Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

מה חדש בספרייה?

huckbuc

Recommended Posts

כל הכבוד על התווים של כוורת !! 

לפני כמה שנים הוצאתי גם הכל ולא כתבתי את התפקיד... (לא יודע איך) 

הזדמנות נפלאה גם ללמוד לקרוא מפתח פה וגם חוסך זמן על הניסיון להוציא שוב :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

שני שירים חדשים בספרייה: "עד הבוקר" של גידי גוב, מהאלבום המופתי 40:06 עם בס מופתי של אלון נדל (לא יכלו להגביר אותו טיפה במיקס?), והדואט "בראש אחד" של דני ליטני ויהודית רביץ, עם תפקיד בס פשוט וכיפי של קובי כהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד שני שירים:

- "חללית" הוותיק והטוב של גזוז. מוטי דיכנה!

- שיר חדש דנדש בשם "קארמה", עם תפקיד בס פאנקי ומגניב של מתן אגוזי.  התוודעתי לשיר ולזמרת שלו, Echo, דרך הכתבה הזאת של בן שלו בעיתון הארץ.  יש מצב שנקבע פה שיא ישראלי חדש: חמישה ימים אחרי שהשיר יצא, עולה תפקיד הבס שלו ב-PDF.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

לרגל הראיון עם יוסי מנחם עלו לספרייה התווים של "היום זה היום" (גרי אקשטיין) ו"סיון" (יגאל בשן), שבשניהם הוא כמובן מנגן בס.  בנוסף, עלו התווים של "מתי נתנשק" (אביתר בנאי), עם ניר גרף על הבס.

בהמשך לדיון שהיה לנו על שיר הפתיחה של זהו זה והגליס המפורסם של הבס - יוסי סיפר לי: "לא יודע מה הם עשו שם עם העריכה, אבל אני מקבל עד היום טלפונים מאוחר בלילה מבסיסטים שעושים התערבויות.   הדבר הזה לא היה מתוכנן, הגליס הזה בכלל.  פשוט היה שם איזשהו חור בלתי נסבל, שאחרי הפעם הראשונה שעשינו חזרה, אמרתי אני מוכרח לעשות שם משהו,  וזה מה שיצא.  זה גליס שמתחיל דרך אגב מ"לה" על מיתר רה.  אני לא יודע מה מצולם שם, מה הם לקחו, אבל אני שומע את עצמי כל הזמן, עכשיו עם זהו זה המחודשת.  וזה דווקא טייק לא מי יודע מה, טייק לייב מהתכנית, לא טייק אולפני."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה!  כנראה היית מורה טוב, אם הוא הגיע לאיפה שהגיע.  אבל אם יורשה לי לשאול - איך זה בדיוק הסתדר?  למיטב ידיעתי לפני 33 שנים הוא היה קיבוצניק מנחל עוז ואתה תל אביבי.

ואם בתלמידי עבר עסקינן, אז אספר שאני לימדתי בס את ישי ברגר (אז תיכוניסט, לימים הגיטריסט של יוסלס איי די ועוד הרבה דברים), ולימדתי לפסיכומטרי את אורלי לוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, huckbuc כתב:

יפה!  כנראה היית מורה טוב, אם הוא הגיע לאיפה שהגיע.  אבל אם יורשה לי לשאול - איך זה בדיוק הסתדר?  למיטב ידיעתי לפני 33 שנים הוא היה קיבוצניק מנחל עוז ואתה תל אביבי.

הוא אכן היה בא מהקיבוץ כל פעם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

שלושה שירים חדשים בספרייה:

- "גבעת חלפון אינה עונה", מהסרט המפורסם.  אין לי שמץ של מושג מי הבסיסט.  למישהו יש?

- "אני בא הביתה מהלילה" של דני רובס. אחד השירים היפים.  ע"פ הפוסט הזה של דני רובס בפייסבוק, אוהד אינגר ניגן בס.

