Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

סנדברג

Guest Idan

Recommended Posts

אני רואה שאתה מחפש דעות על PM מול JM או JJ

אני חושב שאתה צריך ללכת לרעש געש ולנגן עליהם, זוהי האופציה הכי טובה שיש לך כי זה באמת עניין של העדפה אישית ושל תקציב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכללי - סופר איכותיות ומאוד אנדראסטימייטד.

אם אתה מחפש חדשה - זו אחלה אופציה ושווה לבדוק, רק קח בחשבון שאם יום אחד תרצה למכור אותה

בארצנו רחבת הידיים ושופעת הבסיסטים, לא בטוח שתצליח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא אני לא חושב שתהיה בעיה למכור סאנדברג בארץ בגלל שהמחירים שלהם הם פחות או יותר כמו פנדרים עם תמורה גבוהה יותר

וכן, כלים מאוד איכותיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא אני לא חושב שתהיה בעיה למכור סאנדברג בארץ בגלל שהמחירים שלהם הם פחות או יותר כמו פנדרים עם תמורה גבוהה יותר

וכן, כלים מאוד איכותיים.

אני מסכים בהחלט עם כל מה שאתה אומר, אבל זה עדיין לא סותר את מה שאני אמרתי.

יש מספיק בסיסטים מתחילים או צעירים שלא שמעו על סנדברג, ומספיק בסיסטים שחייבים רק פנדר או רק מיוזיקמן וכו'.

תוסיף את השוק ידשנייה הקטנצ'יק שיש לנו בארץ - ואתה בבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותם צודק ב100%, בארץ כאשר תרצה למכור את הגיטרה (אם תרצה כמובן), זו יכולה להיות בעיה רצינית.

בכלל למכור בארץ מותגים שהם לא "מוכרים", זה עניין מאוד בעייתי. כל בסיסיט בפורום הזה עבר או עדיין עובר (במקרה שלי), ניסיון רע עם למכור גיטרות טובות בשוק יד שנייה בארץ, ברוב הפעמיים זה נגמר בזה שהכלי שוכב בקייס מלא זמן, ואתה יורד לזנות בכדי שמישהו יקנה אותו.

לדעתי זה גם מה שיקרה עם הסנדברג

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אפילו יכול לומר שגם חברות מוכרות,עם דגמים פחות מוכרים (אהם אהם דוגמת הפנדר ארג' האמריקאית שהייתה לי),קשה מאוד למכור.

ניסיתי למכור אותה במשך שנה וחצי והייתי צריך להוריד את המחיר שלה לרצפה,כי אנשים פשוט לא מכירים את הדגם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעלים של jj passive אני מצטרף להמלצות. לגבי הדגם הספציפי זו כבר שאלה של טעם ותקציב. תיכנס לאתר שלהם, ותדבר עם רעש געש אתה יכול להזמין גיטרה עם המאפיינים שאתה רוצה כמו צבע וכד'.

אני פשוט חולה על ה- aged finish שלהם, אבל לא היה לי סבלנות לחכות חצי שנה לאחת -

http://www.sandberg-guitars.de/about-aged/masterpiece

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף לקנות פנדר אמריקאית שאפשר להיות בטוח בה? או שגם זאתי לא נופלת מהרמה של הג'אז בס. ואני מדבר מבחינת עמידות ואיכות כי נוחות וסאונד אני אנסה כבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא תמיד נכון, לצערי.

יש לא מעט כלים שעונים להגדרה הזו אבל הם לא נמכרים בקלות כי הם "לא פנדר".

דוגמה לכך - G&L (שחלק מהדגמים אף תוככנו ונהגו ע"י מר פנדר).

כל מקרה לגופו. אבל אני לא בטוחה שסנדברג תמכר כ"כ בקלות/במהירות (ראינו ממש לא מזמן מיוזיקמן סטרלינג, אלמביק ואפילו ז'דובסקי עומדות וממתינות לקונה)

כל בסיסיט בפורום הזה עבר או עדיין עובר (במקרה שלי), ניסיון רע עם למכור גיטרות טובות בשוק יד שנייה בארץ, ברוב הפעמיים זה נגמר בזה שהכלי שוכב בקייס מלא זמן, ואתה יורד לזנות בכדי שמישהו יקנה אותו.

בדיוק כך.

(ויש לי כמה בסים בבית שיוכיחו זאת)

ראה, עידן, אני לא רואה כאן מישהו שאמר משהו רע על החברה ו/או מוצריה. אבל ענין הסחירות (האם הכלי סחיר) בהחלט צף ועולה פה על הפרק, וצריך לשקול גם אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הקטע של למכור אני אקח בחשבון, אבל השאלה אם כדאי לקנות את זאת במקרה שאני יאהב אותה, או שעדיף לקחת כלי שאני יודע שהוא איכותי וחזק.?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אך ורק שיקול שלך.

