Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

למכירהFender Jazz Bass 1971

VintageBoy

Recommended Posts

אהלן ,

למכירה ג'אז בס משנת 1971 .

מקורי : צוואר - 100 % אורגינלי מייפל עם בלוקים שחורים (הכי סקסי שיש) - סריגים , פיניש , מפתחות , תאריך שמראה את שנת הצוואר.

גוף מקורי לחלוטין בצבע לבן שהספיק כבר לדהות טיפה לצבע קרם - בגוף לצערי הרב מישהו אידיוט ביצע חציבה מתחת לפיקגארד - כשיש פיקגארד כמובן לא רואים את החציבה אבל לצערי היא עוד שם :)

פיקאפים מקוריים - עם תאריכים .. מצלצלים מדהים כמו שכל ג'אז בס ישנה אמורה לצלצל.

לא מקורי : גשר , פיקגארד , פוטנציומטר אחד לא מקורי , ג'ק (כניסת כבל) והנק פלייט.

קניתי את הבס הזאתי בתור פרויקט - הגוף , צוואר ופיקאפים הם של אותה הגיטרה. כל השאר השגתי דרך אנשים טובים אחרים :)

לדעתי הדברים החשובים לסאונד טוב של בס הם הגוף , פיקאפים וצוואר... כל השאר ( ואני מדגיש שאני מדבר על סאונד ולא ערך ) פחות חשובים לטעמי.

בקיצור - הבס נשמעת מדהים מאוד נוחה עם אקשן מאוד נמוך עם אופציה להורדה :) רק לבוא לבדוק.

המחיר שלי הוא בידיוק מה שהוצאתי עלייה - 11,500 ש"ח

הבס קלה במשקל ונשמעת מעולה.

יעלה תמונות בקרוב.

לכל המעוניינים לבוא ולבדוק - 0546606604

VintageBoy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגביי מספר סידורי - אם תקראו שנית את ההודעה - תיראו שלצערי אין נק פלייט של הבס.

לא חשבתי שזה שווה 180 דולר :)

תהנו מהתמונות - היא נשמעת מדהים .

אבל המספר הסידורי אמור להופיע בפוקט של הצוואר לא בנק פלייט.

אני שוקל אותה ברצינות מאוד אבל איך אפשר לקנות ג'אז בס 71 בלי פרטים מזהים בסיסיים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש תאריך על הצוואר למטה ( בפוקט ) סתכל בתמונות.

בכל ג'אז בס יש מספר סידורי - משנת 75 ומעלה זה על ההדסטוק. ו74 ומטה זה בד"כ בנק פוקט.

יש לה כמובן תאריכים שמראים על האוטנטיות שלה.

גם לבס הזאתי היה נק פלייט עם מספר סידורי נוסף שכניראה התחיל בספר 3 משו - אבל אותו - כמוש כבר אמרתי - אין לי.

יש לי תמונות של הבס הזו מלפניי שנים מהבעלים שלה שממנו קניתי אותה - עם כל החלקים החשובים - צוואר , פיקאפים וגוף.

:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאור, בתור אספן שמעריך גיטרות ישנות ואותנטיות (כמו הג'ז בס האדומה שלך), אתה יכול להבין מדוע אדם זה או אחר ירצה לעמוד על האותנטיות של הכלי שהוא אמור לרכוש במעל ל 10,000 שקלים.

הצוואר - נובמבר 71. רואים בתמונות. הפיקאפים - נניח שהם מאותה גיטרה. אבל נק פלייט עם מספר סידורי אין לך. פיקגארד (שעליו יש מדבקה עם סידורי מלמטה) - אין לך.

אני לא באה לנקוט עמדה או משהו, אני רק מנסה לומר שאפשר להבין את החששות. אחרי הכל זה יכול להיות צוואר 71 + פיקאפים סבנטיז, גוף 81, הארדוור+פיקגארד וכאלה השלמות מאיביי (לא חסר)...

בקיצור, אני מבינה את סימני השאלה. אולי כדאי לשפוך עוד קצת אור על המקור של כל החלקים? אולי לפרסם את התמונות של הבס כפי שקיבלת אותה (או כפי שהמוכר פרסם אותה).... up to you.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"נניח שהם מאותה גיטרה" ...

הפיקאפים הם מאותה גיטרה , גם הצוואר וגם הגוף.

הנה לינק של המכירה שהסתיימה לאחר שאני זכיתי בצוואר , פיקאפים וגוף.

למי שלא מאמין או יש ספק - יכול לשאול את המוכר שקנה את הבס משנת 71.

פיקאפים :

http://www.ebay.com/itm/170671901849?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

גוף :

http://www.ebay.com/itm/170671615328?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

צוואר :

http://www.ebay.com/itm/170671629797?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

לגביי הפיקגארד - לא הייתה לו מדבקה אני קצת בספק שלכולם יש קרן אבל אני יכול לבדוק את העיניין.

