Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

התניידות עם קונטרבס ושאלות נוספות

Ido

Recommended Posts

שלום חבר'ה,

אני עומד לעבור לקונטרה בהמשך השנה. אני לומד בפנימייה בשומרון וגר בדרום ליד באר שבע.

בקיצור, מלא נסיעות. אז יש לי כמה שאלות(אני מתנצל על הבורות מראש):

1 האם אפשר לנסוע עם קונטרבס באוטובוסים(מבחינת איפה לשים אותו)? ואם כן אז איך?

2 הארד קייס- שווה את הטרחה? לא כבד מדי? סופט קייס- הקונטרה לא יחטוף מכות?

3 רצועות- הקונטרבס לא כבד מדי? גלגלים- בשטח ועל מדרכה הרוסה זה מיותר.

4 האם קונטרבס ישרוד שינויי טמפרטורות בנסיעות? ובכלל כמה הוא עמיד לטמפרטורות? אני יכול להוציא אותו מחדר ממוזג לקור של בניימין?

עוד שאלות:

*מישהו מכיר את "עמיר שטיינר כלי נגינה"? נתקלתי בהם באינטרנט. הסחורה שלהם איכותית? שווה את המחיר?(אני מדבר על הקונטרבסים הזולים, ועל הקייסים, השרף והקשתות)

*פיקאפ- שווה את זה? אני לא מדבר על פיקאפים מטורפים של דייויד גייג' אלא על פיקאפ בסביבות ה500 שח

*באופן כללי המלצה לקניית קונטרבס- אני רציני ואמשיך בכלי הזה לעוד הרבה זמן, אני מתאמן די הרבה(6 שעות ביום לרוב)

ולומד אצל מורה מעולה ומחמיר(עופר שניידר למי שמכיר) וצריך כלי טוב שלא יילחם בי.

שוב מתנצל על הבורות. תודה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי עידו

1. אי אפשר לנסוע עם קונטרבס באוטובוס. 

2. באופן כללי אין הארד-קייסים לקונטרבס. כולם משתמשים בגיג-בג מרופד. אין ברירה. הכלי כבד גם ככה, הגיג-בג כבד מאוד גם, אי אפשר יותר מזה. לפילהרמונית יש פלייט-קייסים, הם נועדו לטיסות, הם ענקיים, שוקלים עשרות ק"ג, ומכניסים לתוכם את הקונטרבס עם הגיג-בג.

3. יש דרך לסחוב קונטרבס בגיג-בג. זה לא בדיוק על הגב עם הרצועות כמו גיטרה בס, זה יותר כאילו אתה מחבק אותו, וזה ממש לא למרחקים ארוכים. 

4. שינויי טמפרטורה זה עוד סיבה למה לא להסיע קונטרבס ממקום למקום. שינויים קיצוניים לא בריאים לכלי בכלל. ומדובר על כלי שתיקונים בו יכולים להגיע להרבה אלפי שקלים, אז אל תגיע למצב של סדקים בטופ בגלל טמפרטורה - כי בכלי זול לא משתלם בכלל לתקן (פתיחת טופ זה מעל 10,000 שקל, ואם יש לך כלי של 6-7,000 שקל זה לא הגיוני בכלל לתקן). כשאתה הולך למורה שלך, אתה תנגן בשיעור על הבס שלו. בקונסרבטוריון אתה תנגן על הבס שלהם. בדיוק כמו שעושים פסנתרנים. אולי להופעת סוף שנה אתה תסחוב את הכלי שלך מהבית. אולי. גם זה לא בטוח. 

עמי שטיינר (strings.co.il) הוא איש נחמד מאוד ואמין מאוד. הוא משכיר כלים לרמת הבסיס, כלים סיניים, אבל מטופלים יפה, אחרי סט-אפ טוב ועם מיתרים טובים. המחירים שלו מצוינים והשירות מעולה. הוא יודע לבחור כלים סיניים שהם לא זבל. הוא מאוד מומלץ. אני נהגתי לקנות ממנו דברים כמו קייס קשיח לקשת, שרף לקשת, דברים כאלה. 

בעניין קנייה: כלי "שלא יילחם בך" זה כלי עם סט-אפ טוב ומיתרים טובים. שוב, עמי שטיינר עושה את זה. כשתגיע לרמה של כלי בכמה עשרות אלפי שקלים נתחיל לדבר על פרמטרים נוספים. עד אז, לשנים הקרובות זה מה שאתה צריך לדעת. 

אתה מתאמן 6 שעות ביום, זה יפה, אבל כשתעבור לקונטרבס זה יהיה הרבה פחות. בהתחלה לא עוברים את ה-20 דקות ביום, אחר כך עולים. לאט. אל תהיה נינג'ה כי אתה תדפוק לעצמך את הידיים. קונטרבס זה לא כינור ולא צ'לו. תקשיב למה שהמורה שלך יגיד לך. 

פיקאפ: חכה עם זה. קודם תלמד לנגן, ורק אחר כך תתעסק באיך ישמעו אותך בגיגים. ממילא לעולם לא מתאמנים עם מגבר. יש לך איזה שנתיים-שלוש קלאסי עכשיו, ככה מתחילים, בקלאסי ממילא אין פיקאפים. 

