Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

שאלות כלליות

Shilo

Recommended Posts

ומבחינת הצליל?

שום דבר.

(כלומר מאז שנות השבעים של המאה הקודמת, שבהן ימאהה ובעקבותיה כל היצרנים היפאנים הפסיקו לייצר זבל והתחילו לבנות כלים איכותיים).

גיטרה חשמלית זה לא כינור ואין פה סודות שעברו מאב לבן. אין קשר בין ארץ הייצור לבין היכולת לנסר במדויק בפיקוח מחשב כמה חתיכות עץ, לצבוע יפה, לחבר בברגים ולהלחים פיקאפים גנריים, ואז לעשות סט-אפ סביר. אפשר ללמד קוף לבנות פנדר. זה לא סטרדיווריוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום דבר.

(כלומר מאז שנות השבעים של המאה הקודמת, שבהן ימאהה ובעקבותיה כל היצרנים היפאנים הפסיקו לייצר זבל והתחילו לבנות כלים איכותיים).

גיטרה חשמלית זה לא כינור ואין פה סודות שעברו מאב לבן. אין קשר בין ארץ הייצור לבין היכולת לנסר במדויק בפיקוח מחשב כמה חתיכות עץ, לצבוע יפה, לחבר בברגים ולהלחים פיקאפים גנריים, ואז לעשות סט-אפ סביר. אפשר ללמד קוף לבנות פנדר. זה לא סטרדיווריוס.

איך אומרים הילדים?

ביג לייק!

מסכים ב-100%.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לוקאץ', תודה כולם!

אחת היסטורית: בפנדר וב G&L ליאו פנדר עשה גיטרות דומות מאוד, אבל למה אין נגיד סטראט או פרסיז'ן של מיוזיקמן?

ועדיין מחפש מורה תותח ולא יקר באזור רעננה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לוקאץ', תודה כולם!

אחת היסטורית: בפנדר וב G&L ליאו פנדר עשה גיטרות דומות מאוד, אבל למה אין נגיד סטראט או פרסיז'ן של מיוזיקמן?

מיוזיקמן= פרסיז׳ן עם פיקגארד עגול ומפתח אחד ( משין הד) שאינו במקומו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק, אבל אני מדבר גם בגיטרות חשמליות. למה אין נגיד מיוזיקמן טלקסטר?

ומה הקטע באמת עם המפתח הנגדי? יש לי את זה בגיטרה, ולדעתי זה די מכוער

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אין נגיד מיוזיקמן טלקסטר?

ליאו פנדר לא אהב לייצר גירסאות נוספות של הגיטרות הישנות שלו. התקופה שלו במיוזיקמן הייתה קצרה והוא המציא שם משהו חדש, והמשיך הלאה. אבל בימי G&L הקונים דרשו, אז הוא ייצר, ולגיטרה הוא קרא ASAT, שזה ראשי תיבות של Another Strat, Another Tele. אז מזה אתה יכול להבין מה הוא חשב על המיחזור.

ומה הקטע באמת עם המפתח הנגדי?

הרעיון היה לקצר את ההדסטוק כדי להעלים את ה"נקודה המתה" האופיינית להרבה פנדרים (מיתר G איפשהו באזור שריגים 4-5-6 פחות או יותר).

האפשרות השנייה להעלים את ה-dead spot היא דווקא להוסיף מאסה להדסטוק, אבל זה גורם לו לצלול לריצפה. אז עדיף לקצר. ועם הזמן זה נהיה טרייד-מארק של מיוזיקמן, ולכן זה קיים גם בגיטרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומבחינת הצליל?

מתייחס לשאלתך המקורית וגם לתשובות בשרשור...

בכל מקרה, ברור שיש הבדל וזה גם מאד הגיוני. אם תהליך בקרת האיכות לא מוקפד כמו זה שיש בארה"ב ובהנחה שהרכיבים שונים ( עצים שונים, פיקאפים שונים וכיו"ב - זה מאד מקובל, צריך רק להעיף מבט במפרט ), הגיטרה תשמע אחרת ותרגיש אחרת.