הנה המכירות של שאר החלקים - מעבר לזה אני לא יכול לעשות :

פיקגארד :

http://www.ebay.com/itm/170671617940?ssPageName=STRK:MESOX:IT&_trksid=p3984.m1559.l2649#ht_11142wt_1026

גשר :

http://www.ebay.com/itm/170671911796?ssPageName=STRK:MESOX:IT&_trksid=p3984.m1559.l2649#ht_4397wt_1026

נקפלייט :

http://www.ebay.com/itm/170673424225?ssPageName=STRK:MESOX:IT&_trksid=p3984.m1559.l2649#ht_3085wt_1025

קונטרול פלייט :

http://www.ebay.com/itm/170673429988?ssPageName=STRK:MESOX:IT&_trksid=p3984.m1559.l2649#ht_6210wt_1026

מקווה שעזרתי למי שהיו לו ספקות :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אתה רק מגביר את הספיקות.

אתה מוכר את הבס עם פיקגארד אחר מזה שקישרת - לבן, ועם קונטרול פלייט אחר מזה שקישרת - כפתורים אחרים. אין שום אפשרות לבדוק את תאריך הייצור של הגוף ו/או שהוא היה קשור לצוואר אי פעם.  בקיצור עירבוביה של חלקים מהם הרכבת בס שאתה מוכר תחת כותרת "ג'אז בס 71". אני לא אומר שהבס רעה או נשמעת רע או לא שווה את הכסף (שכל אחד יעשה לעצמו את החשבון) אבל הכותרת, לפחות לאור הנתונים הקיימים מוליכה שולל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זה נכון מה שאומרים, גיטרות וינטאג' שוות יותר בחתיכות מאשר בשלמותן?

לא שאני חושב לקנות את הגיטרה, אבל הלינקים למכירה המקורית בהחלט מוכיחים לי לפחות שזו אותה גיטרה. הייתי שומר את העמודים האלה כי הם נמחקים מאיביי אחרי כמה זמן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מגביר שום דבר , הראתי למי שמעוניין שהבס הזאתי נמכרה בחלקים ע״י מוכר בשם סקוט סיסקה שהוא גם חבר שלי עכשיו בפייסבוק - מי שרוצה ויש לו עוד ספקות מוזמן לשאול אותו על הבס.יש לי וגם לו תמונות בפייסבוק של הבס שלמה עם כל החלקים שנמכרובאיביי בקישורים שהעלתי .הבס נמכרה בחלקים אך ורק בגלל החציבה של הגוף - שהורידה מהערך של הבס משמעותית . למי שעדיין יש בעיה או חושב שאני יושב בבית וחושב איך לרמות אנשים , שימשיך לחשוב.הגוף ,צוואר ופיקאפים הם מאותה גיטרה ומאותה שנה ועצוב לי לראות שאנשים חושבים שאני רמאי או זייפן . במידה והבס לא תימכר בקרוב אני יוריד את המודעה ואמכור אותה בחלקים כמו שקניתי אותה באיביי... יום נעים לכולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי בשביל שלא יהיו עוד שאלות אני חוזר ואומר . מקורי : גוף עם חציבה , צוואר ופיקאפים . לא מקורי : גשר , נק פלייט , קונטרולפלייט - פוטנציומטורים אחד נשנת 73 אחד 66 ואחד חדש מאלון שגיא וגם הג׳ק לא מקורי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ההבדל בין ערך מוזיקלי לערך אספני. לפיקגארד אין צליל והנק-פלייט עושה את אותה עבודה עם מספר ובלי מספר. ולכן זה לא משנה כשאתה מנגן על הגיטרה, אבל כשתבוא למכור אותה... תגלה שזה מאוד קשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון אילן אני מסכים במאה אחוז - וכמו שאמרתי מקודם , אם הבס לא תימכר בקרוב אני יעלה אותה בחלקים לאיביי בידיוק כמו שקניתי אותם . ותודה לך על האיכפתיות והעזרה;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיקגארד (שעליו יש מדבקה עם סידורי מלמטה) - אין לך.

אם אני זוכר נכון בשנת 71 אין מדבקה עם המספר הסיריאלי. זה עובד ככה רק משנת 76 אם אני זוכר נכון שאז זה תואם את המספר שנמצא על ההדסטוק. עד שנת 75 או 74 (אני לא זוכר בוודאות כרגע) אין שום דרך לדעת בוודאות שזה הפיקגארד של הגיטרה להוציא המאפיינים המיוחדים של השנה עליה מדובר (ניטרו וכיוב'..)

ואם אפשר בנימה האישית אין צורך להתעצבן. בהצלחה למוכר ואם יש קונים שמעוניינים אז בהצלחה גם להם. חאלס עם העצבים המיותרים.  :)

שבת שלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שכדאי להזכיר ולהדגיש שבכל פעם שעושים עסקאות גיטרות משומשות, במיוחד וינטאג' וכאלה שמערבות החלפת מרשרשים גדולה במיוחד, מומלץ ואף חובה ללכת לבדיקה נוספת לפני השלמת עסקה, אצל אחד המומחים, כמו הרצל, שימי וכדומה.

זאת כדי למנוע מעצמכם אי נעימויות בסגנון הסיפור הזה:

http://www.act.co.il/forums/viewtopic.php?t=50096

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק במאה אחוז - כבר יצא לי כמה פעמים ללכת עם אנשים שהיו מעוניינים לבדוק אוטנטיות - הלכנו לאן שהם רצו וכמובן - אף אחד מהם לא התאכזב או גילה משו אחר ממה שאמרתי לו מלכתחילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק במאה אחוז - כבר יצא לי כמה פעמים ללכת עם אנשים שהיו מעוניינים לבדוק אוטנטיות - הלכנו לאן שהם רצו וכמובן - אף אחד מהם לא התאכזב או גילה משו אחר ממה שאמרתי לו מלכתחילה.

מהיכרות שלי עם ליאור אני יכול להעיד שהדברים הם אמת. כמובן שכאשר רוכשים כלי כזה יקר עם כל כך הרבה דברים שצריך לבדוק מומלץ ללכת לאנשי מקצוע ואני די בטוח שגם ליאור יסכים איתו בעניין ואפילו יתעקש על כך. בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא יש פה מעט מאוד דברים שצריך לבדוק. בכלי מקורי אתה רוצה לוודא שהמספר הסידורי אמיתי, שלא פירקו הלחמות או החליפו רכיבים, שהפיקגארד אמיתי, שהחוטים מקוריים, הכפתורים לא הוחלפו, שהגשר מקורי, אפילו שכפתורי הרצועה או הברגים מקוריים - תסתכלו באיביי כמה עולים ברגים חלודים בני 40 שנה!

בכלי חלקים אומרים לך מראש שכל אלה לא מקוריים. אז אין סיבה לקחת למומחה כי מה הוא יבדוק?

אני מאוד בעד גיטרות חלקים - בתנאי של גילוי נאות ומלא, מה שליאור בהחלט סיפק. הדבר שצריך להביא בחשבון הוא שהקונה עכשיו עשוי להשתכנע שהגוף, הצוואר והפיקאפים מאותו מקור - אבל בלי פלטה ממוספרת, הקונה הבא, בגלגול המכירה/קנייה הבא, עבורו כל אלה יהיו בגדר סיפורים בלתי מבוססים. בווינטאג׳ חייבים ביסוס ואימות כי יש בשוק הזה כל כך הרבה בעיות, וחייבים להיות אולטרה-זהירים. האם היית קונה כלי בלי מספר זהות, על סמך זה שהמוכר אומר לך שהוא השתכנע מהבעלים הלפני-קודמים שפעם זה היה בס מקורי, והוא זוכר שראה באיביי את המכירה?

ובעיני זה מה שיפה בכלי חלקים: האפשרות להשיג בס וינטאג׳ עם החלקים החשובים, בחצי המחיר של בס מקורי מאותה שנה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לגמרי , אילן אני לא צריך להגיד לך שאם הבס הייתה מקורית לחלוטין - בלי החציבה , עם פיקגארד מקורי , פוטנציומטרים , גשר ונק פלייט - היא הייתה נמכרת באיזור ה 4500 $ בקלות.

השנה הזאתי מאוד נדירה ולטעמי האישי שנות ה70 המוקדמות הן הכי טובות של הג'אז בסים.

מניסיוני האישי בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכנסתי לפרופיל של

Scott Siska

הנה אחת התמונות של הבס כמו שהייתה אצלו - העונה לשם Paris

והנה ציטוט מהתמונה .

"My main bass, named 'Paris' after former owner. 'She' is a 1971 Fender Jazz bass. Will be working hard this coming Saturday night! Look out!! "

post-105-14166081593738_thumb.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך שלא הופכים את זה הסכום המבוקש כאן אינו נמוך. הייתי משקיע קצת ומדפיס באיכות טובה את כל הדוקומנטציה/תמונות שקשורות לבס וזמינה עכשיו ברשת, כולל דפי המכירה באיביי - דברים שיבססו את ההיסטוריה שבע"פ. זה עשוי לעזור לקונה פוטנציאלי להגיע להחלטה.

אגב, קיים פלוס אחד ויחיד במכתש החצוב מתחת לפיקגארד - המשקל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...