Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

האם לבסיסט מתחיל כדאי להשקיע בגיטרה בס ברמה טובה או להתחיל מהכי זול שיש?

musicman

Recommended Posts

בס"ד

שאלה: אם ישנו בסיסט מתחיל שמחפש גיטרה בס ומתלבט אם להתחיל עם משהו ברמה טובה כמו איזה בס אמריקאית (נגיד) ומגבר ביחד  בטווח ה 4000-5000 ש"ח מיד 2 (כמובן מדובר שיש לו את האפשרות)

או שמא כדאי לו להתחיל בהכי פשוט שיש ממש בחבילת בייסיק אולי ב 1500 ש"ח משומש מיד 2, הנקודה היא האם ציוד טוב יכול להביא אותו מאות  נקודת פתיחה למקום גבוה יותר מאשר משהו זול ופשוט?

כמו כן איזה גיטרות  בס ומגברים הכי  מומלצים למתחילים והכי איכותיים? ומה העלות ? 

מה דעתכם?

שבוע טוב!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה כמה שאלות והרבה גישות. אני אכתוב את המבט שלי על השאלה החשובה הזאת, מתוך הבנה שיש עוד דעות ואין תשובה אחת מוחלטת. 

1. המגבר חשוב מאוד. בס פצצה דרך מגבר זבל = נשמע זבל. בס זול מאוד דרך מגבר פצצה = ממש לא רע. אז כן, חשוב להשקיע במגבר טוב. לא בהכרח חזק מאוד כי בכל חדר חזרות יש מגבר, אבל הסאונד צריך להיות טוב וכזה שיגרום לך לחייך כשאתה שומע את עצמך מנגן. 

2. במגברים אני ממליץ לקנות חדש, כי בניגוד לגיטרות, במוצרי אלקטרוניקה יש משמעות לאחריות. 

3. בניגוד לשנות ה-70, היום גם גיטרות זולות מאוד יכולות להישמע ולהרגיש ממש בסדר. אל תקנה זבל גמור: תעשה את הסיבוב, תנגן על הרבה מאוד באסים דרך אותו מגבר (כלומר תיכנס לחנות גדולה כמו כלי זמר דיזנגוף סנטר ותגרום למוכרים להצטער על היום שבו הם נולדו) ותחליט מה הכיוון שבא לך (איבנז, ג'ז בס, פרסיז'ן, וכו'). ואז תתחיל לחפש מה מסתדר לך עם הכסף. אמריקאית לא בהכרח יותר טובה. רק בשביל הדוגמה, הג'ז בס החדשה הכי טובה שניגנתי עליה (וניגנתי על מאות לאורך 42 שנות נגינה על בס) הייתה פנדר מקסיקאית שפתחו את הקרטון שלה בכלי זמר. פשוט מקסיקאית. עץ זה לא מדע מדויק. לפעמים קאסטום שופ אמריקאית נשמעת סתומה, ואיזה דיקט סיני נשמע נהדר. סתם לדוגמה, יש למשל דגם של איבנז שנקרא  SRX700 שנמכר די בזול כי אין לו יחסי ציבור או איזה בסיסט נורא מפורסם שמנגן עליו, והוא לדעתי אחד הבאסים הכי טובים שאפשר לקנות גם אם התקציב שלך הוא פי 20. 

4. סט-אפ זה מה שעושה את ההבדל בין בס זול לבס שניתן לנגינה. כמעט כל בס זול מגיע מהמפעל עם סט-אפ לא טוב. ההבדל בנוחות הנגינה, וכתוצאה מזה איך שאתה נשמע וכמה מהר אתה מתקדם והאם אתה תתמיד על הכלי, ההבדל הזה יכול להיות משמעותי מאוד. בקניית בס לא יקר בחנות, תמיד תכניס לתוך החישוב שלך (1) סט מיתרים חדש, (2) סט-אפ. זה אפילו קריטי. כמה סיבובי ברגים לפה ולשם, ופתאום יש בס נוח ונעים שמנגן מעצמו ואתה לא צריך להילחם בו. 

