat=A04B20.2&page=1

?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, מי שכן התחיל עם קרש ומיתר אחד זה אסטון "פאמילי מאן" בארט, הבסיסט האגדי של הוויילרס (או לפחות לפי מה שהוא מספר)

http://www.youtube.com/watch?v=44Sqmw83wi4

ראיון עמוק ומקיף.

רואים שלפני הראיון נערך תחקיר רציני.

במיוחד אהבתי את הרצינות חמורת הסבר של בארט.

אבל ברצינות - זה אחד הבסיסטים! לגמרי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

בואו נחזור לנושא המקורי "המלצה לכלי למתחילים" אני די מתחיל להתבאס לחזור אחרי כל שיעור שבו כמובן אני מנגן על הכלי של המורה (קלינגהופר ד"א) ולנגן על הכלי ההתחלתי ביותר שלי, המזל שסוף תקופת השכירות מתקרבת וחשבתי לקנות כלי חדש.

למישהו יצא לנסות את הכלי הנ"ל http://www.strings.co.il/default.asp?product=PEYB40DB&cat=A04B20C252.3&page=1 ?

או יכול להמליץ על כלי בטווח מחירים דומה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער שאני לא עונה על השאלה של ירדן אלא מגיב לוידאו עם פאמילי מאן יקירי, אבל פעם חבר'ה ניגנו על washtub bass, לרוב בניה עצמית מאיזה דלי, מקל ומיתר כלשהו. אפשר לראות למשל בסרטים על ההתחלה של הביטלס, לדוגמא "הנער משום מקום" שחבר של ג'ון לנון ניגן על כזה.

http://en.wikipedia.org/wiki/Washtub_bass

db2.jpg

היה גם כזה לקניה מקרטון..

לגבי השכרת קונטרבס בכל זאת - כמעט הכל חנות כלי נגינה שמכבדת את עצמה, מורים, בתי ספר ובונים.

מה המחירים שנהוגים? זה תשלום לפי חודש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

בואו נחזור לנושא המקורי "המלצה לכלי למתחילים" אני די מתחיל להתבאס לחזור אחרי כל שיעור שבו כמובן אני מנגן על הכלי של המורה (קלינגהופר ד"א) ולנגן על הכלי ההתחלתי ביותר שלי, המזל שסוף תקופת השכירות מתקרבת וחשבתי לקנות כלי חדש.

למישהו יצא לנסות את הכלי הנ"ל http://www.strings.co.il/default.asp?product=PEYB40DB&cat=A04B20C252.3&page=1 ?

או יכול להמליץ על כלי בטווח מחירים דומה?

אני ניסיתי אותו ולא אהבתי, אפילו שהוא מעץ זה כלי שמאוד לא שיכנע אותי (בסוף קניתי אגב כלי אחר מעמי, את ה GEWA הגרמני מעץ מלא... אני מאוד אוהב אותו)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ניסיתי אותו ולא אהבתי, אפילו שהוא מעץ זה כלי שמאוד לא שיכנע אותי (בסוף קניתי אגב כלי אחר מעמי, את ה GEWA הגרמני מעץ מלא... אני מאוד אוהב אותו)

תודה גל, ואם נרד לטווח מחירים שאני אצליח יותר לעמוד בו יצא לך לנגן על הכלי הסיני של GEWA?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שקנה כלי אירופאי עץ מלא בן +50 ב-6,000 ש"ח לפני שנתיים, הייתי מציע לחכות קצת לפני שמזנקים על היצע הדיקט הסיני של השוק, ולהקדיש זמן מסוים לחיפושים.

שוק המשומשות בבאסים (חשמליות) על הפנים בזמן האחרון, ויש הרבה מציאות בזול, אז סביר להניח שמצב שוק הקונטרבסים המשומשים לא שונה מהותית ומן הסתם נפגע גם הוא מהמיתון. זה שוק של קונים עכשיו, ואולי תצליח לנצל את זה.

אני לא אומר שתמצא את האמאטי של גארי קאר באלף שקל, אבל כדאי לבדוק ולחכות להזדמנות. בינתיים תוכל לשכור כלי, ללמוד את השוק, ואולי ליפול על מציאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

אילן, אין לי ספק שאתה צודק אבל זה בהנחה שיש סכום כסף זמין להשקעה בכלי, הבעיה שאין מזומן ואז צריך לקנות בתשלומים מסוחר/חנות דבר שלא מתאפשר בקניה מאדם פרטי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שקנה כלי אירופאי עץ מלא בן +50 ב-6,000 ש"ח לפני שנתיים, הייתי מציע לחכות קצת לפני שמזנקים על היצע הדיקט הסיני של השוק, ולהקדיש זמן מסוים לחיפושים.

