Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

הסולו בס הכי גרוע ששמעתי..

tomersg

Recommended Posts

יש לא מעט ש"מאשימים" את LEMMY הגדול שהוא בכלל לא בסיסט אלא גיטריסט...

אולי כי גם אני גיטריסט (כושל) שעבר לבס, אני דווקא אוהב את מה שהוא ניסה לעשות (פחות את הביצוע, יותר את הרעיון).

היה כאן אפילו שרשור על אפקטים שמישהו כתב כאן "מה אפקטים? בס פשוט מחברים למגבר ומנגנים". כל הדברים מעולם הגיטרות - פלויד רוז, פדאל קורוס, פדאל דיסטורשן וכו' וכו'

מתאימים גם לבס לדעתי.

תודה על הסרטון, תומר.

ואגב, הייתי הורג בשביל לנגן כמוהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבסיסט בסרטון למעלה באמת גיטריסט מתוסכל, מסיבה אחת: הוא מנגן גבוה ומלודי יחסית ולא גרובי, ועוד עם דיסט שגורם לגבוהים שלו להשמע כמו של גיטרה.

מה שגורם לבסיסט להיות גיטריסט מתוסכל זה לא הציוד שלו או הטכניקות שלו, זה הגישה שלו. לס קלייפול עשה דברים מצויינים עם טרמולו בר (גשר צף), בסיסטים כמו ג'סטין צ'נסלור שילבו מלא אפקטים וסאונדים דמויי גיטרה בנגינה שלהם ועדין זה היה סבבה לגמרי ואפילו טכניקות כמו טאפינג עובדות אחלה כשמשתמשים בהם בדרך הנכונה בזמן הנכון ובכמות הנכונה

.

ד"א- יש גל שהתחיל בשנות ה90 של כלי נגינה שנשמעים כמו כלים\דברים אחרים. נגנים כמו טום מורלו, ג'סטין צ'נסלור, מת'יו בלאמי וגם לאחרונה להקות ישראליות כמו טייני פינגרס עושים את זה ותכלס זה נשמע מצויין, בעיקרון הכלי נגינה הוא רק... כלי, כלי שמתמשים בו כדי להעביר משהו, אז למה לא לפתוח את היכולות שלו למקומות חדשים? הבעיה היחידה שזה יכול ליצור היא עניין ההכשרה, ללמוד בס מפתח את הקצב הרבה יותר מאת המלודיה למשל, המצב הוא הפוך בגיטרה, בנוסף יש דברים יחודיים בנגינה כמו לעשות קורד מלודי או ווקינג שיהיו חסרים לבסיסט שינסה לכסות תחומים של גיטרה\גיטריסט שינסה לכסות תחומים של בס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקבל את מה שאתה אומר, אבל מזה שהבחור עושה עם הבס סולו של גיטרה (הסיבה שלא אהבתי היא שגם אם זו הייתה גיטרה, זה עדיין לא היה סולו שמרשים אותי),

לא ניתן לדעת על הקצב או על היכולות של הבחור לנגן בס "קלאסי", אם נקרא לזה כך.

הוא פשוט הראה שאפשר לעשות על בס דברים שלכאורה שמורים רק לגיטרה...

למה בסרטונים שרואים אנשים מניחים גיטרה בשכיבה ומנגנים עליה כמו על פסנתר, לא אומרים עליהם "פסנתרנים מתוסכלים"?

אני אוהב את זה ש"מותחים" את גבולות הכלי. כמו שכתבת - זה רק כלי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז תגיד לורד טרייסי (נסו לנחש על שם מי קרויה הלהקה)... זו להקה (יחסית מוכרת) מהאייטיז

פה הוא מנגן יותר נורמלי (כולל סולו סטייל חשמלי אבל בטוב טעם)

אגב טרי גלייז (הזמר) היה גם הסולן של פנטרה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סולו מזעזע אין ספק... לחלוטין שומעים שהוא גיטריסט מתוסכל, אם כי לאפקטים ולסאונד אין כל כך קשר ( פרט אולי ל wammy bar, שזה באמת די הזוי על בס ). הנגינה שלו - מלודיה וטכניקה - פשוט שוברת שיאים של חוסר טעם. כפי שציינו פה כבר, יש מספיק וירטואוזים ובסיסטים לא קונבנציונליים שעושים את זה בצורה הרבה יותר מוצלחת... הנה עוד אחד, יחיד ומיוחד: 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...