Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

Fender Precision Steve Harris

eldad

Recommended Posts

חברות וחברים,

אני אלדד ואני חבר ישן חדש. האמת שגם אז לא הייתי ממש בולט ופעיל פה...

בכל אופן אני מזהה כמה שמות מאז, אז אני מקווה שאף אחד לא נשר ואולי אפילו הפורום גדל מאז.

אני מרגיש שאני חייב פרסישן אבל הישנות הן hit or miss  ואני לא בטוח שהמחיר מצדיק את זה. מצד שני החדשות יותר "מעודנות" ויותר ארגונומיות אבל להן את ה"בעיטה" והאגרסיביות כמו של הישנות.

מרגיש לי שהדגם של סטיב האריס זה כיוון טוב כי הן עם צוואר מאסיבי וגוף מייפל (מאד כבדות). הבעיה היא שאין כאלה בחנויות...

אם למישהו יש באס כזו, אז בבקשה,  אני אשמח מאד מאד בשביל ההתחלה לקבל חוות דעת.

תודה ושאו ברכה !

עריכה אחרונה על ידי eldad
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגוף של ריקנבאקר עשוי ממייפל, אבל בגלל זה הוא דקיק, בעובי אינץ' בודד. גוף מייפל בממדים של פנדר ישקול... הנה, יש מדידה מדויקת: 11.6 פאונד! זה מאוד כבד. 

מניסיון, לגוף כבד אין שום השפעה על הצליל, רק על הגב והכתף. 

image.thumb.png.fd0779c300bc90cb65b827f18002621d.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אני לוקח בחשבון שזה מאד כבד ואחרי חודש צריך תור אצל כירופרקט.😉 יצא לך במקרה לנגן על כזו?

עריכה אחרונה על ידי eldad
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, אבל הייתי לי Peavey T40 (כמו לכמעט כל בסיסט שניגן פה בסוף שנות ה-70 ותחילת ה-80...) במשקל דומה, 11-12 פאונד. זאת הייתה בס מצוינת עם אלקטרוניקה גאונית, שיכלה להוציא הכל - מהבוץ הסמיך של גיבסון EB0, דרך ג'ז בס, פרסיז'ן, ועד חיקוי מפתיע של הסכינים המתכתיות של ריקנבאקר - ולכן כולם קנו אותה, אבל בגלל המשקל היא איבדה פופולריות במהירות והפכה לגיטרה רדיואקטיבית - אף אחד לא היה מוכן לגעת בה. בגיל 18 זה היה לי סבבה, לא היה איכפת לי ממשקל. אחרי זמן מסוים אתה מרים פנדר ממוצעת, 9 פאונד, ואתה אומר לעצמך, למה זה כל כך הרבה יותר נוח לי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.2.2021 at 15:36, lukatch כתב:

פרטבורד מייפל, זה הכל. זה הפרסיז'ן עם הסאונד האגרסיבי. וגם סט ראונדוואונדס חדש יחסית, כמובן. הגוף לא משנה כלום. 

יש לדעתך הבדל בפרסיז'ן בין מייפל לרוזווד? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט. לאורך השנים היו לי הרבה מאוד פרסיז'נים משנות ה-70. לעץ של הגוף - אש או אלדר - אין שום השפעה מלבד המשקל. אני מוכן לשים כסף שאין אדם שיוכל להבחין משמיעה בלבד בין גוף אש לגוף אלדר, או בין גוף קל לגוף כבד. לעומת זאת לעץ של הפרטבורד יש השפעה גדולה על אופי הצליל. 

מלבד ניסיון מצטבר, יש לזה גם הסבר פיזיקלי. בסוליד-בודי, הצוואר רוטט באופן הרבה יותר משמעותי מאשר הגוף. לכן כל הפרמטרים שקשורים לצוואר משמעותיים הרבה יותר מאשר הגוף. הפרטבורד מקבל את הוויברציות של המיתר ישירות מהשריג. הוא משתנה חשוב באופי הצליל. רק הפיקאפ (סוג ומיקום) משפיע יותר ממנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אילן, מנסיונך, מצאת הבדל מבחינת צליל ואיכות בין פרסישן 70's, פרסישן אמריקניות מודרניות ופרסישן מקסיקניות? 

(מבחינה ארגונומית אני הבנתי שבגיטרות היום הצוואר יותר נוח לנגינה וכנראה זה בא על חשבון העובי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלדד, קניתי את הפנדר המקסיקנית הזאת לפני איזה 5 שנים.

הבעלים הקודם שם לה פיקאפ של אלון שגיא. 

בכנות, זאת הפרסיז'ן הטובה שניגנתי עליה בחיים. 2000 שקל.

עריכה אחרונה על ידי guy_ron
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע ממש טוב וגם מעודד אותי שלא חייב להתאבד על וינטג' (כבר יש לי גאז' בס 73, בערך... אסביר בפעם אחרת...)

חוץ מזה, כל גיטרה הכי גרועה, נשמעת פצצה בידיים שלך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...