איפה כדאי לחפש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוחות מודעות באינטרנט. לא זוכר איפה ראיתי את המודעה שהביאה אותי ליפו ולקונטרבס שבסוף קניתי, אבל זה היה אחד הלוחות האלה.

באותו שבוע מצאתי שני כלים, אחד נטען שהוא ג'וזק אבל הוא היה מדיקט ולכן ספק אם המדבקה אמיתית, והוא גם היה במצב לא קל, והשני אחרי כמה ימים היה זה שקניתי. הלכתי לראות, ובתמימותי לא הבנתי עדיין על מה נפלתי. הוא רצה תשע, אמרתי, לא יודע, הוא אמר שמונה, אמרתי, צריך לבדוק, שבע, בסוף נעצר על שש. אמרתי, אני אשאל. חזרתי הביתה ומהדרך התקשרתי לשלמה מויאל, תיארתי את הכלי, והוא אמר לי, זה לא משהו שעושים בטלפון, תביא לי את הקונטרבס שאבדוק. ואז לפני שניתקנו את השיחה, הוא שאל כמה רצו על הכלי. אמרתי, 6,000. הוא אמר, מה שש, אל תביא לי כלום, עכשיו תעשה יו-טרן ותלך לקחת את הבס... אז לקחתי. וודניצקי העריך אותו ב-25,000.

בקיצור, תעשה עבודת בילוש. יש כל מיני מתנ"סים וקונסרבטוריונים ברחבי הארץ - גם צפונית מגשר הירקון, דרומית לסלאמה ומזרחית לאיילון - שזרוקים בהם כלים אבל אין תלמידי קונטרבס, ולכן אין טעם או כסף לעשות להם סט-אפ, ולפעמים אפשר להוציא אותם בזול. יש אנשים שעומד אצלם בבית קונטרבס והם לא יודעים מה לעשות איתו. קיבלו מסבא, נשאר מאיזה חבר, הדוד למד פעם והפסיק לפני 50 שנה, כל מיני נסיבות. חלק גדול יהיו זבל, אחרים יהיו במצב הזנחה שלא מצדיק השקעה, אבל פה ושם יש אחלה כלים שאפשר להוציא בזול, להשקיע כמה שצריך ויש לך כלי אמיתי, לא דיקט סיני עם פינגרבורד צבוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל נכון רק יש לי בעיה אחת.

כרגע אני לא במצב של להבדיל בין כלי טוב לרע ברמה מספקת.

ניראה לי שאני צריך לשכור קונטרה בסיסט ליום יומיים שיבוא איתי לנסות כלים ..חח..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע אני לא במצב של להבדיל בין כלי טוב לרע ברמה מספקת.

בשביל זה יש מורה. כבר נכתב פה כמה וכמה פעמים: אל תקנה קונטרבס לבד. זה לא גיטרה בס. יש הרבה יותר דברים לבדוק, והמחיר על טעויות גדול בהרבה.

תקציב נמוך לא פוטר אותך מללכת לבדוק עם מישהו מנוסה. תאר לעצמך למשל שאתה ילד בן 11 שמתחיל ללמוד גיטרה, רוצה גיטרה קלאסית ויש לך רק 300 שקל, ובוא נניח לרגע שקשה מאוד למצוא משומשות. במחיר הזה יציעו לך בחנויות כלי מזרח-אסיאתי על גבול הצעצוע.

אבל אם תיקח איתך את המורה, והוא יבקש לרדת למחסן ולבדוק את כל ה-20 שיש להם שם מאותו דגם, הוא יגלה שיש ויש, ובין ה-20 ימצא אחת שנשמעת סביר, ואחרי חיתוך גשר, סידור נאט ושיוף הקצוות הבולטים של הסריגים, גם מרגישה לא רע. היא לא תהיה קלאסית קונצרטית של 20,000 שקל, אבל היא תהיה יותר טובה מרוב צעצועי ה-300 שקל, ואתה תוכל ללמוד לנגן והיא תשרת אותך יפה בשנה-שנתיים הראשונות. ובשביל זה אין ברירה אלא לקחת מישהו מנוסה שיודע למצוא זהב בערימת קש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לי שאני צריך ללכת עם מישהו מנוסה שמבין.

הבעיה היא שהמורה שלי כ"כ עסוק שבקושי שיעורים אני יכול לקבוע איתו..

אולי אם אני אמצע כלי עם שם מבטיח אני אנסה לבקש ממנו שיבדוק אותו אם הוא עובר בסביבה במסגרת

חד פעמית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...