Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

סלבריטיז על הבס

huckbuc

Recommended Posts

ביל קלינטון מנגן בסקסופון, טל פרידמן בגיטרה, אהוד ברק בפסנתר וציפי לבני בתופים.  אבל איזה מפורסמים מנגנים בבס?

בארה"ב היה את וויימן טיסדייל, כדורסלן NBA לשעבר (נבחר שני בדרפט, זכה במדליית זהב אולימפית) שאחרי שפרש מהכדוסל הפך לנגן בס smooth jazz פול טיים (ולמרבה הצער מת מסרטן בגיל צעיר לפני שנתיים).  הנה הוא בהופעה:

גם קיאנו ריבס יודע מאיזה צד מחזיקים בגיטרה בס:

בארץ, כתב תרבות מסוים ששמו שמור במערכת מחזיק בבית איזו גיטרה בס או שתיים.

מי עוד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מייקל סרה

שיחק ב: Superbad, Juno, Scott Pilgrim VS The World,Nick and Norah's Infinite Playlist

גם בסקוט פילגרים רואים אותו מנגן על הבס (ריק) וגם בפלייליסט של ניק ונורה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארה"ב היה את וויימן טיסדייל, כדורסלן NBA לשעבר (נבחר שני בדרפט, זכה במדליית זהב אולימפית) שאחרי שפרש מהכדוסל הפך לנגן בס smooth jazz פול טיים (ולמרבה הצער מת מסרטן בגיל צעיר לפני שנתיים).  הנה הוא בהופעה:

לא הייתי מגדיר אותו ממש בסיסט (בלשון המעתה) שימו לב שמאחור יש בסיסט אמיתי שמחזיק את הגרוב, לדעתי למר טיסדייל היתה בעיה שהחשמלית הרגילה תמיד היתה קורסת/ נשברת/ מתאדה/ מתפוררת לו בזמן הנגינה אז הוא פתר את זה בדרך יצירתית ע"י נגינה על חשמלית גדולה יותר עם מיתרים יותר מאסיבים שהוא מצא בחנות לכלי נגינה גדולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירון אתה רוצה לעשות פה לאנשים התקף לב? זה לא ליאון רוזנברג.

לא כל אחד עם תסרוקת של הומו זה ליאון רוזנברג..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובכן שי ידידי, טעות בידך

זהו אכן מר רוזנברג

והרי ההוכחה, מתוך ויקיפדיה על רם אוריון:

123tu.jpg

איזה באסה.

ממש קיוויתי שלא.

:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 11 חודשים מאוחר יותר...

משום מה צץ אצלי היום בראש זיכרון מעורפל, על הצגת יחיד בשם "קונטרבס" של השחקן אלי גורשטיין, שעסקה במאבקים והתסכולים של מוזיקאי עם הכלי.  נדמה לי שהיא עלתה מתישהו בסוף שנות השמונים (לא ראיתי אותה).

עוד מישהו זוכר דבר כזה?  לא מצאתי באינטרנט אף אישוש או קצה חוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק ראיתי את אלי גורנשטיין  בהצגה "קומדיה של טעויות" ביום חמישי... הוא עדיין גבוה.

אני גם זוכר כזו הצגת יחיד ונדמה לי שזה לא היה כ"כ מזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הקשת שלי קניתי מקונטרבסיסט אמריקאי שמנגן בהצגה הזאת. אבל אין לי זיכרון מקומי שקשור לאלי גורנשטיין. למיטב ידיעתי הוא בכלל צ׳לן, שזה כמעט כמו גיטריסט (-;

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, הוא בוודאות צ'לן, ומכאן הגיוני שאם חפשו שחקן להצגה הזו, בחרו דווקא בו.

ולא ידעתי שצ'לנים נכללים באותה קטגוריית אויב כמו גיטריסטים ;-) .  לדייב הולנד היתה תקופה שהוא ניגן גם על צ'לו, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיטריסטים אינם האויב. וצ'לנים זה סבבה. כלי מקסים שאם היה לי אחד כזה בבית, בטח הייתי מנסה. ונסיים בבדיחות צ'לנים: איך יודעים שהצ'לן מזייף? רואים את הקשת זזה. מה משותף ליד שמאל של צ'לן ולברק? שניהם לעולם לא פוגעים באותו מקום פעמיים. איך מבטיחים שהכינור היקר לא ייגנב? שמים אותו בקייס של צ'לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...
  • 1 חודש מאוחר יותר...

השילוב של קונטרבס, סקסופון, כדורסל וצחוקים בתגובה הזו של ירדן הזכיר לי עוד מפורסם על הבס: קרים עבדול-ג'באר, לצד סטיבן קולבר (האליל) על הסקסופון:

kareem.png

הקליפ המלא כאן (אל תצפו לרמה מוזיקלית גבוהה במיוחד...).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שנים מאוחר יותר...
  • 4 חודשים מאוחר יותר...
  • 4 שבועות מאוחר יותר...

אפרופו ריאן גוסלינג מהתמונה הקודמת - לפני כמה ימים ראיתי את "לה לה לנד" בכיכובו, שם הוא משחק פסנתרן ג'ז.  אחלה סרט.  לפי imdb, לא היה לו ניסיון קודם בנגינת פסנתר, ולפני ההסרטה הוא נכנס למשטר אינטנסיבי של לימודי נגינה.  כמובן שהוא לא ניגן את המוזיקה ששומעים, אבל בזכות הלימודים הוא סיגל לעצמו תנועות של פסנתרן מנוסה, בסינכרון מצוין עם המוזיקה.  כל הכבוד.

להבדיל, שון פן נראה מזויף לגמרי עם הגיטרה ב-sweet and lowdown, וזה למרות שקראתי פעם ב-down beat שגם הוא לקח שיעורי נגינה לפני ההסרטה:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...