עניין המכירה הוא פקטור שלא ניתן להתעלם ממנו, אבל ברור שלא תקנה רק פנדר בגלל שרק ממנו תוכל להפטר כשתרצה.

לך, נגן,שמע,הרגש וחווה והשווה את הבסים שחשבת לקנות ותעשה את החשבונות שלך.

אף אחד לא באמת יכול להגיד לך מה עדיף לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמעי קרן (למען האמת כולם), אותי כל הסיפור הזה די מעציב, זה מעלה לי כל מיני "טעויות" עבר  שעשיתי, אם קנייה/מכירה של גיטרות, נורא חורא לי שכאשר אני מעוניין לקנות כלי חדש, הידיעה שאולי הוא לא ישמש אותי כל "החיים", כמו שאוהבים לזרוק כל חנות כלי מוזיקה, משפיעה על השיקול שלי, אני יכול לחושב על מצב שאולי הייתי מחליט לקנות כלי "פחות" טוב, אבל סחיר יותר. מצד שאני היום יושבות אצלי בבית לפחות 3 גיטרות שאני מעוניין למכור, ולמען האמת התעניינות שואפת לאפס, ומדובר בגיטרות איכותיות אחת אחת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה לעשות - השוק פה פיצפון, בין אם זה למכירה (וגם קניה) של ציוד משומש ובין אם זה בקהל שצורך מוזיקה. זה מגביל אבל אין הרבה מה לעשות בנידון חוץ מלבכות על זה בפורומים  :P.

ד"א, מישהו ניסה למכור את הבסים שלו ב50% מהמחירשל חדש? ברוב הקטגוריות אלה המחירים של מוצרים יד שניה (גם איכותיים) בעולם מתועש וייצרני כמו שלנו, אז אפשר לקרוא לזה לרדת לזנות עם המחיר, אבל לדעתי ככה כלים באמת ימכרו..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמעי קרן (למען האמת כולם), אותי כל הסיפור הזה די מעציב, זה מעלה לי כל מיני "טעויות" עבר  שעשיתי, אם קנייה/מכירה של גיטרות, נורא חורא לי שכאשר אני מעוניין לקנות כלי חדש, הידיעה שאולי הוא לא ישמש אותי כל "החיים",

תכל'ס, ארז.

זה מעציב אותי לא פחות, שחברים (ואני) קנו בסים ברמה גבוהה, כמו קן בבנסי, ז'דובסקי, פדולה, טוביאס ועוד, כלים בעלי שם בעולם, כלים יוקרתיים שעבדו עליהם טובי הבונים השקיעו בעצים איכותיים ובבניה מוקפדת, והכלים האלו נמכרים בגרושים, או שלא נמכרים (גם זו אופציה).

האם עשית "טעויות"? לא בטוח. האם בסיסט שקונה במיטב כספו בס ברמה 'מטורפת' של ווריור, ריטר, וורוויק או MTD עושה טעות?

מבחינה כלכלית, כנראה שכן. זה כמו לקנות רכב לנצ'יה יוקרתי. השוק לכאלה מכוניות קטן מאד, ואבדן הערך הוא משמעותי שבא לבכות.

מבחינת האהבה שלך למקצוע, והרצון שלך לקבל כלי מה-TOP, לא בטוח שזו טעות.

foofig, הקטע הוא שפנדר ג'ז בס אמריקאית שאתה קונה ב6,500 מהחנות (מחיר משוער), תוכל למכור אותה יד שניה ב 4,500 (70% ממחיר הקניה בפועל לאחר הנחות), ודי מהר. ברוב המקרים.

מאידך, וורוויק סטרימר LX שאתה קונה ב 9.000 מהחנות, האם לדעתך תמכר באותה קלות ב 6,230 ש"ח? (70% ממחיר הקניה בפועל לאחר הנחות)

והאם לדעתך היא תמכר ב 4,500 ש"ח (50% ממחיר הקניה) באותה הקלות שפנדר ג'ז בס אמריקאית תמכר ב 4,500 ש"ח?

זה לא קשור ל 50%, לדעתי. זה קשור יותר לדומיננטיות של פנדר בשוק שלנו, וגיטרות אחרות, גם אם הן יקרות יותר (כמו הדוגמה שהבאתי) לא ימכרו באותה הקלות, לדעתי, גם אם המחיר יהיה זהה, וגם אם המחיר יהיה 50% ממחיר גיטרה חדשה.

