Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

שת"פ סדאוסקי-וורוויק: החברה הגרמנית תבנה ותשווק בלעדית את דגמי המטרו

lukatch

Recommended Posts

https://bassmagazine.com/artists/warwick-to-be-exclusive-licensee-for-sadowsky-guitars?fbclid=IwAR3tUJY7fixRy_R93827xd3eLiTYBCl3xgdgJS_0NYU8H6Vgx6uTJyyOUec

צעד חשוב מאוד לרוג'ר סדאוסקי, וגם לוורוויק. ב-NAMM הקרוב כבר יהיה להם דוכן משותף, ושם ייחשפו דגמי המטרו והמטרו-אקספרס החדשים, שייבנו בגרמניה, במפעל במארקנויקירשן. 

רוג'ר סדאוסקי והצוות שלו ימשיכו לייצר בניו יורק את דגמי NYC Custom Shop של סדאוסקי. 

מכאן למה שאין בידיעה שלמעלה: מקורותי, כמו שאומרים, מוסרים שיהיו גם דגמים סיניים שייוצרו במפעל של וורוויק בשנגחאי, שם מיוצרים היום דגמי הרוקבייס של החברה הגרמנית. כלומר, עוד לא הרבה זמן נראה סדאוסקי סיניות. מעניין מאוד כמה הן יעלו ומה תהיה איכות הבנייה והרכיבים. 

מי שאוהב את רוג'ר ומעריך את מה שעשה ותרם לעולם הבס ב-40 השנים האחרונות, חייב להיות שמח מאוד בשבילו היום. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין. לכאורה נשמע כמו WIN WIN. אני חושב שוורוויק היו צרכים את ה'הכרה' מבונה גיטרות *אמריקאי* בעל שם והשפעה, שהכלים שלו פופולריים בחוגים שוורוויק לא ממש הצליחו לחדור אליהם. בשנים האחרונות האסטרטגיה השיווקית שלהם הייתה מתן חסות לנגנים בעלי שם. ואף על פי כן זה היה נראה לי מלאכותי ומאולץ. קצת קשה לי להניח את האצבע בדיוק על הנקודה, אולי משהו ברמת ה form factor (מניח שזה קשור לעובדה שמוזיקאים זה קהל שמרני ויש דברים מסויימים שנטבעו בתודעה שלנו).

מצד שני, המפעל שלהם וטכנולוגיה שיישמו בו זה דבר מעורר הערצה.

עריכה אחרונה על ידי dave
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@lukatch כמדומני כבר מזמן יש סידרה של סאדווסקי שמיוצרת בסין. אם אני לא טועה, כל הסידרה של המטרו אקספרס היא סינית.

השאלה שלי עולה בראש דווקא מהפרסום הזה היא למה סאדווסקי החליט אחרי כל כך הרבה שנים שהוא עובד באופן הדוק וצמוד עם היצרנים שלו ביפן, לעבור לייצור באירופה שסביר להניח שזה יותר יקר, ולמה דווקא עם וורוויק.

כבר ראינו במהלך השנה האחרונה מהלך של שינוי גדול בשוק הבוטיק כשסמית הודיע שהייצור שלו עובר לברובייקר. יש הרבה רחשים מאחורי ההחלטה הזו. הוא מעולם לא הסביר את הסיבה לכך אבל אני (ועוד כמה...) מניח שהוא מבין שאין לו אף אחד שימשיך את דרכו ולכן הוא מכין את עצמו. יש גם שמועה שאחד העובדים המרכזיים שלו במפעל נפטר ולכן נוצרה לו בעיה בייצור (הם בסך הכל 5 אנשים במפעל כולל אותו).

בקיצור... נראה לי שסאדווסקי עושה מהלך דומה. גם לו, כמו לסמית, אין בן שממשיך את המסורת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

זו היתה בדיוק ההשערה שלי כששמעתי על השינויים... גם של סאדווסקי וגם של סמית לפני כשנה.

שניהם חושבים בדיוק אותו הדבר. הם מבינים שהם לא יחיו לנצח, לשניהם אין בנים ממשיכים בעסק (עד כמה שידוע לי) ולכן הם צריכים לחשוב חשיבה יצירתית ומחוץ לקופסה איך המורשת שלהם תמשיך אחרי שהם כבר לא יהיו איתנו.

לא יודע אם זה טוב ליהודים או לא, אבל ללא ספק האנשים האלה עושים צעדים אמיצים מאוד בשביל להמשיך את המורשת שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה יכול להיות יותר מעניין אם כל דגמי ה"פנדר" היו מועברים לחו"ל, והוא היה מתמקד אישית רק בסינגאל קאט שלו,

שזו אחת הגיטרות היפות  שעוצבו.

https://www.sadowsky.com/sadowsky-instruments/nyc-basses/single-cut/

DSC_5149-1-1800x590.jpg

עריכה אחרונה על ידי nonpoint
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעלים גאה ומבסוט של וורוויק רוקבס סטרימר נפלאה שבנויה ברמה גבוהה מאוד, אני בטוח שאם ישמרו על הסטנדרט הזה, גם סדובסקי שתצא מהמפעל הזה תסב נחת רבה למי שיקנה אותה. מקווה שהמחיר ישאר שפוי ומשתלם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 1 שנה מאוחר יותר...

הערב, בעודי משווה מחירים של כמה כבלים שאני צריך לקנות, נתקלתי באתר של Next-Pro בהפתעה: סדאוסקי ב-2851 ש"ח.

sadowsky.thumb.PNG.0166f18572de224e890cb7f8e9842903.PNG

בהתחלה חשבתי שמדובר בטעות או בזיוף - Next-Pro הם בסדר (מהמגעים שלי איתם עד היום), אבל הרושם שלי הוא שהם יותר בכיוון של מערכות קריוקי מאשר של כלי נגינה בוטיק.  אבל אז נזכרתי בדיון הזה, ומסתבר שאכן מדובר בליין ה-MetroExpress שדוסקס כאן.  מישהו יודע אם אלה גיטרות סבירות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני שמעתי ביקורות לא טובות עליהן. 

יש את הבחור הזה שנתן ביקורת אמינה לדעתי:

אגב, ניגנתי על הדגם הזה במיוזיק סנטר ועפתי!!! אם רק היו לי 13K ספייר, או שהייתי צריך עוד בס, או שהייתי מנגן בכלל... עזבו 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...