Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

מי מנגן את הבס הזה?

noambt

Recommended Posts

רבע שעה ניסיתי לגלות מי מנגן את היופי הפשוט הזה, נדמה לי שהצלחתי למרות שזה נשמע מופרך לגמרי. נו לנחש. מי שיודע, זה נשמע סיפור ששווה לספר אותו :ph34r:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'ון פטיטוצ'י. + דייב ווקל וסקוט אנדרסון, שבמקרה היו פה בארץ במסגרת איזה פסטיבל ג'ז וגויסו לסשן

היה דיון על זה פעם באקט מוזיקלי עד כמה שזכור לי

http://mooma.mako.co.il/Discs.asp?ArtistId=1388&AlbumId=6574

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, tomersg כתב:

ג'ון פטיטוצ'י. + דייב ווקל וסקוט אנדרסון, שבמקרה היו פה בארץ במסגרת איזה פסטיבל ג'ז וגויסו לסשן

היה דיון על זה פעם באקט מוזיקלי עד כמה שזכור לי

http://mooma.mako.co.il/Discs.asp?ArtistId=1388&AlbumId=6574

זה גם מה שאני מצאתי. אני חושב שזה די מפתיע. סחטיין תומר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תפקיד של צליל אחד פחות או יותר. אפשר לחשוב שפטיטוצ׳י זה קצת אוברקיל בשביל זה, או להעריך את האיפוק היציבות והדיוק שרק בסיסט גדול באמת יכול לבצע כמו שצריך. פחות זה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד מקרה של נגנים זרים שבמקרה היו בארץ ושאבו אותם לחלטר בסשן (ככה לפחות שמעתי) - השיר "לאה גנוב" של דורי בן זאב:

הם באמת הכניסו פה גרוב שקשה לי לראות איך נגנים ישראלים היו מצליחים להכניס.

וחוץ מזה - מברוכ, גיא!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חתיכת הרכב, מה? 

מה עבר לאנשים בראש באייטיז, מה, עם הבגדים האלה שנראים כמו מסרטי מד"ב סוג נון סופית, ז'קטים אובר-סייז והמבטים הדרמטיים האלה, והקליפ מריונטות הכושל הזה. אין שום עשור במוזיקה המודרנית שהוא כל כך פאתטי מכל בחינה שהיא (כן, אני יודע, גם סטיבי ריי ווהן זה אייטיז וגם ואן היילן וגם מטאליקה זה אייטיז, אבל לא על האייטיז הזה אנחנו מדברים פה, כן?). קלידנים בטח זוכרים אותו בחיבה, עם זאת, זה היה העשור שלהם, הם היו קונים DX7 בכלי זמר והיו מלכי העולם. לא יכולת להקים להקה בלי קלידן. שני גיטריסטים בלהקה זה היה מיותר לגמרי, כי הקלידים מילאו איזה 90% מהסאונד. מבאסיסטים באותם ימים בעיקר ציפו "להינעל על הבייס דראם", לא הרבה יותר מזה, ולזוז כמו רובוט שהרגליים שלו ממוסמרות לריצפה וצמודות זו לזו. היה אסור לעמוד בפישוק, כי פישוק זה כל כך סבנטיז. מבחינת סאונד הדרישה הייתה "לשטוף במה". אלה שתי המחמאות הגדולות שיכולת לתת לבסיסט אז, שהוא "שוטף במה" ושהוא "ננעל על הבייסדראם". כאילו שזה כלי אחד, בסתופים. וגיטריסטים נסחבו עם פלייט-קייסים כבדים כמו גיהנום של אפקטים rack-mountable, שהעלימו לגמרי את הצליל הבסיסי של הגיטרה המסכנה. רק מי שסחב rack כזה לקומה רביעית בלי מעלית ברבע לארבע לפנות בוקר אחרי גיג, כי למה שהגיטריסט יגור בקומה נורמלית עם הציוד הזה, יכול להעריך את גודל הזוועה. היה חייב להיות שם SPX90, זה הלב של כל המערכת, והם היו יושבים ימים שלמים ומתכנתים את זה, וכל שבוע הם היו קונים עוד איזה דיליי ומגדילים את ה-rack. אבל העיקר שעל הבמה היו שם אורות מהבהבים על כל האפקטים, זה היה חלק הכרחי בלוק של גיטריסטים. מגברים לא עיניינו אותם בכלל, הם היו מחברים את השיט הזה דיירקט ל-PA עם מוניטור, ירחם השם. פינגווין, ליקוויד, קולנוע דן, ובחזרה. טוב שזה נגמר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן עשור עם אסתטיקה זוועתית.

אבל תזכרו את מה שאני אומר: עוד עשרים-שלושים שנה, הלוק של ההיפ-הופ - עם המכנסיים הנמוכים ותנועות הידיים המתפתלות - ייראה פתטי לא פחות.  הלוק של הרוקנרול, להבדיל, מזדקן דווקא יפה מאד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה כל אחד מה שהוא גדל עליו זה קדוש ומה שלא אז זה זבל... זה בעיקר פסיכולוגי. האופנה והאסתטיקה באייטיז באמת לא משהו, אבל גם היום לא מי יודע מה. ובכלל ממתי פה זה מדור אופנה? 

יש יופי של מוזיקה באייטיז. בלי האייטיז לא היינו מקבלים את פינו פלדינו.. אבל נו - שוין..

בקליפ של דורי בן זאב אני די בטוח שעל הבס שם מנגן אדריאן דג'ומן ונראה לי שעל הגיטרה זה סרג'יו ברהמס. חבר'ה שחיו פה שנים, בכל מיני הרכבי רגאיי. כמו שורשי אפריקה, פראנה ועוד. אדריאן ניגן גם תקופה עם יובל בנאי, וכבר לא בארץ. סרג'יו עדיין בארץ.  את שאר הנגנים אני לא מזהה.  אבל אני לא חושב שהם ניגנו בהקלטה. אלא בקליפ. טוב עשו שיר רגאיי וחייבים צבע ואווירה לא?

ובכלל לא חסרות דוגמאות, גם בעולם, שנגני על גויסו לסשנים לנגן דברים פשוטים לפי דרישה וגם את זה עשו מצויין. אבל תכלס ביננו, לפעמים זה גם סתם פוזה - שיגידו שההפקה השקיעה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...