Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

שמאלי על בס ימנית (לא בקטע פוליטי)

guy_ron

Recommended Posts

חברים אשמח להתייעץ בדילמה קלה.

הבת שלי בת ה 8.5 רוצה לנסות להתחיל לנגן על בס.

אני כידוע ימני וכל הבסים שלי ימניות אבל הבת שלי שמאלית.

השאלה שלי היא האם ללמד אותה לנגן ישירות על בס ימנית או שזה עלול ליצור נזק או תסכול ?

בנוסף, הידים שלה עדיין קטנות יחסית ויהיה קשה לה לנגן על בס Long scale. ככל שחיפשתי אין אפילו לא בס Short scale שמאלית אחת! 

השוק והמבחר של ה Short scale הימניות דווקא מעניין מאוד.

מה אתם חושבים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה יובל, מעדיף לא להתעסק עם הזמנות מחו"ל, בטח לא בזמנים האלה.

בכל מקרה השאלה היא האם ללמד ילדה שמאלית ישר על בס ימנים זה נכון או לא. לרינגו אגב זה הצליח...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי דיל בשבילך:  אני אתעסק עם הזמנה מחו"ל של אחת הגיטרות האלה, לבחירתך, אעביר אותה אליך במשלוח עד הדלת (אחרי שאילן יעשה לה סטאפ), ואתה תיתן לי את הג'ז בס שלך.  נראה לי טרייד הוגן, ווין-ווין אמיתי.  סגרנו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• huckbuc שינה את הכותרת לשמאלי על בס ימנית (לא בקטע פוליטי)

תנסה את שתי האופציות איתה- 

1. תהפוך את סדר המיתרים על אחת מהבסים שלך ותן לה לנסות (סגנון הנדריקס). 

2. תן לה בס בסדר מיתרים סטנדרטי (סגנון mononeon, יזהר אשדות, נושי פז).

שתנסה, ותשחק. תראה מה בא לה יותר טבעי ושתלך עם זה.

עם זה היה תלוי בי- הייתי הולך על האופציה השנייה, ככה כמעט בכל סיטואציה בחייה היא תוכל לנגן. וגם אם היא תורגל לבס שמאלית סטנדרטית, סופו של דבר, כל בסיסט שמאלי יגיע לסיטאוציה שהוא צריך לנגן על בס ימנית הפוכה (כמו MONENEON) כי אלה החיים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש חבר ילדות שמאלי שהתחיל בילדותו לנגן על בס ימנית אבל עד היום יש לו תסכול מזה והוא חושב שאולי היה עדיף להתחיל בשמאלית...ושוקל להתחיל ללמוד מחדש על שמאלית.

ולגבי הסיטואציה שתצטרך בחיים לנגן על ימנית כי לא יהיה משהו אחר - שתשאף להיות פול מקרתני, לא תהיה לה בעיה להשיג

ואם אבא מורה כזה, יש סיכוי שתגיע רחוק :)

הנה אלה יחסית לא יקרות מקסימום תמכור

https://www.wildguitars.co.il/product/sbmm-sub-ray4lh/

https://www.kley-zemer.co.il/גיטרה_בס_שמאלית_ibanez_sr300b_wblack

עריכה אחרונה על ידי Sunny
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוטה לחשוב שגיטרה שמאלית היא סוג של פינוק, שמשום מה גיטריסטים ובסיסטים שמאליים מסוימים חושבים שיעזור להם.  הרי כל הפסנתרנים השמאליים מנגנים בפסנתר "ימני" בלי להתלונן, וכנ"ל סקסופוניסטים, כנרים, וכו'.

אם בכל זאת תרצה לנסות עם הילדה כלי שמאלי, הנה רעיון: תשיג בס שמאלית פול סקייל, כוון אותה טון אחד למטה, ושים קאפו על השריג השני.  ככה תרוויחו בערך 3 וחצי אינץ'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבת שלי (20) שמאלית מובהקת. מגיל אפס היא שמאלית, לא עברה אפילו את השלב של לנסות את שתי הידיים. כילדה היא למדה חליל, בחליל אין "שמאלי". בשלב מסוים רצתה ללמוד יוקללי. קניתי לה יוקללי וחשבתי להפוך את המיתרים, אבל עד שהגעתי לזה היא כבר למדה (מיוטיוב) לנגן ימני. שום בעיה. ממש שום בעיה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אילן תודה. שוכנעתי. 

היום ניסיתי איתה את 2 הכיוונים והיא זרמה יותר טוב על הצד הימני הרגיל. 

עכשיו רק נשאר לבחור איזה short scale לקנות... 

עריכה אחרונה על ידי guy_ron
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם דיברתי עם ויינשטיין בונה הכינורות, הוא בעצמו ויולן, והוא שמאלי. הטענה שלו היא שזה דווקא יתרון להיות שמאלי ולנגן כינור כימני. 

הנה בס עם אולטרה-שורט-סקייל - גודל של גיטרה. וינטג' יפאני משנות ה-70 בנוי טוב, וזול. בדיוק בשביל ילדה בת 8. 

https://www.ebay.com/itm/154266771050

image.thumb.png.bd6f4e4e28de3ccb3004e9d0498f4331.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גילי סמטנה ניגן בס שמאלי, אבל שלמד קונטרבס לא היתה לו ברירה ולמד לנגן כימני. להפוך קונטרה בס זה מאוד קשה וממש מעטים עשו זאת.

אני גם מכיר שני אחים, שניהם שמאליים ושניהם גיטריסטים. אחד למד לנגן כימני, ואחד כשמאלי. ברור לימני היה הרבה יותר קל תמיד למצוא גיטרות ולהסתדר בכל סיטואציה. 

אוקי, סיפורים זה יפה - 

עדיף ללמוד כימני, תמיד אפשר יהיה קל למצוא גיטרות מכל סוג. זה גם לא רע שהיד הלוחצת תהיה היד החזקה. אם זה לא מסתדר, אז גם להפוך את הגיטרה זאת אופציה, אם כי קצת מכוערת (לטעמי) ואם שום דבר אחר לא מסתדר אז ללכת על גיטרה שמאלית. 

מצד שני קח בחשבון שאם היא תנגן כימנית, האוסף המשובח שלך יהיה בסכנה... אבל מקסימום קצת רליק..

תראה למשל את הזוג המלכותי של הבס אדרי-שניידרמן - בטח לכל אחד שם יש את האוסף שלו.. נראה שלא יכולים לחלוק בבסים..   :) 

עריכה אחרונה על ידי tomersg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בדיוק "מיוצר בנפרד לשמאליים", אבל תופים ניתנים להפיכה ואכן מתופפים שמאליים רבים הופכים את הסט. 

חוץ מזה יש חליל-צד לשמאליים: https://www.ebay.com/itm/164330572564

ועכשיו, קבל את הפסנתר ההפוך. מזהיר מראש שמדובר במראה קשה לצפייה:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, lukatch כתב:

ועכשיו, קבל את הפסנתר ההפוך. מזהיר מראש שמדובר במראה קשה לצפייה:

וואו קשוח...

בכל מקרה דיברתי עם לא מעט בסיסטים שמאליים. חלקם מנגנים שמאלי וחלקם ימני וכולם חד משמעית המליצו ללמוד לנגן כימני.

שמתי מקדמה על Squier Affinity Bronco.

והנה ניסוי מעניין:

עריכה אחרונה על ידי guy_ron
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.