Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

באך על בס

dave

Recommended Posts

נתקלתי בווידאו הזה, שמעבר להיותו נעים להאזנה, הוא מעניין מכמה בחינות:

1. סגנון הנגינה -
    • מדוייק ונקי
    • יד ימין מיומנת (בלי בדיחות של ילדים בכיתה ו' בבקשה 😝)
    • עשוי בטוב טעם ואנטיתזה מוחלטת ל-show-off האינפנטילי של יוטיוברים בסגנון davie504 וחבריו
  2. הבס שלו - 
    • מה זה הדבר הזה??!!
    • נראית כמו הכלאה בין בס לוויולה - ואיכשהו זה עובד בלי להיראות מזעזע (לדעתי)
    • הטופ נראה ממש כאילו פירקו אותו מכלי קשת אותנטי (יש סימנים שנראים כמו שריטות שיכולות להעיד על שימוש קודם)
    • הגשר שנראה מעין עיצוב מודרני של גשר מכלי מיתר קלאסיים
    • יש למטה שתי יציאות PL, מעניין למה זה

תהנו

עריכה אחרונה על ידי dave
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאד!  אהבתי גם כן.  תודה על השיתוף.

לשאלתך הראשונה בסעיף 2: מסתבר שהדבר הזה נקרא Marleaux Contra Electric Bass, פרטים כאן.  לא מצאתי שם תשובה לתהייה מהן שתי היציאות.

בחודשים האחרונים שלפני פרוץ הקורונה התחלתי לנגן בהרכב לא שגרתי: סקסופון, פסנתר, ואני (על בס חשמלי), מבצעים חומר קלאסי, בעיקר פוגות של באך.  הסקסופוניסט לוקח את הקול העליון, הפסנתרן את האחד או שניים שבאמצע, ואני למטה, מנגנים בדיוק את התווים הכתובים (השיפור הדרמטי בקריאת התווים שלי הגיע בדיוק בזמן!).  שני הנגנים האחרים הם בעלי הכשרה קלאסית מקיפה, וזאת היתה בשבילי חוויה פוקחת עיניים להתחיל להתחבר לניואנסים של נגינה קלאסית.  הנה עוד דבר שאני מתגעגע אליו בימי הבידוד האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, מרענן קליפ שלם של מוסיקה טובה נטו. אני תמיד בעד לנגן מוזיקה על בס לאו דווקא "תפקידי בס".  למרות שבוודאי תסכים שזו לא הטריטוריה הטבעית של בס חשמלי ולו רק בגלל המנעד המוגדל שמצריך בס שישה מיתרים או לפחות מיתר דו גבוה. אני לא כ"כ אוהב את ה top-end בסאונד, קצת יותר מדי "קלאנקי" לטעמי. אבל, בפירוש ביצוע מקסים.
לגבי הבס, אני לא חושב שהטופ היה שייך בעבר לכלי אקוסטי. השריטות אינן חיצוניות, הן בטקסטורה של העץ, נדמה לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, RT כתב:

לגבי הבס, אני לא חושב שהטופ היה שייך בעבר לכלי אקוסטי. השריטות אינן חיצוניות, הן בטקסטורה של העץ, נדמה לי.

אתה צודק, כנראה שזה שמאפיין את סוג העץ. תודה ל-@huckbuc שמצא מידע על הבס הזאת. תיקנתי את הפוסט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיאזו ופיקאפ ביציאות שונות לפי מה שאני מבין...

הוא באמת מנגן את זה נורא יפה, אותי מעניינת הטכניקה שלו שהיא מן הכלאה בין טכניקה של גיטרה קלאסית לטכניקה של גיטריסטי פלמנקו שמנגנים ״כמו בסיסטים״ אבל ממש עם הקצה של האצבע.

זה נורא אפקטיבי לנגן את הדבר הזה אבל זה דבר מאוד ספציפי לנגן על בס, מעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לומר שבאופן די גורף אני מוצא שבאסים סינגל-קאט, עם הגיבנת הזאת, דוחים בעיני מבחינה אסתטית. אבל כאן, הרעיון של חלק עליון שנראה כמו ויולה הוא די גאוני, ונראה לפעמים אפילו הגיוני. האם זה גם נוח? אני לא משוכנע. כל מי שיש לו קונטרבס ניסה פעם לנגן עליו במאוזן כמו גיטרה בס, ומבין על מה אני מדבר. 

לגבי שתי היציאות - זה מוסבר בווידאו השני. אחד רגיל ואחד של הפיאזו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...
  • 3 שבועות מאוחר יותר...
  • 7 חודשים מאוחר יותר...

שאראיי ריד (Sharay Reed), שהוא בסיסט מפלצת שמנגן בד"כ פאנק וגוספל, הוציא לאחרונה ספר תווים בשם Bach n' Bass, עם אינוונציות של באך בעיבוד לשתי גיטרות בס.

אני מנגן לאחרונה יחסית הרבה עם יוטיוב תפקידי בס של יצירות קלאסיות (התווים מ-IMSLP), אז הרעיון נראה לי סבבה.  הנה דוגמא מערוץ היוטיוב שלו:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...