- "שיר אחר" מאלבום הבכורה של החברים של נטאשה, עם קוזו על הבס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...
בתאריך 29.1.2021 at 16:02, huckbuc כתב:

ואם בתלמידי עבר עסקינן, אז אספר שאני לימדתי בס את ישי ברגר (אז תיכוניסט, לימים הגיטריסט של יוסלס איי די ועוד הרבה דברים), ולימדתי לפסיכומטרי את אורלי לוי.

אני לימדתי אורגנית תקופה קצרה את נכדתו של חיים ברקני שכזכור אחראי על כמה מהלחנים המשובחים ביותר במוזיקה המקומית - החיטה צומחת שוב, את תלכי בשדה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לספרייה עלו תווים של ארבעה שירים חדשים:

- לרגל מותו המצער של צ'יק קוריאה, "סמבה צ'יק" של שם טוב לוי מ-1981, שמוקדש לגאון הפסנתר.  מיקי שביב על בס פרטלס, באחד התפקידים המורכבים שעלו לספרייה - גם מבחינת קריאה וגם מבחינת נגינה.  (ותודה לאחותי היקרה תמר על הרעיון.)

- "יונתן שפירא" של איה כורם.  הבסיסט הוא גיא ברתור.

- "דמעות של מלאכים" בביצוע של יוני רכטר ויהודית רביץ מהאלבום "באופן קבוע וחד פעמי".  מדהים לחשוב שיוני רכטר היה בן 16 כשהוא הלחין את השיר.  ארנון פלטי מנגן בס.  צריך לכוון את הבס כמעט רבע טון למטה.

- "השיר על הארץ" של נורית גלרון.  עוד לחן של יוני רכטר ועוד תפקיד בס של מיקי שביב (רק הפעם אחד הקלים לקריאה ונגינה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Miri Lazovsky-Feine העלתה תווים לשני שירים: "שוב", בביצוע של חוה אלברשטיין ואריק סיני, עם אבנר יפעת על הבס, ו"קילפתי תפוז" של אריק איינשטיין, עם מיכה מיכאלי על הבס.

בנוסף, עלו התווים של שיר הדאחקה "אחלה חמודה" של בני בשן.  בפעם הראשונה בספרייה - ובסבירות גבוהה גם האחרונה - מדובר בתפקיד בס שמנוגן על טובה.  הנשפן שמאחורי הטובה הוא יובל "טובי" זולוטוב, בשבתו בהרכב בום פם.  קמפארי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

אחרי הפסקה ארוכה בעדכונים, הנה מה שהתחדש בספרייה:

@Miri Lazovsky-Feine העלתה את התווים של "הו מה יהיה" (מתי כספי), "על ראש שמחתי" (ריקי גל) ו"סיבה לחיות" (דני סנדרסון).

@lukatch העלה את התווים לבס של "In Dulci Jubilo" של מייק אולדפילד.

עלו גם התווים של LA (ג'ינג'יות), "וידוי" (יהודית רביץ), "יושב על הגדר" ו"אני ואתה" (אריק איינשטיין), "גן סגור" (הכבש השישה-עשר), ו"לכבוד הקיץ" (גזוז).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

צרור נוסף של שירים חדשים בספרייה:

שתי התוספות הטריות ביותר הן שני שירים שונים בעלי אותו השם, "עכשיו". יש את "עכשיו" המפורסם יותר של ג'וני שועלי, התמצית של שנות התשעים במוזיקה הישראלית, עם חיים לרוז בתפקיד בס אינטנסיבי למדי.  ה"עכשיו" השני הוא מהאלבום האחרון של יוני רכטר, עם ניחוחות היצירה של רכטר משנות השבעים; יוגב גלוסמן מנגן בס.