יש מספיק סרטוני Shootout ביו טיוב שממחישים את הענין הזה בצורה לא רעה בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי המשוחדת (יש לי G&L מלוכסנת ) ההבדל העיקרי הוא בשכר העבודה הנמוך ובקיומם של מגה מפעלים שמייצרים אלפים רבים של גיטרות מדי חודש במזרח.

הכמות מייצרת מחיר נוח למלוכסנות ומחיר גבוה לאמריקאיות.

זה הכול, חוץ מהסקס אפיל ושאר ירקות שמקושרים ל- MADE IN USA.

במקרה של ה-G&L גם המכלולים זהים. (הצהרת יצרן).

בעניני איכות - אף אחד לא יקנה גיטרה עם גימור לקוי אפילו במחיר "שפוי" והגימור של בתי החרושת הגדולים במזרח הוא קפדני. גם הם יודעים מאיזה צד מרוחה הריבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניגנת פעם על סטראט 79'? אמריקאית (לא היה אז משהו אחר)? קטסטרופות ששוקלות טון ונשמעות דקות וסתומות. ואחרי זה שמישהו יספר לי על איכות הצליל של כלים אמריקאיים. תשווה את זה זה לסקווייר 82-83' יפאנית (כמו שג'ף הילי וג'ימי ווהן אהבו)... חושך ואור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלא לדבר על טלקסטר (פרסיז׳ן) בס של 1950׳- קרש עבה ומרובע, עם פיקאפ זעיר.

כל פנדר יפנית/ מקסיקנית  מצלצלת מדהים/ שוקלת נוצה ליד הדינוזאורים האלה שעיקר חינם ( החן שלהם) הוא מקומם במצגת ההסטורית/ מסורתית.

את זה בהחלט אי אפשר לקחת מהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קטונתי כן... אתם פשוט מוזמנים להיכנס ליו טיוב ולחפור בנושא, האוזניים לא משקרות.

השאלה של הבחור הייתה על הבדל בצליל. ההבדל קיים - לטובה או לרעה זה גם תלוי בטעם אישי, מן הסתם יש אינדונזיות וגם מקסיקניות שישמעו יותר טוב מאמריקאיות ( יפניות יש בשפע ) ויש כאלו שישמעו פח.

מעבר לכך כל יצרן והסטנדרטים שלו, מסכים לדוגמא ש G&L Tribute זו סדרה מעולה ולא נופלת בשיט מהאמריקאיות שלהם. אי אפשר להגיד אותו דבר נגיד על warwick גרמניות מול הרוק בייס שלהם שמיוצרות בסין... לקבוע בכלליות שאין שום הבדל זה פשוט לא נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מילים כדורבנות, אלזו. מילים כדורבנות.

*כדרבונות. אתם מבינים בגיטרות, אני מבין בעברית.

"דִּבְרֵי חֲכָמִים כַּדָּרְבֹנוֹת וּכְמַשְׂמְרוֹת נְטוּעִים בַּעֲלֵי אֲסֻפּוֹת נִתְּנוּ מֵרֹעֶה אֶחָד"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני, שהתפרנסתי פעם כמגיה ועורך לשוני בהעיר ז"ל ובהארץ יבדל"א, וערכתי ספרים וניקדתי שירים - את זה לא ידעתי.

מה שכן ידעתי מהפסוק הזה הם המשׂמרות, כלומר מסמרות ( = מסמרים), שבדומה לסכין ולסערה ולהסתערות, נכתבו בתנ"ך כשׂכין, שׂערה והשׂתערות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיוזיקמן= פרסיז׳ן עם פיקגארד עגול ומפתח אחד ( משין הד) שאינו במקומו...

לא בדיוק, למיוזקמן (אני מניח שאתה מתכוון סטינגריי) יש גם אלקטרוניקה אקטיבית, האמבקר במיקום שונה ובבנייה שונה מהספליט קויל של הפרסיז'ן וגשר יותר מאסיבי. בעצם כל ההרדוור והאלקטרוניקה שונים, רק העצים והצורה דומים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...