Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

מיתרים עבים 52-110 בכיוון סטנדרט EADG

Alon211

Recommended Posts

אהלן,  חושב לעבור מ45-105 סטנדרטי למיתרים עבים יותר .

האם מיתרים בעובי כזה מתאימים לכיוון סטנדרט ? מבחינת לחץ ומתח על הצוואר וכו' .

מישהו ניסה פעם 52-110 ויכול לתת חוות דעת מבחינת הסאונד ונוחות נגינה. 

תודה! 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר טוב שם "ג'יימרסון סט" (לה בלה פלאטוואונדס 052-110) על פנדר פרסיז'ן 1975, אמרו לו שהוא ידפוק את הצוואר, אבל מה אני אגיד לך - הצוואר החזיק יפה מאוד בכיוון סטנדרטי, הסאונד מדהים, ולמרבה ההפתעה שלי זה היה גם מאוד נוח. 

אין לי מושג איך זה יעבוד על הבס שלך, כמובן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, lukatch כתב:

חבר טוב שם "ג'יימרסון סט" (לה בלה פלאטוואונדס 052-110) על פנדר פרסיז'ן 1975, אמרו לו שהוא ידפוק את הצוואר, אבל מה אני אגיד לך - הצוואר החזיק יפה מאוד בכיוון סטנדרטי, הסאונד מדהים, ולמרבה ההפתעה שלי זה היה גם מאוד נוח. 

אין לי מושג איך זה יעבוד על הבס שלך, כמובן. 

בדיוק על הסט הזה חשבתי לפנדר פרסיז'ן אוריגינל 60 וטוני פרנקלין פרטלס. 

זה סוג של הימור? 

כשהם השתמשו במיתרים האלה הם היו מכוונים לדרופ מסויים?

באיזה עובי מיתרים אתה משתמש ?  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 12.8.2022 at 17:57, lukatch כתב:

הם לא תוכננו לדרופ טיונינג. פנדר אמורות לסחוב את זה בלי בעיות. רק אל תשים אותם על ריקנבאקר ישנה כי היא תתקפל לשניים.

אני משתמש בסט הזה:

image.thumb.png.d51f50823cbe5b74844c5ed6ea322e41.png

סתם שאלה למה לא 45-105 סטנדרט? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי בניגוד לתרגיל קרקע באולימפיאדה, בגיטרה בס לא מקבלים נקודות בונוס על קושי.

התחלתי לנגן בס ב-1975, החלפתי מיתרים פעם ראשונה ב-1977 לסט גילד פלאטוואונדס 050 כי זה מה שהיה בחנות ולא הבנתי בשיט, שנה אחר כך ניגנתי על הפרסיז'ן של ארנון פלטי (זאת שעליה הוקלט האלבום "הכבש השישה עשר") עם רוטוסאונד 040 ולא האמנתי למה שאני מרגיש ושומע, אבא שלי הביא לי מלונדון סט זהה ומאז כבר 44 שנים אני רק עם 040. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, lukatch כתב:

התחלתי לנגן בס ב-1975, החלפתי מיתרים פעם ראשונה ב-1977 לסט גילד פלאטוואונדס 050 כי זה מה שהיה בחנות ולא הבנתי בשיט, שנה אחר כך ניגנתי על הפרסיז'ן של ארנון פלטי (זאת שעליה הוקלט האלבום "הכבש השישה עשר") עם רוטוסאונד 040 ולא האמנתי למה שאני מרגיש ושומע, אבא שלי הביא לי מלונדון סט זהה ומאז כבר 44 שנים אני רק עם 040. 

ראיתי גם שיש לה בלה ביטל סט של 39-96 או 50-100 . אם מקרטני השתמש בסטים כאלו אז באמת לא חסרים נמוכים . 

זאת הסיבה שחשבתי לעבור ל 52-110 

עריכה אחרונה על ידי Alon211
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מתקופה קצרה (אבי רואד) שבה הוא שם מיתרים מצופים ניילון שחור (רוטוסאונד טרו בייס 88 ניילון טייפוואונד), מקרטני תמיד השתמש בפירמיד 040, ולפחות לפני 14 שנה כשהוא נתן לי להחזיק את ההופנר 63 (כן, האמיתית) היו עליה פירמיד 040. 

בחיים לא הייתי שם על הופנר 050. היא תתקפל לשניים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, lukatch כתב:

חוץ מתקופה קצרה (אבי רואד) שבה הוא שם מיתרים מצופים ניילון שחור (רוטוסאונד טרו בייס 88 ניילון טייפוואונד), מקרטני תמיד השתמש בפירמיד 040, ולפחות לפני 14 שנה כשהוא נתן לי להחזיק את ההופנר 63 (כן, האמיתית) היו עליה פירמיד 040. 

בחיים לא הייתי שם על הופנר 050. היא תתקפל לשניים. 

אין לי הופנר , רק פרסיז'ן .

השאלה אם מיתרים דקים בשורט סקייל נפח שווים למיתרים דקים על סקייל 34 סוליד.. 

אני רוצה פלאט עם סאונד הכי קרוב ל60S שאפשר. מה מומלץ? (על פנדר פרסיז'ן רוזווד)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פלאטס שאינם דאדאריו כרומס. 

טייפוואונדס (ניילון שחור) נשמעים סתומים מדי, וגם מצריכים הרחבה של החריצים בנאט, וזה בלתי הפיך. 

אני מאוד ממליץ על הסט של ארני בול שקישרתי למעלה. יש אותו ב-040, 045, 050. לך על מה שנוח לך. אל תחשוש מה-040 כי הוא נשמע כמו כל הסיקסטיז (כמובן עם מיוט ספוג בגשר) בדיוק כמו ה-045 וה-050. אל תשכח רק שלפלטוואונדס לוקח חודשיים-שלושה להיפטר מעודפי הברייט ולהתחיל לצלצל כמו שאנחנו אוהבים. יש לי אותו על פרסיז'ן 1970 צוואר רוזווד ואנשים מתעלפים על כמה היא נשמעת "אותנטית". 

זה סט זול יחסית, ואיכותי מאוד. במשך שנים השתמשתי במיתרי הבוטיק תומסטיק אינפלד ג'ז פלאטס, שעולים יותר מכפול. הארני בול Group IV נשמעים ומרגישים יותר טוב לדעתי. 

אצלי זה התחיל כשעברתי אצל הרצל רז והוא אמר לי שלקוח שלו ביקש את הסט הזה ואחרי שעתיים אמר שזה לא מה שהוא התכוון ורצה להוריד אותם מהבס ולהחליף למשהו אחר, ואם אני רוצה אני יכול לקחת את הסט ואם לא אז הוא זורק לפח. אז לקחתי ושמתי אותם על פרסיז'ן, ומיד ידעתי שאלה המיתרים שלי מעכשיו. זה היה אהבה מהתו הראשון. 

במרום יש כאלה 045, או לפחות היו לפני שבועיים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...
בתאריך 14.8.2022 at 10:19, lukatch כתב:

I remember that!  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...