5. אני מתנגד שנים לגישה של "גיטרה למתחילים". למעשה זה בדיוק להיפך. מתחילים צריכים גיטרה ברמה יותר גבוהה מאשר מקצוענים. תחשוב על זה ככה: תיתן לאריק קלפטון איזה סקווייר דיקט מאינדונזיה, והוא יגרום לה להישמע כמו מיליארד דולר. דווקא נגן מתחיל צריך כלי שלא מזייף, נשמע טוב ומסודר נוח ככה שאתה מנגן שעות בלי להתאמץ - שוב, סט-אפ

6. התקציב שלך מצוין. אפשר למצוא בו בס ומגבר שיספיקו לך להרבה מאוד שנים. אל תתפתה להוסיף אלפים - אין צורך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

cmd_ps_front(1).jpg

הנה למשל מגבר מעולה ב-2,700 ש"ח

https://www.kley-zemer.co.il/מגברים_לגיטרות_Markbass_CMD_JB_Players_School

בס פנדר נחמדה משומשת אתה יכול למצוא ב-2,000 ש"ח בלי בעיה. כן, יש סקוויירים סבבה אבל קשה למכור אחר כך משהו שלא כתוב על הראש שלו פנדר. 

ו-300 ש"ח תשמור לסט-אפ כולל סט מיתרים חדש (אם אתה מתחיל אני מציע שתשים סט 040, חבל סתם להילחם עם המיתרים). תביא את הסט למי שעושה לך סט-אפ ותבקש שיעשה לך אותו עם המיתרים האלה. זה חשוב, אל תדלג על השלב הזה. אלה ה-300 שקל הכי חשובים שתוציא במסגרת הקנייה הזאת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

אחל'ה

תודה על המידע (-:

אז מה שאני מבין דבר ראשון מגבר איכותי

לאחר מכן גיטרה שנשמעת סביר +סט אפ+ ומיתרים 0.40

שאלה נוספת לגבי הגיטרה

הרי איך אני יכול להבחין בצליל טוב או לא לגיטרה בס  כמו שציינת שניגנת על בס מקסיקנית שהייתה ברמה גבוהה ביותר

מה האינדיקציה שלי לגבי האיכות כאחד שאין לו ניסיון בבס או שלמעשה לרוב, המקסיקניות לדוגמה או הסקוויר הם ברמה סבירה?

כמו כן כתבת כל ה IBANEZ SRX700 היא נמכרת בארץ<?

והיכן היית שם אותה בדרוג לעומת הפנדרים?

אגב איך המיוזיקמן בגיטרה בס?שווה להשקיע?אגב אני בא מתחום הגיטרות עם 'תשוקה' לבס

יש לי חשמלית מיוזיקמן בתמונה למטה

P1010003.JPG

עריכה אחרונה על ידי iBass
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 9.10.2018 at 01:00, musicman כתב:

אגב איך המיוזיקמן בגיטרה בס?שווה להשקיע?אגב אני בא מתחום הגיטרות עם 'תשוקה' לבס

יש לי חשמלית מיוזיקמן בתמונה למטה

ההבדל המרכזי בין מיוזיק מן לפנדר בבס הוא שהמיוזיק מן הן אקטיביות, כלומר מגיעות עם פריאמפ מובנה בגיטרה שפועל על בטריה. חוץ מזה בדרך כלל אלה גיטרות מצויינות, היו כאן בפורום כמה ביקורות טובות על דגמי הפתיחה שלהם sub שמיוצרות במזרח ואפשר למצוא אותם ביד שניה בין 1000-1500 ש"ח, שווה לנסות. ניגנתי קצת על אחת כזאת, הבניה והסאונד מצויינים, בטח ביחס למחיר. גם האיבנז, אגב הן אקטיביות ברוב המקרים. הדגם היקר יותר stingray נחשב למעולה במיוחד ומבוקש, הסאונד זה כבר עניין של טעם. בעיקר פאנק של שנות השבעים (the brothers johnson למשל) אבל גם פלי מהרד הוט בתקופות מסויימות ניגן רק על כאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחל'ה!

עכשיו איך היית מדרג את המיוזיקמן  בוא נאמר לפי הסוגים כביכול:

1.מיוזיקמן ארני-בל של היום

2.מיוזיקמן שלפני הארני בל 

3.sterling -גם כאן ראיתי כמה סוגים בטווח של בין 1500-3500 ש"ח  

4.וה olp זכרונם לברכה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדרוג שלי 

1. מיוזיקמן שלפני הארני בול - הדבר האמיתי, ההולי גרייל, וינטאג', שגם הרבה פעמים עולה בהתאם.

2. מיוזיקמן ארני-בול של היום - מצוינות, לפעמים יש כל מיני נפילות ומחלות, דגם נפוץ מאוד בשוק המשומשות, רק כעת יש בפייסבוק כמה למכירה במחירים נוחים, מיותר לקנות כזו חדשה. 

3. sub usa - דגם מוזל מסוף ה 90 תחילת ה 2000 שהיו מצוינים. אפשר למצוא, אבל לא מאוד נפוץ. 

4. האמת לא יצא לי לבדוק אבל הבנתי שהן סבבה לגמרי ומאוד קרובות לאמריקאיות.

5.  sub ray sterling by musicman יש לי כזו והיא תמורה מעולה למחיר הזול של כבסביבות 1500 ש"ח

6. וה olp זכרונם לברכה - ממש לא לברכה.. פח אשפה שנעשה לפני הקפיצה באיכות המזרח אסייתית ונראה לי שכיום מוכחש על ידי החברה המקורית...  

בכל אופן צריך להבין שההבדלים היום הם קטנים והולכים והאיכויות ממזרח אסיה הולכות ומשתפרות, והשאר תלוי כיס וטעם אישי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני חצי שנה קניתי לבן הקטן שלי מיוזיקמן סטינגריי 1991, בת 27 במצב חדש, ב-$818, כלומר 2,974 ש"ח, מאישיבאשי היפאנית דרך איביי (ועוד קיבלנו עם זה גיג-בג של ריטר). המשלוח היה חינם, ככה זה עם אישיבאשי. עשר רמות מעל ה-SUB והסטרלינג, בדקנו את שתיהן לפני שהחלטנו ללכת על אמריקאית. תכלס שילמתי רק 500 ש"ח יותר מסטרלינג סינית במרום... האמת, אין מה להשוות. 

s-l1600.jpgs-l1600.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, lukatch כתב:

לפני חצי שנה קניתי לבן הקטן שלי מיוזיקמן סטינגריי 1991, בת 27 במצב חדש, ב-$818, כלומר 2,974 ש"ח, מאישיבאשי היפאנית דרך איביי (ועוד קיבלנו עם זה גיג-בג של ריטר). המשלוח היה חינם, ככה זה עם אישיבאשי. עשר רמות מעל ה-SUB והסטרלינג, בדקנו את שתיהן לפני שהחלטנו ללכת על אמריקאית. תכלס שילמתי רק 500 ש"ח יותר מסטרלינג סינית במרום... האמת, אין מה להשוות. 

s-l1600.jpgs-l1600.jpg

מגניבה מאוד! יפנית? (כן מסתבר שהיו גם מיוזיקמן סטינגריי יפניות סדרה ex או xv )

לי היתה במשך שנים רבות סטינגריי דומה מאוד, גם 91, שהיתה חלום חיי במשך המון שנים, והיתה הבס הראשית שלי שחשבתי שתלך איתי לקבר.. אבל אחרי כ 11 שנים, התחיל להמאס לי ממנה, היו בעיות שבהתחלה התעלמתי מהן אבל כבר לא יכלתי יותר. בסופו של דבר מכרתי לטובת ריקנבקר. אבל תמיד ידעתי שארצה סטינגריי שוב מתישהו. ואז שיצאו סדרות הסטרלינג והסאב המוזלות נדלקתי, ומצאתי סאב חמודה משומשת במחיר טוב. והיא סגרה לי את הפינה הזו לגמריי! ובמקומות מסויימים אפילו מתעלה על המקורית שהיתה לי, ובעיות מסויימות שביאסו אותי בדגם האורגינלי, לא היו בדגם הזול. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

לגבי הדגמי SUB השאלה שלי אם מדובר על SUB 1?

האמריקאיות משנות 90-2000 אלפיים עם הגימור טקסטורה?(בתמונה זו חשמלית SUB1 אמריקאית שהיית לי)

ובכל אופן אז מה זה Sterling s.u.b?כלומר יש הSUB היו האמריקאיות והסטרלינג SUB זו הגרסה האסייתית?

