Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

הערכת שווי מגבר חלילית

ITAYKE

Recommended Posts

היי

יושב אצלי במחסן כבר כמה שנים המגבר הזה שהייתי מנגן עליו בס כשהייתי נער ואני אפילו לא יודע אם הוא עובד/מוציא צליל (אפילו התמונה היא מלפני 8 שנים). 

תמיד חשבתי שיבוא יום ואני אחדש אותו באיזה פרוייקט אבל כפי הנראה היום הזה לא מגיע ועולה לי המחשבה להעביר אותו הלאה למישהו שרוצה כזה מגבר. 

מישהו יכול להעריך אם הוא שווה משהו?

יש למכשיר כזה שוק בכלל?

8E55DC0D-93BD-466A-AF99-08D75B47650D.jpeg

6E42A473-3FD3-4A5F-B50F-B42370129EAB.jpeg

9930CA1F-0D7F-44EC-BC00-8AFC2CEC8A98.jpeg

עריכה אחרונה על ידי ITAYKE
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה הוא יצטרך טיפול והשמשה. גם אם הוא עובד (רוב הסיכויים שכן). יכול להיות של דבר כזה ישן יש איזה שהוא ערך כמו שהוא ויכול להיות שלא. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כול גילוי נאות - אני עוסק (כתחביב) הן בבנית מגברים כאלו והן בשיפוצם.

אין בדברי אילו משום המלצה לתיקון עצמי או לבחינה עצמית או לכול פעולה שעלולה להוביל לפגיעה. במגבר שכזה ישנם מתחים גבוהים וכול טיפול במגבר שכזה ללא ידיעה עלול להוביל לפגיעה חמורה ואך למוות. מומלץ לפנות לטכנאי מיומן.

המגבר הספציפי הזה נבנה בזמנו ע"ח חברת חלילית. חברות לא מעטות בזמנו ייצרו העתקים כאלו של מגברים מפורסמים (לרוב מרשל מדגם מוקדם). אילו מגברים שטובים גם לשימוש בגיטרה חשמלית ולא רק בס ובמצב תקין יפיקו צליל  מעולה. 

מס' נקודות:

1. הבנתי שהמגבר שוכב כבר כמה שנים טובות ללא שימוש. בשום מקרה לא לחבר לחשמל ולראות על הדרך אם הוא עובד. הקבלים שבו בוודאי התייבשו ויש סיכוי שבשעת הדלקה פזיזה פשוט יתקצרו ועלול להגרם נזק משמעותי לרכיבים קריטיים כגון השנאים (אין חליפים) וכו. כול בדיקה חייבת להתבצע רק לאחר החלפה כוללת של כול הקבלים ומומלץ גם הנגדים במגבר מחשש לנתקי הזמן.

2. במידה והמגבר שפופרתי נדרש כיוון ביאס - במגבר שכזה מכוונים את הביאס לשפופרות לקבלת פעולה תקינה. להערכתי נקודת הביאס במגבר הזה בוודאי שאינה במצב הנכון מפאת הזמן שעבר וכו'. יש נוהל מסודר לקביעת ביאס תקין ולא מדובר בסתם סיבוב פוטנציומטרים. גם כאן - לא להדליק סתם אלה בכפוף לתהליך כיוון ביאס מסודר.

3. ניקוי אבק ושאריות פסולת קפדני. במגבר שכזה יש מתחים גבוהים שעלולים להרוג ולקצר כתוצאה מאבק שנצבר. לא להפעיל לפני ניקוי .

4. חומרי הבידוד על החוטים אינם בסטנדרט של היום ועלולים להיות יבשים וסדוקים ולהעביר זרם או ליצור ניצוצות מסוכנים וכמובן לחשמל את הבודק הלא זהיר. יש לבדוק את כול חיבורי מתח הכניסה ואת חיבורי המתח הגבוה ומומלץ להחליף מראש כול מוליך שכזה. 

5. בהתאם לסעיף 2, השפופרות יושבות בתוך "בתי שפופרות" והחיבורים הפיזיים בין רגלי השפופרות לשקעים שבהם הן נתונים בוודאי סובלים מניזקי הזמן, קורוזיה וכו. החיבורים שם עלולים להיות לא יציבים ובמתחים גבוהים קיימת סכנת ניצוצות וכו. מומלץ גם להחליף או לפחות לנקות היטב את כול תושבות בתי השפופרות.

6. במגברים ישנים ישנה תופעה של קבלים האוגרים מתח גבוה שנים לאחר שנותקו מהרשת. לא לדחוף סתם אצבעות למגבר לפני שבאמצעות כבל ונגד פריקה ביצעו קצר לכול קבל וקבל ובמיוחד לקבלי המתח הגבוה.

7. המלצה אישית וניסיון שלי - יש לעבור עם מלחם על כול ההלחמות ולחדשן. גם הלחמה שניראת תקינה עלולה להיות בעייתית.

מגבר שכזה במצב תקין יהייה שווה לא מעט לאספן הנכון, מספיק לראות כמה כסף דורשים עבור מגבר שכזה (שנות ה-60/70) באירופה וארה"ב. יש גם שוק של בניית רפליקות למגברים כאילו תוך שימוש ברכיבים ישנים/חדשים שמאופיין במחירים של אלפי דולרים ליחידה !

הבעייה במגבר הספציפי הזה היא שנדרשת המון עבודה להביא אותו למצב שמיש ולכן צריך אספן רציני שיסכים לקנות ולשפץ. (עלות השיפוץ כפי שבוודאי הבנת יקרה מאוד). בטוח שבחו"ל היית  מוצא מזמן קונה, בארץ אני לא בטוח.

