Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

ושוב שאלה על USPS Priority....

_ilia_

Recommended Posts

אהלן חבר'ה שבוע שעבר סוף סוף הזמנתי את הVT BASS מbest bass gear. דיברתי איתם באימייל והם שלחו את החבילה ב USPS Priority כמו שביקשתי. הערך של החבילה כולל המשלוח עומד על 208 דולר. הקוד של מספר המעקב מתחיל בCJ. עכשיו בגלל התשובות המעורבבות שראיתי בכל מיני מקומות באינטרנט רציתי לשאול אותכם כאן כמה שאלות כי ראיתי שלכמה מכם יש ניסיון עם הזמנות מהאינטרנט.

תוך כמה זמן בערך החבילה אמורה להגיע אליי? האם החבילה תגיע לסניף הדואר הקרוב לבית שלי? אני יצתרך לשלם משהו? הבנתי שיש מע"מ 16 אחוז על כלי נגינה אבל האם יכריחו אותי לשלם כל מיני עמלות מעבר לזה?

תודה מראש לעוזרים  8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החבילה תגיע אליך או לדואר הקרוב או לדואר שליחים ואז הם יתאמו איתך וישלחו לך שליח עד הבית

החבילה עצמה מגיעה לארץ תוך 3-5 ימים ובד"כ עוברת את המכס מיידית. עוד לא יצא לי מקרה ששילמתי מכס או מע"מ על חבילה שהגיעה דרך USPS

מהמכס ועד לבית שלך זה כבר תלוי בדואר ישראל וכאן מתחילות הבעיות. זה יכול לקחת משבוע ימים עד חודש עד שתקבל את ההודעה שהחבילה שלך הגיעה.

המלצה שלי - תעקוב אחרי החבילה באתר של USPS עם המספר שקיבלת. אם אתה רואה שאחרי שבוע המודעה עברה את המכס ולא קיבלת תשובה, תתקשר לסניף הדואר ולדואר שליחים לראות אם החבילה שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיוני העשיר, יש חבילות שמגיעות תוך שבוע ויש כאלה שתוך 4 שבועות ויותר, ללא קשר לגודל או ערך החבילה.

אתה תצטרך לשלם 16% מע"מ. אם לא, consider yourself very very lucky (מי שמנחש את מי ציטטתי עכשיו ומאיזה סרט מקבל ממני הנחה של 1000 ש"ח על הסדאוסקי...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רונן, לפני שבועיים סיימתי לבנות את הגיטרה שלי.

הזמנתי גוף, צוואר וחלקים מהאינטרנט ויצאו לי 4 משלוחים שכולם יותר גדולים מ50 דולר. כל החבילות הגיעו אלי בUSPS ולא שילמתי שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

12 נקודות. הפתעתם אותי. הסרט הזה הוא נר לרגלי.

זו היתה בדיחה ולא התכוונתי להסיט את הנושא (וזה גם נוגד את הכללים) אבל אני עומד מאחורי המילה שלי.

אם מישהו מכם רוצה לממש את הקופון הוא יודע להשיג אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקלתי בזבל מצד דואר ישראל שוב פעם לפני שבוע

מדובר במשלוח של USPS EXPRESS (EXPRESS MAIL SERVICE)

מBestBassGear

במקום מכס הנבלות האלו עכשיו מחייבים במה שנקרא "עמילות מכס" שזה נטו בירוקרטיה ונוסף על כך אתה משלם כפול, גם על משלוח יקר יותר וגם על הכביכול זה ש"דואר ישראל" משחררים לך את זה מהמכס ובכללי הנייר ההוא במכס עולה כסף ומלא חרטות אחרות.

קיצר, עוד בריונות מצד המכס והדואר ואין מה לעשות, אין עם מי לדבר בדיוק, אם מערערים זה סתם לוקח מלא זמן והבן אדם בקו השני יתחיל לבלבל את המוח על שחרור החבילה ודברים נוספים וכשניסיתי לפנות לכנסת (לא זכור לי לאן) התשובה הייתה שאין מה לעשות וזה המצב.

מדובר ב100 ומשהו שקל יותר, לפעמים יותר מזה, אין עם מי לדבר ונאלצים לשלם את זה בסוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני מספר ימים הזמנתי מיתרים דרך USPS במשלוח express דואר ישראל הכפיל

למעני את העלות של המיתרים, שילמתי 200 ש''ח על מכס כאשר אין עליהם מכס, מה ששילמתי לדבריהם זה עמלות של שחרור מהמכס.

פשוט בושה, אני מזמין בערך 10 פעמים בשנה דברים מחו''ל ובאופן רנדומלי דורשים ממך תשלום ומנצלים שטחים אפורים שבהם אזרח מן השורה לא מבין דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנתיים הזמנתי 4 פעמים, אם אני לא טועה, מאייבי במשלוח USPS ורק על החבילה -שהיה רשום עליה מחיר שגבוה יותר מ  50$- שילמתי מכס (או מע"מ... או מס שקר כלשהו שאני לא מבין בו) 16% וזהו.

כל השאר היה רק, קליק, קליק, קליק - חבילה בדואר.

ודי מהר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני מספר ימים הזמנתי מיתרים דרך USPS במשלוח express דואר ישראל הכפיל

למעני את העלות של המיתרים, שילמתי 200 ש''ח על מכס כאשר אין עליהם מכס, מה ששילמתי לדבריהם זה עמלות של שחרור מהמכס.

פשוט בושה, אני מזמין בערך 10 פעמים בשנה דברים מחו''ל ובאופן רנדומלי דורשים ממך תשלום ומנצלים שטחים אפורים שבהם אזרח מן השורה לא מבין דבר.

זה בדיוק המקרה שלי, זה קורה בEMS ובUSPS EXPRESS, כפי שציינתי בתגובה מעליך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזהרו מכל האקספרס והפריוריטי וכל האקסטרות.

USPS רגיל. האופציה הכי זולה.

אם המוכר לא מציע אז תבקשו. אם לא מוכן - תקנו ממישהו אחר.

אז מחכים שבועיים שלושה. לא ימות העולם.

אגב - מישהו כאן הזמין דברים מדיל אקספרס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזהרו מכל האקספרס והפריוריטי וכל האקסטרות.

USPS רגיל. האופציה הכי זולה.

גם האופציה הכי זולה וגם תגיע פחות או יותר באותו הזמן

שוב, רוב העיכובים והבעיות מקורן בדואר ישראל כך של משנה אם תבחרו פריוריטי, אקספרס או רגיל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברנו על זה בנובמבר האחרון.

כל עוד רשות הדואר היתה רשות, היו לה פריבילגיות מסוימות.

משהפכה לחברה ("דואר ישראל"), מצד אחד יכלה להציע שרותים חדשים ומכירת סחורה, ומאידך, בגלל חובה לאפשר תחרות, דואר ישראל היום מחויבים בעלויות מסוימות שבתור רשות הם היו פטורים מהן.

כך, הם גובים תשלומים נוספים על עמילות מכס.

"הסיבה לעמלה היא מעבר איטי וארוך של הדואר, להליך מיון ממוחשב. נראה גם שזו הסיבה לדחיית הטלת העמלה על צרורות. בדואר מעדיפים לעבור להליך ממוחשב צעד צעד. בניגוד לחברות השילוח האחרות, בדואר נהוג הליך מיון חבילות ידני, שנעשה על-ידי עובדי אגף המכס, במתקן המיון המרכזי של חברת דואר ישראל בתל-אביב. רק חבילות בדואר מהיר (שירות ה-EMS) עוברות מיון ממוחשב.

[glow=yellow,2,300]בעתיד הקרוב, יוחל הליך מיון אחיד וממוחשב על חבילות המגיעות מחו"ל בשירות הבינלאומי הרגיל של חברת דואר ישראל, אך כאמור, עדיין לא על פריטים המגיעים בשירות הצרורות הבינלאומי. ההדרגתיות במעבר למיון ממוחשב, היא שנותנת לנו הצרכנים אורך נשימה ואי תשלום עמלה, בינתיים.

[/glow] 

לפי דואר ישראל, העמלה הזאת, עבור שחרור חבילות ממכס, מבוססת על העלויות של ההליך, לרבות עלויות ההעסקה של סוכן מכס מטעם חברת דואר ישראל, כלומר עובד של חברת עמילות המכס געש. לפי דואר ישראל עמלה זו נחשבת לעמלה נמוכה ביחס למקובל בשוק."

EMS גובים תשלומים נוספים כבר זמן רב (בארה"ב זה יקרא express mail international או משהו דומה), אך "בכל רגע" גם דואר ישראל יתחילו לגבות את התשלומים שלהם - הבלגן הציבורי כבר שכח ונשכח, ומתישהו הם יחלו את העלות.

בנוסף:

אני יצתרך לשלם משהו? הבנתי שיש מע"מ 16 אחוז על כלי נגינה

נכון, אין מס קניה על כלי נגינה (יש מע"מ על כל פריט), אבל מגבר, פדאל, אפקט וכיוב', לא בהכרח יסווגו ע"י המכס ככלי נגינה... למשל מגבר, מסווג כמגבר (מבחינתם המגבר גיטרה הוא כמו מגבר סטריאו ביתי) ולכן חייב בתשלומים על מגבר....

חלק 18, פרק 92 - כלי נגינה; חלקים ואבזרים של פריטים כאלה

חלק 16, פרק 85, פרט 18

מיקרופון וכנים בעבורם; רמקולים, אם מותקנים בתיבותיהם או לא;

אוזניות ראש (HEADPHONES) ואוזניות (EARPHONES), אם משולבות עם

מקרופון או לו, ומערכות מורכבות מרמקול אחד או יותר ומיקרופון;

מגברים חשמליים לתדירות שמע; מערכות חשמליות להגברת קול -

כך שאם למשל הפדאל יסווג כ "מגברים חשמליים לתדירות-שמע" או "אחרים" תשלם 15% מס קניה פלוס 16% מס ערך מוסף (היינו 31% על מחיר הפדאל+משלוח), ואז לך תסביר שזה "כלי נגינה" בכלל, למישהו שמבחינתו זה מכשיר אלקטרוני שמתחבר למגבר.

קח את זה בחשבון.

חויבתי על מולטי אפקט "פושט" שקניתי בעבר על מס קניה בנוסף למע"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזמנתי פעם אחת פדאל בדואר רגיל ופעם אחת דרך UPS. הUPS עלה לי 230 ש"ח כדי להוציא אותו מהמכס. אני מעדיף לחכות שבועיים מאשר להכפיל את עלות הפדאל בגלל המכס הנוכלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

משום מה המשלוח עדיין לא הגיע אלי... כבר שבוע שזה כותב באתר של דואר ישראל שהחבילה נמצאת ביחידת הדואר המרכזית באשדוד והיא תועבר ליחידת הדואר הקרובה אליי, אבל זה לא קורה...

כמו כן קיבלתי פתק בדואר מהמכס, זה הפתק המשלוח המקורי מUSPS עם הפרטים שלי שמעליו כתוב בכתב יד (שלקח לי כמה שעות לפענח) שאני חייב 105 שקל במכס.

מה אני צריך לעשות עכשיו כדי לקבל את המשלוח? איפה אני משלם את המכס? תודה.

התקשרתי ליחידת הדואר הקרובה לביתי והפקידה אמרה לי שהמספר לא מעלה כלום במחשב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי,הם באמת שלחו לי את הקבלה של USPSאבל מעל זה רשום בכתב יד את מספר המצהיר ואת זה שאני חייב במיסים 105 ש"ח כולל מכס.

כמו כן אם באתר של הדואר כתוב שהם אמורים להעביר את זה ליחידה הקרובה לבית שלי, לא תיהיה בעיה לקחת את המשלוח ביחידת הדואר המרכזית (איפה שהחבילה נמצאת כעת)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תהיה שום בעיה

עצה קטנה - בפעם הבאה שאתה רואה באתר של USPS שהחבילה יצאה מהמכס, אתה יכול אחרי יומיים להתקשר לסניף הדואר/דואר שליחים וכנראה שהחבילה תהיה כבר שם. לפעמים לוקח לסניף הדואר שבועיים ויותר לשלוח לביתך פתק על דבר דואר. אני שוב מזכיר את חוק הפיסיקה הראשון של דובה:

דואר ישראל + אנגלית = בעיות x עיכובים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...