יאללה בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוקאץ' כרגיל צודק בהכל.

אוסיף מעט דברים, גם אני בתקופת הצבא הייתי בסיטואציה מבאסת עם הקונטרהבס כי גרתי איפה ששירתתי ורציתי להתאמן והייתי צריך לבחור אם אני מתאמן בבית או בירושלים איפה ששירתתי, ובד"כ באמת הקונטרהבס שלי היה בירושלים (שהבאתי אותו לשם באוטו פעם בכמה חודשים) ואם הייתי חוזר לסופ"שים לא הייתי מתאמן או הייתי מנגן על הכלי של המורה שלי, לא אידאלי, אבל זה מה יש.

נסעתי הרבה באוטובוסים עירוניים עם הקוטרהבס אבל באוטובוס בין עירוני (כזה שאין לו את המרחבים האלה שמיועדים לכיסאות גלגלים וכו') פעם אחת, כשניגנתי גיג עם מישהו שהיה אמור להסיע אותי וגררו לו את האוטו. הקונטרהבס היה שכוב במושב האחורי וזאת היתה חוויה לא מומלצת, מעבר לזה שזה לגמרי מקרי שנתנו לי לעלות. מסתבר שאפילו יש תמונת אינסטגרם בת כמעט 10 שמתעדת את זה 

אנקדוטה קטנה אחת ללוקאץ' 

לגבי להתאמן עם מגבר, 16:23 בדבר המדהים הזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לוקאץ', ידעתי שאתה תיתן תשובה מפורטת לפנים.

ותה לגל, אני הייתי מנסה לנסוע בלי התגובה שלך ואתה עצרת אותי.

עוד דבר: ראיתי אחרי חיפוס מהיר בגוגל חנות בשם שלמון כלי נגינה, שמוכרת קונטרבס עץ עץ מלא יד ראשונה ב6,500 שקל! הגיוני? זה נראה לי הזוי ואני כרגע מחפס את הקץ', אם מישהו יודע זה יחסוך לי הרבה זמן. שוב תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתקשה להאמין שזה כלי עץ מלא (fully carved) במחיר הזה, אבל תשאל, יש לו טלפון.

מה שקצת מחשיד בעיני הוא שכתוב שהפינגרבורד עשוי Ebonized hardwood, כלומר מייפל צבוע שחור. זה מאפיין כלים זולים מאוד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Ido כתב:

וכמה עולה להחליף פינגרבורד?

הרבה, כשעושים את זה כמו שצריך.

אבל בוא קודם תברר מה הסיפור של הבס הזה. והכי חשוב: קונטרבס זה לא גיטרה בס. לא קונים על הנייר. הולכים ובודקים. ולא הולכים לבד אלא עם המורה. זה לא החלטה שאתה מקבל לבד. אתה מתייחס לסיפור הזה כמו לקנייה של גיטרה בס, וזה שונה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניגוד למה שאמרו פה, אם עדיין תרצה פיקאפ יחסית זול שנשמע אחלה, תנסה את זה:

https://www.amazon.com/K-Sound-KK401-Bass-Max/dp/B00CP6LZIS/

יש אותו לנגן הקונטרה שלנו והוא פצצה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Ido כתב:

לא, ברור שהייתי נוסע לבדוק, רק רציתי לברר דברים לפני כן, שיהיה לי מה לבדוק

מה בדיוק אתה תבדוק? אם אתה לא קונטרבסיסט מנוסה או מורה לקונטרבס עם ניסיון והבנה בכלי, אין לך מה לבדוק. אני לא אומר את זה בזלזול. הניסיון שלך עם גיטרה בס לא יעזור במקרה של כלי קשת. ובכל מקרה, כל כלי שתשקול לקנות, חייב לעבור אצל בונה כינורות לבדיקה. קונטרבס זה לא גיטרה בס, ואתה עלול להפסיד אלפי שקלים אם תקנה בלי להבין. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הייתי מציע לך לשקול לשכור בתור התחלה, 

אני את הכלי הראשון שלי שכרתי מנגן בתזמורת בחיפה שהיתה לו אקסטרה בס שהוא לא ניגן עליה.

אח"כ קניתי דיקט ב4000 שקל שהיה במצב לא כלכך טוב ונשבר לי בדרך לרסיטל

אחרי בערך שנה ומשהו כבר הבנתי שזאת מערכת יחסים לטווח ארוך וקניתי כלי מעץ...

אחד הדברים הכי חשובים שלמדתי מלשכור את הכלי הראשון הזה היה שבקונטרהבס סטאפ זה לא כמו בגיטרה בס בין לנגן בנוח ללא בנוח אלא בין האפשרות לנגן ולא, הקונטרהבס ההוא אגב היה בשבילי בלתי נגין.

במיוחד אם אתה מתכוון לנגן ג'אז, קונטרהבס עם אקשן גבוהה עלול לגרום לך לא להיות מסוגל לנגן, זה חשוב ללכת עם מורה \ בונה ולמצוא כלי לשכור או לקנות שהוא לא רק טוב אלא גם נגין או שיש תוכנית לאיך לעשות אותו נגין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...