יש באיזור הצפון במצפה טל אל טכנאי שמתקן גם מכשירי רדיו ישנים. אולי תוכל לקבל ממנו הערכה למחיר ממוצע בשוק. 054-4652277 . "המעבדה של דודו". אני לא מכיר אותו ולא יכול להמליץ.  (לדעתי יש גם באיזור המרכז, אני לא מכיר)

מניסיוני בלוחות מכירה בארץ ובשווקי פישיפשים למיניהם מחיר AS IS למגבר יהייה בסביבות 200 - 300 ש"ח.  כמובן שמגבר לאחר שיפוץ לקונה המעוניין זה סיפור אחר לגמרי. 

בהצלחה

יוסי ו.

עריכה אחרונה על ידי yosiwin
תיקון נתונים
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה תודה. השכלתי. 

אכן תמחרתי אותו ב 300₪ (הניחוש שלי היה נכון). אכן לאספן הנכון הוא יהיה שווה. יש לו גם ערך היסטורי כי זה המגבר ששימש את מייקל בנסון בלהקה הצבאית לפני 40 שנה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מגבר טרנזיסטורים, לא שפופרות. היה לי מגבר כזה, המגבר השני שלי, קניתי אותו חדש בחלילית בשנת 1977. אולי תרצה לחשוב מחדש על התמחור. בכל מקרה, "צליל מעולה" זאת לא ההגדרה הראשונה שקופצת לראש. זה מגבר 50 ואט, היו להם שתי אופציות לתוספות - גרפיק איקוולייזר (בחלק הימני של הפאנל, איפה שאתה רואה את הלוגו הגדול של חלילית) ופאז (משמאל, כשהחורים לנובים ולפוט-סוויץ' סגורים בכיסויי פלסטיק אם אין שם פאז). גם אצלי לא היה פאז, כמובן, אבל את המגבר שלי הזמנתי עם גראפיק EQ, שהיה אז דבר די חדש. 

תשימו לב איך הופענו אז - אין שם DI ואין מיקרופונים מול המגברים או על התופים. פשוט עשינו באלאנס בינינו, וניגנו מהמגברים ישר לקהל. 

image.png.b603a15b2f20a5d1026a6fd004bf9331.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שמתעניין איך המגבר הזה נשמע, יש גם הקלטה מההופעה ההיא מהצילום הקודם, שעשתה מישהי בקהל דרך ווקמן... בלי ירידות עלי בבקשה, זה מלפני כמעט 40 שנה, הבס הוא Peavey T40, האורגן הוא ימאהה YC, וזה כאמור מוקלט דרך ווקמן בהופעה, פיראטי לגמרי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אילן, . התמחור שלו כרגע הוא 300₪ אז לשקול להוריד, כלומר? 100₪ ?

אם אני מבין נכון למגבר אין שום ערך וחבל על הזמן של לנסות למכור אותו בכלל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למגברי מנורות של חלילית יש שווי, יש אפילו מעריצים, ויש אפילו - תשב לפני שתקרא את זה - שוק בחו"ל. למגברי חלילית טרנזיסטורים מצד שני... לא. אבל אתה אומר שזה היה המגבר של מייקל בנסון בלהקה הצבאית, ואם זה ניתן להוכחה - זה לבדו שווה לדעתי לפחות 500 שקל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, lukatch כתב:

היו להם שתי אופציות לתוספות - גרפיק איקוולייזר (בחלק הימני של הפאנל, איפה שאתה רואה את הלוגו הגדול של חלילית) ופאז (משמאל, כשהחורים לנובים ולפוט-סוויץ' סגורים בכיסויי פלסטיק אם אין שם פאז). גם אצלי לא היה פאז, כמובן, אבל את המגבר שלי הזמנתי עם גראפיק EQ, שהיה אז דבר די חדש. 

גם לי היה כזה ראש חלילית עם איקיו, בלי פאזז. קראו לזה Santana 2000. אכן טרנזיסטורים וסאונד די רע שגם האיקולייזר הגרפי לא הצליח לשפר. אבל גם הבוקסה לא היתה משהו אז קשה לייחס את זה רק לראש. סיפרתי על זה בעבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, ITAYKE כתב:

זה בהחלט מוכח 

47D2288D-1526-4294-B03E-4949F5222B25.jpeg

מאיפה הוא יודע שזה המגבר שלו, או שהוא מתכוון אולי שזה בדיוק אותו דגם? 

לא מתכוון להטיל ספק או לפקפק, רק להבהיר. 

יש הרבה מעריצי משינה, בטוח מישהו שם ישים כסף על המגבר של מייקל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציינתי בהודעת המכירה בפייסבוק שכתוב על המגבר מאחורה ״בנסון״ בכתב יד ואז הוא כתב שזה היה המגבר שלו. 

עריכה אחרונה על ידי ITAYKE
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, lukatch כתב:

זה מגבר טרנזיסטורים, לא שפופרות. היה לי מגבר כזה, המגבר השני שלי, קניתי אותו חדש בחלילית בשנת 1977. אולי תרצה לחשוב מחדש על התמחור. בכל מקרה, "צליל מעולה" זאת לא ההגדרה הראשונה שקופצת לראש. זה מגבר 50 ואט, היו להם שתי אופציות לתוספות - גרפיק איקוולייזר (בחלק הימני של הפאנל, איפה שאתה רואה את הלוגו הגדול של חלילית) ופאז (משמאל, כשהחורים לנובים ולפוט-סוויץ' סגורים בכיסויי פלסטיק אם אין שם פאז). גם אצלי לא היה פאז, כמובן, אבל את המגבר שלי הזמנתי עם גראפיק EQ, שהיה אז דבר די חדש. 

תודה, השכלתי גם אני, לא ידעתי שחלילית ייצרו גם מגברי טרנזיסטורים. תיקנתי חלק מהודעתי המקורית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...