PA090148.JPG

PA060158.JPG

PA090143.JPG

בתאריך 10.10.2018 at 07:05, noambt כתב:

שהמיוזיק מן הן אקטיביות, כלומר מגיעות עם פריאמפ מובנה בגיטרה שפועל על בטריה

ראיתי שיש דגם של CUTLESS לפי מה שאני מבין הם לא אקטביות כלומר בלי פרי-אמפ

משהו ניסה אותם? והאם הם מהדורה חדשה?כלומר משהו חדש לגמרי או העתק של משהו ישן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.10.2018 at 20:43, lukatch כתב:

s-l1600.jpgs-l1600.jpg

לא רוצה לחטוף את השרשור, אבל זה מעניין. משלוח חינם זה אחלה (ומוזיל מאוד) - עם מי היה השילוח ואיך הייתה ״חווית״ השחרור מהמכס וכו׳? שואל כי החשש מהסיוט של עמילי המכס זה מה שמונע ממני להזמין כלים מחו״ל.

וגם, סטינגריי מייפל 1991 נמצאת ברשימה שלי, אז אם לגמרי במקרה בא לך להפטר ממנה... 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 12.10.2018 at 16:31, musicman כתב:

בס"ד

לגבי הדגמי SUB השאלה שלי אם מדובר על SUB 1?

האמריקאיות משנות 90-2000 אלפיים עם הגימור טקסטורה?(בתמונה זו חשמלית SUB1 אמריקאית שהיית לי)

ובכל אופן אז מה זה Sterling s.u.b?כלומר יש הSUB היו האמריקאיות והסטרלינג SUB זו הגרסה האסייתית?

PA090148.JPG

PA060158.JPG

PA090143.JPG

ראיתי שיש דגם של CUTLESS לפי מה שאני מבין הם לא אקטביות כלומר בלי פרי-אמפ

משהו ניסה אותם? והאם הם מהדורה חדשה?כלומר משהו חדש לגמרי או העתק של משהו ישן?

לא ניסיתי, אבל הקאטלס, זה שם שהיה בעבר בשימוש של מיוזיקמן, לסטינגריי עם צוואר גרפיט, אבל לפני כשנה חזר לשימוש, לבס אחרת, דגם חדש בסטייל של פנדר מוסטנג או פרסיז'ן, לשם הרחבת השוק וההיצע. לא ניסיתי אבל הבנתי שהביקורות טובות.

הכי טוב להציץ באתר וללמוד https://www.music-man.com/instruments/basses/cutlass-bass

וגם להיכנס לאתר של סטרלינג ולראות את ההיצע (לשים לב שהשם של הסאב שונה פשוט לסטרלינג RAY4 וכמו כן נוס, דגם ביניים מבחינת מחיר ומפרט RAY24/25 בנוסף ל RAY34/35 ועוד כל מיני אופציות של עיצוב אלקטרוניקה וצבע, אז פשוט לעיין באתר https://sterlingbymusicman.com/pages/basses 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.10.2018 at 22:07, tomersg כתב:

מגניבה מאוד! יפנית? (כן מסתבר שהיו גם מיוזיקמן סטינגריי יפניות סדרה ex או xv )

לי היתה במשך שנים רבות סטינגריי דומה מאוד, גם 91, שהיתה חלום חיי במשך המון שנים, והיתה הבס הראשית שלי שחשבתי שתלך איתי לקבר.. אבל אחרי כ 11 שנים, התחיל להמאס לי ממנה, היו בעיות שבהתחלה התעלמתי מהן אבל כבר לא יכלתי יותר. בסופו של דבר מכרתי לטובת ריקנבקר. אבל תמיד ידעתי שארצה סטינגריי שוב מתישהו. ואז שיצאו סדרות הסטרלינג והסאב המוזלות נדלקתי, ומצאתי סאב חמודה משומשת במחיר טוב. והיא סגרה לי את הפינה הזו לגמריי! ובמקומות מסויימים אפילו מתעלה על המקורית שהיתה לי, ובעיות מסויימות שביאסו אותי בדגם האורגינלי, לא היו בדגם הזול. 

סיפור חיי. לאחרונה אני חוזר לסטינגריי שלי (שנת 94). מרגיש שהשלמתי איתה. 

אני חולם עכשיו על הספישל החדשה 5 מיתרים HH. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...