Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

שיר מעפן, אבל הבסיסט רוצח

huckbuc

Recommended Posts

טוב, הכותרת היא פרובוקציה מכוונת, אבל חשבתי שזה יהיה נחמד אם נעלה פה כל מיני שירים שהם די רדודים מבחינה מוזיקלית, אבל עם תפקיד בס מפתיע לטובה.

הדוגמא שיש לי בראש היא wake me up before you go go של "וואהם!".  הבסיסט נקרא Deon Estus, ותקשיבו לו למשל באיזור 2:00:

השיר הזה יצא כשהייתי בן 13 או 14, אבל כבר סנוב מוזיקלי לא קטן (זה כמעט עבר לי לגמרי מאז, תודה).  די הרבה שנים זילזלתי בו - אפילו הקליפ נראה כמו פרודיה, לא? - אבל בתור מבוגר יצא לי לשמוע אותו שוב, וקלטתי שהבסיסט משחק אותה.

איזה עוד שירים כאלה יש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אני זורם איתך...

1. כל שיר של פול יאנג בשנות השמונים עם פינו פלדינו

בעיקר "בכל מקום בו אניח את כובעי" ו" come back and stay"/

האמת שאלו שירים מדהימים בעיני ולא עונים על קטגורית שירים מעפניים.

2. אם כבר הזכרת את WHAM אז יש גם את השיר  TROPICANA

3. DURAN DURAN עם ג'ון טיילור

שמעבר להיותו אליל הנערות בשנות ה80 היה באסיסט מדליק לאללה בעיקר בשיר RIO

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שזה שיר מעפן. שיר מעפן לא היה הופך להיות מגה להיט שכולם מכירים עד היום. השיר עומד במבחן הזמן.

אבל הכל טעם אישי.

אגב, כל שיר של WHAM יש אחלה של באס.

בכלל, לדעתי ה- 80 זה העשור של הבאס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פינת ה-Guilty Pleasures :-)

הייתי מוסיף את Sister Sledge/Chic לרשימה עם שירים בעלי ליריקה שלידה שיר ים תיכוני ממוצע הוא כמעט אדגר אלן-פו אבל ביחס הפוך למילים וההפקה הדיסקואית עומדת חטיבת קצב שהיא פשוט מכונת גרוב משומנת:

http://www.youtube.com/watch?v=ijuUPJeaeXQ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פינת ה-Guilty Pleasures :-)

הייתי מוסיף את Sister Sledge/Chic לרשימה עם שירים בעלי ליריקה שלידה שיר ים תיכוני ממוצע הוא כמעט אדגר אלן-פו אבל ביחס הפוך למילים וההפקה הדיסקואית עומדת חטיבת קצב שהיא פשוט מכונת גרוב משומנת:

נו ברור, כל התקופה הזאת של ה-disco fever הייתה ה-תקופה לבייס-ליינים רוצחים. לואיס פאקינג ג'ונסון ודומיו.

ואם כבר סדרות ילדים:

DuL97hq6t9A

(העליתי בכוונה את הסיום, כי אין שם שירה והבייסליין מורגש יותר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

הילד בן השלוש שלי פיתח בשבועות האחרונים אובססיה ל"סמי הכבאי" - הגיבור של איזו תכנית טלוויזיה לילדים שעד לאחרונה בכלל לא הייתי מודע לקיומה.  הוא מסתובב ימים שלמים עם קסדה על הראש, ומתרגז כשלא פונים אליו בשם "סמי".

בשביל שלום בית, התחלתי לתת לו לראות סרטונים מיוטיוב של סמי הכבאי (אנחנו לא מחוברים לכבלים בבית), ומה אני אגיד לכם, הבסיסט ושאר הנגנים בשיר הפתיחה מנגנים ממש לא רע:

קצת מזכיר את להקת Toto, לא?

הנה המוזיקאים המקוריים שמאחורי השיר, מבצעים אותו בהופעה, 25 שנה אחרי שהוא הוקלט:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 8 שנים מאוחר יותר...

סקוט דיוויין העלה סרטון על שישה שירי פופ "סטנדרטיים" עם תפקידי בס מפתיעים במגניבותם.  השיר הראשון הוא wake me up before you go go, שהופיע ראשון בדיון הזה שלנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

לדעתי באיירונסייד זה ריי בראון. 

אני זוכר את הסידרה הזאת מילדותי. הייתי בן 7-8 כשזה שודר כאן, בשנת 1969 או 1970, בשחור-לבן.

גם הוואי 5-0 שודר פה באותן שנים. אחד הפתיחים הטובים בהיסטוריה. וגם הסידרה הייתה מעולה בהשוואה למה שהיה אז. יש שלושה ביצועים מקוריים של הפתיח - זה הוקלט עוד פעמיים אחרי העונה הראשונה, מעין שיפוצים וליטושים קטנים, רוב הצופים לא שמו לב בכלל שהשתנה משהו. קרול קיי ניגנה בס בהקלטות 2 ו-3.

כשהייתי בכיתה ו', מתופף בגילנו שידע לנגן את זה נחשב מלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

20 hours ago, lukatch said:

לדעתי באיירונסייד זה ריי בראון. 

יש בגוף הקליפ קרדיטים לכל הנגנים - יש 4 בסיסטים, הוא אחד מהם אבל גם קרול קיי - 

גם הוואי 5-0 שודר פה באותן שנים. אחד הפתיחים הטובים בהיסטוריה. וגם הסידרה הייתה מעולה בהשוואה למה שהיה אז. יש שלושה ביצועים מקוריים של הפתיח - זה הוקלט עוד פעמיים אחרי העונה הראשונה, מעין שיפוצים וליטושים קטנים, רוב הצופים לא שמו לב בכלל שהשתנה משהו. קרול קיי ניגנה בס בהקלטות 2 ו-3.

כשהייתי בכיתה ו', מתופף בגילנו שידע לנגן את זה נחשב מלך. - 

אז מה הקשר של ה ventures?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז שלחו לי את השיר הזה אפרופו איך שאכלנו אותה, ואז מתברר שגם פה יש בס יפה ללחן של אילן מוכיח.... מעניין מי ניגן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

(Summer days (00:40 

אני לא מכיר את הפטריק סטומפ הזה (לצערי)

מישהו מכיר ויודע על עוד בייסליינים שלו בסגנון?

עריכה אחרונה על ידי Ido
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

לא יודעת אם לשים את זה בשירשור הזה או בשירשור  "מי זה פה על הבס", בכל אופן בס כזה חמוד, חבל שלא נתנו פעם קרדיטים. מעניין מי  זה היה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זרקת אותי עכשיו 40 שנים אחורה לילדות שלי :)

אכן ליין בס יפה מאוד.

אם כבר תוכניות ילדים, נראה לי שזה הליין בס האולטמטיבי מהתוכניות של שנות ה-80.

למישהו יש מושג מי הבסיסט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

תקשיבו לבס בשיר "בשביל אל הכפר" של אילנית.  איזה יופי!  נשמע לי מיקי שביב.

שיר יותר מוכר מאותו האלבום הוא "אל הדרך", שגם הוא עם אחלה נגינת בס.  נשמע לי פחות מיקי שביב מובהק, והייתי מוסיף לניחושים את יוסי מנחם:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...