Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

2008 Samois sur Seine

Yarden_2Y

Recommended Posts

קטע מדהים עם שתי אקוסטיות

מישהו מכיר?

שמעתי חלקים מההופעה הזאת בMEZZO בסביבות שתיים בלילה.

היה גם הרכב עם כינור משהו מדהים אבל לצערי אני לא מצליח למצוא את אותו קטע..

בכלל בהופעה הזאת יצא לי לשמוע כלים שלא שמעתי לפני כן בג'ז (או לפחות בצורה כזו דומיננטית)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא מאוד טכני, אבל הגאונות היא של ג'נגו ריינהארט. בירלי התחיל כחקיין של ג'נגו, ילד פלא. גם הוא צועני, כמו ג'נגו. בגיל תשע הוא שלט כבר בכל הרפרטואר, שזה מדהים איך שלא תסתכל על זה. היום הוא נחשב לגדול ממשיכי דרכו בג'יפסי ג'אז, למרות שהוא כבר שנים מנגן כיוונים אחרים בג'ז. טכנית לאיש אין מיגבלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסגנון נקרא Gypsy Jazz או Jazz manouche. ג'נגו ריינהרט עם ה"הוט קלאב דה פראנס" זה הבסיס להכל. אחרי שתיפול מהכיסא מהיכולת הטכנית שלו, אני אספר לך שהוא ניגן עם שתי אצבעות ביד שמאל, כי אצבעות 3-4 היו משותקות בגלל כווייה. סטפן גראפלי מנגן שם כינור.

הם מנגנים כמעט תמיד עם שתי אקוסטיות או יותר - תמיד מתוצרת סלמר-מקאפרי (יש שני דגמים, אחד עם חור קטנטן אליפטי ואחד עם חור ענקי שנראה כמו פה פעור), כשאחד לוקח סולו, וגיטריסט הריתם משמש גם בתור "המתופף" - הוא זה שמחזיק את הקצב בסגנון פריטה שנקרא "לה פומפ", בהעדר מתופף (בדרך כלל אין שם מתופף, מה שעושה עבודה לא קלה גם לקונטרבסיסט).

ג'נגו עצמון כמעט מעולם לא ניגן קצב, בגלל הנכות ביד שמאל - כמה אקורדים כבר אפשר לנגן עם שתי אצבעות?

חפש כל מה שתוכל על ג'נגו. ככה מאייתים: Django Reinhardt - תעשה קופי-פייסט ליוטיוב ותתחיל לשמוע.

יש תקליט אחד שהוא מנגן גיטרה חשמלית, שנקרא "נואז'", אבל הרוב מעדיפים אותו על אקוסטית.

המובילים היום, מלבד בירלי לגרן, הם שלישיית רוזנברג, והם מעולים. הסגנון נפוץ באירופה במדינות שיש בהן אוכלוסייה צוענית (צרפת, הונגריה, רומניה, בלגיה).

יש הרכב ישראלי בשם "סווינג דה ז'יטאן" שמנגנים ג'יפסי ג'אז. תנסה לתפוס אותם בהופעה. זאת לא הרמה של שלישיית רוזנברג אבל הם נחמדים מאוד.

ואם תעקוב מספיק טוב אחרי לוח השידורים של Mezzo, אתה תתפוס עוד הופעות כאלה. לפעמים יש קונצרטים של מחווה לג'נגו, ואז יש כמה הרכבים שמנגנים.

ונקודה אישית לסיום, לבת שלי קוראים דפנה על שם קטע של ג'נגו ריינהרט באותו שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...