Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

פרטלס מסומן או לא?

Alon211

Recommended Posts

דעתי האישית והלא מחייבת:

יתרונות של צוואר לא-מסומן: נראה ממש קול. כל השאר חסרונות.

גם פוזה זה דבר חשוב, אבל אינטונציה חשובה יותר. 

כלי קשת הם פרטלס בלי סימון, אבל - וזה אבל חשוב מאוד - לקונטרבס יש נק-בלוק ברה ("שריג 7") (גרמני) או רה דיאז (8, כל השאר) שמקל מאוד את ההתמצאות בלי להסתכל, ויש מתודה מסודרת של פוזיציות, בעצם יש שתי מתודות (סימנדל ופרנסואה ראבאת). זה ממש לא כמו גיטרה בס. 

בגיטרה בס, גם הכלים ה"לא-מסומנים" הם בעצם מסומנים, כי יש נקודות בצד הצוואר, ואי אפשר להסתדר בלעדיהן. הנקודות עוזרות שלא תלך לאיבוד לגמרי. אבל קווי שריגים יעזרו לך לנגן באינטונציה יותר טובה.

ואתה יודע למי הייתה פרטלס מסומנת? לג'אקו פסטוריוס.

ואתה יודע מי אמר לו, "היי ג'אקו, זה לא מספיק קול"?

אף אחד, אף פעם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, lukatch כתב:

דעתי האישית והלא מחייבת:

יתרונות של צוואר לא-מסומן: נראה ממש קול. כל השאר חסרונות.

גם פוזה זה דבר חשוב, אבל אינטונציה חשובה יותר. 

כלי קשת הם פרטלס בלי סימון, אבל - וזה אבל חשוב מאוד - לקונטרבס יש נק-בלוק ברה ("שריג 7") (גרמני) או רה דיאז (8, כל השאר) שמקל מאוד את ההתמצאות בלי להסתכל, ויש מתודה מסודרת של פוזיציות, בעצם יש שתי מתודות (סימנדל ופרנסואה ראבאת). זה ממש לא כמו גיטרה בס. 

בגיטרה בס, גם הכלים ה"לא-מסומנים" הם בעצם מסומנים, כי יש נקודות בצד הצוואר, ואי אפשר להסתדר בלעדיהן. הנקודות עוזרות שלא תלך לאיבוד לגמרי. אבל קווי שריגים יעזרו לך לנגן באינטונציה יותר טובה.

ואתה יודע למי הייתה פרטלס מסומנת? לג'אקו פסטוריוס.

ואתה יודע מי אמר לו, "היי ג'אקו, זה לא מספיק קול"?

אף אחד, אף פעם. 

מגניב תודה רבה. אהבתי את ההתייחסות לנראות של הכלי. התלבטתי גם אם לציין שאני נוטה מאוד לכלי לא מסומן מהסיבה שזה פשוט נראה מדהים וכן, גם עם קצת פוזה...  האמת ההתלבטות היא בין ג'אקו לפרנקלין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפרנקלין מדהימה בעיני. ויש לה פינגרבורד אבוני, שמאפשר לך לנגן עם ראונדוואונדס בלי לחשוש מנזק. 

זאת הפרטלס שלי, אגב. צוואר וינטג' (78') וגוף חדש. מין שילוב של פרנקלין וג'אקו. 

image.png.dbb3c954b1b75834f78c0a7a57a8e80f.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנגן על פרטלס 6 מיתרים כבר אולי 20 שנים.

תמיד ניגנתי בלי סימונים.

לפני שנתיים עברתי לנגן על בס עם סימונים ולמרות שאני מנוסה בפרטלס זה הקל משמעותית על הנגינה והאינטונציה.

פוזה, לוק... החיים קצרים מידי לזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...
בתאריך 2.2.2021 at 07:14, iBass כתב:

אני מנגן על פרטלס 6 מיתרים כבר אולי 20 שנים.

תמיד ניגנתי בלי סימונים.

לפני שנתיים עברתי לנגן על בס עם סימונים ולמרות שאני מנוסה בפרטלס זה הקל משמעותית על הנגינה והאינטונציה.

מה גרם לך לעבור לבס עם סימונים? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, Alon211 כתב:

מה גרם לך לעבור לבס עם סימונים? 

אני לא מחפש פוזה ולא מתיימר להיות ג׳קו. אני מנגן בשביל הכיף ובשביל ליהנות. הסימונים מקלים על הנגינה אז למה להקשות סתם? בשביל להגיד לעצמי שהנה אני מנגן בלי? שטויות… עם או בלי, כל אחד שיעשה מה שעושה לו הכי טוב. כנראה גם הגיל משנה את הגישה בעיניין הפוזה והדאווין :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ניגנתי 15 שנה על מיוזיקמן פרטלס עם הסימון על הסריגים. 

לפני כחודש פנתה אלי בסיסטית שיש לה בול בס כמו שלי רק עם צוואר ללא סימון וביקשה שננסה להחליף צווארים כי היא לא מסתדרת ללא סימון. הסכמתי להחליף. 

באותו יום לקחתי את הבס לחזרה לראות איך אני מסתדר ללא הסימונים והיד שלי נחתה בכל פעם בול במקום ללא מאמץ. 

השארתי את הצוואר הלא מסומן (והיותר יפה) אצלי. 

הנה תמונה אחרי ההחלפה:

IMG_4559.thumb.jpeg.cb43f05edcbc8deab27a77f209c133ca.jpeg

עריכה אחרונה על ידי guy_ron
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 9.2.2024 at 20:29, guy_ron כתב:

אני ניגנתי 15 שנה על מיוזיקמן פרטלס עם הסימון על הסריגים. 

לפני כחודש פנתה אלי בסיסטית שיש לה בול בס כמו שלי רק עם צוואר ללא סימון וביקשה שננסה להחליף צווארים כי היא לא מסתדרת ללא סימון. הסכמתי להחליף. 

באותו יום לקחתי את הבס לחזרה לראות איך אני מסתדר ללא הסימונים והיד שלי נחתה בכל פעם בול במקום ללא מאמץ. 

השארתי את הצוואר הלא מסומן (והיותר יפה) אצלי. 

הנה תמונה אחרי ההחלפה:

IMG_4559.thumb.jpeg.cb43f05edcbc8deab27a77f209c133ca.jpeg

החלטה אמיצה.

הפינגרבורד הוא pau ferro ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר