Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

ועל הבס... יצחק קלפטר!

huckbuc

Recommended Posts

מה הבעיה. כל גיטריסט יכול לנגן בס באיזה שהיא רמה. יש לו הרי את ה 4 מיתרים האלה בגיטרה גם ככה. אבל תמיד הייתי בטוח שהסולו גיטרה החמוד הוא של קלפטר.

הבס היא ווסטון יפנית שרבות כמוה היו נפוצות בשנות ה 80.

westone

http://www.westone.info/thunder1bass.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפרופו Aria (שם שלא עולה בפורום הזה הרבה...) - הגיטרה בס הראשונה שלי, מגיל 14, היתה Aria Pro II Cardinal Series CSB-300, בדיוק כזו:

Aria_Pro_II_Cardinal_Series_CSB-300_Bass_Guitar.thumb.jpg.1186bd7d7f1244cfc7c66942877deee8.jpg

יש אולי למישהו בפורום כזו בס?  בלוטות הנוסטלגיה שלי נכנסו לפעולה, והייתי שמח לראות אחת כזו מקרוב שוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א) אכן אבנר יפעת. לא כל כך מכיר אותו, אבל הוא ניגן גם באלבום המ-ה-מ-ם של שלמה "הפעם הראשונה".

ב)האריה שבתמונה מרחפת באויר.מה זה הדגם הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א) אכן אבנר יפעת. לא כל כך מכיר אותו, אבל הוא ניגן גם באלבום המ-ה-מ-ם של שלמה "הפעם הראשונה".

"הפעם הראשונה" הוא באמת אלבום נהדר.  חבל רק שההעברה מוויניל ל-CD היתה כל כך רשלנית - פשוט לקחו תקליט ויניל והעבירו את מה שיש עליו, כולל רעשי הפצפוצים של האבק בחריצים.

עוד מסטרינג רשלני יש בדיסק "אפרוחים" של דורי בן זאב.  זה תקליט ילדים שהוא הוציא ב-1979, והנגנים שם - מיקי שביב, מאיר ישראל, אלונה טוראל וחיים רומנו - עושים עבודה פיצוצית, עם גרוב פנטסנטי ועיבודי דיסקו מגניבים (וגם קטעי דיקלום הזויים - היה להם כנראה חומר טוב אז, בשנות ה-70).  תקשיבו למשל פה:

באיזור 3:15 משהו משתבש בהקלטה, כאילו שהתקליט קפץ.  בושה.  למרות הפאלטה הזו, הדיסק הוא כאמור פנטסטי, וחבל שכמעט אף אחד לא מכיר אותו.  אפשר לקנות אותו ב-20 ש"ח בחנויות, מה שעשיתי כבר כמה פעמים בשביל לתת מתנות ליקרים שבחבריי.  למעוניינים לשמוע עוד - פה יש את כל הקטעים.

פאשלה מסוג אחר יש בהכנת גירסת הדיסק של האלבום של אריאל זילבר מ-1982 (זה עם "החברה להגנת הטבע" ו"אני שוכב לי על הגב").  מי שהכין את העטיפה פשוט סרק עטיפה של תקליט ויניל, כולל מדבקת המחיר מהחנות "חור בשחור", למעלה משמאל:

arialzilberarialzilber2.jpg

ובאאס/אילן - הציטוט המדויק הוא "התקרה מונחת בול על הרצפה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

\  /

||

||

אח מיקי, מיקי...

אגב, גם בהעברה לדיסק של האלבום הראשון של שלמה יידוב שומעים את ה"תקליט".

ydovalbum.jpg

אלבום חובה למי שלא מכיר (מנגן שם חברנו קובי כהן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפרופו Aria (שם שלא עולה בפורום הזה הרבה...) - הגיטרה בס הראשונה שלי, מגיל 14, היתה Aria Pro II Cardinal Series CSB-300, בדיוק כזו:

400pxariaproiicardinals.jpg

יש אולי למישהו בפורום כזו בס?  בלוטות הנוסטלגיה שלי נכנסו לפעולה, והייתי שמח לראות אחת כזו מקרוב שוב.

זה הבס של מרטי מקפליי מבחזרה לעתיד. עוד גיטריסט שעבר לבס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאשלה מסוג אחר יש בהכנת גירסת הדיסק של האלבום של אריאל זילבר מ-1982 (זה עם "החברה להגנת הטבע" ו"אני שוכב לי על הגב").  מי שהכין את העטיפה פשוט סרק עטיפה של תקליט ויניל, כולל מדבקת המחיר מהחנות "חור בשחור", למעלה משמאל:

arialzilberarialzilber2.jpg

הפאשלה הכי גדולה פה זה שנתנו לאריאל זילבר להצטלם בערום באמצע שדה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפרופו Aria (שם שלא עולה בפורום הזה הרבה...) - הגיטרה בס הראשונה שלי, מגיל 14, היתה Aria Pro II Cardinal Series CSB-300,

לקים דיל מהפיקסיז היתה תקופה עם אריה פרו כזו (האלבום הראשון, come on pilgrim והשני, surfer rosa הוקלטו עם אריה פרו. אח"כ היא עברה לפרסיז'ן ב doolittle וקצת מ bossanova ואח"כ למיוזיקמן סטינגריי, שגם המשיכה לאלבום השני והמפורסם יותר של הברידרז).

huckbuc, הנה עוד 'ליטוף' לבלוטות הנוסטלגיה:

http://www.youtube.com/watch?v=LK0CJqMK6f0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרן - וואלה!  באמת נראה לי שזו בדיוק אותה הבס!  לא קצת מפתיע?  אני זוכר אותה בתור בס לא משהו, בלשון המעטה, וקים דיל בשלב ההוא היתה יכולה להרשות לעצמה משהו יותר רציני, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר אותה בתור בס לא משהו, בלשון המעטה, וקים דיל בשלב ההוא היתה יכולה להרשות לעצמה משהו יותר רציני, לא?

בס לא משהו זו הגדרה מאוד סובייקטיבית

אחד הנגנים הכי מפורסמים של aria היה קליף ברטון ממטאליקה:

artist_cliff_burton.jpg

הבס הזאת היתה הבס שהוא הכי אהב (למרות שהיתה לו ריקנבקר) והוא לא ויתר עליה גם בתקופת master of puppets כשהם כבר כוכבי על והוא יכל להרשות לעצמו כל בס בעולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...