ואם בשנות השבעים עסקינן, אז התחדשנו ב"דרך ארוכה" של גלי עטרי מפסקול הסרט "דיזנגוף 99" (מישהו יודע מי הבסיסט??), "אהבה שקטה" של אריאל זילבר ולהקת ברוש (יוסי מנחם כמובן על הבס), "לוקח ת'זמן" של יצחק קלפטר מתוך פרויקט "צליל מכוון" (אבנר יפעת בסיסט), ו"בלילות הקיץ החמים" של מתי כספי (שגם מנגן בס).

עוד עלו התווים של "מישהו שומע אותי" של איפה הילד (חמי רודנר מנגן בס), "עניין של זמן" של גידי גוב, מהפתיח של סדרת הטלוויזיה בעלת אותו השם (אני 99% בטוח שהבסיסט הוא בנצי גפני, אבל אשמח לאישור), "שיר לאמא" של אלון עדר, עם נדב הולנדר על הבס, ו"מותק מותק מותק", הדואט המתוק של איתי פרל ותמר אייזנמן, עם נגינת בס של מיקי ורשאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

@Miri Lazovsky-Feine העלתה את התווים של "ימים טובים" של יהודית רביץ ("מילא, שיהיו ימים כאלה...").  שיר כיפי אבל עם תעלומה - מי מנגן שם בס?

באותה שנה (1979) יצא לאור גם "אף פעם לא תדעי" של שלמה ארצי, עם אלון נדל בתפקיד בס שהפתיע אותי באינטנסיביות שלו, יחסית לרוגע של השיר.

במשך שנים תהיתי מי מנגן בס ב"חשמל בכפות ידיך" של רותי נבון.  לרגל העלאת התווים נהיה לי יותר דחוף לברר, אבל מהתכתבות עם רותי נבון בעצמה (אני מנגן עם מישהו שפעם ניגן איתה) הסתבר שהיא לא זוכרת.  התכתבות קצרה עם אלי מגן אישרה את החשד שלי - הוא הבסיסט!

אחרון חביב בדיווח היום: "אל תעזבי את תל אביב" של להקת טנגו, עם מיקי שביב כמובן על הבס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, huckbuc כתב:

במשך שנים תהיתי מי מנגן בס ב"חשמל בכפות ידיך" של רותי נבון.  לרגל העלאת התווים נהיה לי יותר דחוף לברר, אבל מהתכתבות עם רותי נבון בעצמה (אני מנגן עם מישהו שפעם ניגן איתה) הסתבר שהיא לא זוכרת.  התכתבות קצרה עם אלי מגן אישרה את החשד שלי - הוא הבסיסט!

בתיבה 89 הוא פשוט טועה, נכון?

פעם - כלומר בשנות ה-60/70 - תפקידי בס היו יותר אינטנסיביים ו"עסוקים" מאשר ב-20-30 השנים האחרונות. קצת חבל לי שתפקידים כמו זה נעלמו. גם הריף הבסיסי של השיר, ההתחלה של הבית, כבר כמעט שלא כותבים היום תפקידים כאלה. אני די בטוח שנורית הירש כתבה את הריף הזה לבסיסט, וכל השאר על הדף היה צ'ארט של אקורדים. 

אגב, שלשום היה לרותי נבון יום הולדת 70. איזה זמרת מדהימה היא הייתה לפני אירוע החזרה בתשובה וההיעלמות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, lukatch כתב:

בתיבה 89 הוא פשוט טועה, נכון?

נראה לי שכן, במובן שזה לא מה שהוא התכוון לנגן (יש שם חריגה מהתבנית בכל שאר השיר), אבל לא במובן שיצא משהו בעייתי כשלעצמו.

אני מאד מחבב את רותי נבון - יש לה גוון קול ייחודי שלטעמי מתלבש בול על המוזיקה שהיא ביצעה.  אבל בגיזרת הדיוק ב-pitch יש אצלה, אפעס, מקום לשיפור.  זה בולט במיוחד בהכפלה של השירה (double tracking) בתחילת הפזמון הראשון, 1:08 לתוך השיר: ההברה הארוכה "כך" היא ממש לא באותו הגובה בשני הערוצים.