G.A.S זה לא דבר בריא.

זה תמיד נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיצר לקנות SX,להחליף פיקאפים ואלקטרוניקה :P

איך הגעת למסקנה הזאת מהדיון הזה?אני התכוונתי להגיד בדיוק את ההפך.

יותר מידי דיבורים על סחירות של כלים.  G.A.S זה לא דבר בריא.

סחירות זה חשוב בכל גיל לדעתי, כמה שלומדים יותר מהר מפסידים פחות כסף.

בכל מקרה - אני כבר לא מאמין בבס לכל החיים למרות שעדיין יש לי את הראשונה שלי.

וכן - GAS זה לא טוב, לא ידעתי בכלל שזה ראשי תיבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הגעת למסקנה הזאת מהדיון הזה?אני התכוונתי להגיד בדיוק את ההפך.

אמרתי את זה בצחוק לגמרי.

אני מאמין שכלי טוב זה כלי שמתאים בשלב הנוכחי לנגינה וגם יתאים לשימושים נוספים בעתיד.

בסופו של דבר עניין הסחירות הוא חשוב במובן מסוים אבל אל תתן לזה למנוע ממך לקנות גיטרה שאתה נהנה ממנה,זה חלק מאוד מאוד שולי לצד דברים חשובים כמו כלי איכותי,כלי נוח,כלי שבנוי טוב.

סנדברג עושים כלי איכות משנת 86 אני חושב,הם לא מתפשרים על העשייה ומחפשים כל הזמן איך לשפר את הכלים שלהם.

אני יכול לומר שהסדרת כלים CALIFORNIA שלהם מאוד מאוד איכותית,גם הקן טיילור מאוד מאוד טובה.

כל השאר קצת פחות לטעמי,אבל הם גם כלים מאוד מאוד טובים.

בנוגע לעניין ההשוואה סנדברג מול פנדר,הסנדברג בעיניי נותנת יותר ביחס למחיר שלה.

עניין הסחירות של סנדברג מול פנדר,זה עסק לא ברור,השוק בארץ משתנה כל הזמן,גיטרות פח יכולות להימכר במחירים מטורפים וגיטרות מדהימות בשנקל,אז כמו שאמרתי,אל תתן לדבר כזה למנוע ממך לקנות כלי חדש/כלי יד שנייה או כל דבר אחר.

אני הייתי במקום שלך כבר כמה פעמים.

הייתה לי בתחילת הדרך IBANEZ SDGR SR400,בס מזוויעה,לא סבלתי אותה,הצוואר שלה היה מגניב אבל בואנה ממש לא נהנתי ממנה,אחרי שנה בערך של למידה אינטנסיבית קניתי FENDER URGE BASS אמריקאית,שנת 89.

מכרתי את האיבנז והמשכתי בדרכי במשך שלוש שנים בערך עם הארג',מאוד מאוד נהנתי ממנה אבל בואנה היה לה היה לה צוואר 32 אינץ',וורסטילית מאוד חייב לומר,היה לי אלקטרוניקה של KUBICKI (כדאי לחפש,דברים מאוד מעניינים יש להם) אבל ממש היה חסר לה את כל הנמוכים בגלל שהצוואר והגוף היו נורא קטנים,וזה לא משהו שאפשר לפצות עליו לצערי באלקטרוניקה,זה בבנייה עצמה של הגיטרה.

קצת לפני שהתגייסתי הזמנתי Benavente שאני נהנה ממנה מאוד עד היום,יש לי אותה בערך שנה וחצי כבר,מאוגוסט 2009 ואני אפילו לא חושב על למכור אותה/להחליף.

לאחר מכן ב.. יוני בערך/יולי קניתי מרונן חברנו לפורום את הקורבו פרטלס המדהימה שלו שמהווה חלק בלתי נפרד מהסאונד והנגינה שלי ובחודשים האחרונים אפילו יוצא שאני מנגן עליה יותר מהבנוונטה.

בקיצור,אתה יכול להבין,שהדרך למציאת ה"בס שלך" תלולה ולא ברורה לגמרי,הסאונד שלך,הנגינה שלך זה משהו שיתפתח עם הזמן,אבל בסופו של דבר אתה כן צריך כלי שיפתח לך דרך.

כלי נוח,כלי איכותי מבחינת הרכיבים שלו(עצים,בנייה,אלקטרוניקה[לא תמיד חייב משהו מטורף]), ובסופו של דבר כלי שיתן לך השראה ליצור עוד כי אם הוא לא נותן לך את זה,זה לא שווה כלום.

מקווה שעזרתי מן והרבה בהצלחה.

