Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

פנים רבות לבס

huckbuc

Recommended Posts

זה ממש חמוד, וגם מאוד שימושי לחבר'ה שלא יוצא להם לנגן על הכלים האלה כל יום ומעוניינים לשמוע את ההבדלים (זה ממש מדגים את השוני בין הכלים). מה שכן אני רק יכול לקנא באוסף כזה של בסים, כמובן שזה עניין של טעם אבל אני חושב שאין סיטואציה שאין לו כלי בשבילה....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל כבר ידעתי, וכתבתי לא פעם, שפרסיז'ן 66' זה הסטרדיווריוס של הפנדרים.

EDIT: טוב, טעיתי. מה שכתבתי היה שג'ז בס 66' ופרסיז'ן 69' הן השנים הטובות ביותר עבור כל דגם. אבל הפרסיז'ן 66' הזאת נשמעת פנטסטי.

הבס-קונטרבס הזה, מהמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה הגיטרה/צ'לו/ קונטרבס הזה?!?!

הכלי הזה נקרא Arco Acoustic Bass Guitar, ומייצר אותו בחור בריטי בשם טובי שנל (Toby Chennell).  עוד פרטים כאן: http://homepage.ntlworld.com/tobias.chennell/arco_acoustic_bass_guitar.htm

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה וידאו מגניב. הכי התחברתי דוקא לסאונד של ה FBASS- היה בה משהו ג'אזי אבל מודרני יותר ומדוייק יותר.

אבל בידיים שלו כל הבסים נשמעו מדהים בכל מקרה.

+1

לגמרי... הוצאת לי את המילים מהפה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שנים מאוחר יותר...

אוקיי. הצ'נל (קונטרבס אופקי), שתי הפרסיז'נים - ה-59 נשמעה קצת יותר טוב מבין השתיים - הגיבסון SG, ובמידה מסוימת הטקמיני B10. את כל אלה הייתי גונב לו. הדינגוול נשמעת פנטסטי. הפתעות: הימאהה BB2024 נשמעת מעולה, לא מתביישת ליד פרסיז'ן 59'. 

איך אומרים, YMMV. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו נדבר על הנגינה של הבחור.  לדעתי הוא מצוין - המון feel ודינמיקה, טעם טוב, וגם יודע להתאים את התפקיד לסאונד של הבס.  אבל הסלאפ שלו די חלש, גם בקליפ הזה וגם בקודם, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, huckbuc כתב:

גם אני הופתעתי לטובה מה-SG.  זאת בס שנראית פיצוץ (לטעמי), אבל חשבתי שנשמעת בוץ אנמי.

היא נשמעת בוץ כשהיא ה-EB0/EB3 המקורית. כשגיבסון עשו ריאישיו (פחות או יותר) היה ברור שזה ייראה אותו דבר אבל חייב להישמע טוב, אז הפעם הפיקאפים אמנם נראים מבחוץ כמו הסיידוויינדר והמיני-האמבאקר המקוריים, אבל מתחת למכסים יש פיקאפים TB1 מודרניים - כמו שהם שמים כיום על התאנדרברד, עם מגנט קראמי. לכן הם גם לא קראו לזה EB0/EB3 אלא SG bass שזה קצת מפגר, כי SG זה Spanish Guitar. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה, חשבתי שהוא ניגן על כלי וינטאג', ורק עכשיו הבנתי שה-SG בס זה שם מודרני (לכלי דומה חיצונית לבסים של גיבסון מפעם, עם שם אחר).  

ו-SG זה ראשי תיבות של Solid-body guitar, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 5.12.2018 at 08:50, huckbuc כתב:

ו-SG זה ראשי תיבות של Solid-body guitar, לא?

Solid Guitar, צודק. התבלבלתי עם ES שזה אלקטריק ספאניש. אבל מה שעקרוני פה הוא שה-G זה guitar. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

פחות אהבתי את הצליל של ה-MTD השנייה (2:42) - אם ככה היא נשמעת עם טון פתוח עד הסוף, איך היא תישמע עם טון סגור?! - ואת הדינגוול (3:20) בנמוכים.

סקוט הזה אכן מנגן מצוין על כולן ומוכיח שהכל באצבעות, אבל לטעמי יש בו שילוב מעצבן של ברברנות וזחיחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור אכן לוקה בברברנות. 70% מהמלל שיוצא מפיו מיותר. 
חבל שאחרי כל המאמץ הוא לא מקפיד (בכלל) לנגן על כל הכלים באותו אופן ובאותו מנעד. לא מתקבלת כאן השוואה אמיתית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...