ואני מצטרף להבעת הצער על היעלמות תפקידי הבס ה"עסוקים".  היה יותר כיף לבסיסטים בשנות השבעים 😉

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד שלושה שירים חדשים:

- "הכל פתוח" ("טוב לי, כמה טוב לי...") של גידי גוב, השיר הפותח של האלבום המופלא 40:06.  היה לי לא פשוט להוציא את התפקיד של אלון נדל, ואני ממש לא סגור על מה שקורה עם הבס בזמן הסולו של הגיטרה (2:21 דקות לתוך השיר, החל מתיבה 65 בתווים).  יש שם תפקיד שעושה מעין קול שני נמוך לגיטרה, ושנשמע לי כמו גיטרה בס מנגנת ברגיסטר מאד גבוה (או אולי בכלל עם אוקטבר?), בלי שאני שומע במקביל תפקיד בס ליווי רגיל.  אבל אני ממש לא בטוח.  התפקיד המסתורי הזה מופיע בתווים בסימון של אוקטבה למעלה (8va) - מה אתם אומרים?

- "יש לי חולשה לרקדנים" של ריקי גל, עם עמי אופיר על הבס בסאונד מיוט מגניב.

- "שיר עבודה" ("כבר צריך להתעורר...") של גזוז.  מוטי דיכנה כמובן מנגן בס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

- "עינב" של ג'יין בורדו, עם מתי גלעד (שהיה משתתף פעיל פה בפורום) מנגן בס.

- "עושה קסמים ורוקנ'רול" של גיא מזיג, עם טרנסקריפשן בכורה של תפקיד בס של דני שניידרמן.

- "שיר עם נקי" של מתי כספי, טרנסקריפשן מעשה ידי @Miri Lazovsky-Feine .

- "טוב שבאת" של גידי גוב, עם עוד תפקיד בס אפי של אלון נדל הגדול.  רק עוד שלושה שירים וגמרנו את האלבום!

- "צליל מכוון" של יצחק קלפטר, השיר שבלעדיו סוף שבוע רגוע בגלגלצ לא יהיה סוף שבוע רגוע בגלגלצ.  תפקיד בס פשוט מאד של אבנר יפעת.

- "שמש אדומה" של גלי עטרי.  השיר הזה הוא אחד הגילטי פלז'רס שלי - משקל נוצה, אבל איזה תענוג של גרוב.  מי לעזאזל מנגן בס?  אני חושד ביוסי מנחם אבל לא מצאתי לכך תימוכין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

די הרבה התחדש בספרייה מאז העדכון האחרון כאן:

- שני שירים של קורין אלאל - "זן נדיר" (טל הרצברג על הבס) ו"הטבעת נפלה" (בנצי גפני)

- שני שירים של אריק איינשטיין - "אני רואה אותה בדרך לגימנסיה" (מיקי גבריאלוב) ו"דורית הגפרורית" (לא ברור מי הבסיסט...)

- שני שירים עם בס של קובי כהן - "רגאיי של עברי" של מתי כספי, ו"דרך הכורכר" של אריק סיני

- "מילים יפות" של גזוז (מוטי דיכנה)

- "חתונה לבנה" של שלום חנוך (מיקי שביב)

- "נקודת תורפה" של חוה אלברשטיין (אבנר יפעת)

- "יש אי שם" של גידי גוב (אלון נדל)

- "היי, אני כבר לא תינוק" מהכבש השישה-עשר (ארנון פלטי)

- "בתוך נייר עיתון" של טיפקס (גל פרמן)

- "את לא כמו כולם" של משינה (מייקל בנסון)

- "לא רוצה לזמביה" של עופר אקרלינג (יוסי פיין)

- "אצלי הכל בסדר" של ג'וזי כץ (אלי מגן)

