Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

Cremona guitar company

Buri

Recommended Posts

האם מישהו (אילן) שמע פעם עך חברה בשם Cremona?

אני חושב שהיא חברה צ'כית/סובייטית אבל אני מחפש יותר פרטים.

יש לי הזדמנות להביא רבע נפח של החברה הזאת מבולגריה (מצורפת תמונה) ולצערי אין לי שמץ של מושג על החברה הזאת.

אשמח לעזרה.

תודה.

73725594.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שמעתי דברים רעים על הגיטרות הסובייטיות שיוצרו בתקופה ההיא, יש לי גיטרה בלרוסית בבית שתלוייה אצל אחי בחדר, חשבתי על להחזיר אותה למצב נגינה אבל מקצת חיטוטים באינטרנט וגם לגבי בסים סובייטיות זה אולי היה יכול להיות מגניב אם העלות הייתה נמוכה אבל לא כך המצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו לא החברה שכלי זמר מייבאת קונטרבסים שלה?

כן... אבל נורא קשה למצוא מידע על כל דבר אחר שהוא לא קונטרא.

ואגב מסתבר שזה Kermona...

בכל מקרה מדובר על 300 ש"ח בערך אבל עדיין חבל לי שאבא שלי יסחב את זה איתו אם זה לא שווה כלום.

על פניו זה ניראה חביב... אולי שידרוג פיקאפים יעשו את העבודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרמונה היא האזור באיטליה שבו פעלו סטרדיווריוס, אמאטי וגווארנרי.

הקונטרבסים תחת שם המותג קרמונה הם כלי פלייווד (דיקט) סיניים ברמה ההתחלתית ביותר.

הבס שבתמונה נראה כמו בנייה סובייטית של שנות ה-70. זה יכול להיות ברית המועצות, מזרח גרמניה, בולגריה, צ'כוסלובקיה, וכו'. אני מוכן להתערב שהג'ק הוא לא פי-אל רבע אינץ' אלא 5-דין, כמו בפטיפונים ישנים.

עוד אני מוכן לשער במידה גבוהה של ביטחון שהכלי הזה עשוי דיקט.

יש לי בס מאוד דומה מתוצרת בולגריה, בשם אורפאוס, דגם שנקרא הברוס. קניתי אותה רק בגלל איך שהיא נראית - יש עליה פיניש ארט-דקו שאני מת עליו. שילמתי מחיר מספיק זול בשביל שהיא תעמוד בסלון ומצידי שלא תוציא צליל. היא הגיעה לפה מאוקראינה - מפורקת ובתוך שק יוטה לבן! - והחלטתי לנסות לסדר קצת את הדברים. ניקיון יסודי (היא הייתה דביקה), הצוואר דרש שים קטן לשיפור הזווית אבל כשלעצמו היה ישר, ואת הפוטנציומטרים מהגוש הסובייטי זרקתי. הרצל הרכיב שם אלקטרוניקה חדשה (כי אני עצלן לפעמים) - מסטר ווליום, מסטר טון, וסוויץ' בורר פיקאפים, ואת הג'ק שמנו מקדימה, כדי לשמור את הג'ק 5-דין המקורי שנמצא בצד, מטעמי נוסטלגיה ודאחקה.

הפיקאפים הם הדבר המזעזע ביותר שתוכל למצוא - אין להם אפילו בובין (מסגרת פלסטית לסליל). מה שיש שם זה ארבע קוביות מגנט ומסביבן סליל מלופף סביב כלום, עטוף בסלוטייפ. אבל... הפתעה הפתעה,..

הבס נשמעת נהדר. כבר לקחתי אותה להופעה ולחזרות.

יש לה שלושה סאונדים שמישים מבחינתי - פיקאפ צוואר טון פתוח, פיקאפ צוואר טון סגור, ופיקאפ גשר טון חצי סגור. אני לא מת על הצליל של שני הפיקאפים ביחד, אבל הוא שם אם יבוא לי עליו איזה יום.

הצוואר צר כמו ג'ז בס ואפילו פחות, אבל שמן בעובי שלו, ובסך הכל נוח באופן מפתיע. בכלל היא נוחה מאוד.

בסך הכל לא הרבה עבודה, מעט מאוד כסף, ואחלה כלי שלא נראה כמו מיליארד הפנדרים המקסיקאיות שיש לכולם.

ככה היא נראתה כשקניתי אותה (התמונה שהייתה באיביי):

orfeus_bass_.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, עוד טיפה תחקיר...

אכן כלי בולגרי, קרוב משפחה של האורפאוס שלי, ולפי צ'יזי גיטארס אפילו קצת יותר איכותית מהאורפאוס. (אם בכלל מותר להשתמש במילה "איכותית" סביב כלים כאלה).

הנה דגם אחר של חברת קרמונה הבולגרית - שנקרא בשם האידיוטי "דג'יפסון", שזה גיבסון במבטא בולגרי - שים לב לחלקים הזהים:

http://bestvintageguitars.com/vintage-bass-guitars/bulgarian-electric-kremona-gibson-bass-guitar-soviet

-601393304234973290.jpg

וכמובן, המקום הראשון שאליו הולכים במקרים כאלה - צ'יזי גיטארז:

http://www.cheesyguitars.com/kremona_violin_bass.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של דבר גם הגעתי לצ'יזי גיטרס וראיתי בדיוק את מה שרשמת.

ניראה לי שבמחיר הזה יהיה נחמד לקחת אותה..באמת מדובר ב-150 לבות, שזה קצת יותר משלוש מאות שקל ועם קצת שיפוצים בארץ של אלקטרוניקה ניראה לי אפשר להוציא ממנה משהו נחמד.

תודה לכולם..מסתבר שאני חוזר לנגן ועוד מי היה מאמין שההורים שלי דוחפים אותי שוב לזה :+)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשכח לשנות כאן מימין את ה -

ברגע שזה יקרה זה ישתנה.... אם הכל ילך חלק בסופ"ש הקרוב הבס תיהיה אצלי, כל עוד הבולגרי לא מכר אותה עדיין....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היא תלך אל תצטער, יש עוד אלפים כאלה. יש לפחות שני סוחרים באיביי שקונים את הדברים האלה בפרוטות בגוש הסובייטי לשעבר, ומוכרים למערב דרך איביי. הזבל שלהם נתפס אצלנו בתור משהו מגניב. אבל כמו שכבר כתבתי, לפעמים זה רק נראה ובנוי כמו זבל, אבל נשמע בכלל לא רע.

הבחור הזה, למשל:

http://instruments.shop.ebay.com/Guitar-/3858/i.html?_catref=1&_fln=1&_ipg=&_ssn=ussrepoch&_trksid=p3911.c0.m282

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...