סנדברג ממש לא יהיה בחירה רעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, גם פנדר לא תמיד קל למכור. בפורומים מדברים הרבה אבל לא תמיד עושים את התכלס..

לפעמים צריך לחכות פרק זמן, עד שבא הבן אדם הנכון שם את הכסף והולך עם המוצר.

כמו כן, אין שום דבר רע ב SX שהחליפו לה אלקטרוניקה ועשו ממנה פצצה של בס. הייתה לי כזו שעשיתי לה את זה. אחר כך מכרתי אותה לחברים במחיר מגוחך, עדיין יוצא לי לנגן עליה מדי פעם ואני תמיד מתפעל. ושימותו סנובי הציוד למיניהם...

ודבר אחרון, אני לא רוצה לריב או לפגוע בכל בעלי ומעריצי סנדברג ו/או רעש געש, אבל ממש לא נפלתי מהסנדברג השונות שיש או הסתובבו ברעש געש. הם נחמדות. אבל לא יודע אם הן עדיפות על פנדר אורגנליות (אמריקאיות, יפניות וחלק מהמקסיקניות שהכרתי) בתור לא חובב אלקטרוניקה אקטיבית הן לא ממש עשו לי את זה, ואני הכי שונא בהם את הפיקאפ P ההפוך (באלה שיש בהן כזה)

אם יש בס שהייתי שמח לשמוע ולראות בארץ, זה לקלנד. במיוחד דריל ג'ונס (שכבר לא מיוצרת יותר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספיק להסתכל על ארץ הייצור של הבסים כדי להבין הכל.

אחלה בסים שבעולם, פשוט כפכוף של בסים.

אני הכי אהבתי את הPM, היה הסאונד הכי מלא והכי עמוק לטעמי.

כבר אמרו לך פה לפני שתלך תשמע אותן בחנות. אז למה אתה לא מקשיב לאנשים?!  ;)

תלך, תשמע אותה. אם תאהב, תקנה. אל תחשוב על סחירות, נפילת ערך וכד'. זאת לא דירה להשקעה בת"א. זו בס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה !

ביום ראשון נגנתי עליה .

בתכלס אלה כלים ברמה גבוהה , אבל לא הטעם שלי . הסנדברג היחידה שאהבתי הייתה הבייסיק שהיום לא נמצאת שם יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש JM ואני מת עליה. זה כלי סופר איכותי.

אני חושב שהמאפיין הכי בולט שלה הוא סאונד מדוייק ומהודק בטירוף. הרבה בזכות הפיקאפים של דלאנו.

מה שכן, הקשר בינה לבין ג'אז באס מקרי בהחלט. הדימיון מתחיל ונגמר בצורה של הגוף.

היא מרגישה אחרת לגמרי מהג'אז שיש לי, ומבחינת סאונד היא מאוד מודרנית.

היא פשוט סוס עבודה ונשמעת טוב ברמת מטורפות באולפן.

אפשר להשוויץ?

34623_419711738814_531038814_4663661_1193356_n.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם לשתף אתכם שבסביבות יוני הזמנתי בס קאסטום מסנדברג (גם הדגם וגם באמת - עם דברים ספציפים שאני רציתי) דרך רעש געש..

התאריך הראשון שקיבלתי לבס הוא אמצע אוקטובר..באמצע אוקטובר אמרו לי אמצע נובמבר..ומאז..עדיין לא קיבלתי אותה.

אני מחכה לה בטירוף, ובכלל מה אתם חושבים על הנושא? האם יש לי משהו להגיד בנושא?

אני אישית חושב שזה ממש לא בסדר שיש איחור כזה מטורף בלי שום הסברים, וברור לי שאני לא רוצה שהם ימהרו עם הבס

אבל..באמת..זה מבאס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם לשתף אתכם שבסביבות יוני הזמנתי בס קאסטום מסנדברג (גם הדגם וגם באמת - עם דברים ספציפים שאני רציתי) דרך רעש געש..

התאריך הראשון שקיבלתי לבס הוא אמצע אוקטובר..באמצע אוקטובר אמרו לי אמצע נובמבר..ומאז..עדיין לא קיבלתי אותה.

אני מחכה לה בטירוף, ובכלל מה אתם חושבים על הנושא? האם יש לי משהו להגיד בנושא?

אני אישית חושב שזה ממש לא בסדר שיש איחור כזה מטורף בלי שום הסברים, וברור לי שאני לא רוצה שהם ימהרו עם הבס

אבל..באמת..זה מבאס

אתה לא היחיד שזה קרה לו  :'(

תשב להם על הראש , תשלח מיילים והכל. זאת זכותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...