- "כולם יודעים" ("אהובתי, הקשיבי על העפרוני...") של אהוד בנאי (גיל סמטנה)

- "יום שישי הגיע" של הדג נחש (יאיא כהן אהרונוב)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

שלושה תפקידי בס חדשים:

- "בוגי אתי הלילה" של גרי אקשטיין, שלמרבה הצער נפטר לפני כמה ימים.  אהבתי מאד את המוזיקה שהוא עשה, וגם את האישיות שלו, כפי שהיא השתקפה מראיונות אתו.  אני מצטער שאף פעם לא יצא לי לשמוע אותו בהופעה.  בשיר מנגן בס דורי לובלינר.

- "בני ילד רע" של ריקי גל, מתוך המחזמר "בני בום".  אני כמעט בטוח לחלוטין שהבסיסט הוא ישראל בורוכוב, ואשמח לתקן, אם צריך.

- "בדידותי" של להקת טאטו, עם ערן צור על הבס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

עוד שלושה שירים חדשים עלו לספרייה:

- "רק אל תלכי" של זקני צפת, עם תם מוכיח על הבס.

- "כבר הסתיו עכשיו" של תיסלם. הבסיסט הוא כמובן צוף פילוסוף.

- "פצעים ונשיקות" של מוניקה סקס.  תודה לגיא @guy_ron על תיקון טעות שלי: הבסיסט בהקלטה (ומסתבר שגם בהופעות) הוא פיטר רוט, ולא יוסי חממי.  חממי עצמו הסביר את הסיבה לכך אצלנו בפורום, ראו כאן:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

יש תווים חדשים:

- "שיר קדמשנתי", שמוכר יותר בשם "סקס אחר", מהאלבום הנהדר והחד-פעמי "בציר טוב".  מיקי שביב מנגן בס.

- "כולנו זקוקים לחסד" של נורית גלרון, עם מוטי דיכנה על הבס.

- משהו קצת יותר מודרני: "אני רץ" של דודו טסה, עם בסיסט שלא הכרתי בשם שמוליק דניאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

תווים של תריסר שירים חדשים עלו לספרייה, והעלו את מספר הטרנסקריפשנים ל-250 (!).

- @Miri Lazovsky-Feine העלתה את התווים של "כמו עפיפון" (יהודית רביץ שרה שיר של דני סנדרסון, יונתן לוי בבס), "אדבר איתך" של חווה אלברשטיין, ו"לא טוב היות האדם לבדו" של יהודית רביץ.

- "מחפש דרך חזרה" של כוורת, מהאיחוד של  שנת 1998.  אולארצ'יק כמובן בבס.

- "הבלדה למחלקה להלבשה תחתונה" של מרסדס בנד, עם יוני כהן על הבס.

- "חלל 2020" של אמיר דדון, עם בס של יוגב גלוסמן.

- "פנס הרחוב" של להקת תמוז, הבסיסט הוא איתן גדרון.

- "אמרת אמרת" של יהודית רביץ.  הבס של אוהד אינגר מוכפל בהרבה מקומות עם סינתי-בס, אני חושב.

- "ברוש" של אריאל זילבר - השיר שנתן את השם ללהקת "ברוש", למרות שהבסיסט בשיר הוא חיים רומנו, שבדרך כלל אוחז בגיטרה.

- "הכוס הכחולה" של עברי לידר, עם גולן זוסקוביץ' בבס.

- "בחור אנלוגי בעולם דיגיטלי" של אולארצ'יק.  אם כבר ב-1987 הוא חשב שהעולם דיגיטלי, מעניין מה הוא חושב עכשיו.

- "שיר דרך", המוכר יותר בשם "בא הביתה", מתוך האלבום "חתונה לבנה" של שלום חנוך.  מיקי שביב מנגן בס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

מניין שירים חדשים:

@Miri Lazovsky-Feine העלתה טרנסקריפשנים של "שיר ערב" של מתי כספי, ושל "אל תתייאש" של גלי עטרי.  בשניהם קובי כהן מנגן בס.

