Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

ג'אז בס משנות ה-80'

dave

Recommended Posts

יש לי פטיש קשה לשנות ה80, יצא לי לשוטט קצת ב-Reverb ולראות כלים מהעשור הזה, נראה עשור מעניין עם כל מיני ניסויים שפנדר עשו...

1. 80-81' (זה עוד דומה מאוד ל-70'): אינלייז, בינדינג, 70' פיקאפ פוזישן, כפתורי סטראט שחורים(!), טראס רוד 70', מאפרות, חיבור צוואר 3 ברגים.
  2. 82-83' - רואים שינוי - כפתורי סטראט לבנים, פיקאפים לבנים חיבור צוואר 4 ברגים, טראס רוד למטה, אין אינלייז. נשאר - בינדינג, כיתוב הדסטוק 70', 70' פיקאפ פוזישן.
    1. ראיתי אזכורים לכך ששנת 83 הייתה מיוחדת באיזשהו אופן, מוזכר השם Dan smith, פרופיל צוואר מיוחד, גיטרות יחסית כבדות... באיזור ה 5 קג
  3. 83' וצפונה - פיקגארד one-piece מפלסטיק (כזה שמחליף גם את הפלטת ברזל), כפתורי סטראט, פיקאפים לבנים, machine heads חדשים (מסיבים), צוואר נראה שונה, 70' פיקאפ פוזישן. אין ביינדינג. לדעתי זאת גרסא מיוחדת מאוד (בקטע טוב) מבחינה וויזואלית.
  4. Longhorn - כשמו כן הוא - נדמה לי שזאת גרסה שצצה בסוף שנות ה 80 וחייתה עד אמצע שנות ה-90. מלבד ה-horn, נראה שגם הצורה של ההאדסטוק השתנתה והיא מזכירה את מה שיש כיום.
  5. jass bass special - תוצרת יפן (ספליט+סינגל קוייל), והיו שם עוד כמה גרסאות איזוטריות.

למישהו פה יצא לנגן על אחת מהגרסאות האלה ולשרוד בשביל לספר?

מה עשו אנשים שרצו standard jazz bass בשנות ה-80? (קנו יפנית?)

נראה שגם שנות ה-90 היו יחסית עליזות - עם כל מיני ניסויים ודגמים איזוטריים

בהשוואה לשנות ה-80 וה-90, נראה שבתחילת שנות ה-00 ואילך הבינו בפנדר שיש שוק לתכנון המקורי וחסר היומרות והתחילו לייצר גרסאות "סטנדרטיות" (למעט הגרסאות האקטיביות).

עריכה אחרונה על ידי dave
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי היתה ג'אז בס ספיישל 86 יפנית שבתמימותי הרבה (אז) נתתי עבורה פרסיז'ן אמריקאית 83 ועוד הוספתי כסף (מורדי מג'אז-רוק למי שמתעניין). למרות הפופולריות של הדגם עד עצם היום הזה זו היתה בס סתמית עם סאונד אנמי ועם בעיות קשות בצוואר שאף אחד לא הצליח לפתור. נמכרה בגרושים ב 92. הפרסיז'ן האמריקאית ההיא למיטב זיכרוני היתה מצוינת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא אהבתי את הג'ז בס ספשל. במיוחד בשנים הראשונות, כשהצוואר היה צבוע מאחור בשחור מבריק ודביק. היא זוהתה אחר כך עם דאף מקייגן מגאנז אנד רוזס שלמען האמת הוציא ממנה דברים לא רעים. 

ב-82' פנדר החליפה ידיים, נגמרו שנות CBS המחרידות והתחיל תהליך ההחלמה של החברה. אז אי אפשר להכניס את כל שנות ה-80 לחבילה אחת. 

מה שאתה קורא Longhorn, נקרא על ידי האנשים שאני מכיר בשם boner bass, אני לא אתרגם, הסיבה די ברורה למה הוא נקרא ככה. גלעד אברו מנגן על אחת כזאת, אגב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הדגם שהופיע ב 83' עם הביינדינג והפיקאפים הלבנים

image.png.c6424c9fd08a96a2b8e3d07b9c60bfdc.png

וזה הדגם שהופיע ב83' והלאה - לא יודע מה איתכם - אבל אנ ממש נדלקתי על הפיקגארד הזה... מה שבטוח - זה מסבך את הגישה לאלקטרוניקה כמו בפרסיז'ן

image.thumb.png.0d5709b44d8e0394feba924367b620c6.png

למישהו פה יש ניסיון עם הבאסים האלה?

עריכה אחרונה על ידי dave
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה הזדמנות לרכוש אחת כזו בצבע קרם, במצב טוב ובמחיר קצת שערורייתי. יש להם גם פרסיז'ן תואמת מאותה שנה, באותו הצבע, במצב מינט ובפחות כסף.
https://www.stageguitarservice.com/product-page/fender-jazz-bass-usa-1983

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, RT כתב:

הנה הזדמנות לרכוש אחת כזו בצבע קרם, במצב טוב ובמחיר קצת שערורייתי. יש להם גם פרסיז'ן תואמת מאותה שנה, באותו הצבע, במצב מינט ובפחות כסף.

שערורייתי לחלוטין... אבל וואו, איזה צמד חמד.

שמתי לב שבאופן כללי - המחירים של כלי נגינה באירופה הם גבוהים.

עריכה אחרונה על ידי dave
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה דגם קצר-מועד מהתקופה המבולבלת של פנדר, כשהם ניסו להבין איך מוחקים את חרפת הסבנטיז וחוזרים להיות שחקן מרכזי עם כלים טובים. הכלים שאתה צריך לחפש מהתקופה הזאת הם הווינטאג' ריאישיו הראשונים - 82/83. כלים מהטובים ביותר שפנדר הוציאו אי פעם. הפולרטונים שהמספר שלהן מתחיל ב-V00 הן המבוקשות ביותר - תכינו כמה אלפי דולרים. 

image.png.e131a7fafcf7d9ebb5179c9262ded8e6.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.8.2020 at 17:12, lukatch כתב:

"ב-82' פנדר החליפה ידיים, נגמרו שנות CBS המחרידות והתחיל תהליך ההחלמה של החברה."

ציטוט
לפני 1 שעה, lukatch כתב:

זה דגם קצר-מועד מהתקופה המבולבלת של פנדר, כשהם ניסו להבין איך מוחקים את חרפת הסבנטיז וחוזרים להיות שחקן מרכזי עם כלים טובים. 

אילן , אפשר קצת לשמוע על ההיסטוריה של פנדר? מה קרה ב70S ?

מה זה שנות ה CBS ? 

לא יודע , אני גם בבס וגם בחשמלית אוהב ומעדיף רדיוס 7.25 שיש בכלים מהשנים האלו. בנוסף פיניש נייטרו מועדף עליי. (הבנתי שב70 עברו לפולי) 

אבל מעבר לזה תמיד נראה לי שכל כלי וינטג' יהיה טוב יותר מחדש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה ברשותי ג׳אז בס כזאת שנת 83 בצבע vintage white (ממש כמו בתמונות שפורסמו כאן)  למשך כמה שנים.

אהבתי אותה מאוד כך גם כל מי שניגן עליה.

אם יוצא לך למצוא כזאת ממומלץ מאוד. 

לצערי החלפתי אותה תמורת משהו אחר, הייתי שמח לחזור אליה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...