Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

דיון היכרות

Myung

Recommended Posts

• 3 חודשים מאוחר יותר...

אני יודע שקצת באיחור כי אני כבר כמה חודשים בפורום אבל אני בן 16 מגבעת שמואל מנגן כמעט שנה אחרי 5/4 שנים של נגינת גיטרה עברתי לבס וקצב ההתקדמות שלי במוזיקה התקדם מאוד ומאז בס היא הכלי שלי בשנתיים הבאות אתחיל לעבוד על רסיטל ועל בגרות מוזיקה

מנגן על Fender 78/77 American Jazz Bass

Fender Rumble 75

מנגן בעיקר ג'אז ורוצה ללמוד לנגן על קונטרבס מתישהו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

ממש אבל ממש באיחור

אני רפאל, בן 47 התחלתי ללמוד בס לפני שנתיים, ומגשים חלום ילדות/נעורים.

עכשיו הבס הוא אובססיה.

עדיין לומד, ונראה לי שלא אסיים עד הפנסיה!!  ;D

איזה כייף!!

ההשפעות: ג'אז (כל הסוגים), Fאנק, סלסה, R&B, סול מיוזיק, היפ הופ, מוזיקה שחורה וקצת דיסקו.

הנגנים שמשמשיםל לי מקור השראה:

Alain Caron (UZEB), Mark King, Bootsy Collins, Jaco Pastorius, Charlie Mingus, Charlie Haden, Verdine White ואיך לא Marcus Miller

ועוד כמה.

מת על פרטלס

החלום נוסף שלי הוא לנגן על קונטרבס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רפאל, בן 47

החלום נוסף שלי הוא לנגן על קונטרבס.

גם אני התחלתי לנגן קונטרבס בגיל 47, לפני חמש וחצי שנים.

למזלי, מורה לקונטרבס (קלאסי) גרה בצד השני של רחבת החניה ליד הבית שלי, ומורה לקונטרבס ג'ז גר בבניין לידה. מרגע שגיליתי את זה, ההחלטה הייתה קלה.

העובדה שהיה לי אז ותק של 34 שנים על גיטרה בס, הייתה חיסרון מסוים. בגלל שיד שמאל שלי הייתה "בת 34", ויד ימין שלי (זאת שלמדה רק בגיל 47 לנגן עם קשת) "רק נולדה", מבחינת הקונטרבס. ההבדל בין שתי הידיים הציב קשיים שהיה צריך להתגבר עליהם.

בגלל זה, העובדה שיש לך רק שנתיים ניסיון על גיטרה בס תהפוך ליתרון, כשתלך ללמוד קונטרבס. אתה גם תהיה פחות תקוע על איצבועים. כי בקונטרבס האיצבוע הוא שונה מגיטרה בס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

היי אז אני אנסטסיה , 16 ,

מנגנת משהו כמו שלוש וחצי שנים

מנגנת על FENDER JAZZ BASS

אני בלהקת רוק ALL GIRLS כזה איך שלא קוראים לזה XD

(נראה שהדיון קצת מת ואני באיחור של שנים אבל שיהיה ;D )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 1 שנה מאוחר יותר...

שלום לכולם וברוכים הנמצאים,

הצטרפתי אתמול לפורום, ולמרות שאני רואה שמזמן לא נכתבו הודעות באשכול ההיכרות - הפורום נראה פעיל (ומרתק) - אז אציג את עצמי:

שמי אודי, בן 48, מתגורר בגילון שבגליל המערבי. לפני שנים רבות ויתרתי על מוסיקה כעיסוק מקצועי, אך היא נשארה כמלווה נאמנה לכל אורך הדרך, תוך שמזינה את עיסוקי המרכזי (פסיכולוג). אני מנגן על כמה כלים, אך חיבה עזה ולא ממש מוסברת יש לי לבס. אחרי כמה שנים עם פנדר ג'ז בס, עברתי לימהה RBX200 מפרוטלסת, ול- Ibanez GSR205 הנעימה ובעלת הסאונד הנפלא. לאימונים (המעטים מדי לצערי) יש לי איבנז אקוסטית 5 מיתרים ואני אוהב להשתעשע גם עם קונטרבס. השתמשתי שנים רבות במגבר ימהה JX50B שיש לי חיבור עמוק אליו אבל לאחרונה התחדשתי בפנדר rumble 100 קל המשקל ובעל הצליל הצלול (לטעמי).

לצערי אני פחות מדי מנגן לעומת מה שהייתי רוצה (זמן... זמן...) אבל מתלהב כמו ילד בכל פעם שאני עושה זאת, ובעיקר כשיוצא לי לנגן עם אחרים או לכתוב קטע שאני גם מצליח לנגן (הפער קצת מבאס, אבל ככה זה...).

נעים להכיר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 1 שנה מאוחר יותר...

שלום. שמי דן. נולדתי ב 1968. אין לי גיטרה בס כך שאי אפשר להגיד שאני נגן בס. כן למדתי גיטרה כשהייתי בתיכון והבנתי שכשרון גדול אני לא, אבל אני חושב מוסיקה כל הזמן, אני תמיד חושב על קו הבס ואני מניח שאוכל לנגן קוי בס לא מאד מהירים.

אולי אקנה בס זולה כדי לתרגל את הדברים האלה. אם מישהו מוכר ovation magnum אשלם יותר מזול.

לגבי צליל, אני אוהב את מה ש jah wobble עושה, את הנגינה של טינה ווימות ב fear of music, מלכה שפיגל (הבנתי שברי סחרוף לימד אותה), ברנרד אדוארדס עם chic ואת jez kerr עם מה שעשה באלבומים הראשונים של  a certian ratio

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 10 חודשים מאוחר יותר...

שמח להכיר את האתרהיי כולם אני איתמר התחלתי לנגן בבס השנה עם ידע קודם בגיטרה, אני בן 13 אני לומד במרכז מוזיקלי עם מורה צמוד פעם בשבוע וכרגע אין לי ממש בס ומגבר.

שמח להכיר את האתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר...

קלטתי שבכלל לא הצגתי את עצמי. אז אני דייב/דוד מירושלים, בן 34 (נכון ל-2018). פעם הייתי נגן פעיל, כיום אני אוהב להיזכר באותם ימים ומידי פעם להוציא את הבס מהארון, להסתכל עליה, ואחריי כמה דקות לבדוק אם האצבעות עוד זוכרות איך מדברים איתה (ותמיד מופתע שהזיכרון נשאר בגוף).

בתקופת החטיבה/תיכון, כשהחברים המוזיקלים-גיקים שלי התרברבו בסולואים של צ'רלי פארקר, אני בסתר ליבי תיעבתי ג'אז והעדפתי פופ/רוק/אלקטרונית.

יחסית בתחילת הקריירה המוזיקלית שלי, הבנתי שאני מתעניין בצדדים הטכניים של כלי נגינה, לא פחות מהנגינה עצמה. הייתי מתכנן גיטרות במקום להקשיב בשיעורים. בהמשך, נוספו לתחומי העניין גם תוכנות הפקה, מכונות תופים וסינטיסייזרים (בשלב מסויים הייתי גרופי רציני של Yamaha DX7).

למדתי קצת אצל יוראי אורון, וויקטור אזוס ועוד.

עובד בהייטק וחובב סרטים מהאייטיז.

עריכה אחרונה על ידי dave
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.