- "שיר הבילבול" של דורי בן זאב.  זה כנראה השיר הקל ביותר לנגינה מתוך ה-260 שבספרייה: רק שלושה תווים פשוטים, בקצב איטי (אוקיי, בסוף יש מודולוציה).  אבל מי מנגן שם בס, לעזאזל?

- "מחכים לשולה" של כוורת, אחד השירים שהתווספו ל"צפוף באוזן" כשהוא יצא בדיסק.  אולארצ'יק כמובן על הבס.

- "הגלשן שלי" - או בשמו הרשמי, "גלשן" - של דני סנדרסון.  אלון נדל בבס.

- שני שירים עם בס מעשה ידי מיקי שביב: "חורף" של גידי גוב, ו"נשל הנחש" של מאיר אריאל.

- השיר הטרי (יחסית) שבחבורה: "סע" של הדג נחש.  יאיא כהן אהרונוב מנגן בס.

- "רק החיים", הלהיט הראשון של לאה שבת, שלנצח יזכיר לי את תקופת השירות הצבאי שלי.  מישהו עם הדיסק יכול לאשר שהבסיסט הוא קוזו מהחברים של נטאשה?

- "אינטרקום" של להקת שייגעצ, עם בס של אבי מרקוביץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

יש יבול חדש -

- שלושה שירים עם בס של אלון נדל: "אלף כבאים" של להקת דודה; "מיטשל" של מיקה קרני; ו"זה תלוי רק בנו" של גידי גוב, מ-40:06 הדגול (עוד שיר אחד וגמרנו עם האלבום!)

- "היו לילות" בביצוע של כוורת.  עוד שיר אחד שלהם, וגמרנו גם עם כל "שירי התוספת" של הלהקה (מהאיחודים ומהבונוסים באלבומים).  אולארצ'יק כמובן על הבס.

- "תשאירי לי מקום לחבק אותך" - שיר ראשון בספרייה של להקת אבטיפוס, ושל הבסיסט שרון הולצמן.

- "נעלי הוגה", השיר הלא-שגרתי הפותח של האלבום "בגובה העיניים" של יוני רכטר.  אוהד אינגר על הבס.

- "קח אותי" של היהודים.  אני בכלל הכרתי אותו בתור השיר ששרה יסמיניש בהצגה (העילאית) "מייקל", והגילוי של המקור בא לי בהפתעה.  אבי יפרח מנגן בס.

- "הקול שמבפנים" - שיר טרי-טרי של מוניקה סקס.  ספי אפרתי הוא הבסיסט.

- "בשעה שכזאת" של אריק סיני.  קובי כהן, שמנגן בס בשיר, כתב פה אצלנו בפורום קצת זכרונות מההקלטה.

- "לבן על לבן" של להקת "שונרא" עם דן תורן.  דסי רוזנקרנץ מנגנת בס, אם אני עוקב נכון.

- "ברקים ורעמים" של הכבש השישה-עשר.  הבסיסט הוא ארנון פלטי.

- "So Far" של שלישיית "הבנות נחמה", עם קונטרבס של יונתן לוי.

- "סלואו משה" של להקת איזולירבנד הדו-בסיסטית (עמי פרנקל + מוטי דיכנה).

- "הבלדה על חמוריקו" של אריק איינשטיין. מי הבסיסט?

- "מודדת" של ירמי קפלן, עם ג'נגו על הבס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

לרגל פטירתו של אורי זוהר היום, עלו התווים של השיר "הוא חזר בתשובה" של אריק איינשטיין.  תפקיד בס פשוט לקריאה ולנגינה של אוהד אינגר.

