Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

Warwick Fortress one

NL

Recommended Posts

שנת 91 בס נדירה ברמת גימור ואיכות בניה שמספקים היום רק בדגמים המובחרים והיקרים שלהם.

כדברי אחד ממנהלי מיוזיקסנטר : להוציא היום כזאת בס מהמפעל יעלה למעלה מ 10,000ש"ח.

4000 ש"ח

~N

0507305609

post-15-14166081709733_thumb.jpg

post-15-14166081709898_thumb.jpg

post-15-14166081856313_thumb.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...
  • 5 חודשים מאוחר יותר...

עושה רושם של כלי מעניין. הבאסים של warwick מתחילת שנות ה-90 וסוף שנות ה-80 אלה כלים ברמה גבוהה עם רמת גימור high-end שהלכה וירדה עם השנים ככל שהמפעל שלהם גדל.

חשוב להוסיף שזאת סדרה שהייצור שלה נפסק ולכן יש לה גם ערך אספני.

לבס שלך יש צוואר מעץ wenge זאת תכונה נחשקת שהיום ניתן להזמין רק דרך ה-custom shop. השימוש בעץ הזה נפסק כי הוא נחשב לעץ מוגן ויקר. היום warwick משתמשים בעץ אחר שנקרא ovangkol, שהוא אמנם עץ מצויין שמצלצל יפה מאוד, אבל הרבה אנשים טוענים שה-wenge נתן תחושה וסאונד ברמה אחרת.

בנוסף - ה-nut הוא ממתכת ומתכוונן לכל מיתר בנפרד. warwick הפסיקו את השימוש בו מהסיבה שעלות הייצור שלו גבוהה (גם alembic משתמשים ב-nut כזה). הם עברו ל-nut פולימרי מתכוונן אך לא לכל מיתר בנפרד, רק לאחרונה הם חזרו לשימוש ב-nut ממתכת.

אני מנגן על בס של warwick מסדרת streamer ואין לי צורך כרגע בעוד כלי. מה שכן, אם היה לי כסף מיותר, בהחלט הייתי בא לראות.

יכול להיות ששווה לך לפרסם גם מודעה ב-ebay, יש אספני warwick שמחפשים כלים "וותיקים" כמו הבס הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דייב - בהמשך להודעתך,

הרבה מאד וורוויקים מהניינטיז ומתחילת ה 2000s היו עשויות מהצירוף, הבא:

בבינגה (הגוף) + אובנגקול (הצוואר) + ו וונגה (הפרטבורד).

פורטרס, ת'אמב, דולפין, כמה מהקורבטים הראשונות  היו כולן במפרט הזה  (לא סטרימרים - אלו תמיד היו פליים מייפל בודי, אבל הצוואר ב LX כן אובנגקול וונגה).

למעשה עד היום, בחלק מהגיטרות הגרמניות הצוואר מאובנגקול, אך הפרטבורד וונגה (אם כי יש בנמצא גם צווארי מייפל):

ת'אמב בולט און בבינגה - http://www.warwick.de/modules/produkte/produkt.php?katID=24051&cl=EN

Bubinga body

Ovangkol neck

Wenge fingerboard

דולפין פרו - http://www.warwick.de/modules/produkte/produkt.php?katID=14456&cl=EN

Ovangkol body

Ovangkol neck with maple veneer stripes

Wenge fingerboard

סטרימר LX - http://www.warwick.de/modules/produkte/produkt.php?katID=14439&cl=EN

AAA Coloured Flamed Maple body

Ovangkol neck

Wenge fingerboard

קורבט דאבל באק - http://www.warwick.de/modules/produkte/produkt.php?katID=22016&cl=EN

US Swamp Ash body

Ovangkol neck

Wenge fingerboard

כמו שציינת, סדרת הפורטרס היתה מיוחדת בכך שהן הצוואר והן הפרטבורד היו שניהם מוונגה:

The Fortress series was introduced in 1991 and became a huge success in the nineties. It all started with the Fortress One (built from 1991 to 1999) and three years later followed the Fortress Masterman (built from 1994 to 1999). The Fortress trio was then completed in 1996 with the introduction of the Flashback model (built until 1998).

All Fortress models had a characteristic ergonomically-shaped body and a prominent long upper horn that gave the bass an ideal balance.

The combination of an ash body and a wenge neck provided rich harmonies on the Fortress One models.

...

The last Fortress bass left the Warwick factory in 1999 - today the Fortress models, especially the Fortress Flashback, are considered collector’s items.

אני חושבת שסדרת הקורבט (עם העיצוב שלהם של ה upper horn הארוך, ושלושה נובים - אחד קונצנטרי - בקשת) נולדה כהמשך לסדרת הפורטרס, רק שבקורבט יש המון (יותר מדי אפילו) אופציות של פיקאפים וצירופי עצים....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שידוע לי, ovangkol נכנס לשימוש כעץ העיקרי לצורך בניית הצוואר מתישהו בין 1999-2000.

בלוחות המשומשים ניתן למצוא באסים של warwick מלפני 99', מכל הסדרות - streamer, thumb, corvette וכו' שהצוואר שלהם עשוי wenge.

הנה למשל דוגמא ל-corvette כזאת...

http://www.ebay.com/itm/BEAUTIFUL-WARWICK-CORVETTE-5-1998-BUBINGA-WENGE-MEC-/120833285692?pt=Guitar&hash=item1c22399e3c#ht_500wt_1125

בכל מקרה, צר לי על warwick שהפכו ליצרנית ענקית כזאת שאיבדה את הטאץ' הייחודי של המוצרים שהיו לה בשנות ה-80 עד אמצע שנות ה-90 נכון שהכלים שמיוצרים בגרמניה הם עדיין ברמה גבוהה (גילוי נאות - אני מחזיק באחד כזה) אבל מי שמכיר את הסאונד של הסדרות הראשות של ה-thumb ו-streamer יודע שהיום אפילו ב-custom shop שלהם לא ניתן להזמין כלים כאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...
  • 1 חודש מאוחר יותר...

אנחנו מאד מבקשים: נא לא לפתוח פוסטים מרובים לאותה מכירה.

אם משהו מהפריטים הנ"ל אינו רלוונטי, ערוך את מודעתך ועדכן אותה או לחילופין ציין זאת בדיון המכירה.

נעילת ההודעה הקודמת ופתיחת חדשה אינה הדרך.

אנא עין שוב בכללי השימוש בפורום. תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...
  • 1 חודש מאוחר יותר...
  • 2 שבועות מאוחר יותר...

יצא לי לנגן על הבס הזו לא מזמן. אי אפשר להאשים אותי באהבת וורוויק אבל הבס הזו מצוינת. צוואר וואנג מדהים, סאונד שמן וחם, בנויה כמו טנק אבל עם משקל סביר ביותר. ממליץ בחום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...