עוד התווספו לספרייה מאז העדכון האחרון:

- שני טרנסקריפשנים שהעלתה @Miri Lazovsky-Feine : "כבו האורות" של גידי גוב, עם בס של ארנון פלטי, ו"אי שם בלב" של קורין אלאל, עם ערן צור על הבס.

- "רגע לא פשוט", השיר האחרון שנשאר להוציא מהאלבום 40:06 של גידי גוב (וגם השיר הכי פחות מוצלח באלבום, לטעמי).  הבסיסט הוא אלון נדל.

- שני שירים עם בנצי גפני על הבס: "אנטארקטיקה" של קורין אלאל, ו"נאחז באוויר" של גידי גוב.

- "ימות המשיח" ("כמה טוב לי") של דני ליטני, עם עמי אופיר על הבס.

- "אה אה אה" של אפרת גוש, יונתן לוי מנגן בס.

- "ויקיפדיה" של חנן בן ארי.  אייל מזיג גם הפיק את השיר וגם מנגן בבס.

- הנעימה "תמונה" של יעל לוי, המוכרת יותר כ"דה בה דה בה דה" לכל מי שפתח את הרדיו על גלי צה"ל בארבע אחר הצהריים מתישהו בשלושים השנים האחרונות.  ישראל בורוכוב על הבס.

- "אבשלום" של אריק איינשטיין.  אולי בגלל איכות הקלטה הלא-משהו (בכל זאת, 1970), לא הייתי בטוח מהי האוקטבה הנכונה בחלק מהצלילים.  תפקיד בס של שמוליק ארוך ז"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

עבר הרבה זמן מאז העדכון האחרון פה, אבל הנה מה שהתחדש בספרייה:

- "סתלבט בקיבוץ", שיר השנה הגלגלצי של פול טראנק עם ג'ימבו ג'יי.  את תפקיד הבס מבצע סינטי כלשהו, אבל הוא ניתן לנגינה בכיף גם בגיטרה בס.  אני ממש לא בטוח מי ניגן את התפקיד במקור, ופחות או יותר ניחשתי שזה גל ניסמן.  אשמח לתקן אם צריך.

- "יוסי יוסי" מהכבש השישה-עשר, עם מיקי שביב בתפקיד בס מופתי , שכבר היללתי פה באתר כמה פעמים.

- "יושב עלי בול" של ההרכב שאזאמט.  לא כל כך מוכר, אני חושב, אבל אחלה שיר עם אחלה תפקיד בס שמנגן אביעד דובדבני.

- "איש קש", פנינה מהאלבום הנהדר "צמר גפן מתוק" של שלמה גרוניך, עם אלון נדל על הבס.

- "שיכור ולא מיין" של יוסי בנאי, הבסיסט לא ידוע.

- "ריבים קטנים", עוד שיר מהכבש השישה-עשר, הפעם עם ארנון פלטי על הבס.

- "אהבה בסוף הקיץ" של צביקה פיק, שלמרבה הצער הלך לעולמו לא מזמן.  התווים הם של הגירסה המקורית מ-1977 (עם הקלווינט בפתיחה) מהאלבום "קליידוסקופ", ולא הגירסה הקצת מאוחרת יותר מהאלבום "מוסיקה".  גם פה הבסיסט לא ידוע, אבל הוא כנראה אחד מבין השלישייה של אוהד אינגר, קובי כהן, וישראל בורוכוב.  אגב - לטעמי "קליידוסקופ" נותן פייט רציני ל"פוגי בפיתה" של כוורת בתחרות על התואר "האלבום הישראלי עם עיצוב העטיפה הכי גרוע אי פעם".

- "זאת שמעל למצופה" בגירסת דני סנדרסון מ-2009 (ולא בגירסת הגשש החיוור מ-1974).  הבסיסט הוא יותם בן חורין.  מקורותיי הטינאייג'רים מספרים לי שהשיר עשה קאמבק רציני ומככב בטיקטוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...
  • 3 שבועות מאוחר יותר...

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת